Sundance

Ár:   1200 Ft   Kategória:   Fényvédők

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Evie, Módosítva: 2015. július 1.

Kategória:   Fényvédők

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

bamy

2015. július 23.

fehér bőrű vagyok, nagyon nehezen barnulok, szinte még a szolitól se. ezt a terméket nem rég szereztem be, de az eddigi tapasztalatok jók,(még?) nem égtünk le mellette, jó az illata, könnyen elkenhető, nem ragad és plusz pont a carotin, tetszik a kiszerelés, könnyen kezelhető.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 23.

andi93

2015. július 2.

Legutóbb strandon voltunk egész nap és akkor próbáltam ki, egy kicsit sem égtem le és ez nagy szó, mert eléggé fehér bőrű vagyok és könnyen leégős. Persze sűrűn kell kenni pláne ha vízbe is megyek, 1-szer fordult elő, hogy kicsit leégtem, de az is azért volt mert alig kentem be magam, mert el volt borulva és így is ugyan úgy árt nap. Nagyon jó az illat és könnyen kenhető, hamar beszívódik. És emeltet segít barnítani, de nagyon soha de soha nem voltam 1 nap strandolás után ilyen barna, persze nem az rendes barna hanem a halvány. Látszott, hogy van színem, meg is jegyezték többen is. Azóta sikerült kissé kifehérednem, de így hogy vissza jött a forróság megyek napozni és viszem magammal ezt is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 2.

Kriszti314

2015. június 13.

Nemrég vettem a Dm-be de biztosra mondhatom,hogy ez mellett az ember tényleg nem ég le. Elégé fehér bőrű vagyok igy nehéz a barnulás számomra,de elég szépen barnulok,persze napok kellenek,amíg elérem azt a bizonyos barna szint. :) az illata szerintem kellemes,nem hagy maga után ragadó hatást,hamar beszívódik. Nekem kifejezetten tetszik ez a fújós kiszerelés,szóval számomra ez a termék 5csillag.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. június 13.

Jank

2015. június 10.

Ez a kedvenc naptejem már évek óta. Eleinte a 6 SPF-es testvérét használtam, de kezdtem attól tartani, hogy a brutális júliusi napokon az kevés. Ezért kipróbáltam ezt, annak ellenére, hogy attól tartottam ezzel majd egyáltalán nem fogok barnulni, de ez nem igaz! Mondjuk alapból nem vagyok sem érzékeny, sem fehér bőrű, de szeretném védeni a bőrömet. Ezzel barna is leszek és a védelem is meg van! :)
Sajnos ma nem kaptam a DM-ben, ezért most a SCHUTZ & BRÄUNE NAPTEJ SPF 20-at fogom kipróbálni. Remélem azzal is ennyire elégedett leszek, és sosem vonják ki a forgalomból a SunDance termékeit!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 10.

pzsooofi

2015. június 4.

Imádom imádom imádom! :) Ez a kedvenc naptejem már 3 éve. Nekem nagyon tetszik az illata, gyorsan beszívódik és nem zsírosítja a bőrt. :) Sosem égtem még le vele és plusz pont, hogy vízálló. Megérdemli az 5 csillagot. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. június 4.

moncsyka8

2015. május 8.

Már a második flakonnal vettem meg,teljesen elégedett vagyok vele. Szép barna szint lehet szerezni a használatával.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 8.

helgus96

2015. április 29.

2 nyáron át használta, most fogyott el. Nagyon jó illata van, könnyen beszívódik és nem hagy foltot se a ruhán. Barnító hatásáról nem tudom mit mondjak, mivel alapból nagyon könnyen barnulok. Egyenlőre nem veszem újra, most egy Avonos terméket fogok használni a nyáron, aztán majd meglátjuk.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 29.

pindakaas

2015. március 10.

Valamiért nagyon bejött ez a cucc, kellemes használni, könnyű az állaga,végzi a dolgát, ár-érték arányban szerintem verhetetlen :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. március 10.

makka

2014. december 18.

Eddig ezt használtam nyaraláskor, meg voltam vele elégedve. Jó az illata, könnyen felvihető a bőrre, könnyen beszívódik. Világos bőrű vagyok, de mediterrán vidékeken sem égtem meg vele. Árban is szuper.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. december 18.

cintia995

2014. július 25.

Tavaly nyáron nagy kedvenc volt, szépen barnultam vele, nem égtem le. Igazából semmi gondom nem volt vele, de idén kicsit tudatosabb vásárlóvá váltam, és az Alcohol Denat miatt beruháztam inkább egy Hawaiian Tropic napolajra, mellesleg az is ugyanezt a hatást hozza nálam. Tehát 5-öst kapna, de az említett összetevő miatt 4-es.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 25.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Glycerin, Triacontanyl PVP, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Panthenol, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid

Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az összetevőt alapvetően biztonságosnak tartják, mivel nem rendelkezik endokrin romboló tulajdonságokkal, és ritkán okoz bőrérzékenységet is sok más szintetikus UV-szűrővel ellentétben. Egy 2010-es kutatás szerint azonban egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Bőrpuhító (emolliens) és sűrítő anyag. Antimikrobiális hatása is van, így tartósítszerként is használt. Gyakran használják UV szűrőt tartalmazó termékekben oldószerként. Selymes érzetet hagy maga után a bőrön.

Keményítőből előállított összetevő, melyet a kozmetikumokon kívül ételadalékként is használnak. A CosIng szerint a maltodexrin emulzió stabilizáló, a krémet homogénné tevő, felületi hártyaképző, bőr- és hajkondícionáló anyag. Segít megőrizni a bőr mattságát valamint stabilizálja az emulziókat.

Cellulózból (legfőbb növényi rost) előállított természetes összetevő, melyet elsősorban sűrítőanyagként és emulzió stabilizálóként használnak a kozmetikumokban.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology