Solanie

Ár:   4699 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   kozmetika, online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)
Vedd meg online a Alveolashop-n 4 699 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kicsikiszi, Módosítva: 2017. április 28.

Lelőhely:   kozmetika, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)
Vedd meg online: Alveolashop, 4 699 Ft

Jól felszívódó, könnyű krém, nem hagy hátra zsírfényt. Kiválóan alkalmas a problémás bőrök kezelésére és hidratálására. Illata kellemes, friss (citromfű). Puha, selymes tapintás érezhető a gyors felszívódás után. A növényi kivonatok normalizálják a faggyúmirigyek működését, csökkentik a gyulladt bőr érzékenységét. Ugyanígy hat a kolloid kén, a H- és F vitamin is. A triclosan és a szalicilsav mélyreható baktericid hatású. A hialuronsav és az NMF-komplex biztosítja a megfelelő hidratációt. A zsurlókivonat szerves szilícium tartalma fokozza a bőr rugalmasságát. Az illóolajok fertőtlenítenek és hűsítik a kezelt felületet.

Ár: 4 699 Ft , Eladó: Alveolashop
50ml

eliza123

2020. február 29.

Bár nem kifejezetten zsíros a bőröm, sőt inkább száraz, a kozmetikusom ajánlotta amikor az arcom pattanásosabb volt a szokásosnál. Azóta is rendszeresen használom, szuperül hidratálja a bőrt és nem irritál. Akinek zsírosabb a bőre annak inkább estére ajánlanám, szárazabb bőrre nappal is szuperül működik nekem

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 29.

Lily13

2019. március 20.

Zsíros bőrre, csak ne nappalra. A T zónát úgy kifényesíti, hogy ilyet még nem is láttam :D Ennek ellenére sokszor használom nappalra, de ilyenkor kihagyom a T zónát. Az illata finom, összességében nem rossz, de ilyen áron lehet, hogy kapni jobb terméket is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 20.

megyerig

2018. július 10.

Nicion-os társával együtt használom, azonban ezt a krémet éjszakára. Jó állagú, éjszakára tökéletes, zsírosabb mint a Niacin-os. Nagy változásokat nem vettem észre a kombinált bőrömön és mitesszereimen, azonban mindkét krém javított a bőröm textúráján. Másnap reggel mikor felébredek eléggé kisimult az arcom, így szeretem használni, de főbb problémáimon nem segített.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 10.

2018. május 23.

Kacifántos úton, kozmetikustól jutottam hozzá, de az itt írt vélemények miatt nem hagytam magam eltántorítani a nehézségektől.Ezt én is a beszerezhetőségre írom.
A lényeg, hogy szépen rendbe tette a pattanásos bőrömet. Éjszakára használom, mert eléggé zsírosít nappalra. Kevés kell belőle.
Az illata nekem kicsit erős a megszokottakhoz képest, és mindig a kozmetikus kencéi jutnak róla eszembe, de meg lehet szokni.
Csak 4 csillagot adok az illat, a beszerzés és a sok nem természetes összetevő miatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 23.

Bobobubble23

2018. május 22.

Hidratál, kevesebb miteszer, pattanás van az arcomon, mióta használom. Kellemes illatú, és gyorsan beszívódik, szinte "érezni", hogy ez a jó választás a bőrömnek. Csodaszernek nem mondanám, és nem feltétlenül a legolcsóbb arckrém, illetve nehéz beszerezni, ha nem tudod megvenni a kozmetikusnál. Nekem egy tégely pár hónapig elég, de ha szükségét érzem, napi kétszer is használom vékony rétegben.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 22.

angelizs

2017. november 13.

A régebbi kozmetikusom ajánlotta ezt a krémet, huszon pár éves korom környékén elkezdtem pattanásosodni, hol több, hol kevesebb jött ki, de ha jött akkor az közepesen nagy volt és fájt is. Hiába próbáltam ki jó pár drogériákban kapható krémet, egyik sem használt, végül a kozmetikusomon keresztül rendeltem egy ilyen krémet, hát ez tényleg egy csodaszer! Pár hét elteltével már semmi nem jött ki az arcomon és ami volt azt is szépen és gyorsan elmulasztotta, azóta csak ezt használom :) Egy ilyen kis tégely kb fél év alatt fogy el nálam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 13.

jeneinoemi1221

2017. augusztus 28.

Kozmetikusomtól vettem, ő ajánlotta. Nagyon takarékos! Kb 3 hónapja vettem és még mindig van benne. Jól hidratál, nem zsírosít. Mindenkinek bátran ajánlom.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 28.

Cu2tka-baba

2017. augusztus 25.

Nekem ez maga a csoda. Kb fél -egy éve küzdöttem az arcommal. Elkezdtem brutál módon pattanásosodni 26 évesen.. de úgy hogy kamaszkoromban sem soha. Már mindent próbáltam és tudtam hogy jön a nyár attól megint csak rosszabb lesz. Kapom az alveola magazinját egy ideje és ott kaptam mintákat az arcápolóikból, először a bársonykrémet próbáltam az nagyon tetszett. Itt utánaolvastam ennek és 2 hónap alatt a teljes rutinomat lecseréltem Solanie-ra. Itt láttam hogy erről a krémről csak jókat írnak és gondoltam legyen. Megvettem most kb 2 hónapja használom és havi 1x pattanásosodom ki de akkor is csak egy két darab ami nem hatalmas,nem gyulladt, nem fáj az egész arcom és 1 nap alatt elmúlik. Nem volt még ennyire jó tapasztalatom arcápolóval mint most. Imádom és ha elfogy a nagy kiszerelést rendelem majd meg:) Megérte a kísérletezést és a kezdeti nagyobb befektetett összeget is:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 25.

Deny979

2017. április 6.

Csodaszer! Olyan volt az arcbőröm mint egy pöttyöslabda. Mióta ezt használom a Solanie feketeszappannal együtt sehol egy pötty se. Nekem nagyon bevált!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 6.

murczinodett

2016. március 21.

Olyan problémáim voltak, hogy iszonyatosan száraz a bőröm, de tényleg annyira hogyha reggel este nem kentem be akkor hámlott és kisebesedett helyenként, de közben meg a t-zónában zsíros volt a bőröm szóval ilyen nagyon fura volt. bármilyen krémet próbáltam vagy hidratálta a bőröm de nagyon zsíros volt vagy kiszárította és jóval később, de akkor is átfényesedett az arcom. Na amióta ezt használom nincsenek ilyen problémáim, mert ez úgy hidratálja mélyen az arcbőröm, hogy nem hagyja azt a zsíros, fényes réteget, nem nehezíti el és sok sok órán át matt marad az arcbőröm, de közben érzem hogy puha, hogy hidratált, nem feszül stb. Life changing arckrém az biztos!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 21.

Antioxidánsok: Viola Tricolor Extract, Linoleic Acid, BHT, Tocopheryl Acetate, Ginkgo Biloba Leaf Extract
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Gel, Salicylic Acid, Viola Tricolor Extract, Allantoin, Linoleic Acid, Sulfur
Hidratálók: Propylene Glycol, Cyclomethicone, Glycerin, Fructose, Glycine, Inositol, Niacinamide, Sodium Lactate, Urea, Lactic Acid, PCA, Sodium Hyaluronate
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Lactic Acid
Vitaminok: Panthenol, Biotin, Tocopheryl Acetate, Niacinamide

Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Glyceryl Stearate, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Isohexadecane, Cetearyl Ethylhexanoate, Dicaprylyl Ether, Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Viola Tricolor Extract, Dimethicone, Panthenol, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Equisetum Arvense (Horsetail) Extract, Squalane
Emulgeálószerek: Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetearyl Alcohol, PEG-7 Hydrogenated Castor Oil, Arachidic Acid
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Szilikonok: Cyclomethicone, Dimethicone
Tisztítószerek: PEG-100 Stearate, Sodium Cetearyl Sulfate, Arachidic Acid
Illatanyagok: Arnica Montana (Arnica) Flower Extract, Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Lyral, Linalool
Tartósítószerek: Triclosan, BHT, Imidazolidinyl Urea

A kozmetikumokban igen gyakran használt felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Színtelen, szagtalan, krémes, sűrű állagú bőrpuhító anyag (emolliens) és oldószer. Magas tisztaságú isoparaffinok keveréke, ami nem zsíros, selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Sűrűbb állagú krémek, alapozók gyakori összetevője.

Könnyen kenhető olaj, aminek bőrpuhító (emolliens) tulajdonsága van.

Stearyl és cetyl sulfate keveréke. Elsősorban kókuszdióból származó detergens. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tisztító, habképző, és felületaktív (segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát) hatású összetevő.

Bőrpuhító (emolliens), bőrjavító (skin conditioning) és oldószer. Száraz érzetet hagy maga után.

Különféle illékony szilikonfélék keveréke. Az egyik leggyakrabban használt szilikonfajta. A többi szilikonhoz hasonlóan bársonyos, selymes érzetet hagy a bőrön. A cyclomethicone ún. módosítatlan szilikon viszonylag nagy molekulamérettel, így a bőrbe nem szívódik fel, viszont segíti a bőr felső rétegébe juttatni a hatóanyagokat. Segíthet abban is, hogy a hidratáló krémek kevésbé legyenek zsírosak. Gyorsan elpárolog, emiatt nagyon kényelmes bőrérzetű szilikon. Ezen kívül könnyen kenhetővé teszi a formulákat és kellemes bőrpuhító tulajdonságokkal is rendelkezik.

A hármoszínű árvácska kivonata, mely antioxidáns, gyulladáscsökkentő, antimikrobiális és foltellenes tulajdonságokkal rendelkezik a bőrön használva (forrás), valamint bőrnyugtató hatással is bír (forrás). Az összevevő egyik gyártója szerint a háromszínű árvácska kivonatáról kimutatták, hogy csökkenti a bőr nedvességvesztését és fokozza a bőr vízmegtartó képességét is.

Gyümölcscukor. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló összetevő.

Nem esszenciális aminosav, melyet a szervezet is képes előállítani, de termelése az életkorral csökken. A glicin fehérjéket felépítő 21 aminosav közül a legkisebb. Az aminosavakat a kozmetikumokban leginkább vízmegkötő tulajdonságuk miatt használják, némelyiknek antioxidáns és sebgyógyító tulajdonsága is van. A glicin más aminosavakkal (pl. leucinnal és prolinnal) együtt alkalmazva ráncsimító hatással is bír illetve a Futurederm információi szerint segíthet a sérült szövetek helyreállításában és elősegítheti a gyógyulást.

Linolsav vagy más néven omega-6 zsírsav. Telítetlen zsírsav, melyet bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak a kozmetikumokban és számos növényi olajban is megtalálható. A bőr felső rétegében is megtalálható összetevő, aminek fontos szerepe van a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) fenntartásában, antioxidáns és gyulladáscsökkentő. A linolsav hasznos összetevő lehet a pattanásokkal küzdők számára is, mert gyulladáscsökkentő hatása van a pórusokon belül is és folyékonyabbá teszi a sébumot (faggyú), ami így kisebb valószínűséggel tömíti el a pórusokat, e szerint a tanulmány szerint pedig jelentős mértékben képes csökkenteni a pigmentfoltok méretét és súlyosságát is.

Népszerűbb néven omega-3 zsírsav, melyet emolliens, gyulladáscsökkentő és a bőr immunrendszerét szabályozó összetevőként használnak  a kozmetikumokban. Ezenkívül elősegíti a bőr természetes védőrétegének fenntartását, és nyugtató hatása is van. Az omega-3 zsírsav leggazdagabb növényi forrása chia mag olaj, illetve a lenmagolaj. További infó itt.

A tejsav nátrium sója, melyet hidratáló és pH szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. Természetes összetevő, amelyet az ECOCERT és a COSMOS is jóváhagyott.

Természetes módon a vizeletben található, de a kozmetikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. NMF (természetes hidratáló elem), mely a bőrben természetesen is megtalálható, és fontos szerepet játszik a bőr megfelelő hidratáltságának fenntartásában. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő, bőrbarriert erősítő anyag, nagyobb mennyiségben (40% felett) azonban gyulladást okozhat, viszont kimutatták, hogy keratolitikus hatása révén jelentősen csökkenti a súlyos bőrszárazságot és az érdes, megvastagodott textúrát pl. lábra szánt bőrkeményítés eltávolító termékekben és hatékonynak bizonyulnak a túlzott kiszáradással járó bőrbetegségek, például az ichthyosis, a xerosis, a pikkelysömör, az ekcéma és a seborrhoeás dermatitis esetén.

PCA h
Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

Ausztrál teafa cserje leveléből kivont olaj. A teafa olajnak fertőtlenítő, baktérium ellenes tulajdonsága van, mely hatásos lehet a pattanásokat okozó baktériumok ellen. Ezen tulajdonságának köszönhetően a teafa olaj természetes alternatívája lehet a benzoyl peroxidnak (BP). Egy 119 beteg részvételével készült tanulmány 5% BP és 5% teafa olaj pattanások elleni hatékonyságát vizsgálva arra a megállapításra jutott, hogy mindkettő hatásos a pattanások kezelésében, de azért a BP számottevően hatásosabb, viszont a BP esetén a szárító, irritáló hatás is jelentősebb. A pattanások hatékony kezelésére 5-10% teafaolajat tartalmazó készítmény ajánlott. A legtöbb illatos növényi olajhoz hasonlóan a teafaolaj is tartalmaz illékony összetevőket (például linaloolt, limonént és eukaliptolt), amelyek szenzibilizáló hatásúak lehetnek, különösen, ha 100%-os tisztaságú teafaolajat alkalmazunk.