Purito

Ár:   4400 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet feltöltötte: dio14, az összetevőket feltöltötte: dzsanki, Módosítva: 2018. február 21.

Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Tápláló, bőrvédő, nyugtató hatású szérum 49% ázsiai gázló kivonattal.

cattitude

2019. szeptember 4.

semmi extrát nem érzek használata után, ha van valami pirosodás vagy pattanás az arcomon, nem viszi le olyan látványosan, mint a csiganyál. 3 pont az illatosítóként használt illóolajok miatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 4.

zs001

2019. augusztus 5.

A teljes centella sorozatot hasznàlom (lemosó, tonik, szèrum, krèm, napvèdő), ès nagyon meg vagyok velük elégedve. Nyilvàn nem csodaszerek, de teszik a dolgukat, ès nekem az összetètelükkel sincs semmi gondom. Extra èrzèkeny, enyhe rosaceas a bőröm....mikor elkezdtem ezt a termèkcsalàdot használni, èpp a mèlyponton volt a bőröm, egy gyógyszertári napvèdőnek köszönhetően. Nos, a centella sorozatot hasznàlva, pàr nap alatt lecsengett az irritàció.
Legjobban ezt a szèrumot (ès a tonikot) kedvelem, hihetetlen nyugtató, egyàltalàn nem ragad, ès a 2 pumpàlàsnyi màsodpercek alatt beszìvódik. Illata kellemes, engem nem irritàl, az illóolaj tartalma ellenère sem. Biztos, hogy ùjra fogom venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 5.

Hadi

2019. július 28.

Este használom tisztítás és tonizálás után. Szeretem a kicsit géles, nem túl folyós állagát, mert a tenyeremből könnyen föl tudom vinni és szétoszlatni. Két pumpálásnyit szoktam használni arcra, nyakra, dekoltázsra. Hamar felszívódik és jólesik a bőrömnek, nyugtatja, feltölti, reggelre pedig csodásan puha lesz. Egy kicsit tartottam a levendulától, de szerencsére nem irritál, nem fokozza a rozáceát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 28.

rtteszvesz

2019. január 24.

Kaptam belőle egy mintát, gondoltam kipróbálom. Az összetevőlista majdnem kifogástalan, niacinamidos, peptides csoda.
Az állaga kellemes, vizes hidratáló szérum.
Mivel vigyázok a bőrömre, odafigyelek, hogy irritáló összetevőket ne kenjek fel rá. Sajnos a növényi illóolajok is irritálhatóak lehetnek. Kerülöm ezeket is mostmár, zavarnak, így én biztosan nem fogom ezt a terméket megvásárolni. Ráadásul 2 használatra volt elég, második napra 3 pattim kijött, csak ez változott a rutinomba, így felejtős.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 24.

Az állaga kellemes, vizes hidratáló szérum.

yokkoa

2018. december 4.

Két minta után rendeltem meg a teljes kiszerelést. Normál bőröm van, de pattásosodásra hajlamos, amit sajnos mindig ki is marok, így gyakran sebes a bőröm. Hát ezeken az olykor gyulladt sebeken semmit nem segített, kb mintha tiszta vízzel kenegettem volna. Egyébként nekem nagyon híg állagú, hűtőben tartom, így egy picit gélesebb, meg jobban hűsít. A kkszerelése amúgy kiváló, szép is, praktikus is: a pumpával nagyon jól lehet szabályozni, hogy mennyit nyomjon ki az ember. Nekem egy "teli" pumpálásnyi eleg a teljes arcomra, szóval nem fogy gyorsan. Nyáron elég volt önmagában, azóta meg van, hogy a krémemhez keverem, vagy rétegezek. De azt vettem észre, hogy egyre ritkábban nyúlok utána, a levendula miatt ugyanis nem bízom benne... emiatt nem fogom újravenni. Meg kb semmi hatását nem látom a használatának. Hidratálása amúgy nem rossz, de messze nem verhetetlen. Ehhez képest viszont igen drága. A negyed ennyibe kerülő Balea Hyaluron Booster többet tud!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 4.

saraanna

2018. november 14.

3 mintát próbáltam ki egymás után, egy őszi utazás után, amikor kifújta a szél az arcom. Nagyon meglepődtem, még a szám száradtságát is helyrevarázsolta. Rendeltem egy nagy kiszerelést. Sok koreai terméket próbáltam, rendeltem csomó mintát, hogy összehasonlítgassam őket. Az én száraz, vízhiányos bőrömnek ez vált be legjobban - és tényleg, ezt érdemes a szánkra/szánk szélére is kenni, mert nagyon helyreteszi.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. november 14.

i.napcsi

2018. szeptember 25.

Egy dolgot leszámítva -szerintem kicsit sűrű és egy kicsit majdnem ragacsos de mivel utána krémezel ebből semmi utóérzet nem marad,szerintem szuper kis termék,tényleg frissíti és jól regenerálja a bőrt,segít hogy hamarabb begyógyuljanak sebek,hegek,gyulladások!Nekem semmi bajom az illó olajokkal és szerintem teljesen passzolnak ebbe a szérumba de aki utálja a levendulát az ne próbálja meg mert egyértelműen dominál benne!A saját tapasztalatom az hogy így egyben ahogy van akkor is segített és nem irritált amikor nemrég egy kis baleset ért és pár gyulladt sebes heges rész lett rajtam,lehet pár percre kicsit bizsergett ott a bőröm de utána egyértelműen megnyugodott és látványosan javult,pláne nappalra megfejeltem egy centellás fizikai fényvédővel,igy tudtam kikerülni a csúnyább,maradandóbb hegeket!!Szerintem ez azoknak lehet különösen hatásos akiknek gyulladt,nehezen gyógyuló,pigmentre hajlamos bőrük van,azt álíithatom gyorsítja a gyógyulást és nagyobb esélyt ad a hegek kivédésére!!!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. szeptember 25.

gabiba

2018. szeptember 18.

Bátorkodtam azonnal nagy kiszerelést venni és nem bántam meg. Egyik kedvenc szérumom! Nagyon kellemes hűsítő gél, kellemes illattal. Inkább nappalra használtam a friss érzet miatt. Látszólag túl sokat nem tett hozzá a rutinomhoz, viszont vitalizáltabbnak éreztem a bőröm. Újra fogom venni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 18.

PAncsi79

2018. április 20.

Annyi jót olvastam róla mostanában itt-ott, amikor kaptam belőle pár mintát, gondoltam kipróbálom. Az összetevőlista majdnem kifogástalan, szívesen iktatok be az arcápolási rutinomba niacinamidos, peptides csodákat, így bíztam benne, hogy egy ilyen alacsony árkategóriás termékben is megtalálhatom a számomra ideális összetevőket.
Az állaga kellemes, vizes hidratáló szérum, egy idősebb, víhiányos bőrre tökéletes, bár nyilván önmagában nem hidratál elégg, de ezt nem is kell tőle elvárni.
Mivel vigyázok a bőrömre, odafigyelek, hogy irritáló összetevőket ne kenjek fel rá. Sajnos a növényi illóolajok is irritálhatóak lehetnek - ráadásul irtózom a levendula illatától/szagától (kinek mi), így még ha meg is akarnám bocsátani neki a növényi illóolajat, ezt nem tudom elhasználni. A nyakamra felkentem, mert az szinte már kellő távolságban van az orromtól, irritálni nem irritált (bár 3-4 alkalmas használatnál talán ez nem is derül ki),
de a levendula miatt én biztosan nem fogom ezt a terméket megvásárolni.
Nem pontozom le teljesen, mert ezen kívül ez egy szuper szérum lenne, de számomra semmiképp sem ötös
(megyek keresek egy olyan Purito szérumot, amiben nincs illatanyag/illóolaj)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 20.

de a levendula miatt én biztosan nem fogom ezt a terméket megvásárolni.
(megyek keresek egy olyan Purito szérumot, amiben nincs illatanyag/illóolaj)

bartazsuzsanna

2018. április 13.

A hyaluronsavas szérum után szerettem volna kipróbálni valami újdonságot. Finom az illata, könnyen beszívódik. kicsit ragacsos, de ha a hidratálót felkenem utána már nem érződik. Szépen hidratálja a bőröm, egységesebb a bőrképem, mióta használom. Jó termék. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 13.

Antioxidánsok: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Asiaticoside
Gyulladáscsökkentők: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Adenosine
Hidratálók: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Glycerin, Butylene Glycol, Glycereth-26, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Collagen, Sodium Hyaluronate
Peptidek: Palmitoyl Hexapeptide-12, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Dipeptide-10
Vitaminok: Niacinamide, Panthenol

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Glicerin alapú vízmegkötő és bőrpuhító (emollient) összetevő.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Az asiaticoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont terpenoid. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és eszerint a tanulmány és eszerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Különféle növényekből (jellemzően a az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából) kivont triterpene-féle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és stabilizáló hatású (javítja összetevők vagy készítmény stabilitását és eltarthatóságát) összetevő. E szerint a tanulmány szerint antioxidáns, gyulladáscsökkentő és kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.