Rasasi

Ár:   4830 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: szamira, az összetevőket feltöltötte: chamo, Módosítva: 2019. november 18.

Illatjegyek: sáfrány, bergamott, ylang-ylang, ámbra, nőszirom, cédrus, pézsma, szantálfa

Rasasi Oud Al Mubakhar - fújós
Ár: 800 Ft - 10 ml , Eladó: chamo
Állapot: frissen fújva üveg fújósba, Helyszín: Budapest, fizetés: Foxpost, Postán maradó vagy Személyesen
Ár: 800 Ft (10 ml) + postaköltség , Eladó: sanyi0629
Állapot: 10ml fújós saját üvegből frissen fújva, Helyszín: Miskolc, fizetés: Előreutalás után posta/foxpost vagy személyes átvétel Miskolcon, alkalmanként Nyíregyházán

narcissus

2020. március 6.

Nagyon finom, édes-füstös orientális illat, igazi arab feeling: végtelenül kellemes, mert ne orrbavág, hanem körülölel, körülleng, méghozzá érzékien.
Az én bőröm általában a virágokat részesíti előnyben, itt is az írisz dominál, nagyon eltalált arányban az ylang ylang aranysárga szirmainak bűvöletével.
Tipikus női illat, el nem tudom képzelni férfiakon, hiába írják, hogy unisex. Semmiképpen!
Tartós, egy 100 l-es baromi sokáig elég lesz, mert nagyon pöttyet kell csak használni, különben vegyifegyverré válik.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. március 6.

goracka

2020. február 11.

Amióta megjártam a Közel-Keletet, nem tudom kiverni a fejemből az ottani illatokat. Nagyon tetszett ez az oud-os, fűszeres parfüm, amit férfiak és nők egyaránt használtak, és valahogy mindenkihez passzolt. (Nőként nem idegen tőlem a férfi parfümök használata, minél fűszeresebb, annál jobb.) Notinoról megrendeltem azt, amihez a legtöbb véleményt írták, előtte itt is és más parfümös oldalakon is megnéztem a hozzászólásokat. Illatjegyeket tekintve rajtam a rózsa a leginkább érezhető összetevő, egy kicsit nagymamám bolgár rózsa olajait juttatja eszembe. Sajnos az oud nem érződik egyáltalán, legalábbis számomra nem, bár kicsit remélem, hogy tudat alatt azért hatással van arra, akinek tetszeni akarok. :D
Tartósságát nem tudom egyelőre meghatározni, ugyanis magamon nem érzem már délután olyan intenzíven, mint reggel, de azért néha meg-megcsap. Van, mikor este már "játszós ruhában" vagyok otthon, és akkor is. Bár ilyenkor eszembe jut az a mondás, hogy amit kicsit érzel magadon, azt mások nagyon érzik. Elnézést azoktól, akikkel egy metrón utazom reggelente, mert láthatóan ez sokaknál borzolja a kedélyeket (úgyhogy hatókőr elég széles).

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 11.

chamo

2019. július 20.

Arany kupakos:
Nekem nagy kedvencem lett. Erős, mint az állat, notinós mintát vagy 8-szor használtam.
Nincs benne se állatias oud, se füstösség, viszont kezdésnek erősen medicinal, töményen virágos, később kicsit lenyugszik, majd dominál a sáfrány és a rózsa frissessége. Simán hordható nyáron is, de télen is jól befűt :)
Aki nem szereti az állatias vagy medicinal vonalat, felejtse el; aki igen, neki ennyi pénzért szerintem ajándék, az üveg elég lesz egy életre.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 20.

Arany kupakos:

Kenwoodman

Korcsoport: >54
2016. október 19.

Húúúú, hát az első szagsokk : 90-es évek zöld színű piszoár szagosítója használat előtt.
Ááááá, második érzés : az 1984-ben vásárolt tömény bolgár rózsaolajat ráöntötték a piszoár szagosítóra
és ez nagyjából át is veszi a dominanciát a szagversenyben.
Hoppá a harmadik szaghatás : rózsaszagú pillecukor némi mosószappan felhanggal.
Ma ez a negyedik Rasasi amit próbálok , de ez a cég nem parfümöket, hanem szagokat gyárt.

Úgy látom néhány embernek nagyon nem tetszik amiket írtam erről a folyadékról , de ettől még hasznos lehet az információ .

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2016. október 19.

és ez nagyjából át is veszi a dominanciát a szagversenyben.
Hoppá a harmadik szaghatás : rózsaszagú pillecukor némi mosószappan felhanggal.

Laci

2016. október 11.

