Pat McGrath Labs

Ár:   21 600 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   külföld (Sephora)   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: yslchanel92, az összetevőket feltöltötte: noisette, Módosítva: 2019. október 15.

Ár:   21 600 Ft
Lelőhely:   külföld (Sephora)

Szatén matt finishű, hosszan tartó hatású folyékony alapozó. Közepes fedésig retegezhető.

Parabén, parfüm és olaj mentes

36 színben kapható

noisette

2019. október 22.

Évek óta követem Pat Mcgrath munkásságát (először kislány koromban olvastam róla) és nagyon nagy hatással van rám a művészete, valamint az, hogy saját inspirációit követve, konvenciókat figyelmen kívűl hagyva alkot, kevesen értek el annyit a szakmában, mint ő. Számomra egy igazi zseni.

A Sublime Perfection - The System kollekciót (primer, alapozó, púder) hosszú kampányidőszak után többnapos, több helyszínes óriási felhajtás keretein belül mutatták be. Érthető, hogy remegve vártam az online felület megnyitását, azonnal meg is rendeltem mindhármat, imádom, viszont azóta eltelt majdnem 3 hónap, így végre nyugodtan, hosszabb távú tapasztalatból írni véleményt. Előre szólok, nem fogok negatívumot írni, nem nagyon tudok, az utolsó fillérig megéri. (A primer és a púder nagyon nem)

Pat Mcgrath oldalán elég jól működik az árnyalatválasztó, nagyon világos bőrömhöz a Light 3 (neutral) tökéletesen passzol. Estée Lauder DW 1N0-t használtam előtte, ahhoz tudnám hasonlítani. De csak a színt, nem a terméket! Ami nagyon feltűnő és soha más alapozónál nem tapasztaltam, hogy nagyítóval nézve sem áll össze pici részletekben a bőrömön. Nap végén sem. Persze elég jól támogatja ezt a bőrápolási rutinom + a primer, de pl. a Fenty nagyon látványosan, a DW talán kevésbé, de bizony megült itt-ott.
Ez pedig úgy borítja be nagyon nagyon vékony rétegben, mint egy második, csak tökéletesebb bőr, egyetlen felületet, egységes színt alkotva. Már értem, miért nem szükséges a teljes fedés, miért lehet tökéletes az alapozás vaskos fedés nélkül.

Híg, szérum állagú, ujjakkal viszem fel, pikk-pakk el lehet dolgozni, így iszonyú gazdaságos, mert icipici mennyiség is szépen terül (nem issza fel a szivacs vagy az ecset), de 3-4 rétegig láthatatlanul rétegezhető, nem vastagszik, nem szedik fel egymást a rétegek. Nagyon gyorsan szárad, de még utána is lehet korrigálni, rákenni. A finishe bőrfényű, szerintem kis fixálást igényel normál bőr esetén, de nem érdemes lemattítani (a saját púdere nagyon matt), annyira szép.
Valóban érintés, de nem dörzsölésálló, pont, ahogy a gyártó állítja, nap végén is szép rajtam.

Bőrápoló összetevőket is tartalmaz, tehát egy ultramodern hybrid termék, viszont a 4. helyen az alkohol szerepel. Egyelőre nem vettem észre irritáló vagy szárító hatást.

Végül a külsőségek: Igazi luxus, fekete kartondoboz, gyönyörű matt, súlyos metszett üveg, a Chanel Coco Mademoiselle kupakját juttatja eszembe, arany címke, öröm kézbe venni. A pumpával patikai szintű kimérés eszközölhető, annyit és oda adagol, amennyit és ahova az ember lánya akarja. Az illata érdekes, balzsamos, de hamar elillan, mivel nem tartalmaz parfümöt, az összetevők sajátja, imádom.

Már csak annyi a kérdés, hogy meddig elég a 35 ml. (jövök updatelni, ha elfogyott)
Alapjaiban változtatta meg a mindennapos sminkemet, aminek a legfontosabb eleme a szép bőr.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 22.

Mancsusz

2019. október 19.

AZ ALAPOZÓ, de tényleg. A videósok elkezdték elég erősen lepontozni, de mondom akkor is szeretném kipróbálni. Rengeteg nagyon felkapott alapozót próbáltam már, ami rajtam borzalmasan mutatott. Eléggé érzékeny, kevert bőröm van a két véglettel, itt-ott száraz folt, de van ahol nagyon zsírosodok. Egyéb hatások miatt nagyon változékony a bőröm állapota, így mindig váltogatok több alapozó között, de ez mindegyik esetben tökéletes. Primert nem használok a fényvédő krém mellé, arra szoktam felvinni. Alacsony fedésű, de szépen lehet közepesre építeni. Egy cseppet sem nehezíti el a bőrt, nagyon könnyű, természetes bőr hatású. Elég folyékony, így szivaccsal annyira nem ajánlanám a felvitelét, de ecsettel pár másodperc alatt tökéletesen el lehet dolgozni. Mindig szoktam fixálni, kora reggeltől késő estig 2 alkalommal púderezem. Ha esetleg nincs időm este újra sminkelni és megyek valahova, akkor nagyon szépen lehet javítani. Az ára azért egy kicsit durva, de akármilyen is a bőröm, ezt az alapozót mindig tudom használni, szóval nagyon valószínű, hogy újra fogom venni, emellett akár nem is lenne másikra igazából szükségem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. október 19.

Antioxidánsok: Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate
Hidratálók: Glycerin, Aluminum Hydroxide

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag