Rimmel

Ár:   4000 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   35 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   drogériák, hipermarketek   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet feltöltötte: Nemtudoommm, Módosítva: 2023. november 27.

Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Vízhiány

• hosszan tartó hatás
  • kiváló fedőképesség
  • egyszerű alkalmazás
  • hidratál
  • vízálló termék
  • napsugárzással szembeni védelmet nyújt (20Fps)
  • hatóanyagok: hialuronsav, E-vitamin, niacinamid

25 árnyalatban kapható

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

sztike

2023. december 16.

Gimis korom kedvenc alapozója volt ennek a kettővel ezelőtti verziója, én pedig vagyok annyira szentimentális, hogy mindig kipróbálom a felújított verziókat, így ezt is. A kupakot levéve ugyanaz az illat csap meg, ami megboldogult gimis koromban reggelente, eddig stimmel minden.
A legelső verzióból még nem lehetett itthon kapni mást, csak semleges/rózsaszínes árnyalatokat, az eggyel későbbi verzióból (vidéken) szintén csak ezek voltak elérhetők, nagy meglepetés volt hát, hogy a legújabb fajtából a drogériában is kapható már sárgás árnyalat, nem kell netről rendelni. Az én színem a 070 Sesame, összehasonlításképp 100 Linen (L'Oreal Infallible), 51 Vanilla Clair (Bourjois Healthy Mix), NC15 (MAC), 30 CG (Urban Decay Stay Naked) a színem más alapozókból.
Mindkét régebbi verzió nagyon jól fedett, a finishük nem volt élettelen matt, a sulis napokat jól bírták egyszeri púderezéssel és nap végégre sem váltak szét a zsíros, tág pórusú bőrömön. Pár éve rászoktam a high-end alapozókra, de valljuk be, nem a legolcsóbb hobbi ezeket próbálgatni, ezért nagyon bíztam benne, hogy majd esetleg ez az alapozó lesz az új kedvenc, amit a hétköznapokon viselhetek és még pénzt is spórolok vele.
Maga az alapozó már üvegből nézve is sokkal folyékonyabb, mint a régi formulák, ajánlott felrázni használat előtt. Kinyomva már nem érzem azt a jellegzetes Lasting Finish illatot, de legalább nem parfümözött. Felvinni könnyű, könnyebb, mint a régi verziókat, viszont hiába a folyékonyabb állag, ugyanazt a ragadós, kissé kellemetlen érzést hagyja maga után a bőrön, amit az elődei, de ez 30 percen belül elmúlik, utána már nem is érezni, hogy a bőrömön van. Felvitel és púderezés után egész szépen a bőrbe simul, nekem egyedül az orrom mellett és a szám fölött tűnt kicsit cakey-nek. A feketeleves ezután jött...1-2 órával sminkelés után elkezdett szétválni az államon, újabb néhány óra után pedig a szám fölött és az orrom mellett is. Estére (kb. 8-9 órája volt rajtam) foltokban teljesen eltűnt a szám körüli részről, egyszerűen úgy nézett ki, mintha agyaggal kentem volna be magam, ami nem mozdult együtt a bőrömmel, hanem felrepedezett és szétvált. Az olajosodást meglepően jól kontrollálta, 1x kellett rápúdereznem az orromon, de ettől függetlenül nagyon csalódott vagyok. Imádtam ezt az alapozót, mindig csak a színe volt a bajom, ezért is cseréltem le. Most végre jó a szín, erre pocsékul teljesít a bőrömön. A 35 óra nyilván vicc kategória, de ezeket sosem veszem komolyan egy alapozó csomagolásán se, de azért a munkanapot kibírhatná. Örülök, hogy már több bőrbarát összetevő van benne (niacinamidot mondjuk pont nem tennék bele, mert arra sokak bőre reagál pattanással..), de visszasírom a régebbit formulát. Nem adom fel, már csak az emlékek miatt sem, de egyelőre nem tudok jobbat adni 2 csillagnál. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 16.