Jaj ez nagyon jó. Igazi sapka-sál illat. Ilyesmi illatokkal szoktam befújni eme ruhadarabokat, hogy túléljem a hideg időszakot. De ez többet érdemel ennél. Próbálkoztam már a Montale fekete rózsájával, de abból nem lehet elég picit feltenni, hogy ne tömegoszlató fegyver legyen. Ebből tudok feltenni 1 fújást és szuper kellemes szultáni illatot ad, nem gejl, tiszta, de mégis ott szikrázik a fejedelmi rózsa. Lehet ezt így is, nem kell brutalitás a rózsának. Tökéletesen unisex nemtelen illat potom pénzért. Nekem tiszta Törökország, háremillat. :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 11.

d.krisztina

2016. október 9.

Nagyon fanyar, sokkal fanyarabb, mint az ezüstkupakos változat. Mintám volt, elhasználtam az egészet, ami nagy szó. Aztán megrendeltem a 100 ml-t.
Szamira szerint savanykás rózsa... hát, az nem kifejezés! :) Én megtaláltam rá a megfelelő szót: hypós rózsa.
Biztosan megvan mindenkinek az a helyzet amikor egy ruhát órákig/fél napig fehérít egy lavórban és utána beteszi ugyan a mosógépbe és öblítőt is tesz hozzá nem is keveset, de végül a ruha az öblítőillat mellett átható fehérítőszagot áraszt még sokáig... na ilyen ez a parfüm. Maróan vegyszerszagú rózsaillat.
Ha rossz kedve van (merthogy változékony őkelme) akkor tíz körömmel kaparja az orr nyálkahártyáját, kiolvassza az ember retináját.
Néha csodásan édes, virágos (nem rózsa!) ami nagyon kellemes. Erős, a ruhán kimosás után is érezni lehet. Nem mondom hogy közönség kedvenc vagyok ezzel az illattal, nem kedvelik a környezetemben sokan. Egyedi, kell némi bátorság a viseléséhez és ahhoz hogy bevállalja az ember azt a lutrit, hogy vajon ma milyen kedve lesz az illatnak. Mert ha rossz... akkor ott mindenki az orrát fújja pár méteres körzeten belül. :)) Kétség kívül jobban viselhető meleg időben, ahogy hűl a levegő, úgy válik egyre markánsabbá az illat.
Nem lehet nem észrevenni. Szeretem és használom is.
Bár lehet, hogy emiatt szingli maradok és vénlány leszek... :))))))))

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 9.

Nem lehet nem észrevenni. Szeretem és használom is.
Bár lehet, hogy emiatt szingli maradok és vénlány leszek... :))))))))

Blackxentric

2016. augusztus 31.

Vakrendelés volt az iparfiról. Kíváncsi voltam egy ilyen oudos illatra és erre esett a választásom. Kifújáskor és utána fél órán keresztül eléggé karcos, férfias illata van, de utána rajtam legalábbis megszelídül és kellemessé válik. Tartóssága egész jó, ára is kedvező.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 31.

Lilu

2016. április 14.

Rajtam gyönyörű, keletiesen indul, és utána átmegy virágos púderes kézkrém illatba. Ami sajnos nem az én világom :(

Up.: Eltelt egy kis idő, most újra kipróbáltam ezt az illatot, és most egész mást produkál rajtam. Nem hiszem el, hogy ez még mindig ugyanaz a parfüm, édes különleges, keleties. Talán a melegebb idő kellett hozzá, vagy nem is tudom, de most meg imádom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. április 14.

fragmann

Korcsoport: >54
2016. március 10.

Nagyon szép, klasszikus, virágos kissé konzervatív női illat. Oud-ot nem érzek, rózsa-hegyeket.annál inkább. Férfi-emberen furcsa lenne, ez tipikus női illat, de még milyen..! Egy pont levonás, mert bár gyönyörű, de nem eredeti illat, ez valami nagy klasszikus kópiája...de nem nagy baj, mert jó!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2016. március 10.

adelmus

2015. április 29.

Nagyon sok oud.. (pedig nincs is az összetevők között).. friss citrus.. (ez sincs) és egy enyhe rózsás hangulat.. (rózsa sem)..
Hát.. ezt az illatot nagyon összerakták. Nagyon finom, de nagyon nem európai orr-nak készült..
Tavaly nyáron használtam egy hétig.. rengeteg visszajelzést kaptam.. zömében pozitívakat.
Mindezek ellenére nem mondanám, hogy ez lenne a signature illatom.
Edp: tartós.. erős, hatásos.. Mit lehet erről még íni.
~5eFt-ért ki kell próbálni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. április 29.

Mindezek ellenére nem mondanám, hogy ez lenne a signature illatom.
Edp: tartós.. erős, hatásos.. Mit lehet erről még íni.
~5eFt-ért ki kell próbálni.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Benzyl Benzoate, Citral, Benzyl Alcohol
Színezékek: CI 14700, Red 33 Lake / CI 17200, Yellow 5 Lake / CI 19140
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol