Rochas

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   40 ml, 60 ml és 90 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: nyuszo, Módosítva: 2019. december 11.

Kiszerelés:   40 ml, 60 ml és 90 ml

Az 1987-ben kiadott ikonikus parfüm modern interpretációja.

Megjelenés éve: 2019

Illatcsalád: orientális-virágos

Fejjegyek: bergamot, körte, neroli

Szívjegyek: rózsa, heliotrop, frézia

Alapjegyek: vanília abszolut, pézsma, fehér fák

egyboszorka

2020. június 3.

Még a legelső hazai megjelenés idején rendeltem, hetekig állt kibontatlanul a dobozban. Szerencséjére el voltam foglalva az "itthon tanítás" nemes és nem kevés kihívással kecsegtető feladataival.
Első haragomban majdnem földhöz kentem, és Isten bizony, őszinte szomorúsággal tettem volna, mert az üvege az valami mesés.
Második haragomban győzködtem magamat, hogy koncentráljak az illatra nettóban, még véletlenül sem összehasonlítva az ikonikus előddel. Minthogy nem is lehet, a Rochas ház új illatot ígért, nem a régi Byzance feltámasztását. Azt megtették 2017- ben, és azt kell, hogy mondjam, hogy ennek az illatnak a tükrében tudom most igazán becsülni ezt a kiadást, nem győzöm vállon veregetni magamat, hogy nem adtam el egyik üveget sem. A problémám az, hogy ezt nem Byzance néven kellett volna kiadni, teljesen más illathoz más név dukálna. Első körben garantált bő haszon a név miatt, gyanítom, ezért is nem új illatként adták ki, jól meglovagolható marketingfogás az egész.
Szóval kedves illatos társaim, akik a régit szerettétek, ez nem az az illat, a közelében sincs ( a 2017- es igen!). Kifújáskor nagyon domináns, karakteres, picit szúrós vanília bergamottal, aztán leülepszik, minden frissessége eltűnik, és ami marad, az egy édeskés, jellegtelen "sok ilyen volt már" illat. Érezhető a neroli és a körte eleinte (úgy nézem, most ő az új oud), de a vanília szépen szisztematikusan mindent letarol. Rajtam se a rózsa, se a frézia nem jön elő, hogy a fehér fákat már ne is említsem:). Előlről és hátulról is vanília, pici bergamottal, kimondottan nehéz illat, semmi játékosság, semmi könnyedség, amit az ember lánya így negyvenen túl már kimondottan értékelne.... Amihez hasonlítani tudnám, a könnyebb elképzelhetőség kedvéért, az a Lalique Le Parfum, ott ennyire domináns a vanília, de amíg az egy megjegyezhető, karakteres illat, ennél kétségeim vannak a megjegyezhetőség és felismerhetőség terén.
Nem, nem az átverés miatt két csillag, nem azért, mert csalódtam, nem azért, mert egy semmitmondó illat, és nem is azért, mert niche áron jutottam hozzá (ez a parfümösdi egy ilyen buli), hanem azért, mert ma virágzik a kertben a levendula és a törpeszegfű, szépen gyarapodik a fűszerkertem, ennél fogva kimondottan túlteng bennem a jóindulat....Bár a kinti csodálatos virágok illatát érezve, lehet, hogy ez még módosulhat....Lefelé....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 3.

Vaslady

2020. február 1.

Nem ismerem az ikonikus 1987-es születésű anyaillatot,viszont ma volt lehetőségem tesztelni ezt az illatot.
Egyenlőre papircsikon hoztam haza,de azt már most leszögezem,hogy szerelem illat lett :).
Az üvegétől is lehet dobni egy hátast,csodás...az eladó lány kezében a 90ml-s üveg,csillogott,mint egy ékszer.
Az illat maga...
Téli,bújós kuckózós...de mégis nagyon nőies,elegáns,nekem különleges.
Vaniliás-pézsmás alap,körte...és nem tudok elmenni az mellett,hogy a fragranticán a L.Biagiotti Veneziájához hasonlitják,ami igaz is,mert tényleg van benne egy rejtett szilvás vonal(pedig nincs benne szilva),mig a Biagiotti illatában az az alap.
Nem hozott újat a parfümök világába,ez tény,de szép szerethető illat :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 1.

Az illat maga...
Téli,bújós kuckózós...de mégis nagyon nőies,elegáns,nekem különleges.
Nem hozott újat a parfümök világába,ez tény,de szép szerethető illat :)