Parfum d'Empire

Ár:   35 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: davincsike, az összetevőket feltöltötte: Gindir, Módosítva: 2019. május 27.

Ár:   35 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Az Ambre Russe az ámbrás illatok királya. Barokk hatású luxus: az orosz cárok fényűző életmódjából kapunk ízelítőt. A legdrágább pezsgő és vodka, az orosz, kissé füstös tea és méz, az érzéki bőr mind ott van – páratlanul gazdaggá téve az ősidők óta használt ámbrát és az ortodox templomokban használt tömjént. Mindez talán túl soknak hangzik, a parfüm mégsem nehéz vagy fullasztó. A páratlan alkotóelemeket óriási érzékkel vegyítette a parfümőr, a kompozíció hívogatóan meleg és bársonyos. Sokan a valaha készült legjobb és legizgalmasabb ámbrás parfümnek tartják.

Fejillat: pezsgö, vodka

Szívillat: fahéj, kömény, koriander, tea

Alapillat: ámbra, bör, tömjén.

Ár: 600 Ft/ml + választható minőségű parfümszórókban+pk , Eladó: MesterAttila
Állapot: Frissen fújva. Csere nem opció, üvegében nem eladó. , Helyszín: Budapest, fizetés: Banki utalás, postán maradó, Foxpost, kp. személyes átvétel esetében Budapesten
Ár: 5 ml: 3.000 Ft; 10 ml: 5.000 Ft , Eladó: maszmazs
Állapot: Frissen átfújva a saját parfümömből 5 vagy 10 ml üveg parfümszóróba, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel Budapesten/Foxpost

galagonyanya

2018. április 28.

A Parfum d'Empire alighanem az egyik olyan parfümház, amely mintha direkt nekem készítene parfümöket. A Cuir Ottoman nevű meglehetősen addiktív illatuk például alapdarab, a nemrég üvegesen is megszerzett példány bekerült a ház berendezési tárgyai sőt tartozékai közé, tehát az ablakkeret előbb távozik a házból, mint a Cuir üvege... az Ambre Russe dettó ugyanez, bár belőle csak pár milivel gazdálkodom (vagyis hét lakat, páncélszekrény, biztonsági kamera az őt őrző felszerelés) de nagyon szeretnék valami tetszetős berendezési tárgyat belőle is... nos, tudvalevő, engem az ámbra illatával úgymond kilóra meg lehet venni. Mindennél jobban szeretem. Bevallom, tartottam egy picit a lenti véleményekben feltárt... hogy is mondjam, alkoholszagtól, nevezzük így, piaszagot mégsem írhatok. Egy alkalmas vasárnap délelőtt nem bírtam magammal s kipróbáltam, lesz ami lesz alapon. Nyíltak is nagyra a gubáim, mikor a cuccot beszippantottam, de mondom, szükség van azért egy független szakértőre is: Boldizsár szívem, milyen illatot érzel? - hajoltam közel gyermekem komoly buksijához, aki bár sosem mulaszt el egy-egy ironikus megjegyzést tenni édesanyja parfümimádatával kapcsolatban, azért magabiztosan profitál is ebből, mikor pl. Mandarine Basilic-kel befújva indul suliba. - Anyaillatú parfümöt! - hangzott azonnal a válasz s mikor puhatolózni kezdtem, nem érez-e esetleg olyat, hogy pálinka vagy más szeszesital, csodálkozva nézett rám. - Helyes, Szakértő Úr, én is így gondolom! - semmi konyak vagy hasonló itt nincsen (bár, ha lenne sem zavarna, egy jó konyakra nem szoktam nemet mondani) a kilencéves fiúgyermeket senki nem vádolhatja azzal, hogy úgy hozzászokott a piaszaghoz, hogy már észre sem veszi... szóval anyaillat, tehát ámbra. Ámbra és mazsola, esetleg aszalt szilva illata, ami körülvett, egyszerűen nem bírtam magammal, míg éreztem. Az a típusú illat, mellyel a hátralevő életemet leélném a legkisebb hiányérzet nélkül.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 28.

Laurencia

2018. január 26.

Négy éves küzdelem mélységeit és magasságait úgysem tudom húsz mondatban összefoglalni, kvázi mindegy mit írok. 2013 óta se veled se nélküled kapcsolatom van ezzel a konyakos, harcos-karcos, ugyanakkor bőrbe simuló érzéki kutyulmánnyal.Marc-Antoine Cortichiatto a D'Empire házi parfümistája nevét nagyjából először hallottam az illattal történő találkozáskor, semmit sem tudok a bácsiról, neve alapján olasz.

