Splat

Ár:   1100 Ft   Kategória:   Fog- és szájápolók
Lelőhely:   patikák, drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: csokirhnn, Módosítva: 2015. szeptember 29.

Lelőhely:   patikák, drogériák, online
Kategória:   Fog- és szájápolók

Fehéríti és erősíti a fogzománcot. Ahidroxiapatit és a tojáshéjból előállított Kalciusz elősegíti a fogzománc ásványi anyagainak pótlását. A nátrium-bikarbonát megakadályozza a foglepedékképződést és védelmet nyújt a fogszuvasodás ellen.

EngelWhite

2019. április 2.

Végre egy kellemes íz, ami miatt nem ragad össze a szám még órákig. Az összetevőit tekintve egész jó, bár a habzása miatt számomra kicsit gyenge. Nem tudom eldönteni, hogy a fogkefém vagy a fogkrém miatt, de néhol éreztem, hogy fáj a fogmosás. Számomra kicsit erősnek tűnik ez a fogkrém, gondolom a kalcium miatt, de mivel rengeteg szénsavas italt iszok, így talán ez még egy plusz táplálás is nekik. Adok neki még pár esélyt, amíg el nem fogy, de egyébként szerintem klassz kis cucc, csak nem épp nekem találták ki.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 2.

ERRIIIKKKK

2019. március 9.

Hú, nem is tudom mikor használtam. Még akkor vettem amikor a DM-ben lehetett kapni a márkát, s nagyon megszerettem. Nemrég a fogpatikawebshop.hu-n láttam meg ahonnan a Curaproxot is rendeltem. Mielőtt hazatérek Angliából már rendelek is tőlük, hogy legyen mire hazaérek, mert minőségi fogkrém jó áron.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. március 9.

sophie986

2017. december 11.

Én nagyon szeretem, minden megvan benne, amit egy fogkrémtől elvárok: nem habzik túl erősen, nem nyomták túl benne a mentol ízt, de így is épp eléggé friss ízű és kalciumot tartalmaz, ami -bár a fene se tudja, hogy használ-e valamit- de ad egy megnyugtató tudatot az embernek. Sokszor újravettem már, és még fogom is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 11.

szzh01

2017. június 26.

Szép összetétele miatt esett rá a választásom. Sajnos nagyon se-ízű, abszolút jellegtelen, hiányzik a frissesség belőle. Én sem kedvelem a szájat szétmaró, jeges érzést adó mentolos fogkrémeket, de ez annyira kevés, hogy egy kicsi mentolt vagy eukaliptuszt azért tehettek volna bele. Semmilyen fehérítő hatása nincsen, bár ígéri.
Nem nagyon habzik, de mivel natúr termék, ezt nem is várom el tőle.
Valahogy nem nyűgözött le, de az INCI miatt kap egy kegyelem 4-est.

A megjelenített INCI egyébként nem helyes, pl nincs benne SLS. A márka honlapjáról ide másolom az összetevőket:
Aqua, Hydrated Silica, Hydrogenated Starch Hydrolysate, PEG-8, Sodium Coco-Sulfate, Cellulose Gum, Aroma, Calcium Lactate, Titanium Dioxide, Sodium Bicarbonate, Sodium Methylparaben, Hydroxyapatite, PVP, Sodium Saccharin, Fish Oil, Papain, Limonene.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 26.

Nem nagyon habzik, de mivel natúr termék, ezt nem is várom el tőle.
Valahogy nem nyűgözött le, de az INCI miatt kap egy kegyelem 4-est.

DeaFlora

2016. október 19.

Ez eddigi legjobb fogkrém, amit életemben használtam!
Nagyon nem szeretem a mentolos ízt, ami szinte marja az ajkaimat fogmosás közben; ez a fogkrém nagyon enyhén "frissít", mégis kiválóan tisztít, és tényleg fehéríti a fogakat (pár nap után már látható).

Elsősorban a fluoridmentessége miatt vásároltam, de örömmel olvastam, hogy nem tartalmaz triclosant, alkoholt, színezéket és chlorhexidint sem.
Bioboltban találkoztam eddig vele, 1250 Ft-ért lehet vásárolni, de elég sokáig elegendő egy tubus (napi 2x fogmosással).

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 19.

Ez eddigi legjobb fogkrém, amit életemben használtam!

Hidratálók: Sorbitol, PEG-8

Sorbitol h 1 1

A hidroxilapatit (HAP) egy ásványféle, melyet csiszoló, tömegnövelő, emulzió stabilizáló anyagként használnak a kozmetikumokban. E szerint a tanulmány szerint fogrémekben és egyéb szájápolási termékekben használva használva a hidroxilapatit remineralizálja a fogzománcot és lezárja a dentin csatornákat.

PVP 0 0

A methylparaben nátriumsója. Tartósítószer.

Papain 0 0

Papayából kivont fehérjebontó enzim, melyet elsősorban hámlasztó hatása miatt alkalmaznak kozmetikumokban. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antisztatizáló, valamint bőr- és hajkondícionáló hatása van. Egy 2015-ös kutatás alátámasztotta, hogy az összetevő erőteljes allergiás reakciókat válthat ki a bőrből és sérülhet tőle a bőr barrier funkciója is, ezért érzékeny bőrűeknek mindenképpen érdemes kerülni.