Sisley

Ár:   15 200 Ft   Kategória:   Sminkek szájra
Kiszerelés:   1,2 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Marionnaud   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. május 20.

Ár:   15 200 Ft
Kiszerelés:   1,2 g
Lelőhely:   Marionnaud
Kategória:   Sminkek szájra

A Phyto-Lèvres Perfect egy szájkontúr ceruza szilárd, bársonyos, jól sikló heggyel, amellyel a szájkontúrt egyszerűen és pontosan meg tudjuk rajzolni. Kokum vaj és fitoszkvalán látja el a bőrt alapanyagokkal és nedvességgel: ettől kellemesnek érezzzünk bőrünk állapotát. Az aloe vera kivonat és jojoba olaj jólesően puhítja, bársonyossá és lággyá teszi a bőrt. A speciális öntött hegy, a bársonyos és egyben szilárd textúra, mely könnyedén felvihető, a színek nagyfokú tapadását és hosszú tartósságát biztosítja. Ecsettel pontosan felvihető a termék, a nap folyamán akár többször is. Igen praktikus, hogy a stift és a hegy azonos színben áll rendelkezésre.

Ár: 3500 , Eladó: Valeria
Állapot: Keveset használt, Helyszín: Toponár, fizetés: Fizetés: előre utalással; Szállítás: postán maradó ajánlott levél vagy foxpost

Tarzicia

2021. július 30.

Erről a Sisley szájkontúrceruzáról eddig nem volt vélemény. Én nagyon rég óta ismerem és használom, de direkt nem írtam róla. Hirdettem belőle egyet itt, a piactéren, és nem szerettem volna, hogy bárkinek is úgy tűnjön, hogy a saját lovamat dícsérem. Ugyanis csak szuperlativuszokban tudok írni róla. (Attól az egy példánytól is csak a színe miatt kellett megválnom, a Rose Thé nekem sötét.)
A legjobb szájkontúrceruza, amit ismerek, halkan mondom, még a Chanelt is lekörözi.
Kitűnően pigmentált, könnyen lehet vele vonalat húzni, szinte siklik a bőrön. Nem szárít, a legkrémesebb szájceruza, amit valaha használtam, ennek ellenére nem maszatolódik el, és tartós.
A két legvilágosabb színben van meg, Nude és Beige Naturel. A színválasztékra ráférne egy kis bővítés, az élénkebb színeknél pláne, de a nude vonalon is el tudnék képzelni még egy hidegebb árnyalatot, olyasmit pl. mint a Charlotte Tilbury Iconic Nude vagy a Chanel 162-es Nude Brun. (A másik két kedvencem.)
A dobozban egy jó minőségű hegyezőt is kapunk, a ceruza szépen hegyezhető vele, a bél nem törik, nem mállik. A ceruza másik végén rúzsecset található, én ritkán használom, de jó, ha kéznél van.
A külseje ízléses ezzel a két végén arany kupakkal. Egy valamibe tudnék csak belekötni, de ez már szőrszálhasogatás: a két kupak teljesen egyforma. Lehetne az egyik más formájú, mondjuk a rúzsecsetnél lévő tompa végű, úgy mint a Chanel-nél. Úgy könnyebb lenne megkülönböztetni, (kb. két másodperc helyett csak egy lenne), hogy melyik vége mit rejt. Amit viszont nagyon értékelek, az az, hogy a ceruza külseje ugyanolyan színű, mint maga a bél. (A Shiseido-nak a Smoothing Lip Pencil-je volt ilyen. Abból a BE 701-es színt szerettem nagyon, amikor megtudtam, hogy megszüntetik, gyorsan be is táraztam belőle két darabot.) A Chanel szájkontúr-ill. szemceruzái külsőre teljesen egyforma feketék, csak a végükön van egy pici, színt jelölő csík. Elegáns, de nem praktikus, mert több van belőle, ezért minden egyes alkalommal ki kell vennem mindet a tartóból, egymás mellé tenni, hogy lássam, melyik szín melyik. Tudom, felirat is van rajta, de azt nem tudom kibogarászni olvasószemüveg nélkül, és az sminkeléskor nincs rajtam, mert útban van. Ezek apróságnak tűnhetnek, de nekem fontos részletek.
Ez a Sisley szájkontúrceruza minden szempontból csillagos ötösre vizsgázott.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. július 30.

Ez a Sisley szájkontúrceruza minden szempontból csillagos ötösre vizsgázott.

Antioxidánsok: Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract
Hidratálók: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract

Pálmaolajból származó bőrpuhító, emolleins összetevő, melyet gyakran használnak natúrkozmetikumokban a szilikonok természetes alternatívájaként.  A komedogén indexe 5-ből 4-es, így pattanásokra hajlamos bőrrel érdemes óvatosnak lenni az összetevővel.

Mesterséges viasz, mely különböző szénhidrogének komplex keveréke. Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó, megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”)  és bőrpuhító (emolliens) funkciói vannak a krémekben.

Jellemzően ajaktermékekben használt bőrpuhító (emolliens) anyag, amelyet gyakran lanolin helyettesítőként használnak. Nagyon jó a vízmegkötő hatása, valamit kiválóan tapad a bőrhöz és csillogó felületet hagy maga után.

Műanyag féle, melynek számos funkciója van a kozmetikumokban. Leggyakrabban fizikai bőrradírokban használt dörzsölő anyagként. Szintén gyakran használt felületi hártyaképző (film forming), sűrűség szabályozó és stabilizáló anyagként.

Emolliens hatású, szagtalan és íztelen észter, mely felületaktív tulajdonságokkal is rendelkezik. Fényes hatása miatt az összetevőt leggyakrabban rúzsokban használják.

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

Kokum fa magjából kivont zsíradék, melyet leginkább emollient anyagként használnak a kozmetikumokban. A kokumvaj állítólag segít a bőr regenrálódásában, így gyakran használják bőr helyreállító krémekben. Az összetevő gazdag esszenciális (a szervezet számára szükséges, de meg nem termelt) zsírsavakban és E vitaminban. A kokumvaj nem tömíti el a pórusokat, könnyen beszívódik a bőrbe és kellemes állagúvá teszi a krémeket.

Aloe vera növény leveléből származó kivonat. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van, valamint némi antibakteriális hatással is bír. Segíti a sebgyógyulást és a bőr regenerálódását is .

Piros színű szintetikus színezék, amely az INCI listákon Red 6, Red 6 Lake, Red 7 és az amerikai piacról származó termékeken Red 7 Lake néven található meg.