Serge Lutens

Ár:   22 250 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Visine, az összetevőket feltöltötte: lazolkov, Módosítva: 2017. június 15.

Ár:   22 250 Ft

Illatcsalád: orientális-fás

Ár: 17000,- Ft , Eladó: zitti
Állapot: VadiÚj!! 30ml , Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átadás,Bp.en belül vagy utalás után postázom

MesMess

2021. január 10.

Elsô percekben szinte csak fahèjat ès talán szegfûszeges szilvát érzek, aztàn valami fàssàg adódott ehhez. A fahéj , szegfûszeg ès èdes fûszeressèg megmarad vègig, de mellèjön valami virág, ami nekem nem jön be ( sok vintage parfümben érzem ezt a viràgot, a 90-es èvek elejèrôl, ez lehet az ylang-ylang.) összességében szép, de nem az èn világom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 10.

Dottir

2020. augusztus 7.

Engem a The Merchant of Venice Noble Potion-jére emlékeztet, egyértelműen a szegfűszeg miatt, az sem akárhogyan dübörög, de ehhez képest gyerekliga. Ez...ez egy illatállat. Papírra fújom, beleszniffelek, azzzonnnal kell a bőrre is, mmmhmmm na mondom végre, ez igen!! Nemhogy azonnal elfeledtette a bőrömre kifújt többieket, de a levegőt is kiradírozta maga körül, nulla másodperc alatt gyorsul 100-ra, bele az ábrázatba a fenyegető dominanciájú fahéjas szilvás-köményes (ami a szegfűszeg) bizarr fűszeres gyümölcsfüstgomolyaggal. Na ő! Ő műalkotás, de ugye itt Serge Lutens-ról van szó. Irtózat tartósság, könyörtelen szillázs. Nagyságát elismerem, de én szuflával nem bírom, és őszintén? Nem tudom, van-e nő, akinek jól állna. Grace Jones esetleg?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 7.

Phoenix19

2020. április 20.

Ez az illat rajtam szinte egy az egyben Dolce Vita, csak jóval fűszeresebb. Ez igazi nagyágyú. Döbbenetes a hasonlóság. Az én bőrömön a fahéj és a szegfűszeg érződik leginkább egészen végig, füstös-szilvás akkordokkal. Erősen cáfolom a Secret Obsession hasonlatot, az egy vegyszer szag, szintetikus szerecsendió aromával megspékelt büdös rovarirtó. Ez egy pezsgő, izgalmasan mély, érzelmeket megzavaró, felkavaró illat. Egy rendkívüli szexuális vonzerejű nőhöz illik, mint pl. Sophia Loren volt fénykorában, aki nem volt szép amúgy, de izzóan erotikus kisugárzásával, személyiségével, telt, nőies idomaival, karcsúságával, ringó csípőjével férfiak millióinak törte össze a szívét.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. április 20.

GNóri

2018. szeptember 20.

Úgy tűnik, hogy nincs új a nap alatt, ez az illat nagyon hasonlít a CK Secret Obsession-re. A CK 2008-as, ez pedig 2009-es, nem hiszem, hogy véletlen a hasonlóság. Mindkettőre a nagyon karakteres, már-már maszkulin, fás-fűszeresség jellemző. A CK számomra ridegebb, férfiasabb, a Feminite Bois egy icipicit szilvásabb, kedvesebb. Sajnos a szilvás illatok nem viselkednek finoman a bőrömön, így nem tartott sokáig az ismerkedésünk.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 20.

pagangoddess

2018. augusztus 13.

Megvallom, kissé fáztam a szilvától, mielőtt teszteltem. Viszont ez az őszi illatcsoda kifejezetten meglepett, a bőrömön fahéjas szilva némi szelíd gyömbérrel. Biztosan viselni fogom az ősz folyamán!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. augusztus 13.

Verona5

2018. május 26.

Egyértelműen őszi illat kell, hogy legyen. Most májusban felkenve eléggé egy szörnyella... Az eleje nagyon száraz fás, füstös, maszkulin, és szinte alig érezhető a bőrön. Azt is mondtam hirtelen, hogy jajj, ezt nagyon nem szeretem. Azután egy szilvás, rózsafás, ylang-ylangos nőiesebb vonalra puhul be. A lent emlegetett Mauboussin edp nagy kedvencem őszre, de sajnos ez a Serge Lutens nem lesz az, valami eléggé zavar benne. Meghagyom másnak...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 26.

Marcsi66

2016. május 31.

Orientális -fás kategória,ebben nekem Samsara az Isten,de helyet foglalhatna mellette Ő is,Van bennük közös,azt a fajta szépséget,érzést birtokolják,ami " felkavaró" jó mélyen lapátolnak,a szívgödröt is elérik,Lutens gyönyörűsége az ősz szomorkás mosolya,olyan sorsszerű ,mégis fájdalmas a hanyatlása,,,DE
nem marad ez így,mert az élet törvénye diktál....h virágok mindig nyíljanak,simogassák és fújják el az emberek bánatát!!!!
Nagyon szép illat,kesernyés,picit savanykás,maszkulin beütés,de ezután a Nőiesség dominál,puhaság törékenység,a rózsát másképp érzem mint szoktam,,különleges társaságának köszönhetően.,

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. május 31.

emb1p3

2016. január 20.

Bárcsak nem Feminité du bois-t csinált volna Serge Lutens, hanem Éclat vagy Nuit vagy Sérénité du bois-t, vagy akármit, én olyan boldog lennék enélkül az ylang ylangos, narancsvirágos nőiesség nélkül. Ez a parfüm tényleg illatpiramisra épül, elkülöníthetők a stációk, a fejillat és az alap abszolút uniszex, csak félúton nekem túl sok a virág. Érdekes, hogy előttem azt írják, hogy a cédrus lóg ki belőle, nekem pont a cédrus a kedvencem, nem a férfiillatok karcosabb, keményebb verziója, hanem meleg, szinte izzó akkord, gondolom a fahéjnak meg a szantálnak köszönhetően is, ilyesmi emlékeim szerint a Cedre is, szintén Lutenstől - bár azt csak egyszer szagoltam, a márkaboltban, mert a mezei Sephorákban sajnos nem kapható. Biztosan rosszul vagyok persze összerakva, érdemei elismerése mellett valahogy nekem egy Lutens sem a szívem csücske. Ebbe beleszerettem volna, ha uniszex erdő marad végig, persze más meg pont a virágok miatt szereti, ők remélem keresztezik majd az utam egy kósza szippantásra a BKV-n :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 20.

Villango

2015. december 11.

Egyetértek az előttem szólókkal. :)
Csodás cédrusos illatköltemény.
Az elején a fahéj és a szilva ad egy alaphangulatot, majd leszáradás után előjönnek kedvenc illatjegyeim a szantálfa és a pézsma.
Annak örülnék ha az ylang ylang nem lenne benne, de egyenlőre nem tudom elképzelni milyen lenne nélküle. :) Csak engem picit zavar,hát nem szeretem na.
Ezek a maszkulin beütések annyira bejönnek, nem is sejtettem hogy ennyire a rabjuk tudok lenni.
Nagy Serge L. tesztelésen vagyok, eddig ő a kedvenc és a Daim Blond. Iparfümériáról rendeltem, de egyenlőre csak 5 mintát, mert igy is egy vagyon volt.
Serge, egy zseni Vagy, ez nem titok, az illataidban megtaláltam azt amit régóta keresek, a stilusomat. :) Remélem sokáig maradunk barátok. :-P
Látom még nincs itt az "illattérképe" :) Ime:

Fej
fahéj, cédrus, barack, szilva

Szív
gyömbér, afrikai narancsvirág, ylang-ylang, ibolya, szegfűszeg, rózsa

Alap
benzoin, vanília, szantálfa, pézsma

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. december 11.

Egyetértek az előttem szólókkal. :)
Csodás cédrusos illatköltemény.

Alap
benzoin, vanília, szantálfa, pézsma

Vuk2

2015. november 28.

Még a Shiseido verzióról emlékem fiatal koromból, hogy nagyon tetszett benne a gyümölcsök és a fűszerek, meg talán a rózsa által keltett kicsit alkoholos, melengető hatás.
Most ebből a verzióból van mintám, és megszagolvam érzem azt, amit sok éve is. De van benne valami zavaró jegy számomra. Nem áll össze, kilóg belőle nekem a cédrus.
Lehet, hogy tesztelem még, de ő most nem szól hozzám.
Nem baj, mert felfedeztem magamnak másik Lutens-t. Pont egy olyat, amire nemigen számítottam.

Szerk.: Megvan a megoldás, hideg időben kell hordani, és akkor nem tör előre a fenyőfa-illat benne. Olyan, mint valami finom, minőségi, édeskés, gyümölcsös rövidital.

Sztori: egyik nap őt viseltem. Munkahelyen férfikollégák beszélgettek, mikor a hátuk mögé keveredtem. Az egyik, véletlen vagy nem véletlen egybeesés, éppen egy mondat közepén tartott ekkor, és elakadt vele, néhány másodpercig csak hebegett-habogott, mire összeszedte magát. Kedves momentum volt.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. november 28.

Lehet, hogy tesztelem még, de ő most nem szól hozzám.

Antioxidánsok: BHT

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színezék. Lila színű.

Színezék. Lilás piros.