Purito

Ár:   4800 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet feltöltötte: yokkoa, az összetevőket feltöltötte: NoraH, Módosítva: 2018. október 10.

Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Enyhe, nem irritáló hámlasztó AHA, BHA és PHA összetevőkkel. Eltávolítja az elhalt hámsejteket, segíti a sejtmegújulást, lassítja a bőröregedést, gátolja az aknék kialakulását. Panthenol és hialuronsav tartalma révén a bőr nedvessége megmarad, nincs feszülés érzet használat után. Érzékeny bőrre is alkalmas.

sziluetta

2019. december 2.

Most hogy már megrendeltem a következő hámlasztómat, ebből pedig már csak egy ujjnyi van az alján, úgy döntöttem talán eleget tapasztaltam belőle, hogy használható véleményt írhassak róla. Úgy vettem meg, hogy előtte se mintát nem használtam, se konkrétan purito terméket, itt pedig 2 vélemény volt róla csak.

Az okok, amiért mellette döntöttem: 1. TO BHA-val kísérleteztem előtte, többször sikeresen túlhámlasztottam a bőröm, ezért egy olyan hámlasztót akartam, ami mellett bele tudok tanulni a hámlasztásba, anélkül, hogy kikészíteném a bőröm. 2. Kombinált hámlasztót akartam, mert nem tudtam eldönteni, hogy mire van szükségem a sok lehetőség közül, és bőrfelszínt + pórusokat is akartam egyszerre hámlasztani. A G&G Cheer up és e között vacilláltam (az lesz amúgy a következő), végül ezt lőttem be gyengédebbnek, illetve ez volt az olcsóbb is.

És akkor hogy mire jutottam a több hónapos használat után: teljesen egyetértek a korábbi véleményekkel, ez egy nagyon gyengéd hámlasztó, betanuláshoz vagy hámlasztásra nagyon érékeny bőrre jó, viszont önmagában kevés lehet. Nekem mindkét körben kevésnek bizonyult: a bőrfelszín akkor volt egyenletesen "leradízozva", amikor enzimes bőrradír is volt mellette a rutinomban, ez főleg az orrom körül jött elő, oda kevés volt az ereje, illetve azért egy erősebb BHA szebben tisztítaná a pórusaimat is. Viszont nagyon jó volt betanulásnak, nagy mennyiség, sokáig és sokféleképpen lehet vele kísérletezni és hozzászokni a rendszeres hámlasztáshoz vele. Én próbáltam reggel, este, esetleg reggel és este is, kevesebb és több pumpálással, egyből folytatva a rutin-t és fél óra várakozással is. Napi két használattal sem hámlasztottam túl, látszott azért a hatása és szebb volt a bőröm a használata mellett, de nyilván az összes pattanásommal és az utánuk maradt foltokkal nem tudott elbánni. Nekem végül fél órás várakozással jött be a használata. Voltak "jajj miért ezt rendeltem meg, semmire se jó" pillanataim, de így a végére összességében összehaverkodtunk. Mivel nagyon gyengéd nem érdemes tőle instant csodát várni, de rendszeres használattal nagyon jó első hámlasztó lehet, vagy kiegészítő hámlasztó a többi hámlasztónk mellett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. december 2.

rtteszvesz

2019. november 6.

Szerettem volna egy nem túl erős, kombinált hámlasztót, ezért rá esett a választásom. Több jó véleményt olvastam róla, így gondoltam gyengéd, több funkciós, kipróbálom. Vízszerű az állaga. Nem hámlottam tőle, nem okozott irritációt sem. Nyár után lassan szoktattam hozzá a bőröm. Most már heti 2-3 alkalommal szoktam használni, elégnek érzem, illetve a többi napon retinol helyett most a bakuchiolt használok. Lányom kezdődő pattijaira is teszem, szépen megszűntette a pirosságot és viszi le neki a gyulladást, a fekete mitteszereket, pedig tisztítja.
Fényvédő természetesen megy mellé :).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 6.

Fényvédő természetesen megy mellé :).

selmeczireka

2019. október 28.

Remek hámlasztó, nagyon gyengéd, talán már túlságosan is az, számomra. Mivel nem érzékeny a bőröm, így az erősebb AHA-t is jól viselem, ezért ez kevés nekem. Mitesszereim alig vannak, ha vannak, akkor arra a pár napra előveszem a Wishtrend mandula savas hámlasztóját vagy a Cosrx BHA-ját. Emiatt szegény ABP kiszorulni látszik a rutinomból. Viszont tényleg egy nagyon jó terméknek tartom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 28.

fitfab

2019. szeptember 17.

Règóta használok naponta hámlasztót, jelenleg a PC 2%-os bha-t. Azt tapasztaltam, hogy vmièrt csökken a hatèkonysága, ezèrt arra gondoltam, h ezt a gyengèd hámlasztót elöljárókènt beiktatom a rutinomba. Vmi szuper, ahogy együttdolgozik a kèt hámlasztó! A Puritoból 2-3 pumpányit teszek az arcomra, várok egy kicsit ès megy rá a PC bha. Nagyon szèpen leviszik a gyulladást ès a kis fehèr, faggyúval teli dudorok (srry :D) is látványosan megritkultak az arcomon. Önmagában a Purito hámlasztót mèg a hátamon lèvő pattanásokra, illetve a bikinivonalon begyulladt szőrtüszőkre használtam, mindkèt helyre vèkony vattalappal vittem fel. Nagyon szèpen rendbe tette mindkettőt, a hátamról 2 hèt alatt eltűntek a pattanások.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 17.

BirsAlma

2019. július 10.

Szerettem volna egy nem túl erős hámlasztót, ezért rá esett a választásom. Meg vagyok vele elégedve. Vízszerű az állaga. Nem hámlottam tőle, nem okozott irritációt sem. Heti 2-3 alkalommal szoktam használni, mivel az én bőröm nem szereti a túl sok hámlasztást. Sajnos egyszer már sikerült túlhámlasztanom, igaz az egy másik termék volt és sokkal erősebb is. Szerintem az ára is elég jó és egy jó darabig biztosan elég lesz. :-)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 10.

yokkoa

2018. december 12.

Kicsit több, mint 2 hónapja használom napi szinten ezt a terméket. Mindenképp akartam legalább ennyit várni, hogy reális legyen az értékelésem. Más mellé kaptam először 3 mintát, amiket gyors egymásutánban felkentem és az eredmény durván látványos volt, szinte azonnal rendeltem is a teljes kiszerelést. Azt tudni kell a bőrömről, hogy valahol a kombinált és a normál közt félúton helyezkedik el. Nagyon érzékeny, főleg szemkörnyéken. Orromon tág pórusok, mitteszerek. Menszesz alatt csúnya, gyulladt pattanások, nem sok, de azokat nem bírom ki, hogy ne vakarjam szét. Szóval sebekkel és elszíneződéssel is meg kellene küzdenie az arcápolási termékeimnek. Ez az első próbálkozásom kémiai hámlasztás terén. Szerintem mindenkinek tökéletes lehet első lépésnek. De talán kicsit kevés. Legnagyobb hibájának azt tartom, hogy nem tüntették fel hány százalékos, erre sehol nem találni infót. A másik dolog, amit csak a gyártó weboldalán vettem észre, hogy javasolt hűtőben tárolni. Meg kár, hogy 4es a phja, lehetne kicsit alacsonyabb, bár akkor lehet, hogy nem volna ilyen kíméletes. És akkor jöjjenek a jó dolgok: az elmúlt picit több, mint két hónapban minden nap használtam. Még így sem hiányzik az ötöde sem a teljes terméknek, vagyis nagyon kiadós! Volt, hogy elszaladt velem a ló és akkor naponta kétszer. Úgy egy hét után vettem észre, hogy az orromon kifényesedett a bőr, ezt enyhe túlhámlasztás jelének vettem. De napi egy használattal gyakorlatilag képtelenség ezzel túlhámlasztani. Amit gyorsan hat: nagyon hamar összehúzta a tág pórusokat, csökkentette a mitteszereket, illetve egyszerűbb a bőrt ebből a szempontból kitakarítani. A kombósba hajló bőrömet teljesen nomrálra fogta vissza, a teljes arcomon megszűnt az olajosodás. Amihez nekem kevés: a hormonok miatt előjövő csúnya gyulladásokat nem tudja megelőzni.Sőt, első körben szerintem még romlott is a helyzet (tisztulás talán). Második hónapban már határozottan kevesebb rondaság jött elő, de nem szüntette meg a problémát. Viszont a sebek abszolút hamarabb gyógyulnak. Én a ráncok (kezdődő vonalak) terén is határozottan látok javulást, bár azt hozzá kell tennem, hogy ez most egy kevésbé stresszes szakasza az életemnek.
Használata: eleinte ujjaimra nyomtam, azt masszíroztam be a már megtisztított bőrömbe. Nagyon jó az adagolója, viszont nagyon folyékony a termék, alig viszkózusabb a víznél. Ezzel a módszerrel 2 pumpálásnyi elég. Egy időben próbálkoztam vattakoronggal, de úgy sokkal pocsékolósabb, 4-5 nyomás is kellett. Most közvetlen arcra nyomom, így vált be legjobban. Egyébként a csomagolás nagyon prémium. Még a doboz belsejébe is nyomtattak kémiai hámlaszós alapismereteket xD a százalálok sajnos ott sem találhatók meg.
Külföldi oldalakon a CosRX hasonló termékével vetik össze: annak kb negyedével drágább ez, összetevőlista alapján jobb is annyival.
All in all: ez egy nagy biztonsággal használható, kiváló termék, amivel gyönyörű részeredményeket lehet elérni, de a súlyosabb problémákat nem fogja megszüntetni. Szerintem tökéletes előszobája a kémiai hámlasztásnak, de önmagában a problémás bőrre sajnos nem elég. Mindenesetre nálam tuti újravevős.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 12.

kata.olajos

2018. november 9.

Szeretem a Purito termékeit, és ez a hámlasztó is szimpatikus. Három vagy négy mintát próbáltam ki eddig, amiket rendelésekhez kaptam. Paula 8 és 10 százalékos AHA hámlasztóit használom régóta, és nagyon szeretem őket, de egy kicsit elcsábultam most. Ennek a terméknek tetszik az ára, a Paulához képest mindenképp, az állaga, és az, hogy gyengéd de hatásos. Mandula, szalicil és glükonsav kombója, gyengéd de mégis szépen teszi a dolgát, anélkül, hogy kiszárítaná az amúgy is száraz bőrt.
Az állaga folyós, de mégis gél szerű, kb. mint egy szérum. Átlátszó, könnyű olajos-sikamlós érzete van először, nagyon egyszerű eloszlatni a bőrön.
Normál, száraz, érzékeny bőrűeknek nagyon jó lehet. Én szép, tiszta bőrképet kaptam a használata után. A 10 százalékos AHA-t heti kétszer használom ezt tudnám két naponta és elgondolkodtam rajta, ha elfogy a Paula ezt veszem helyette, mert kíváncsi vagyok, hogy tartós használatnál mit tud. Csak az zavar egy kicsit, hogy nem tudom ez a termék hány százalékosnak felel meg...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 9.

Antioxidánsok: Perilla Ocymoides Seed Extract
Gyulladáscsökkentők: Allantoin, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate
Kémiai hámlasztók: Mandelic Acid
Vitaminok: Panthenol

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Keserű mandulából származó gyengédnek számító alfa-hidroxi sav (AHA) féle, ami a többi AHA savhoz hasonlóan gyengéden hámalsztja a bőr felszínét, így hatásosan kezeli a pattanások visszamaradó nyomait, és segít elhalványítani a bőrön ottmaradó sötét foltokat. Az AHA-k közötti különleges tulajdonsága, hogy antibakteriális hatása is van, és 5% és 10%-os mennyiségben is hatásos lehet a pattanások kezelésében (forás). Jó tudni még azt is, hogy a mandulasav fényérzékeny, így csak nem átlátszó csomagolásban lévő kozmetikumban van hatása.

BHA-hoz hasonló gyengédnek számító hámlasztó hatóanyag, ami az összetevő gyártója szerint a BHA hámlasztó és gyulladáscsökkentő tulajdonságait a  trimethylglicine nevű összetevő hidratáló tulajdonságaival kombinálja. Sajnos független szakirodalmat a neten nem találni a Betaine Salicylate-ról, de a gyártó tesztjei alapján 4%-os BS krém hatása hasonló, mint egy 2%-os BHA krémé. Az összetevővel főleg koreai kozmetikumokban találkozhatunk, ahol a BHA nem engedélyezett a lakossági kozmetikumokban.