Physicians Formula Youthful Wear™Cosmeceutical Youth-Boosting Spotless Foundation SPF15

Physicians Formula

Ár:   $14.95   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   28,35 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   DM, online   Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: S.Merci, Módosítva: 2014. november 3.

Ár:   $14.95

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

fitteszter

2020. május 27.

Néha idejövök megnézni a véleményeket és többnyire meglepődök, mert nekem ez a legkedvencebb alapozóm. Nagyon könnyen eldolgozható állag, szép finish, van benne fényvédő, nincs benne parfüm, pattanásoknak se híre, se hamva.. és még hosszasan tudnám sorolni. Szerintem érdemes vele próbálozni, nagyon hálás lesz érte a bőröd.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 27.

kristofdora87

2020. február 26.

Nekem ez a kedvenc alapozóm. Rendeltem most is kettőt mert már nem kapható a dm-ben, azt hiszem. A szaga nem zavar. Elvégre is parfümmentes. Minden alapozót kipróbáltam már. De tényleg. Ezt valami álom kezelni, felvinni. Valószínű azért írom ezeket mert nem vagyok egy nagy sminkmester. Problémád bőröm van. Ha ezt használom sokkal szebb. A színe igazodik a bőrömhöz. És egy ilyen fátyol szerű réteget képez, sima puha lesz tőle az arcom. Most olvastam itt a véleményeket. Ezt a foltokban el tűnés dolgot megfigyelem majd. Ha sminkben vagyok nekem egy sem tart egy napot. Át fényesedik mind, köze nincs a reggeli kinézetnek a délutánihoz. Tehát ha olyan helyre megyek alapból próbálom frissíteni. Szóval nekem ez a tuti alapozó. Akinek problémásabb a bőre meg ér egy próbát.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 26.

kitti1313

2019. október 22.

Sok jot hallottam mar errol a markarol. Multkor megorultem, hogy a dmben akciosan van ez az alapozo igy vettem is egyet. Bar ne tettem volna. Az elso fel oraban szepen fed, az ecsete sem rossz de inkabb szivaccsal tudom eldolgozni. Felora elteltevel kezd elmozdulni az egesz es hiaba a primer ala fedesnek meg a puder... Ugyan ugy elmozdul. Foltos, olajos tole a borom. Szemuveges vagyok raadasnak es az orromnal lerakodik... Az biztos, hogy meg 1x nem vennek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 22.

ngsrr

2019. szeptember 30.

Nagy reményekkel indultam neki, végre nem pattanásos a bőröm, csak a helye maradt meg, meg tág pórusok. Imádom a szérum jellegű, folyós híg alapozókat, mert könnyedek, nincs szükségem fedésre, csak egységesítésre. 3290 a DMben akciósan, de ne csábuljatok el... Mert nem jó! Felkenéskor még úgyahogy okés, írja a doboz hogy le kell púderezni, púderezve kellemes, szép, ha nincs bőrhibád. De tök fura volt, hogy kb 30 percel később máris elmozdult, random foltokban eltűnt az arcomról, pedig csak fél óra telt el. Nap végére aztán hajjaj.. Nyoma sem maradt, csak az olajos bőr, meg a púder maradékai.. Az állam, orrom, homlokom viszont úgy kiszárította hogy elkezdett hámlani, elég borzasztó, cserepes. Továbbra is kerestetik a tökéletes híg alapozó.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 30.

vadvirag919

2018. november 13.

Update november: kb augusztus óta nem kellett komolyabb maszk után nyúlnom, mert annyira nyugalomban volt a bőröm. Ma újra használtam, és bizony jött a pukli, ugyanott ahol korábban (és a szintén alkohol tartalmúaktól). Ez sajna egy minusz.

Július: Pár hónapja használom, magamhoz képest sokszor (nagyjából 10-15 éve nem használok alapozót, max bb vagy cc krémet ritkán). Jó a fedése, koreaihoz képest közepes, bár nálam inkább csak egységesítés a feladata - pattanásom nagy ritkán van, a szem alatti karikákat pedig csak részben takarja el. Amiért nagyon szeretem az az, hogy bármilyen krémhez keverhetem, vagy önmagában is használhatom. Nyárra is teljesen vállalható, nem mondanám, hogy zsírosít, pedig eléggé át tud fényleni a homlokom. Át is fénylik, de 30 fokban ez ellen semmit nem lehet tenni. Nem érzem fullasztónak, de a Bourjois CC-jéhez képest nehezebb, és azzal ellentétben nem is csinál szebb bőrképet másnapra. Először gyanakodtam, hogy kihozott egy nagy puklit az államon, és lehet, h ő a ludas, de a további használattal nem volt probléma. Fura. A pipettás megoldást imádom. A színválaszték elsőre korlátozottnak tűnt, sárgás/sötét árnyalatok vannak többségben, nekem meg semleges/rózsás kellene. Mindenesetre egy kis kutakodás után a legvilágosabbat vettem, felkenve ijesztő, majd eldolgozva egészen jó így nyárra lebarnult bőrre.
Sokáig elég lesz, 3 max. 4 csepp bőven elég egyszerre, de az ára miatt (és mert mást is ki akarok próbálni), nem hiszem, hogy újravenném. Van annyira jó, hogy én aki csak púdert használtam évekig, púder nélkül is viselem, nyáron, 35 fokban, és nem zavar.

Megjegyzés: valóban benne van az a 15 spf, hiába mondják a kiskanál méretű adagot pl. fényvédőknél arcra (vagy nemkiskanál/mittudomén), nekem a 4 db csepp volt olyan jó, hogy az egésznapos 30 fokos, napsütéses skanzen nézést kibírta anélkül, hogy bármi baj történt volna az arcommal. 5 óra alatt a vállaim leégtek, meg a fél hátam... de az arcomon semmi. Ráadásul púder nélkül sem volt vállalhatatlan csillogó fejem, csak olyan kis szolid dewy finish. Komolyan szívesen használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 13.

jvivi

2018. november 10.

Alig vártam, hogy kipróbálhassam a sok pozitív vélemény után, de sajnos csalódnom kellett. Összességében nem tetszik a termék, nem is fogom újra venni, valószínűleg még ezzel az üveggel sem fogom elhasználni.

Negatívumai:

- valóban nagyon egyszerű vele dolgozni
- a végeredmény természetes
- meglepően könnyű viselet
- egészen jó, közepes fedése van
- nem pattogok ki tőle, mint sok más kozmetikumtól, ami aknésok számára szintén mellette szóló érv lehet

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 10.

Negatívumai:

- meglepően könnyű viselet
- egészen jó, közepes fedése van

Rosas

2018. október 24.

Sokat viaskodtam az értékelésében...
Kezdjük ott, hogy szerintem borzalmasan ízléstelen a csomagolása... olcsó, kínai áruházakban kapható játéksminkek jutnak eszembe róla... Ez azért fontos szempont, mert ilyen kinézettel nehezen nyerte meg a bizalmamat. Egy hónapig jártam a DM-be próbálgatni, és még így is félve vittem haza.
Persze nem a csomagolás a lényeg. Viszont az illata se túl kellemes, igaz, viszonylag gyorsan elillan...
Az ecsettel lehet dolgozni, de egyrészt borzalmasan hosszú, pepecselős munka ezzel eloszlatni a terméket, másrészt nagyon sokat magába szív, így pocsékolásnak érzem... Inkább enyhén nedves beauty blendert használok
Az alapozó: annyira tökéletes az árnyalat, amilyet eddig még nem tapasztaltam. Pontosan azt nyújtja, ami nekem egy alapozótól elvárás: egységes bőrkép, nem ül bele a pórusokba, ráncokba. Enyhe fedés, természetes, egészséges, dewy finish. Nekem egész nap bírja és nem fénylik át, pedig kombinált bőrömmel ez nagy probléma szokott lenni. Igaz, púderezek. Ráadásul olyan könnyed viselet... tényleg fátyol-réteget képez, egyáltalán nem érzem és nagyon kevés elég belőle.
Valahogy mégis bizonytalan vagyok... talán csak a csomagolás és az ecset miatt... kb 1 hónapja használom. Ha elfogyott, talán még változtatok a véleményemen. Most egy óvatos négyes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 24.

Sokat viaskodtam az értékelésében...

Kori

2018. szeptember 30.

Tavasszal vettem, amikor rendszeresen jártam barnulni, így a Medium-ra esett a választásom. Kétszer is elmentem a DM-be, hogy az összes árnyalatot magamra kenhessem, és végül aztán ezt választottam. A színskála egyébként nem túl széles, hókáknak sajnos itt nincs megfelelő darab.
Egy olajos selymes kis lötyiről van szó. Nagyon tetszik a pipettás kiszerelés, az üvege is aranyos, bár én utálom a lilát. A szaga viszont érdekes, bár engem nem zavar, felvitel után hamar elillan. Erősebb képzőművészeti szakkör szaga van, talán valamelyik fixáló sprayre emlékeztet…
Az árnyalat most nekem egy cseppet sötét(kifakultam), de nyár végéig teljesen jó volt.
A fedése gyenge közepes, szépen egységesít és nagyon kellemes a felvitele. Olyan, mintha valami folyékony selymességet vinnék fel az bőrömre (azok a drága szilikonok 😃) És bár "olajos szerű" az állaga, az én kombinált bőrömön nem nehéz viselet, inkább könnyed, kellemes.
Tartóssága közepes. Sajnos ő sem bírja a matatást. 😔 De nem kopik foltokban vagy folyik le az ember arcáról.
A finishe kissé fényes, nekem már-már túlságosan is, viszont púderrel szépen le lehet mattítani.
Néhány óra alatt átfényesedik, ezt szintén púderrel vagy oil blotting lapocskákkal lehet korrigálni.
Semmilyen irritációt/pattanást nem okozott és nem szárít orr melletti részeken sem.
Én az erősebb fedést szeretem, de futkosós alapozónak nem is rossz.
Teljes áron nem kerülne a kosaramba, mert így, hogy már ismerem a terméket tudom, hogy nem ezt keresem. Nekem szerencsére sikerült töredék áron hozzájutnom, így nem volt rossz vétel.

Mostanában édesanyámat sminkelem vele egy-két alkalommal, és rajta nekem kifejezetten teszik, illetve az is, ahogy a bőrével működik. Vízhiányos, T-vonalban zsírosodó bőre van és elég tág pórusai. A pórusaiba illetve a szája/szeme körüli ráncokba nem ül bele. Azt viszont hozzátenném, hogy ezek alkalmibb sminkek, tehát nem egész naposak, így viszont szépen mutat abban a néhány órában, amíg viseli.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 30.

Én az erősebb fedést szeretem, de futkosós alapozónak nem is rossz.

nicolebunny

2018. szeptember 11.

Hát én jöttem lehúzni... Nyáron a Double Wear kicsit nehéz érzetű volt az arcomon, és a dm-ben találtam rá erre az alapozóra, aranyos kis ecsetével, pöttyös csomagolásával és az árával azonnal levett a lábamról. Gyors csekkolás krémmánián, kevés, de jó értékelések: a Nude árnyalat már repült is a kosaramba.
Nagyon híg, kevés is elég belőle, valóban nem okoz pattanásokat. Ennyi a pozitív tulajdonságok sora.

Érzetre nagyon nagyon szilikonos, púder nélkül felejtős, így hiába a gyönyörű glowy finish... Fedése közepes, abszolút nem építhető, mert csomósodik.
Egyébként ha olyan állapotban maradna nap végéig, mint felkenéskor, nem is zavarna (12 órán át tartós-hahaha...) A bőrömön olyan érzés a rengeteg szilikon miatt, mintha a Baby skin primerrel kentem volna be jó vastagon magam... Sajnos, mint említettem, egyáltalán nem tartós, nekem foltokban kopik, bőrhibáimról pár órán belül eltűnik és jól kiemeli őket (és ezt most a mai, 18 fokos időjárásban is megteszi...)

Alig várom a fizetést, hogy újra megvehessem a Double Weart, és szidom magam mint a bokrot, hogy ha megvan a bevált alapozó, mégis miért csábulok el??????
---
Közel fél évig volt elég egy üveg, és használata alatt valóban kevesebb pattanásom volt. Viszont amióta újra a Double wear-t használom, végleg rájöttem, hogy nála tökéletesebb nincs, tartósság és fedés tekintetében. Ettől függetlenül érdemel még egy csillagot, mert drogériás viszonylatban jó alapozó, és a tartóssága soksok púderrel azért kicsivel meghosszabbítható.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 11.

---

ddominikaa

2018. július 20.

Nagyon híg, de így legalább szép, vékony rétegben fel lehet vinni. Jól fed és nagyon könnyű viselet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 20.

Antioxidánsok: Tocopherol, Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Tocopherol, Tocopheryl Acetate

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Felületi hártya képző anyag.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.