Skin1004

Ár:   $19   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység
Vedd meg online a Beauty Lab-n 7 990 Ft-ért megnézem

A krémet feltöltötte: Bakoca, az összetevőket feltöltötte: gyorgyikemeszaros, Módosítva: 2023. február 8.

Ár:   $19
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Túlérzékenység
Vedd meg online: Beauty Lab, 7 990 Ft

2022-ben megújult összetétel!

A széles spektrumú, ultrakönnyű fizikai fényvédő matt felületet biztosít, a Centella Asiatic kivonat pedig nyugtatja a bőrt és kiegyensúlyozza az egyenetlen bőrtónust.

• Tiszta, madagaszkári Centella Asiaticával
  • UV védelem és világosító funkció
  • Bőrirritációs teszten megfelelt
  • Mindennapi használatra
  • Nyugtató hatású

Ár: 7100 Ft , Eladó: HelloSkin
Fizetés: banki utalás, utánvét, bankkártya, Szállítás:futárszolgálat
Ár: 7 990 Ft , Eladó: Beauty Lab
Fizetés: banki utalás, utánvét, bankkártya, Szállítás:GLS, Foxpost, Pick Pack Pont, saját átvevőpont

rebeka202

2024. május 16.

Mivel a La roche posay shaka nagyon drága lett így más fényvédő után kellett néznem, mert a pénztárcám már nem bírja meg. Használok már Centella termékeket ezért gondoltam kiprobalom az egyik fényvédőjüket. Eleinte nagyon furcsa volt, hogy testes állagú és fehér marad az arcom, de mostanra már megszerettem. Igen, tényleg fehér marad az arcom utána, de hamar elillan, úgy 20 percen belül már nem látszik semmi sem. Nagyon szép tőle az arcom, nem zsíros de nem is mattít le. Van egy gyógynövény tea illata, ami szerintem fölösleges, de nem zavar engem. Szerintem újra fogom venni, vagy kipróbálom a márka egy másik fényvédőjét is

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. május 16.

Mci

2024. március 3.

Én voltam a kuka, mert száraz bőrűként megvásároltam magamnak. Annyira elégedett voltam (és vagyok) a gyártó Centella ampullájával, hogy teljes volt a bizalmam, és nem néztem utána, hogy ez inkább a normál, zsírosabb bőrűeknek ajánlott. Elhasználtam, de nagyon szárította a bőrömet. 4 csillagot adok, mert a tájékozatlanságom nem a termék hibája, és mert valóban érezhető volt a mattító hatása.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. március 3.

Krisztinakriszti

2024. január 11.

Fizikai fényvédők közül a legjobb, amit eddig próbáltam. Nem fényes, nem szárít, nem csípi a szemem, egy nagyon enyhe fehér réteget hagy, vagyis picit világosít. De jól beszívódik, nincs ragacsos utóérzet. Felkenéskor pici illata van, de nem vészes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. január 11.

Momiji

2023. december 27.

Borzasztó. Nagyon fehér, nagyon érzékeny bőröm van. Felvittem a megfelelő mennyiséget és nekem nem tűnt el cseppet sem a fehér réteg. Úgy néztem ki egész nap tőle, mint egy halott, még jó hogy itthon homeoffice napon próbáltam ki. Még a szemöldököm is fehér lett tőle, ahogy a szemhéjam bekentem és ráment kicsit. Nehéz krém, érzem folyamatosan az arcomon, mintha egy maszk lenne. A szép összetevők miatt adtam neki 2csillagot, meg mert irritációt nem okozott. Itthonra oké, ha nem találkozom emberekkel. :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 27.

viragnyelven

2023. augusztus 4.

Up 2 hónap után:
Meguntam a feher réteget, bár a formula könnyed, nem is szarit annyira, összetevői csodasak, de csak raadtam a fejemet egy kémiai fényvédőre (ugyanettől a márkától). Azóta ezt ujrakeneshez szoktam használni szemkornyekre, orra, homlokra, ahol amúgy sem baj, ha kicsit világosít. Alapvetően szeretem, valoszinuleg ujravevos, mint ahogy a kémiai tesoja is, nagyon jók így együtt.

Ma kaptam meg és máris ódát kell zengenem róla. Alapvetően csak fizikai szuros fenyvedoket használok, sokáig a színezettek szerettem, de már annyit javult a borom (partanasok után maradt pigmentfoltjaim voltak/vannak), hogy nem akarom semmivel elfedni alapvetően. Ezelőtt a Ren 30-as fenyvedojet használtam, nem volt egy nagy élmény, úgyhogy felkészültem a legrosszabbra, bár leírás és vélemények alapján reménykedtem. Alá az Elyns lab peptides c vitamin szerumat használtam. Hat ez valami zseni! Csodálatos borkepet ad, egy enyhe white casttel, de az állag tökéletes. Nem szívja be teljesen a kombo (t vonalban zsirosabb) borom, mégsem ragacsos, hanem puha, selymes, enyhén zsíros, de nem zavaró egyáltalán, és tényleg nem is érzem hogy rajtam van. Be fogok tarazni belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. augusztus 4.

Up 2 hónap után:

bebecske22

2023. június 22.

Annyira szuper állaga van, hogy élmény használni!
Nem túl folyós, inkább sűrűbb textúrájú, pár percen belül nagyszerűen felszívódik, nem tocsog, nem csillog, a kombinált bőröm imádja. Alkoholmentes, tehát nem szárít, a benne található ázsiai gázló kivonat pedig nyugtató, regeneráló és gyulladáscsökkentő hatású. Szuper, hogy estére sincs "diszkógömb fejem" :) Enyhén színezett, ezért fehér sem leszek, mint a vakolat.
Nyáron hidratálókrémet csak este használok, a reggeli arctisztítás után csak ő kerül az arcomra, majd utána az EL DW. Szépen el tudom dolgozni rajta az alapozót, nálam nincsen kukacosodás. Az illata szerintem nagyon erős, olyan "szúnyogriasztós", sokkal jobban örülnék, ha illatanyagmentes lenne, de szerencsére nekem nem okozott irritációt. Akinek érzékeny a bőre, annak nem ajánlott!
Fájó szívvel, de az illatanyag miatt levonok - 1*-ot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. június 22.

Annyira szuper állaga van, hogy élmény használni!
Fájó szívvel, de az illatanyag miatt levonok - 1*-ot.

Lynmeril

2023. május 27.

Olyan szomorú vagyok, hogy raktak bele illatanyagot. :(
Nagyon irritálta a szememet, pedig minden másban jól teljesített nálam. Szépen mattít, órákkal később sem fénylett át, egységesítette bőrképemet (kicsit világosított is, viszont nálam ez plusz pont).
Ha egyszer csinálnak belőle illatmentes verziót, azt biztos, hogy megveszem, de sajnos a jelenlegit - a szemirritáció miatt - nem bírom elhasználni sem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. május 27.

Olyan szomorú vagyok, hogy raktak bele illatanyagot. :(

Vicus

2023. május 14.

Szerettem, mert hétköznapokon alapozó helyett használhattam, hiszen valamennyire egységesíti a bőrképet, mert van fedése (elég világos), így a púderrel történő fixálás után jöhetett rá bronzosító és pirosító. Utóbbiak nélkül viszont elég furán néznék ki vele (white cast). Mivel fizikai szűrőket tartalmaz, ez a termék is hosszú távon szárít. Jó a csőrös flakon, precízen lehet belőle kinyomni a terméket, viszont ha majdnem kiürült, nem lehet belőle jól kinyomni a maradékot, mert merevebb műanyagból van, így viszont szét kellett vágnom és csomó termék volt még benne. Baráti az ára.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 14.

Jayf

2023. április 17.

Imádom, nem is akarok már semmi mással kísérletezni. :) Elsőre tényleg testesnek tűnik, de felvitel után azonnal eloszlik, könnyű eldolgozni, nem érzem egyáltalán, hogy az arcomon van. Nem fénylik, nem zsíros, nem ragad. Kicsit citromos szappan szaga van (ami minimálisan meg is marad), de engem nem zavar. Teljesen jól lehet rá sminkelni is. Az ára sem vészes, bár elég sok kell belőle amiatt, hogy nem túl folyékony, de ezzel ki tudok egyezni. 5*+

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. április 17.

enikO77

2023. február 25.

