Serge Lutens

Ár:   26 000 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: bobekecske, Módosítva: 2014. augusztus 28.

Ár:   26 000 Ft

Serge Lutens 'Daim Blond' ("fehér velúr"); Christopher Sheldrake 2004-es alkotása

20%-os koncentrációjú, 50 ml-es kiszerelésű parfüm

Illatcsalád: ciprusos-virágos

Illatjegyei: velúrbőr, sárgabarack, írisz, pézsma, kardamom, heliotrope, galagonya

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

nekoSX

2018. december 3.

Számomra inkább férfi illat: Chesterfield bőrfotel - a steppelt háttámlájú - nagyon élethű és érdekes ezt bőrön is érezni, leszáradáskor enyhén beédesedik. Irodába, bőraktatáska+öltöny mellé tökéletes lehet, persze csak akkor, ha szeret valaki bőrbútor illatban dolgozni. Diszkrét-visszafogott és a tartóssága is jó.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. december 3.

GNóri

2018. szeptember 20.

Nos, benne sem találtam meg a bőrös illatomat. Tetszik az eleje, az íriszes, kardamomos, krémes, puha velúrbőr, de ez a fázis nagyon gyorsan elillan, és a helyében csak egy kis szúrós pézsmás, virágos valami marad. Sajnos számomra nem annyira különleges, és tartósnak sem mondanám.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 20.

Fiorentina

Korcsoport: >54
2018. szeptember 12.

Az igazi arcát rajtam kb. 20 perc múlva kezdi megmutatni, és az azért sokkal jobb, mint a felfújáskor ért élmény.
Nagyon bőrközeli, hatósugara szinte nincs is. Egy furcsa képet idéz fel bennem ez az illat, mégpedig a papír-írószerboltok, könyvesboltok illatát, akármilyen lehetetlenség, ezt érzem.
Serge Lutens illatai kevésbé érintettek meg, a Daim Blond-ot is meghagyom másnak, akin jobban állhat, szerencsére bőven van miből tallózni. Az eredetiségét viszont elismerem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2018. szeptember 12.

Terka25

2018. július 28.

Ő a másik hatalmas kedvencem 😍 A bőrös illataim leg-leg-je . Nagyon erős velúrbőr illat. Tartós , különleges , nem jön szembe . 😉

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 28.

kvin

2018. április 23.

Nem mondanám életem illatának, de érdekes parfümnek érzem. Szerencsére a bőr határozottan érződik benne, amit imádok, és tényleg velúrbőrös hatású. De ahogy telik az idő, egyre kevésbé ragad magával. Sajnos nem önmagában a velúrt érzem - dolgoztam bőrös műhelyben - hanem inkább egy női bőrdzsekit, mint amit behoztak béléscserére. Nyaktájékon és a zsebeknél kicsit zsíros, de halványan érződik rajta a tulajdonos összes eddigi egymásra fújt parfümjeinek lenyomata.
Minél jobban szaglászom, kisebb mérlegelés után a végére levonok még egy csillagot.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 23.

Asianlover

2018. március 23.

5 különböző Serge Lutens mintát rendeltem, szerettem volna megismerkedni vele. A Fragranticán az illatjegyek alapján választottam ki így a nyerőszámaimat. Hát, most mit mondjak... Érzem én a minőséget ezeken az illatokon, de egyik sem hat meg. Ez volt a legkevésbé rossz... Arra amúgy nagyon jó volt, hogy a Valentina Myrhh Assoluto még nagyobbra nőjön a szememben.
Nagyon egyetértek az enyhén virágos bőrkabát korábbi véleménnyel.
De ezek is túlontúl férfias illatok a számomra. Nem tudok mit kezdeni vele, nem kéne, az biztos.
Megnyugodhat a házikassza Serge Lutensre nem lesz költve!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 23.

Nagyon egyetértek az enyhén virágos bőrkabát korábbi véleménnyel.
Megnyugodhat a házikassza Serge Lutensre nem lesz költve!

emb1p3

2018. március 20.

Próbálgattam már jó párszor, de érdekes módon rajtam a fejillat olyan benzines-tisztítószeres-ózonos pézsmásan fura, és még sosem volt türelmem megvárni, amíg jó lesz. És hát nagyon is jó lett pedig, mély bőr, felette lebegő mézes-poros aurával. Nagyon a csuklómba kell fúrni érte az orrom, de kezdem érteni, miről is szól ez ez a Serge Lutens.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 20.

umpalumpa

2018. február 20.

Első szippantásra nagyon tetszett, a mintámat fújkáltam és fújkáltam, majd riadtan vettem észre, hogy el fog fogyni, ezért szereznem kellett üvegben :)
Nekem a bújós, intimitásra vágyó oldalamat erősíti. Csak az érzi, aki közel hajol, megszagolja a nyakamat. Hamar "közel jön" az illat, de a kültakaróm sokáig őrzi. A bőr illatjegyek nagyon érdekesek (még nem volt bőrös illatom) és ebben a parfümben a sárgabarackkal erotikus és szexi. Eleinte nem gondoltam, hogy férfiaknak is való, de már szeretném megszagolni egy hímneműn is. A férjem sajnos nem kér magára, szerencsére rajtam nagyon szereti.
Torpece csalódottságán gondolkozva az jutott eszembe, hogy a niche illatok nem mindig könnyen emészthetők. Nem sokat éreztem még, de valahogy úgy sejtem főleg az illatélményről szólnak és időnként nehéz hordani a furcsa kreációkat. A Daim Blond az én skálámon még bőven a hordhatók között van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. február 20.

Torpece

2018. február 19.

Elég sok magas minőségű, niche illatban csalódtam mostanában. Elolvastam előzőleg sok véleményt itt is és a fragtantican is, amivel sajnos nagyon sokszor nem egyezett a véleményem. Most is ez történt sajnos. Nem tudnám viselni magamon sosem ezt az illatot. Olyan, mint egy virágillattal átitatott bőrkabát. Nekem nagyon fura, oda nem illő az az édeskés illat, amit még érzek előjönni belőle. Egyszerűen nem én vagyok, de ettől függetlenül vagány, hétköznapi viseletnek beillő nagyvárosi bőrös illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. február 19.

lazolkov

2017. május 29.

Tisztaságot, gyógyítóerőt sugárzó, puha…nagyon puha velúrbőr takaró leterítve egy virágzó galagonyamezőn (vigyázat! a természetgyógyászok által a szív motorjaként aposztrofált, a rózsafélék családjába tartozó galagonya tüskés, tehát szúr, ha nem bánunk vele óvatosan.)

A háttérben kardamommal megszórt, narancsvörös szárított sárgabarack tál kínálja magát visszafogottan. A realisztikusan vastag, szinte 3D-s textúrájú bőrös illat igazi élvezetéhez és megéléséhez szükséges pár perc, azonban ha ráérzünk az „ízére” tökéletesen komfortos viseletté válik.

Igazi meztelen velúrbőr takarónkon piknikelve, az érzékiség mezsgyéjén némi szalmavirág (immortelle) is feldereng, cseppet sem édes méz illatával kölcsönhatásba keveredve, huncut frissen hajszálvékonyra vágott ceruzaforgács tekervényekkel fűszerezve.

Átkozottul izgalmas ez az első „látásra” megközelíthetetlennek gondolt illat, melyből több fázisban is fel-fel dereng némi porszerű iris és pézsma.

Titokzatos elfojtottan szexi, hűvösen meleg és barátságos, a kifinomult elegancia és a magabiztosan keménység éteri keveréke.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 29.