Skincare by Beauty Bay

Ár:   €7   Kategória:   Szérumok, Kezelések

A krémet és az összetevőket feltöltötte: csaktom, Módosítva: 2020. június 18.

Ár:   €7
Kategória:   Szérumok, Kezelések

• A Bakuchiol a retinolnál hatékonyabb ránctalanító tulajdonságokkal rendelkező hatóanyag, míg a retinollal megegyező mértékben stimulálja a kollagénrostok megújítását, addig a retinollal ellentétben az elasztinrostokat is stimulálja és a hialuron- és akvaporin termelődését is lényegesen erőteljesebben ösztönzi.
  • Alkohol- és illatmentes.

Vegán

MrsNegy

2020. június 19.

Nagyon szeretem, egyik kedvenc termékem lett. Egy hét után látom a változást magamon és a barátomon is, aki jóval pattanásosabb bőrű mint én, de mindkettőnknek csökkentek a pattanásai, neki pedig halványultak a piros foltjai / hegei. Hidratálásra sem utolsó, nyárra / tavaszra elég is, szérum és hidratáló egy lépésben. Az én kombinált, könnyen kiszáradó bőröm télen többet igényel, de ez nem a termék hibája.
Összességében, ajánlom, ha pattanásos bőröd van.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. június 19.

Összességében, ajánlom, ha pattanásos bőröd van.

Antioxidánsok: Bakuchiol
Hidratálók: Propanediol

Antioxidás növényi kivonat, amelyet a malájtea (Psoralea corylifolia) magjából és leveleiből nyernek ki. A bakuchiol strukturálisan ugyan nem mutat egyezőséget a retinolfélékkel, a bőrön használva mégis nagyon hasonló módon fejti ki hatását, vagyis azokra a kollagéntípusokra hat, amelyekre a retinol is (I, III és IV). Egy 2014-es kutatás és egy 2019-es kutatás szerint is halványítja a ráncokat és a pigmentfoltokat is, a bőr rugalmasabb lett és általában a napfény okozta bőrkárosodások csökkentek anélkül, hogy a retinol használatánál esetlegesen jelentkező mellékhatások előfordultak volna. Az összetevő 1%-os koncentrációban pattanások ellen is hatásosnak bizonyult (az aknék 57%-al csökkenése 6 hetes kezelés után), ráadásul 2% szalicilsavval kombinálva a pattanások 67%-al csökkentek 6 hét után.