Sisley

Ár:   25 990 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   Marionnaud, Douglas   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: szeliger, Módosítva: 2017. április 28.

Ár:   25 990 Ft
Lelőhely:   Marionnaud, Douglas

2017-es limitált kiadás

2 színösszeállításban kapható: Trio Miel Cannelle és Trio Peche Doree

szeliger

2017. szeptember 15.

2017.04.17.
Trio Peche Dorée árnyalatban, ez a kettő közül a világosabb.
Valami csodaszép a kompakt maga, elegáns fehér alapszín, arany csíkozással, hamisíthatatlanul Sisley design. A luxusmárkáknál megszokott bársonytok hiányzik, nagy kár. A fedél mágnesesen záródik, könnyen nyitható, belül hatalmas tükör védőfóliával ellátva. A púdert tartalmazó rész felett megint hiányzik a fólia, szerencsére a termék nem nagyon poroz, így a tükör viszonylag tiszta marad még így is.
A papírdoboz a kompakt mellett tartalmaz egy kis ecsetet is, ennek sem készítettek semmilyen tokot, egy kis celofánlappal tekerték körbe, rajta a felirat miszerint az ecsetet Vietnamban gyártották. A kis kabuki finom, puha, a hírek szerint az 1793-ban alapított tradícionális Raphaël francia ecsetkészítő műhellyellel való együttműködés eredményeként született. Az ecset száraz kézzel jól fogható, sminkelésnél már nem annyira kényelmes nekem, mert én kézzel viszem fel előtte a krémet, alapozót, ezért a rövidke, kb. két centis nyelén az ujjaim csúcszkálnak.
A púder világosabb része és a pirosító selyemfényű, mentes mindenféle csillámtól, a bronzos részben ritkásan, egészen apró aranyló szemcsék láthatók. A hullámminta nagyon szép, nehezen szánja rá magát az ember, hogy belenyúljon. Kezdetben az ecset könnyedén veszi fel a festéket és innentől kezdődnek a nehézségek, mert nekem elég foltosan adja le. Valószínűleg ennek az arcomon lévő krémes alap az oka, rögtön beleragad a pigment, nehezen kimozdítható. Száraz bőrön viszont gyakorlatilag semmi nem látszódik, a púdereket úgy általánosságban az én arcom egy kis alákrémezés nélkül úgy dobja le, mintha nem is találkozott volna festékkel. Tehát a felvitelnél az ecset törvényszerűen kicsit krémes, alapozós lesz, amit aztán szépen visszadolgoz a kompaktba és egy zsírosabb, keményebb réteg alakul ki a tetején, amiből az ecset már nehezebben veszi fel a festéket, ráadásul a kompakt szélére is kikeni, úgy néz ki, mint a disznóól.
A helyzet hasonló, mint a Chanel Les Beiges esetében, nekik is volt pár éve egy hasonló háromszínű bronzosítójuk ill. egyszínűben is kapható volt, ott ugyanezt tapasztaltam. Eleinte azzal próbálkoztam, hogy a kabukit kicsit ferdén, a szálakkal szemben tolom rá a púderre, úgy már felveszi a festéket, aztán pedig áttértem a szokásos pirosító ecsetem használatára, ami kicsit merevebb szálú.
A púdernek egész enyhe, semlegeshez közeli illata van. A végeredmény inkább matt hatású, de mégsem teljesen, van egy szép belső fénye. Nekem úgy tetszik a legjobban, ha a középső színt viszem fel az egész arcomra, a bronzosat a kontúrokra, a pirosítót az almácskákra, de nem magában, hanem a bronzosított alapra. Szép természetes napsütötte színt ad, de azért rendesen meg kell érte dolgozni, elég sokáig kell pepecselni, hogy az összkép ne legyen foltos.
Na most hányast adjak? Jó termék ez, nem bántja a bőrt, ha egyszer már sikerült szépen feltenni, akkor tartós, sokáig jól mutat. Nem okozott semmiféle pötyit, pirosságot és ami a legfontosabb, elég jól hidratált marad alatta a bőröm, végülis szívesen használom. Ha azonban valaki csak egy terméket venne nyárra, akkor szerintem inkább másba ruházzon.

2017.09.15.
A kapcsolatunk a végét járja, lassan teljesen elfogy, kiismertem minden csínját-bínját, végül nagyon megszerettem. Egyrészt a nyári alapszín megszerzésével sokkal jobban igazodott a természetes bőrszínhez. Másrészt rájöttem, hogy könnyedebb krémeket használva kevésbé foltosodik illetve a púder bezsírosodása is megszűnik. A legnagyobb kánikulában csak a TBS Skin Defence esszenciáját használtam alatta, pár perc várakozás után pedig jöhetett ez, a saját kis ecsetével. A végeredmény nagyon varázslatos lett, sok dicséretet kaptam, úgy árnyalja az arcot, hogy egyáltalán nem látszik a festék.
Összességében a legfontosabb alapszabály a használatához, hogy nem ajánlatos gazdagabb, zsírosabb krémekkel együtt alkalmazni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. szeptember 15.

2017.04.17.
Trio Peche Dorée árnyalatban, ez a kettő közül a világosabb.

2017.09.15.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate