Sensai

Ár:   72 790 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   Douglas, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2022. március 9.

Ár:   72 790 Ft
Lelőhely:   Douglas, online
Kategória:   Hidratáló krémek

• Ragyogásfokozó, bőrszínkiegyenlítő krém.
  • Stimulálja a bőr hialuronsavtermelését
  • Egyenletes hidratáló réteget képez a bőrön
  • Javítja a bőr egyenlőtlenségeit, a ráncok láthatóságát, ragyogóvá teszi a bőrt
  • Megelőzi a sötét foltok és ráncok kialakulását.

Burya

2023. november 30.

Könnyen beszívódik és jól hidratál, az illatát kifejezetten szeretem. Éjszakára használom, mert a kombinált/zsíros bőröm a fényvédőn kívül minden mástól vállalhatatlanul fénylik napközben, éjjel viszont ez nem jelent problémát. Az egyetlen hátránya az ára, de ez minden Sensai termékre érvényes. Jó termékek, ez kétségtelen, de túl vannak árazva (nem is kicsit), nekem meg eszem ágában sincs a termék helyett a marketinget fizetni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. november 30.

Belizar

2022. május 30.

Szenzációs krém, kifejezetten a Sensai tisztítók után használom , hiszen azok előkészítik a bőt és a felső hámon elhelyezkedő pigment rendelleneségeket egyből gyönyörűen leoldják ( step2 creamy).
Utána lotiont használok egyből, amikor attól nyirkos a bőrfelszínem egyből teszem fel a krémet ami egyből felszívódik és egyenletesé teszi a bőrfelszínem.
Amióta ismerem és használom a márkát, ennyire elégedett még soha se voltam a bőrápolásommal.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. május 30.

Tarzicia

2022. március 23.

Nem úsztam meg, nekem is hozott egy kis gyári mintát a postás.
A sima Silk Cream nekem nagyon nem jött be, és kíváncsi voltam, hogy ahhoz képest mit tud.
Fehér színű, elég vékony állagú krém, felkenve azonnal átlátszó, vizes-zselés lesz. Az arcom egyik felén tettem alá tonikot (a jobb beszívódás érdekében és a Silk Cream-nél tapasztaltak miatt), a másikon nem. Hát ennek a krémnek teljesen mindegy. Ugyanúgy viselkedett mindkét oldalon. Nagyon rugalmas és feltöltött lett a bőröm, tényleg kitűnően hidratál, önmagában is, cserébe viszont iszonyatosan ragad. Még órákkal később is. Hozzáérintettem az ujjam az arcomhoz, és amikor elvettem, látszott, hogy húzza magával a bőrömet.
Bőrszínkiegyenlítő és ragyogásfokozó krémnek van meghirdetve, de ez nem az a fajta, amelyik a soft focus vagy a blurring effect érdekében gyöngyházfényű, irizáló vagy rózsaszín részecskéket tartalmaz. Én semmiféle színkiegyenlítést nem vettem észre, a ragyogásfokozás meg abban nyilvánul meg, hogy csillogó a finishe. Nem kicsit, nagyon. És ez nem attól függ, hogy kinek milyen a bőrtípusa. Ez a kence helyből fényes. A tükörbe néztem, és olyan volt, mintha az egész arcomat a Chanel Baume Essentiel Transparent highlighterével kentem volna be. A vizes csillogás és a ragacsosság is stimmelt. Highlighterként ez még elmegy, de egész arcon sok. Kb. olyan látvány, mint amikor valakinek hirtelen melege lesz, és elkezd gyöngyözni az izzadság az arcán. Muszáj rátenni valamit, anélkül szerintem vállalhatatlan. Alapozóval már egész jó, a ragacsosság is csökken, és a csillogás is csak szépen átsejlik.
Összehasonlítottam az INCI listáját a sima Silk Cream-ével. Furcsa, hogy ebben sok "testes" összetevő van (sheavaj, vazelin, petrolatum, olajak stb.), ami a simában nincs, ezt mégis könnyedebbnek érzem. A sima Silk Cream nem szívódott be, és fulladozott alatta a bőröm.
Az illata tetszik, hasonlít az egyik Kurkdjian parfümre az Aqua sorozatból, csak nem ugrik be, hogy melyik az.
Mindent egybevetve ilyen tudású krém, ebben az árfekvésben több is van, a többségük nem ragad, ragyogást meg primerrel is elő lehet állítani. Az anti-aging hatásáról kis minta alapján természetesen nem tudtam meggyőződni. Szerintem azért jobb lett, mint a Silk Cream, de egy hármasnál többet semmiképpen nem kaphat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. március 23.

Nem úsztam meg, nekem is hozott egy kis gyári mintát a postás.

szeliger

2022. március 17.

Nekem is hozott a postás egy kis tasakos mintát, két alkalomra volt elég, ezért ez elég korlátozott vélemény. A fehér krém erősen illatos, virágos-púderes jegyeket áraszt magából, egy darabig még az arcról is érezni. A krém tartalmas, nekem nem okozott különösebb gondot, a bőrömet egész nap hidratálta, kényelmes érzés volt, nem húzódott estére sem. Kifejezetten száraz bőröm van, az előző véleménnyel szemben nem voltak a fényesedéssel problémáim. A felvitelt követően valóban fényesebb lesz az arcbőr és pár percig ragacsosabb is, de ez nem akadálya annak, hogy sminkelni lehessen rá. Mindkét alkalommal reggel használtam, nem veszett össze semmilyen másik kozmetikai termékkel.
Nagyon drága, nem hiszem, hogy kiadnék rá ennyit pénzt, de ha ajándékba kapnék egy tégellyel, akkor szívesen elkenegetném.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. március 17.

Plusskutya

2022. március 9.

A Sensai és minden japán bőrápolási márkák megszállotja vagyok, de ez most egy fekete pont.
Ott kezdeném, hogy a krém a Douglastól érkezett postai ajánlott levélben egy 1 mm-es minta képében. A levélpostai borítékban a terméket méltató kísérőlevél, és maga a mintatasak egy külön celofántasakban, egy minike karton keret kíséretében. Itt elvesztem, minek egy tasakos kiszerelést egy további tasakba tenni, és vajon mi lehet a kartonkeret célja?!
Maga a krém finom illatú, sűrű, de könnyen eldolgozható. Felkenés után úgy néztem ki, mintha vizes lenne az arcom, fénylett, mintha highlighterbe fejeltem volna. Fokozatosan beszívódott, de most - felkenés után 4 órával is - érzem, hogy ott van. Nem csak hatásban, hanem tapintásban is - ez engem zavar.
Ha mintát kapok, rögtön nézem az árát -> mennyire szeressem meg a kipróbálás során. Hát ezt nagyon nem kéne, mert több, mint 72.000 Ft a 40 ml-es tégely. Ennyiért már botox kezelés is elérhető, ami saját tapasztalat alapján is látványosan és napok alatt hat, hát én inkább arra szavazok, valami normálisabb árazású krémmel kiegészítve.
Nem szívódik be megfelelően, drága is, nekem ez max. 2 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. március 9.

Nem szívódik be megfelelően, drága is, nekem ez max. 2 csillag.

Antioxidánsok: Olea Europaea (Olive) Oil, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Dipotassium Glycyrrhizate
Hidratálók: Glycerin, Niacinamide, Butylene Glycol, PEG-75, Maltitol, Acetyl Glucosamine, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Hydrolyzed Silk
Vitaminok: Niacinamide, Tocopherol

Sűrűség szabályozó anyag, oldószer. Parfümök, haj- és bőrápló termékek gyarkori összetevője. Kiváló bőrhidratáló képességgel is rendelkezik.

Nem ragadós emolliens anyag hidratáló tulajdonsággal, mely a krémet könnyen kenhetővé teszi és selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Bizonyos összetételekben nem elzáró filmréteget kölcsönöz a fokozott bőrvédelem érdekében. Egy 10 önkéntessel végzett tanulmányban azt találták, hogy a polydecene-nek van bőröregedés elleni hatása is (legalábbis az ásványi olajhoz viszonyítva, merthogy az volt a viszonyítási alap). Tiszta és hipoallergén bőrpuhító, amely babaápolási termékekhez is ideális.

Észter (egy alkohol és egy sav reakciójából víz kilépésével keletkező vegyület) féle, mely természetesen a kakaóban és a levendulaolajban található meg.Bőrpuhító, emolliens anyag, amely selymes érzetet hagy maga után a bőrön.

A PEG a polyethylene glycol rövidítése. Stabilizáló, vízmegkötő anyag.

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.

Szénhidrogének komplex keveréke, magyar néven vazelin. Mivel kőolaj származék, hírneve nem túl jó, de ennek nem igazán van tudományos alapja. Dr. Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében (273o) azt írja, hogy sokak szerint a petrolatum a ma ismert egyik legjobb hidratáló összetevő. Elzáró (occlusive) hatása igen erős, emaitt a tudományos kutatásokban gyakran szolgál viszonyítási alapnak. Nem komedogén, az allergiás reakciók pedig nagyon ritkák rá. Paula Begoun gyulladáscsökkentő és bőrregeneráló hatásról is ír. Állaga önmagában meglehetősen zsíros, olajos érzetet kelt a bőrön, így elsősorban a száraz bőrre kiváló összetevő.

Olívaolaj. Kiváló természetes emolliens és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav, melyből akár 55-83%-ot is tartalmazhat) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. A squalene egyik legjobb növényi forrása.

A zsírhoz hasonló állagú, tisztán növényi eredetű bőrpuhító (emollient) anyag, mely funkcióban a paraffinokhoz hasonló,  azonban azokkal ellentétben nem ragadós és nem zsíros érzetet hagy maga után a bőrön. A CosIng besorolás szerint emollient és bőrvédő összetevő. Részletes infó az összetevőről itt.

Magyar neve kálium hidroxid. Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben főként a pH beállítására (lúgosításra) használják (pl. citromsav mellett, a savasságának ellensúlyozására). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Lauryl alkoholból (kókuszolajból kivont zsíralkohol) előállított vegyület, melyet emulgeálószerként és felületaktív anyagként használnak (surfactant).

Az édesgyökér (licorice) kivonata. Kiváló bőrnyugtató, gyulladáscsökkentő összetevő. Az atópiás dermatitisz (az ekcéma egy fajtája) és a hiperpigmentáció kezelésében is hatékony.