Kövess minket Instagramon is! :)


Pupa 48hr Anti-Perspirant Cream
Ár: | 2950 Ft | Kategória: | Dezodorok | |||
Kiszerelés: | 75 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | Pupa márkaboltok | Bőrprobléma: | -- |
A krémet feltöltötte: Bubucim, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. február 24.
Ár: | 2950 Ft | |
Kiszerelés: | 75 ml | |
Lelőhely: | Pupa márkaboltok | |
Kategória: | Dezodorok | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Az izzadásgátló krém praktikus, kényelmes és gyorsan felszívódik, csökkenti a fokozott izzadást és megelőzi a kellemetlen szagok képződését. Tartós komfort- és szárazság-érzetet kölcsönöz, lehetővé teszi, hogy a napot teljes biztonságban töltsd. A bőr száraz és hidratált marad.
Illata friss, tiszta és kellemes.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Aluminum Chlorohydrate
,
Ethylhexyl Isononanoate
eo
,
Cera Alba / Cera Flava / Beeswax
eo
1
0
,
Ceresin
0
0
,
Polyethylene
,
Dimethicone
eo I szil
1
0
,
Arachidyl Alcohol
eo
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
PEG-100 Stearate
ti
0
0
,
Dimethicone Crosspolymer
szil
,
Oryza Sativa (Rice) Starch
,
Parfum/Fragrance
i
,
Phenoxyethanol
ta
,
Behenyl Alcohol
eo I al
,
Arachidyl Glucoside
ti I eu
,
Nylon-12
,
Polymethyl Methacrylate
,
Cetyl Hydroxyethylcellulose
,
2-Methyl 5-Cyclohexylpentanol
,
Decylene Glycol
,
Ethylhexylglycerin
,
Zinc Citrate
,
Glucose
h
,
Silica
,
Disodium Phosphate
,
Sodium Phosphate
,
BHT
a I ta
,
Glyoxal
i I ta
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
krémajánló
Kellemes illata van és hatékony. Újra fogom venni.


Kellemes illata van és hatékony. Újra fogom venni.


Annyira rossz a kiszerelése, hogy nem tudtam elhasználni. Használat közben szétfolyt, ahogy fogyott a termék, a tubus nyeklett-nyaklott. Ezt érdemes lenne továbbfejleszteni, mert a beltartalom nem volt rossz.


Annyira rossz a kiszerelése, hogy nem tudtam elhasználni. Használat közben szétfolyt, ahogy fogyott a termék, a tubus nyeklett-nyaklott. Ezt érdemes lenne továbbfejleszteni, mert a beltartalom nem volt rossz.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: BHTHidratálók: Glucose
Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol
Emolliensek: Ethylhexyl Isononanoate, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Dimethicone, Arachidyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Arachidyl Glucoside
Szilikonok: Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer
Tisztítószerek: PEG-100 Stearate, Arachidyl Glucoside
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Glyoxal
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, BHT, Glyoxal
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
A dezodorokban egyik leggyakrabban használt alumínium só, melyet verejtékcsökkentő, pórusösszehúzó tulajdonsága miatt használnak.
Némileg vitatott az, hogy milyen egészségügyi hatása van az alumínium származékoknak a dezodorokban. A Wikipédia szócikk több hivatkozást is hoz, mely az alumínium tartalmú dezodorok hosszú távú használatát összefüggésbe hozza az Alzheimer kórral. Szintén több tanulmányra hivatkozik, melyek szerint az alumínium sók növelik a mellrák kialakulásának kockázatát. Ugyanakkor Paula Begoun egy olyan tanulmányra hivatkozik, mely 800 mellrákos és 800 egészséges nőt vizsgálva arra a megállapításra jutott, hogy nincs összefüggés az aluminum chlorohydrate és a mellrák között.
Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollient) anyagként használatos.
A méhviasz a mézet termelő méhek váladéka, melyből a méhek a kaptárban felépítik a hatszögletű sejtek sokaságát, a lépet. A méhviasz kiválasztásakor még átlátszó; mélysárga színét később a pollenek ill. a propolisz adja meg. Kozmetikai célokra gyakran kifehérített méhviaszt használnak (Cera alba), melyre már a természetes méhviasz kellemes illata sem jellemző. A méhviasz kinyerésére és szennyeződésektől való megtisztítására többféle módszert is alkalmaznak, pl. a forró vizes kiolvasztást. A méhviaszt a kozmetikai készítményekben elsősorban konzisztencianövelőként ill. gyenge emulgeáló tulajdonsága miatt alkalmazzák.
Konzisztencianövelő hatását elsősorban Lysolecitinnel készülő emulziókban használhatjuk ki, ahol úgy teszi sűrűbbé a krémeket, hogy csak egy könnyű, védő filmréteget képez a bőrön. Klasszikus emulgátorokkal együtt nem érdemes alkalmazni, mert az így készült krém viaszos bevonatot képez a bőrön. Szilárd ajakápolóknál, masszázstömböknél magas olvadáspontja (60-65-oC) lehetővé teszi, hogy a vele készülő termékek még nyáron se olvadjanak szét.
Fő összetevői: palmitilsav, palmitoleát, hidroxipalmitát, valamint alkoholok oleinsavval alkotott észterei (hosszú, 30-32 szénatomos molekulák) és egyéb palmitátok.
Szénhidrogének komplex keveréke, melyet ozokerit tisztításával állítanak elő. Sűrű, viaszos anyag, melyet elsősorban sürítőanyagként használnak. A CosIng szerint továbbá még elektromos töltődést megakadályozó, emulzió stabilizáló, átlátszatlannátevő és hajkondícionáló összetevő is.
Műanyag féle, melynek számos funkciója van a kozmetikumokban. Leggyakrabban fizikai bőrradírokban használt dörzsölő anyagként. Szintén gyakran használt felületi hártyaképző (film forming), sűrűség szabályozó és stabilizáló anyagként. Paula Begoun szerint rossz hírneve ellenére nem mérgező anyag a polyethylene és a kozmetikai iparban felhasznált mennyiségben a környezetre sem súlyosan káros.
Sűrűbb állagú, szilikon alapú polimer, mely nem hagy nehéz érzetet maga után a bőrön. A kozmetikai termékekben alkalmazva könnyen kenhető, selymes érzetet ad, valamint megakadályozza a habzásukat. Mivel képes védőréteget képezni a bőrön illetve kitölti a finom vonalakat és ráncocskákat, ezárt gyakran használják alapozókban. E szerint a tanulmány szerint az összetevő néhány esetben képes megóvni a bőrt a kontakt dermatitistől, például az SLS által indukálttól.
Viasz jellegű zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient) anyagként használnak a kozmetikumokban.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Más néven GMS. Színtelen, szagtalan, édes ízű nedvszívó por, a sztearin sav glicerin észtere. Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.
Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló szilikon féle.
Rizskeményítő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló, megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”), viszkozitásszabályozó és térfogatcsökkentő hatású segédanyag, valamint porok szóró- és nedvszívó képességét növelő hatású összetevő.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Bőrpuhító (emollient), emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használt zsíralkohol.
Emulgeálószer és felületaktívanyag.
Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.
Szintetikus polimer, melyet filmképző tulajdonsága miatt használnak a kozmetikumokban. Paula Begoun szerint biztonságos összetevő, gyakran használják orvosi műszerek alapanyagául is.
Glikol féle, ami a klasszikus tartósítószerek hatását segíti (ún. tartósító booster), illetve a különlegessége, hogy hatékony a gyulladt pattanásokat okozó P.acnes baktériumok ellen és csökkenti a faggyú termelést.
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
Szilícium dioxid. Agyagban, homokkőben, gránitban megtalálható ásvány, az üveg egyik fő összetevője. A kozmetikai iparban főként a ”felszívó” (absorbent) tulajdonságáért használják, képes ugyanis az izzadságot és az olajat felszívni a bőrről. Sűrítő anyagként is használatos.
Ph értéket szabályozó és maszkoló (a nem kívánt anyagokat, illatokat semlegesítő) segédanyag.
Butylated hydroxytoluene (butil-hidroxi-toluol). Erős mesterséges antioxidáns, mely a kozmetikumokban leginkább tartósítószerként használt. A BHT-t nem csak kozmetikumokban, hanem élelmiszerekben is használják tartósítószerként, mert meggátolja az élelmiszerek színének, szagának és állagának megváltozását. A BHT kettős természete miatt (egyes rákfajták kialakulását gátolja, míg más rákfajták kialakulását elősegíti) számos országban betiltották (Japán (1958), Románia, Svédország, Ausztrália), viszont Paula Begoun szerint a kozmetikai termékekben csak 0,01-0,1% közötti koncentrációban használják, ami nem akkora mennysiég, mely képes a bőrön keresztül felszívódva a véráramba jutni vagy növelni a rák kockázatát.
A glioxál egy szerves vegyület, a legegyszerűbb dialdehid. Antimikrobiális tulajdonságokkal rendelkezik, így a kozmetikumokban elsősorban tartósítószerként használatos, illletve ezen kívül illatanyagként is funkcionál. A magas EWG pontszámát annak köszönheti, hogy gyulladásos bőrreakciókat okozhat, nagyobb koncentrációban irritál, más összetevőkkel keverve pedig rákkeltő anyaggá alakulhat át.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.