Tarte

Ár:   $36   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   külföld (Sephora), online   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Judittttt, Módosítva: 2019. szeptember 24.

Ár:   $36
Lelőhely:   külföld (Sephora), online
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Színezett hidratáló, amely enyhe/közepes vedést nyújt, ápoló hatással és értékes összetevőkkel.

Vegán

Judittttt

2019. október 1.

Ennek a bb krémnek két verziója van. Ez, amit feltöltöttem, 20-as SPF-el, és egy másik, amiben nincs SPF egyáltalán. Én ezt Barcelonaban vettem a Sephoraban, és abszolút nem értettem, miért van belőle egy fényvédős, meg egy nem fényvédős, minden más egyezik bennük. Rákérdeztem a tarte-nál és azt a választ kaptam, hogy bizonyos országokban nem engedélyezett az SPFes verzió valamely fényvédő összetevője, így ezeken a helyeken a fényvédőtlent árulják. Ha valakit érdekel, zárójel bezárva :) de a fényvédőn kívül úgy néztem, ugyanaz van a kettőben.

A fénívédősről nem tudok nyilatkozni, de pár helyen olvastam, hogy nehezebb állagú kicsit, sűrűbb. Az enyém, a fényvédőtlen, abszolút könnyed, mind állagilag, mind fedésileg. Nekem tetszik, mert azt kapom, amit kerestem, kevés fedés, kiegyenlíti a bőrömet, ad eg egészséges, egységes bőrképet és színt, nem kapni rengeteg színben, talán 4-6, de ha esetleg csak egy színnel arrébb lövünk a sajátunknál, pl az enyém kicsit sötétebb és sárgább, de valahogy felkenve szépen felveszi a bőr színét, és nem üt el. Nem okoz mitesszert, pattanást. Hétköznapi használatra, amikor semmi komolyat nem akarunk, nagyon jó, én nagyon elégedett vagyok vele, és csak ajánani tudom. Ez a kavarás a fénívédős meg fényvédőtlen verzióval nem tetszik, és hogy a hivatalos tarte honlapon se találtam meg sem a fényvédős, sem a mentes verziót. De emailben azt a választ kaptam, hogy van, nem vonták vissza, csak ki vannak fogyva. Kicsit olyan ez a kence, mint a Harry Potterben a szükség szobája, létezik, tudnak róla, de nem mindig lehet elérni, és mindenkinek más sikerül :D egy biztos, aki eléri vsz. megtalálja benne, amire szüksége van! Amennyiben lightos, hétköznapi színezett hidratálóra vágyik.

Tudni kell róla még, hogy mikro csillogós kis "szemcsék" vannak benne, ami felkenve a bőrön nem látszik, sokan panaszkodtak erre a tulajdonságára makeupalleyn, de pl nekem az acomon szó szerint egyáltalán nem látszik, hogy csillog. Érdemes azért kipróbálni, ha van lehetőségünk, megvásárlás előtt, mert ez a tulajdonsága nem mindenkinek tetszhet. Szerintem ez arra hivatott, hogy egy egészséges bőrfényt adjon, és rajtam tényleg csak ennyit is ad.

Újravásárolnám abszolút, ha lehetne. :D remélem, lehet majd még.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 1.

Újravásárolnám abszolút, ha lehetne. :D remélem, lehet majd még.

Antioxidánsok: Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Camellia Oleifera (Tea-Oil Camellia) Leaf Extract, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Tetrahexyldecyl Ascorbate
Gyulladáscsökkentők: Camellia Oleifera (Tea-Oil Camellia) Leaf Extract
Hidratálók: Glycerin, Aluminum Hydroxide, Phytantriol, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Magnesium Ascorbyl Phosphate, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Tetrahexyldecyl Ascorbate

Phytantriol h I al 2 2

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.