Jaj, nekem ez nagyon tetszik. Első benyomásom nem volt annyira jó, de nagyon megszerettem. Nem fényes, nem kukacos, van egy enyhe színe. Picit eleinte fehér, nehézkes eldolgozni, de végül szép színt hagy maga után.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. február 25.

Antioxidánsok: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Aspergillus/Camellia Sinensis Leaf Extract Ferment Filtrate, Madecassoside
Gyulladáscsökkentők: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Madecassoside
Hidratálók: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Propanediol, Niacinamide, Butylene Glycol, Aluminum Hydroxide, Betaine, Sodium Hyaluronate, Pentylene Glycol
Vitaminok: Niacinamide

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag, mely segít sűrűbbé tenni a kozmetikumokat, hogy azok így kevésbé folyjanak.

Közismertebb nevén Epsom-só vagy keserűsó. Térfogat növelő, sűrűség szabályozó segédanyag. Hajápolókban használva általában hajgöndörítő segédanyagként használatos. Hőfejlesztő szerként is használható vízmentes formulákban, mivel azonnali hőképző kémiai reakcióba lép a vízzel.

A CosIng besorolás szerint átlátszatlanná tevő segédanyag, a TruthInAging szerint pedig felületi hártya képző anyag, mely a többi szilikonhoz hasonlóan selymes, sima érzetet hagy maga után a bőrön és (ideiglenes) ráncfeltöltő hatása is van.

Glicerin és zsírsavak keveréke, melyet lágyító és sűrítő szerként, illetve pigmentek bevonására használnak kozmetikai termékekben. A bevonat segít stabilizálni a pigmenteket a formulákban, valamint elősegíti azok könnyű és egyenletes eloszlását a bőrön.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló, nagy molekulatömegű szilikon elasztomer, mely selymesen sima tapintást biztosít más szilikonokkal (például dimethicone-val) keverve.

Sűrűség szabályozó, könnyen kenhető, selymes érzetet maga után hagyó szilikon féle, mely némi olajfelszívó tuladonsággal is bír.

Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondicionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van.

Az ártéri japánkeserűfű kivonata. A bőrön alkalmazva anitoxidáns.

Az édesgyökér gyökerének a kivonata. Egyik fő tulajdonsága, hogy bőrvilágosító, bőregységesítő, depigmentációs hatása van, amit glabridin nevű komponensének köszönhet. Egy tengerimalacok bőrén végzett kutatás kimutatta, hogy 0,5%-os mennyiségű glabridin hatásosan képes az UVB sugárzás okozta pigmentfoltokat csökkenteni. De olyan kutatási eredményeket is találni, amik szerint bőrvilágosító hatása még a hydroquinone-nál is jobb (forrás), miközben biztonságosan használható, az esetleges mellékhatások minimálisak. A glabridin emellett antioxidánsént is számon tartott komponens, valamint gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató hatással is bír, amit egy másik komponensének, a glycyrrhizinnek köszönhet. Atópiás dermatitisz, rozácea és ekcéma esetén is segíti enyhíteni a bőr gyulladásos állapotán.

Rozmaring levelének a kivonata. A kozmetikumokban illatanyagként, tonizáló, frissítő és fertőtlenítő hatású összetevőként használatos. A rozmaring kivonának fő hatóanyaga a rozmaringsav, amely erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik, és nem vagy csak nagyon kevés potenciálisan irritáló hatású illóolaj komponenset tartalmaz (forrás). Az összetevő segítheti a termékekben a hagyományos tartósítószerek mérsékeltebb használatát.

Az egyik legszélesebb körben használt gyógynövénynek, az ún. német kamilla vagy matricaria virágának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) és maszkoló (nemkívánt illat, íz semlegesítése) összetevő. A kozmetikai cégek elsősorban a gyulladáscsökkentő tulajdonságai miatt használják. Ezen felül a kamilla antioxidáns hatással is rendelkezik.