Soultree

Ár:   €20   Kategória:   Sminkek szemre
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tvylvis, Módosítva: 2016. július 12.

Ár:   €20
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm

Ayurvédikus szemceruza (kajal)

Egy ősi, 3000 éves receptúra alapján készül, mely megfelel az ayurvédikus hagyományoknak, és kizárólag természetes összetevőket tartalmaz. Szemhéjfestékként is alkalmazható. BDIH által certifikált natúrkozmetikum. Az összetevőlistán szereplő színanyagok (CI) árnyalatonként változóan fordulnak elő a termékben.

12 színben kapható

Tvylvis

2017. április 19.

Életemben nem hallottam a márkáról, egy előfizetős natúrkozmetikai boxban volt egy rúzzsal karöltve. Ugyanakkor használtam már ilyen klasszikus kajalt, és kifejezetten szerettem. A szín, amit kaptam (007 Braun) egy rettentően szép csokoládébarna bronzos fénnyel. Sajnos ez nem igazán az én színem, a hidegebb tónusok nekem sokkal jobban állnak. Ettől függetlenül némi lilával keverve szívesen használtam. Jól kézre áll, könnyű vele szép vonalat húzni. Tipikusan a krémesebb formulájú kajal/ceruza, könnyedén satírozható. Némi szemhéjpúderrel fixálva alulról és/vagy felülről rajtam tartós is, bár vízvonalra soha nem használtam. Eddig minden szép és jó lenne, már gondolkodtam, hogy beruházok egy lila verzióra is, de akkor jött a de. Natúrkozmetikum révén nincs telenyomva tartósítószerrel, viszont vélhetően emiatt öt hónap után furcsa "kiütések" jelentek meg a termék felületén, és az illata is megváltozott. Természetesen kuka lett belőle. Az öt hónap tartósságot viszont ennyi pénzért kissé húzósnak vélem. Azoknak ajánlanám az ilyen jellegű natúr kajalokat, akik az adott színt napi rendszerességgel használják. Akkor elfogy, mielőtt megromlik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 19.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Honey

Kokum fa magjából kivont zsíradék, melyet leginkább emollient anyagként használnak a kozmetikumokban. A kokumvaj állítólag segít a bőr regenrálódásában, így gyakran használják bőr helyreállító krémekben. Az összetevő gazdag esszenciális (a szervezet számára szükséges, de meg nem termelt) zsírsavakban és E vitaminban. A kokumvaj nem tömíti el a pórusokat, könnyen beszívódik a bőrbe és kellemes állagúvá teszi a krémeket.

Mesterséges kék, zöld, piros, lila és rózsaszín pigmentek. További infó itt.