Rimmel

Ár:   2699 Ft   Kategória:   Sminkek szájra

A krémet és az összetevőket feltöltötte: malvina, Módosítva: 2022. március 24.

Kategória:   Sminkek szájra

• intenzíven telt színt kölcsönöz az ajkaknak
  • tartós összetételének köszönhetően akár 8 órán át megmarad az ajkakon
  • finom krémes textúrája egész napra kényelmessé teszi a viselését
  • Colour Protect technológia – biztosítja a szín erősségét és teltségét

14 árnyalatban kapható

emb1p3

2024. január 24.

Berry misschief-em van. Teljesen elkapott tőle a nosztalgia, úgy 10-15 éve a Rimmel hozta be az első matt bordó (nem lila, nem vörös) rúzst a drogériákba, még piros volt a tokja, és csak egy szám volt a roppant fantáziadús neve, elhasználtam belőle 2-3-at, imádtam. Ez ugyanaz a viaszos, enyhén állott kozmetikumillatú, némileg szárító, de tartós formula, mint a régi volt. Nem mondom, hogy nem dolgozhattak volna rajta azóta, de a régi szép idők emlékére nem leszek szigorú. Plusz azt a régi bordót kerestem, a Berry misschief pedig sokkal lilásabb, de a netes swatchok már csak ilyenek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. január 24.

csevi24

2023. június 30.

Krémes, nem szárít, könnyű a használata. Eddig mindenkinek bevált, akinek csak ajánlottam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. június 30.

g0809

2023. március 27.

A 120-as Cutting Edge árnyalatban van meg, és nagyon szeretem, krémes textúrájú, könnyen felvihető, csodaszép szín egy bulis estére. :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. március 27.

Dorotii66

2022. március 31.

Nem vagyok benne biztos, hogy jó termékhez írok, de egyedül ezt találtam. Én a 715-ös árnyalatot vettem, imádom. Egész tartós, kibír jó pár órát és nem látványosan kopik. Nincs viszonyítási alapom más rúzsokhoz mivel ez az első "igazi", de eddig nekem tökéletes. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. március 31.

Jassza

2022. január 11.

Gyönyörű színű, de egyáltalán nem tartós sajnos. Így nagy csalódás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. január 11.

Gyönyörű színű, de egyáltalán nem tartós sajnos. Így nagy csalódás.

duchess_g

2021. szeptember 22.

Nekem annyira nem jöttek be a Rimmel rúzsok. Van 1-2 szép vagy különleges színük, ami miatt kipróbáltam őket, de összességében szárítanak, az állaguk és fedésük/eloszlathatóságuk sem az igazi, gyorsan és nem szépen kopnak.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 22.

nyiffi

2021. augusztus 22.

Ajándékba kaptam, szuper a színe és tartóssága, lemosóval szépen lejön, ugyanakkor evésnél amennyire tőle telik, rajta marad az ajkamon. Kifejezetten elégedett vagyok vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. augusztus 22.

Frosine

2020. május 26.

IMÁDOM. Nagyon hosszan tart, nem kenődik nagyon, csodás színek vannak belőle. Evés után is megmarad a színe. Emelett nem száraz, hidratálja is kicsit az ajkakat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 26.

pantyus

2019. december 2.

120-as árnyalat van meg belőle és nagyon szeretem! Szépen pigmentált és ahhoz képest, hogy nem matt rúzs nagyon tartós! 😍

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 2.

fancsmancs

2019. július 12.

A 070-es Airy fairy árnyalat tulajdonosa vagyok. Sminkes videóban fedeztem fel, és nagyon megtetszett (bár szerintem már a nevével megvett). Égre-földre kerestem, de csak interneten tudtam megrendelni. Krémes állaga van de nem mászkál el, tartós (nyilván nem 8 órán keresztül tart) és erős a fedése is. Nekem kicsit szárít és ez a világos árnyalat kicsit kiemeli a barázdákat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 12.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract
Hidratálók: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Lanolin
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

A kandelilla viasz egy természetes viasz, melyet Mexikóban őshonos kétféle kutyatej leveléből állítanak elő. A kandelilla viasz sárgásbarna színű, kemény, átlátszó vagy áttetsző anyag. Leginkább szilárd jellegű kozmetikumokban használt (pl. rúzs) sűrítő és emolliens anyagként. Ezen kívül a CosIng besorolása szerint még szövet összehúzó, felületi hártya képző, emulzió stabilizáló és bőrkondícionáló anyag is.

Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emolliens), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.

A természetben is előforduló paraffin viasz (szénhidrogének keveréke). Emulzió stabilizáló, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó anyagként használt a kozmetikumokban. Főleg stiftes kiszerelésű termékekben (pl. ajakápolókban) használják, hogy az szép és szilárd legyen.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gél- és filmképző összetevő. E szerint az oldal szerint kiválóan tapad a bőrhöz és a hajhoz, melyeken tartós, víztaszító réteget képez, amely akár többszöri lemosás után is a helyén marad. Az összetevővel leggyakrabban rúzsokban, szájfényekben találkozhatunk.

Brazil viasz, vagy pálmaviasz, melyet egy Brazíliában élő pálma leveléből állítanak elő. Nagyon sűrű emollient anyag, amely csillogó felületet hagy maga után, így a kozmetikai iparban leginkább szájfényekben, szőlőzsírokban és egyéb smink termékekben használják a magas olvadáspontja (85°C) miatt.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Az egyik legszélesebb körben használt gyógynövénynek, az ún. német kamilla vagy matricaria virágának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) és maszkoló (nemkívánt illat, íz semlegesítése) összetevő. A kozmetikai cégek elsősorban a gyulladáscsökkentő tulajdonságai miatt használják. Ezen felül a kamilla antioxidáns hatással is rendelkezik.

Uborkakivonat. Paula Begoun szerint a közhiedelemmel ellentétben az uborkakivonatnak nincs a szem alatti duzzanatokra bizonyított puffadáscsökkentő hatása, Leslie Baumann The Skin Type Solution című könyvében azonban a gyulladáscsökkentő, érzékeny bőrre javasolt összetevők között említi. A nyugtató hatás mellett az uborkában található lutein nevű anyag talán csökkenti a bőr melanintermelését (melanogenesis), így a pigmentfoltok elleni harcban is hatásos lehet. Továbbá in vitro (azaz kémcsőben végzett) kutatások szerint az uborkában található összetevők segíthetnek a bőrt megvédeni a karcinogén (rákot okozó) összetevők ellen. Az uborka olyan illatos összetevőket tartalmaz, amelyek nem érzékenyítik a bőrt (ami ritkaság), így probléma nélkül használható fel a kozmetikai termékek természetes illatának fokozására.