Az Ambre Russe-nak viszont a nevéből adódóan oroszos szájízt kellene prezentálnia és ezen a ponton cáfolok minden ezzel kapcsolatos elvárást. Aki nagy tajgát, tundrát meg elegáns dácsákat, gyévuskát, Anna Kareninát és barisnyát vár, csalódni fog.Én is így kezdetem a közelítést és ez vitt el egy mellékutcába.
Az illat egy ízig-vérig orientális melengető, keleti darab, libikókázik kicsit a gourmand irányba, nyitánya mint a frissen töltött Napóleon konyak-Cola kombó (pfúj!) ez nem hangzik jól és ez amit kevesen tudnak tolerálni, hovatovább az ámbra itt állatiasan és erőszakosan van az arcunkba tolva, nem úgy viselkedik ahogy a bársony ámbrák szoktak.Fűszeres alkohol, meg egy kis erőszakos és nem szintetikus ámbra nagyjából ez a lényegi mondanivalója.
Aztán elkezd puhulni, szelídülni, jön egy kis korianderes-köményes izzadtságszag a szó legizgatóbb értelmében és az egész homogénné és viselhetővé válik, de megőrzi a mocskos lényét.Férfiaknak (akik már kinőttek a pelenkából és a calone korszakból) nagyon javallt a viselése, bőrösebb, markánsabb rajtuk, csak tessenek légycsapót vinni a használatkor, mert a pimaszak ám az asszonyok ilyen szerelmi bájital hatására.

PS: Ájjjj de jó ez ebben a hidegben... ma reggel műszőrmék garmadában indultam útnak ( na jó van egy echte is rajtam) és most bejött az orosz gyévuska érzés. Ide egy vodkát hamar, mulatunk holnapig...

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 26.

fritz.aniko

2017. november 15.

Lassan egy éve már, hogy tulajdonosa vagyok egy 10 ml-es kis fújósnak. Ennek a lassú fogyásnak az oka nem az, hogy kellemetlen lenne maga az illat, inkább csak furcsa.
A legerősebben kifújáskor - egy minimális vodkával kísérve - az ámbra illatát lehet kiérezni a kompozícióból, ami nem feltétlenül a legszerencsésebb: nagyon édes, ecetes-balzsamos, állatias illat, amit csak és kizárólag télen lehet elviselni, 20 fok fölött szerintem már gyomorforgató, idegölő és brutálisan fullasztó lenne. A másik gondolat ami az eszembe jutott az az, hogy ehhez az illathoz ' fel kell öltözni'. Szépen.
Pár perc után egy legalább tíz éve tölgyfaszekrényben állomásozó levodkázott szőrmebundák szagát érezni több órán keresztül, mert nagyon tartós.
A leírásból talán nem ez tűnik ki, de összességében szeretem az illatot.
Szürreális, álomszerű gondolatok jutnak róla az eszembe. Eredeti és nem semmitmondó alkotás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 15.

A leírásból talán nem ez tűnik ki, de összességében szeretem az illatot.

Palomita

2017. november 5.

A túlcsorduló vágyak illata. Elképesztően izgalmas és egyedi alkotás, tökéletes arányokkal, lenyűgöző tartóssággal és hatósugárral. Egyszerre romlott és angyali, és uniszex, igen, a kábulatba ejtő szerelmes ölelések illata, amikor már az ő illata a te illatod, a te illatod pedig az övé.. Hedonista tobzódás, a sok buja és gourmand összetevő arcátlan kalandra csábít, és már az első fuvallatába belepirulok, pedig nem vagyok szégyenlős kislány, már nagyon régóta.
Egy olyan szerelem illata ez, amely minden kéjt egyetlen éjszakába kénytelen belezsúfolni, mert nincsen folytatás, nincsen jövő. Hát akkor ennek az egy éjszakának legalább adjuk meg a módját! A finoman gyöngyöző orosz pezsgő kevés, kell a vodka is, ne csak a sírás kaparja a torkod, ha búcsúzni kell. Selymesen finom ámbraillat, mézízű csók, és a kedves puha bőrkabátjából egy utolsó szippantás, hogy az emlékezetedbe vésd örökre, hiszen többé úgysem látod... Vagy talán mégis?

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 5.

Kardvirág

2017. június 20.

Fúh, hát picit féltem tőle a vélemények miatt, de nekem bejön. Nem azért, mert olyan "jó" illat. Bennem valami egészen mélyet, zsigerit szólít meg. Csak szeretem érezni. Szeretem ha rajtam van. Ez az illat nem azért van, hogy másoknak tessen vagy, hogy megfeleljek az elvárásoknak. Először erősen alkoholos, ami később csitul, de végig ott van. És hát ámbra. Nem tudok róla beszélni....A tartóssága nagyon jó. Egyszer mondta valaki egy parfümre, hogy amikor nem fújja, akkor is árad a pórusaiból. Nos én is így vagyok vele. Még tusolás után is érezni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 20.

VaGa

2017. január 4.

Barátnőmöm érezhetően jól működött, vörös hajú - határozott nőszemély.
Füstös-buja, inkább nehéz és piszkos semmint elegáns illat. de Joyblond meglátásait abszolút nem osztom.
Való igaz, hogy nem huszonéves cukorfalatoknak való.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 4.

Barátnőmöm érezhetően jól működött, vörös hajú - határozott nőszemély.
Való igaz, hogy nem huszonéves cukorfalatoknak való.

JoyBlond

2016. augusztus 8.

Egy orosz lepukkant bár. Nagy, nehéz bordó drapériák díszletként, dohosak és ezer éves por áll rajtuk. Dohos, koszos helység, a sarokban még talán vizelet is van. Az asztaloknál műszőrmébe és egyéb gazdagságot sugárzó, mégis low cost ruhadarabokba takarózott emberek, mely ruhadarabok már átvették a szekrény szagát. Félpucér nők táncolnak unottan a színpadon, olcsó parfümjük belengi a bárt. Már az öreg kéjencek is unják a helyet, de még mindig jobb itt ülni ezen az áporodott helyen, mint otthon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 8.

Poldi

2016. március 30.

Sziasztok!
Az Ambre Russe tesztelése hatalmas élményt jelentett számomra. Eddigi niche minta rendeléseim közül a Parfum d'Empire illatait tartom a legkomolyabb, legprofibb és legszebb alkotásoknak. Vannak jó nevű cégek, akik előnyben részesítik a ragacsos, sűrű, tömény illatokat. Némely parfümház a légies, könnyen illanó, de szintén profi illataival lépett be a köztudatba. Marc-Antoine Corticchiato tud valamit. Illatai nem vérszegények, és soha nem tűnnek soknak. Nagyon jól egyensúlyoz az öncélú illetve a viselhető illatok között. (Ha zene, akkor nem free jazz, hanem smooth jazz.) Jó belátom, hogy valakinek még ez a kategória is kiveri a biztosítékot.
A Niche parfümök világában nem feltétlenül arról szól minden, hogy viselhető illatot hozzanak össze, hanem egy hangulatot kívánnak megjeleníteni, közvetíteni. Azt hiszem, hogy ez a művészet lényege.
A mély ámbra, a zamatos füstös tea és a fahéj valami fenomenális együtt. Talán az egyik legszebb ámbrás illat, amit valaha éreztem.
Lutens Ambre Sultan-ja is egy nagyon jó ámbrás parfüm, viszont az Ambre Russe nekem egy hangulatosabb alkotás.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. március 30.

Sziasztok!

zita.czinege

2015. december 16.

Ez számomra nagyon rossz élmény! Női illatnak nem ajánlanám, de egy férfinak biztosan jobban áll.
Nagyon erős állatias, fullasztó ámbra szag. Igazi ámbrát használhatnak benne? Nem tudom, de egy parfümnél sem éreztem még ezt az erős állati "gyomornedv" szagot. Számomra ez gyomorforgató, ráadásul nagyon erős. Semmi finomság, semmi nőiesség. Olyan, mintha betévednél egy lepukkant kocsmába, ahol a félhomályban a gengszterek nagy tételben kártyáznak, a vodka kiömölve az asztalra, a bagó leköpködve a földre. Na ezt nem szeretném magamon érezni :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. december 16.

davincsike

2013. június 30.

Barátnőmmel Váci utcai "shoppingolás" (értsd: turisták és iPhone4 árusok kerülgetése miközben kellemesen átbeszéljük kis életünk mozzanatait) közben betértünk Neroliba, mert kíváncsi voltam az új Majda Bekkalo kollekcióra. Megvolt az illatozás majd megmutattam neki Montale Intense Cafe-ját és az üzletből kifelé menet muszáj volt magamra fújni ezt az alkoholmámorba taszító illatot.
Szeretem a vodkát, valamint az szívjegyben szereplő fűszereket is - és az illatot is!
Először inkább a légies ugyanakkor tömény és lehengerlő pezsgőillat érződött ki, mellette koriander és egy kevés tea és megbújva tömjén is. Majd ahogy eltelt olyan fél óra, kibontakozott a vodka és körbeölelt a bőr és az ámbra...mhh mint amikor egy hetek óta önmegtartóztatásban élő alkoholista elé letesznek egy pohár Martinit Extra Dry-t... Ő eddig csak töményt ivott, nem nézte a beltartalmat csak a %-ot és hogy "üssön". Nos, már az első leszáradása is olyan aurát teremtett számomra, amiben kizártam a mocskos BKV-buszozást és a sok fásult utca emberét. Mint amikor egy karakteres illatba burkolt férfi néhány pohár alkohol után szenvedélyesen megcsókol...és az ízében keveredik minden ami jó.
1-1,5óra után már a vodka mellett a bőr és a tömjén kerül előtérbe.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. június 30.

1-1,5óra után már a vodka mellett a bőr és a tömjén kerül előtérbe.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Coumarin, Linalool, Benzyl Benzoate, Limonene, Citronellol, Geraniol, Cinnamal, Eugenol, Citral, Benzyl Alcohol, Benzyl Cinnamate
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol