Kövess minket Instagramon is! :)


Perl Weiss Expert White Fogfehérítő Krém
Ár: | 2000 Ft | Kategória: | Fog- és szájápolók | |||
Kiszerelés: | 50 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | drogériák, hipermarketek | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: annacska99, Módosítva: 2021. március 31.
Ár: | 2000 Ft | |
Kiszerelés: | 50 ml | |
Lelőhely: | drogériák, hipermarketek | |
Kategória: | Fog- és szájápolók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
- Fogfehérítő krém
- Eltávolítja a legmakacsabb dohányzás okozta lepedéket is
- Ffriss leheletet biztosít
- véd a fogszuvasodás ellen
- Natrium-monofluorfoszfát a fogszuvasodás ellen
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Hydrogenated Starch Hydrolysate
h
,
Water / Aqua
,
Hydrated Silica
,
Glycerin
h
0
0
,
Alumina
,
Sodium Dodecylbenzenesulfonate
ti I eu
,
PEG-12
h
,
Aroma
,
Perlite
,
Pearl Powder
,
Pentasodium Triphosphate
,
Cellulose Gum
,
Sodium Saccharin
,
Pentapotassium Triphosphate
,
Sodium Monofluorophosphate
,
Sodium Lauryl Sulfate
ti I eu
,
Alcohol
al
,
Limonene
i
,
CI 74160
sz
,
Titanium Dioxide / CI 77891
sz
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
A Schönheits változata után próbáltam ki, gyorsabban és jobb eredményt hoz, de hosszú távon nem éri meg.
Többet nem veszek ilyen fogkrémeket, átváltottam a Colgate Total White Expert White-ra. (hydrogén peroxide-os)
update. Crest csíkokat használok, jobban, gyorsabban fehérítenek, ennyi próbálkozás után, nekem egyre inkább az a véleményem, hogy nem érdemes fehérítő fogkrémre költeni.
ui. utánanéztem, fogorvosok sem ajánlják a dörzsölős fogkrémeket.


A Schönheits változata után próbáltam ki, gyorsabban és jobb eredményt hoz, de hosszú távon nem éri meg.
Többet nem veszek ilyen fogkrémeket, átváltottam a Colgate Total White Expert White-ra. (hydrogén peroxide-os)
update. Crest csíkokat használok, jobban, gyorsabban fehérítenek, ennyi próbálkozás után, nekem egyre inkább az a véleményem, hogy nem érdemes fehérítő fogkrémre költeni.
ui. utánanéztem, fogorvosok sem ajánlják a dörzsölős fogkrémeket.


Én előtte a "sima" fogkrémemmel is megszoktam mosni a fogam, majd ezzel, bár nincs rá semmilyen előírás, hogy így kéne. Kb 2 hónapja hsználom általában napi 1x, minimális változást látok, picit fehérített tényleg, de azért nyilván nem egy fogorvosi kezelés. A teljesítménye abszolút arányos az árával.



Én előtte a "sima" fogkrémemmel is megszoktam mosni a fogam, majd ezzel, bár nincs rá semmilyen előírás, hogy így kéne. Kb 2 hónapja hsználom általában napi 1x, minimális változást látok, picit fehérített tényleg, de azért nyilván nem egy fogorvosi kezelés. A teljesítménye abszolút arányos az árával.


Fontos hatóanyagok a krémben
Hidratálók: Hydrogenated Starch Hydrolysate, Glycerin, PEG-12Alkoholok: Alcohol
Emulgeálószerek: Sodium Dodecylbenzenesulfonate, Sodium Lauryl Sulfate
Tisztítószerek: Sodium Dodecylbenzenesulfonate, Sodium Lauryl Sulfate
Illatanyagok: Limonene
Színezékek: CI 74160, Titanium Dioxide / CI 77891
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Kovasav. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulziókat stabilizáló, porok szóró- és nedvszívó képességét növelő hatású összetevő és dörzsszemcse (aránylag enyhe). Nagy duzzadóképessége miatt paszták, pakolások készítésére, fogkrémekben és fogporokban is alkalmazzák.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Összecsomósodást megakadályozó (anticaking), átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó segédanyag.
Polietilén glikol. Kozmetikumokban hidratálószerként és oldószerként használják. Hazsnálata kozmetikumokban vitatott. Kétségtelen kiváló tulajdonságai mellett ellenzői arról beszélnek, hogy az előállítása során nem túl egészséges szennyeződések maradhatnak benne, amik ronthatják az őt tartalmazó termékek minőségét. (Források: truthinaging, cosmeticscop )
Íz- és illatanyag keverék, EWG szerint a Fragrance / Parfum összetevő szinonímája.
A perlit viszonylag magas víztartalmú, természetes körülmények között is előforduló vulkanikus üveg kőzet, mely a kozmetikumokban elsősorban felszívó hatása miatt használják. Selymes tapintást és púderes érzetet kölcsönöz a bőrnek.
Cellulózból (legfőbb növényi rost) előállított természetes összetevő, melyet elsősorban sűrítőanyagként használnak. Ezenkívül még felületi hártya képző, emulzió stabilizáló és maszkoló (kellemetlen illat, íz semlegesítése) funkciója is van.
Szacharin. A kozmetikumokban ízesítő, édesítő funkciót tölt be. Gyakori összetevője a fogkrémeknek illetve különféle szájápolással kapcsolatos kozmetikumoknak.
Az összetevőt fluortartalma miatt, a fogszuvasodás megelőzésére adják fogkrémhez, általában a Sodium Fluoride helyettesítésére. Egyes vizsgálatok szerint a mozgásszervekre és a légzőrendszerre nézve enyhén mérgező, ezért ha lehet, el kell kerülni a lenyelését.
Kókuszból előállított tisztítószer, felületaktív anyag. Bár a hírneve nem túl jó, Paula Begoun szerint egyáltalán nem igaz az, hogy az SLS az egészségre veszélyes vagy rákkeltő. Ami viszont igaz, hogy bőrirritáló (annyira, hogy jellemzően SLS-t használnak a kozmetológiai kutatásokban a bőrirritáció kiváltására, hogy pl. különböző gyulladáscsökkentők hatását teszteljék aztán), ezért hacsak nem az összetevő lista utolsó helyeinek egyikén szerepel jobb kerülni. Az SLS-t tartalmazó tisztítók általában túlságosan is tisztítanak és megbontják a bőr természetes védőrétegét (natural skin barrier). Részletes információ a futuredermen.
A kozmetikumokban oldószerként (segíti a vízben nem oldódó összetevők keveredését pl. olajok és fényvédők esetén), sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos, valamint segíti a hatóanyagok jobb bejutását a bőrbe (DE! sajnos nem csak a hasznos hatóanyagoknak segít utat törni a bőr alsóbb rétegei felé, hanem az olyan bőrre káros összetevőknek is mint az illatanyagok). A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták például az ethanol hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.)
Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
A titánoxid ásványi színező anyag fedő tulajdonsággal. Finomra őrölve (mikronizálva) természetes UVA+UVB fényvédő szűrőként szolgál védő, és gyulladásgátló tulajdonságokkal.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.