Best of Beauty 2019

Sweetsation Therapy Sun*Si'belle Organic Színezett Hidratáló Fényvédő Krém SPF30+

Sweetsation Therapy

Ár:   $40   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: agi_d, Módosítva: 2012. május 19.

Ár:   $40
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Vízálló és nem zsíros állagú, széles spektrumú, ásványi alapú napvédő krém, ami óvja a bőrt a nap sugárzása okozta bőrkárosodástól és pigmentációtól. A kojic sav, továbbá a vörös-, és kékáfonya, valamint a medveszőlő leveleiből nyert alfa-arbutin világosítja a bőrt, gátolja a pigmentek szintézisében szerepet játszó enzimeket, és gyógyítja a már kialakult károsodást. A kaviár kivonat gazdag vitaminokban, nyomelemekben és aminosavakban. A ganodermával együtt gyorsítják a sejtek cserélődését, fokozzák a kollagéntermelést, a bőr feszességét és hidratáltságát, csökkentik az apróbb ráncokat. A gyümölcskivonatok gyengéden hámlasztanak, hogy visszaadják a bőr friss, rózsás színét. A tengeri moszat, az uborka és a spirulina egész napos hidratálást biztosítanak. A szalmagyopár esszenciális olaj kiváló gyulladásgátló és antibakteriális hatású, segít elmulasztani a kiütéseket, halványítani a hegeket. A málnában, eperben és az áfonyában megtalálható ellagic sav erős antioxidáns, gátolja a sejtekben a mátrix metalloproteináz enzimek termelődését, amelyek ultraibolya sugárzás hatására aktiválódnak, és lebontják a bőr kollagénjét. A görögdinnye kivonata C-vitaminban, szénhidrátokban és aminosavakban gazdag. Támogatja az UV-stressznek kitett immunrendszert, semlegesíti a szabadgyököket, és gátolja a DNS töredezését, ezáltal késlelteti a bőr öregedését, csökkenti a napozás utáni kipirosodást.

Aktív összetevők (INCI elején): Titanium dioxide (10%), zinc oxide (2,5%)

Titanium Dioxide f 0 0Zinc Oxide f 1 0Water / Aqua Aloe Arborescens Leaf Juice Ethylhexyl Palmitate eo I i 4 0C12-15 Alkyl Benzoate eo Vegetable Glycerin Glyceryl Monostearate eo I eu Sclerotium Gum Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Persea Gratissima (Avocado) Oil Unsaponifiables Magnesium Ascorbyl Phosphate a I v Glycine Soja (Soybean) Lecithin Iron Dioxide Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Extract Camellia Sinensis (Green Tea) Behenyl Alcohol eo I al Stearic Acid eo I eu 2 0Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Citrus Paradisi (Grapefruit) Oil Vanilla Planifolia (Vanilla) Oil Polysorbate Allantoin gy 0 0Tocopherol a I v 2 2Sodium Carbonate Hydroxide Centella Asiatica (Gotu Kola) Macrocystis Pyrifera Extract Spirulina Maxima (Algae) Extract Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract Fragaria Vesca (Strawberry) Fruit Extract Citrullus Lanatus Fruit ExtractPumila Mill (Apple) Fruit ExtractCaviar Extract Argania Spinosa (Argan) Oil Rubus Idaeus (Raspberry) Seed Oil Ubiquinone a Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil i Butyrospermum Parkii (Shea Butter) eo Hyaluronic Acid h Alpha-Arbutin Kojic Acid a Helichrysum Italicum (Everlasting) Flower Oil Ganoderma Lucidum (Reishi) Extract Vitis Vinifera (Grape) Oil Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil eo Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Oil eo Calophyllum Inophyllum (Tamanu) Seed Oil a MethylsulfonylmethaneEuterpe Oleracea (Acai) Fruit Extract Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Seed OilCarica Papaya (Papaya) Fruit Extract Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract Jasminum Grandiflorum (Jasmine) Absolute Rosa Canina (Dog Rose) Seed Oil Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil eo Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil eo Carthamus Tinctorius (Safflower) Oil eo 0 0Xanthan Gum ti I eu Phenoxyethanol ta Ethylhexylglycerin

ingyombingyom

2015. május 1.

Nagy rajongója lettem a családnak és annak ellenére hogy 50-s fényvédőt használok szinte mindig ezt is megvettem. Itthonra kisebb kimozdulásoknál használom.
Hát fedése nem sok van neki de nálam itthon nem is ez az elsődleges, ráadásul sötét is kissé nekem, nem az én színem.😏
Szérum és hidratáló után már egy kicsit soknak tűnik mert én fényvédőként használom, finoman fénylik de lassan beszívódik. Ami miatt szeretem az az összetevői illetve szinte az egész napos puhaság és selymesség. Most hogy jön a nyár kiváltom vele a hidatálókrémjét , bár azt is nagyon szeretem. Családban marad!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. május 1.

karli

Korcsoport: < 18
2012. július 25.

Nekem az a gondom vele, hogy nem fed eléggé. Tudom, hogy színezett hidratáló de én akkor is reménykedtem benne, hogy kiváltom vele az alapozót. Először megijedtem, hogy nem tudom rendesen eloszlatni az arcomon, de ahogy szívódik be eltűnik az a fehéres színe és utána szép matt hidratált lesz a bőröm, olyan mintha csak krém lenne úgy hogy kell rá az alapozó. Végül is kipróbáltam alapozó nélkül is, akkor túl sok helyre kell korrektor, de nem rossz lepúderezve. Ha valakinek nincs annyi bőrhibája annak megfelelő lehet. Összességében szerintem ez egy nagyon szuper hidratáló krém, tele mindenféle jóval, az illata valami eszméletlen finom. Baromi szép, rugalmas, hidratált tőle a bőröm, és nem maszkhatású az arcomon. Vízállósága miatt nekem ebben a nagy melegben tartósabbá tette a sminket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2012. július 25.

ritaszeged

2012. július 17.

Itt is vegyesek az érzéseim! A színe a hatása nagyon jó, az illata isteni, citrusos gyümölcsös! Viszont ahogy én felkenem ezt,a bőröm elkezd izzadni.. és mivel vízálló, kiülnek az apró cseppek az arcomon, és hát elég nevetségesen nézek ki! Nem is értem ez mitől történik, és amikor én ezt leszeretném törölni akkor a krémet is elkenem (fehéres bézs szín) és ez meglátszik... szóval lehet valamelyik összetevője nem jön be a bőrömnek, mert a másik napozójuknál is ez a tapasztalatom, pedig annak is isteni az illata, viszont az testre tökéletes mert nem színezett!

Szóval, könnyű eldolgozni, közepes a fedés (elég világos) az illata finom, az összetétel is szuper és a fényvédelem is kiváló, de én érzékeny vagyok rá szerintem, mert ez az indokolatlan verejtékezés a krém felvitele után elég kellemetlen :)

De összességében egy 4 pontot mindenképpen megérdemel !

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. július 17.

De összességében egy 4 pontot mindenképpen megérdemel !

Erzsi73

2012. július 4.

Kedvenc fényvédő krémem, vízálló, nem zsíros állagú, feszesítő hatású és a magas fényvédő ellenére szépen barnul a bőröm a használata során.
Csak ajánlani tudom, remek minősége miatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. július 4.

Csak ajánlani tudom, remek minősége miatt.

Antioxidánsok: Magnesium Ascorbyl Phosphate, Tocopherol, Ubiquinone, Kojic Acid, Calophyllum Inophyllum (Tamanu) Seed Oil
Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Hyaluronic Acid
Vitaminok: Magnesium Ascorbyl Phosphate, Tocopherol

Más néven GMS. Színtelen, szagtalan, édes ízű nedvszívó por, a sztearin sav glicerin észtere. Az emberi szervezetben is előfordul a zsírok lebomlásakor keletkező melléktermékként és megtalálható a zsíros ételekben is.  A kozmetikai iparban olajok emulgeátoraként, oldószereként illetve emollientként használják. Elsősorban testápolók összetevőjeként találkozhatunk vele.

Az avokádóolajnak az úgynevezett el nem szappanosítható része. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint haj- és bőrkondicionáló hatású összetevő. Az avokádóolajjal megegyező tulajdonságai vannak.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Másnéven ázsiai gázló, ami jól ismert sebgyógyulást segítő, antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatásáról.  Részletesebb leírást itt találsz >>

Kaviár kivonat. Állítólag a kaviár fő értéke a bőr számára, hogy a sejt szintű struktúrája nagyon hasonló az emberi bőrsejtek sturktúrájához. A kaviár hasonló arányban tartalmaz vizet, lipideket és nyomelemeket, mint az emberi bőr, így egy kaviáros arckezelés életet ad a bőrnek. A Futurederm viszont összességében azt állapítja meg, hogy nincsenek a kaviár hatását alátámasztó tudományos kutatások, és valójában csupán hidratáló és emollient összetevő, így ha más értékes összetevők nincsenek a kozmetikumban, a kaviárért önmagában nem érdemes megvenni egy krémet sem.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Kojisav, ami a japán saké, vagyis rizsbor készítésének az egyik mellékterméke. Paula Begoun szerint meggyőző in vivo és in vitro (emberben és kémcsőben végzett) kutatások vannak arra vonatkozólag, hogy a kojisav gátolja a melanin termelődést, és így kiváló hatóanyag a pigmentfoltok kezelésében. Hátránya, hogy rendkívül instabil összetevő, fény és levegő hatására fura barna színű lesz és elveszíti hatékonyságát, szóval kojisavas terméknél figyeljünk a megfelelő (pl. légmentes pumpás) csomagolásra.

A pecsétviaszgomba kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint segít megóvni a bőrt a környezet káros hatásaitól. A Wikipédia információi alapján Kínában úgy is tekintenek rá, mint a „gyógynövények királyára” és a hagyományos kínai orvoslásban gyógygombaként alkalmazzák. Paula Begoun szerint az összetevő bár antioxidáns tulajdonsággal bír, nem készült még olyan kutatás, mely azt bizonyítaná, hogy a bőrön helyileg alkalmazva hatásos lenne.

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondícionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (péládul, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Tökmagolaj. A tökmagolaj sok, a bőr számára hasznos összetevőt tartalmaz: zsírsavakat, antioxidánsokat és sejtkommunikáló anyagokat (pl. karotin, lutein, E-vitamin, linoleic sav). Ráadásul a tökmagolaj nem tartalmaz semmiféle irritáló illatösszetevőt, így  a bőr számára kiváló és természetes anyag.