The Different Company

Ár:   53 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Le Parfum, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Chrissy, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. augusztus 14.

Ár:   53 000 Ft
Lelőhely:   Le Parfum, online

"Édes és frissítő őrület, szagló paradoxon. Egzotikus, érzéki és addiktív egyszerre."

2017-es megjelenésű orientális illat Emilie Coppermanntól.

Fejjegyek: keserű narancs, bergamott, neroli, narancsvirág, gyömbér

Szívjegyek: orchidea, kunkor, gesztenye, fahéj

Alapjegyek: tonkabab, borostyán, szantálfa, madagaszkári vanília

The Different Company Majaina Sin EDP kiadó!
Ár: 4500 , Eladó: Shine83
Állapot: 10ml.frissen fújva, Helyszín: --, fizetés: Előre utalás után,ajánlottan postán maradóra.
🍂🍁🍊🌰🌸The Different Company Majaina Sin EDP
Ár: 2500 Ft + posta , Eladó: eheiszki
Állapot: 5 ml frissen fújva, Helyszín: Budapest - IX. kerül, fizetés: Posta, Foxi, Fizetés Utalással

eheiszki

2021. május 2.

Hát, leizzadtam mikor lenyomtam a rendelés leadása gombot. Aggódtam hogy kiadok egy rakat pénzt rá de nagyon megérte!
A gyömbéres narancsos kezdés után szantálos, orchideás, vaníliás gesztenye illat! Kicsit virágos, inkább fásnak mondanám, nem szúrós, nem füstös, édes de nem émelyítő. Abszolút uniszex de én mint lány ajánlom nőknek. Nem fog szembejönni az utcán, ez garantált (már amennyire az évek óta home office-ban, néha utcára kimegyek szituból meg tudok ítélni).
Amire hasonlít (vagy az hasonlít erre) nyilván sok illat összetevő egyezés miatt, emlékeztet a Zadig&voltaire This is her-re. De az sokkal édesebb, meg abban van tejszínhab.
A Majaina Sin-ben minden egyes összetevő szépen kivehető, tökéletesek az arányok. Tartós!
A kupakjával meggyűlt a bajom, sajnos lejár (leesik...) ami elég dühítő, főleg hogy 100% hogy eredeti és ennek ellenére.
Zavar hogy nincs kisebb kiszerelésben mert bár adtak hozzá egy gyári tölcsért minibe áttölteni de egy Majaina Sin-es mini üres fújóst már nem :) Üsse kő.
Update: A szillázsa és a tartóssága miatt le kell vonnom egy csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 2.

Update: A szillázsa és a tartóssága miatt le kell vonnom egy csillagot.

jakarika

Korcsoport: >54
2020. augusztus 30.

Nem ütött sziven, bár szerettem volna. Vártam a titokzatos herceget aki viseli, de nem jött.A madagaszkári vaniliát sem küldte maga helyett előre, csak egy kis borostyánt ,meg tonkababot, De ez bizonyára a bőröm kémiájának a hiányossága, igy hamar búcsút vettünk egymástól.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. augusztus 30.

Laurencia

2019. január 13.

Az összes designer cukorszirup csendben és a szőnyeg alatt közlekedve vonuljon ki a teremből ha megérkezik Majaina herceg, ez nem jótanács hanem inkább tényközlés felszólító módban.
Emilie Coppermann parfümőr hölgy munkásságához köthető a fent említett delikvensek közül jónéhány és persze ez a TDC illat is, a divathàzaknál locsolókannával kevert, itt pedig pipettával, így tudom megfogalmazni a legjobban az érzetet amit kivált belőlem.
Gányolás vs precíz munka.
Elvárás vs alkotói szabadság.

Édes, dús, különös, így kell illatoznia egy gourmand édességnek, likőrös, fahéjas kicsit keleties, extrémen nyálcsorgató lötty született, a szívem közepét nem célozta meg csak kicsit mellé talált be.
Az a baj ugyanis, hogy az unalomig ismert téma lett a niche fronton korrigálva,mondanám még azt is: ha a Shy&Blue fekete tulipánja (e kérdéskör szintén egészen jó darabja) tetszik, de egy szinttel feljebb lépnél arra a Majaina a válasz.
Nekem gourmand témában jelenleg Sarah Carner három újdonsága sokkal jobban teljesít, de kalapot emelek: létezik cukor ACC és pacsuli nélkül gyümölcsöket messzire elfelejtve létrehozott szép és igényes édesség.
Így kell csinálni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 13.

Gányolás vs precíz munka.
Elvárás vs alkotói szabadság.

Így kell csinálni.

Chrissy

2018. december 16.

Nagyon szeretem az illatokat, a parfümöket, de ez egy elég költséges szenvedély. Még kislány koromban kezdődött az egész, amikor a nagymamámnál imádtam, amikor kinyitotta az ágyneműs szekrényt és a szobát elárasztotta a finom, szappanos illat... a mosva és vasalva eltett ágyneműk közé ugyanis szappanokat dugdosott a nagyim, hogy sokáig illatosak legyenek. Egy kisebb drogériányi szappan volt a szekrényben :) Imádtam az onnan kiszedett ágyneműk illatát.
Először beértem illatos ágyneművel, aztán már a ruháim közé is szappant dugdostam gyerekként, csak később kezdtem magamat, a bőrömet illatosítani, parfümös deókkal, de Illóolajakat is gyűjtöttem, Fiatal tiniként jöttek az Avon parfümök. Aztán már parfümériás parfümök és végül felnőttként egy hatalmas gyűjtemény, amiben a nagy parfümházak illatai vannak zömében. Ez a parfüm szenvedély költséges, tulajdonképpen sznob dolog, de vállalom, mert nem megjátszós-rongyrázós, hanem őszinte szenvedély ez. Ahogy teltek az évek és finomodott az ízlésem, illetve a zsebpénzt és diákmunkát felváltó saját fizetés lehetővé tette, egyre jobb és jobb illatokat szerezzek be. Bele-belekóstoltam a niche illatok világába, de mire azokkal összehozott a sors, már szép gyűjteményem volt egyebekből és rengeteg kedvencem lett, ráadásul mindig jöttek újabbak, úgy véltem bölcs dolog távol tartani magam a niche világtól, Zólyomi Úr parfümériájától és a KM-es cserék során is kerültem a bonyolult, többnyire francia nevű még a Chanelnél is drágább exkluzív illatoktól. Mert ha egyszer elkap a szenvedély ezeket illetően is, akkor aztán nincs megállás. De a kíváncsiság, és a vágy, hogy olyan illatom legyen, ami keveseknek van, amit nem sokan ismernek, ami igazán különleges, ami a koronája lehetne a hosszú évek óta tartó parfüm mániámnak egyre erősödött bennem.
És így végül betévedtem abba a kis parfümériába, a Le Parfum-be.
Le is hajtottam a fejem szégyenkezve, hogy én nevezem magam parfümimádónak, amikor itt egyetlen illatot sem ismerek és azt se tudtam hova szagoljak. Ráadásul maga Az Orr is ott ült az üzletke közepén, és mosolyogva hallgatta, amikor az eladólány kérdésére, hogy segíthet-e azt feleltem, hogy szeretnék egy különleges illatot és hogy kiindulási pont is legyen, szeretem az édes meg a nehezebb illatokat is, meg még ki tudja hány, utólag tök ostobának hangzó jelzőt használva az illatokra.
Rengeteg illatot megszagoltam, volt, amitől kis híján kiugrott a szemem, volt, aminél a végrendeletemen kezdtem el gondolkodni és volt, ami tetszett, nem is kicsit. Két kedvencet hoztam el kis mintában, az egyik ez volt.
Ez az illat nem volt annyira extra, mint a többi, amit megszagoltam. Számomra egy átmenetet képzett a megszokott mainstream világom és a kíváncsiságom tárgya, a nieche illatok között. A Le Parfum szinte összes illata unisex, amit szintén nehezen szokok meg, de rendben, tényleg volt ott egy csomó illat, amit el tudok képzelni nőn és férfin is egyaránt, de ezt például hetero férfin biztosan nem.
Nagyon édes, bódítóan az, mégsem émelyítő, vanília és egy kis narancsosság, fanyar csavar az édesbe, puha és meleg, mintha krémes vaníliás tejet inna az ember pihe-puha pizsamában a kandalló mellett, mezítláb, amikor egy gondolat sincs a fejedben, csak jól érzed magad és nagyon finom az ital, amit iszol és nagyon kellemes a tűz melege és az égő fa illata keveredik a vaníliás italod illatával és a frissen mosott hajad illatával és béke van meg nyugalom.
Érezni benne a citrusokat, de nem citrusos a parfüm, sokkal inkább vaníliás, gesztenyés és tonka babos. Addiktív, különleges. Számomra egy kicsit Estée Lauder Pleasures Delight, egy kicsit LVEB Florale-es változata és egy kicsit Zadig & Voltaire This is her. Ők kedvencek.
Elég tömény, így a kis minta sok használatra is elég volt és mire a végére értem már nem is vágytam erre az illatra. Bár nagyon tetszik, nem ő lesz az a niche illat, amire beruházok. Még keresem az igazit! De 5 csillagos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 16.

És így végül betévedtem abba a kis parfümériába, a Le Parfum-be.

Timi8

2018. november 19.

Sajnos szerelem lett Ő is!
Augusztusban lánybùcsù helyett a Le Parfum-ben ütöttük el az időt két barátnőcivel. Pffff. Bűnbarlang. Sok olyan illattal találkoztam ami azòta folyamatos sòvárgásom, vágyòdásom tárgya. Ez a finomság épp akkor érkezett oda, én pedig - mivel akkortájt volt téma az egyik pargis csopiban is - rögvest rávetettem magam. Bìzva abban, hogy rossz lesz, nagyon rossz... Aztán jött a hatalmas pofáraesés: " Ùrissssten, ez valami eszméletlen finom!". Mesés pikáns illat. Vagány, mégis olyan kifinomultan az. A narancsvirágot végig érzem, de az elején olyan csìpősen, a gyömbér miatt, aztán jön a fahéj, egyéb fás jegyek, majd csatlakozik a tonka a vanìliával karöltve. Nagyon szégyellem de muszáj vagyok mainstreamhez hasonlìtani, előre is elnéz÷st mindenkitől! Szòval vmiért 2 kedvencemet is beleérzem: Jimmy Choo Illicit, de emlékeztet a Juicy Cout. Viva La Juicy-jára is. Mindez persze lényegesen kidolgozottabb, érettebb megfogalmazásban. Tartòsságra sincs panaszom, remek kis parfüm! Alapesetben azt mondanám, hogy tùl van árazva, de nem! Egyrészt Ő pontosan az az illat ami igencsak megéri az árát, másrészt sikerült jòárasìtva hozzájutnom ìgy örök hálám üldözni fogja a Drága Eladòmat! Ez ùton is hálás köszönetem érte!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 19.

Sajnos szerelem lett Ő is!

Zdorci

2018. november 1.

Nagyon kellemes, kifinomult illat. Nagyon tetszik benne a gesztenye. Az idő múlásával rajtam hasonlít kicsit a Mon Guerlain-ra. Nos, igen valóban lehetne tartósabb és nagyobb hatósugarú. De ettől függetlenül ez egy nagyon jó és igényes parfüm. Az, hogy ár-értékarányban milyen azt mindenkinek magának kell eldönteni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 1.

Katica13-D

2018. október 17.

Látom, eléggé megosztó illat ez a kicsike. Jöttem hát azok táborát erősíteni, akik imádják őt. Mert én biz' odáig meg vissza vagyok érte. És nem, nem a legtartósabb illatom, és nem, nem a legbarátibb árfekvésű illatom... de hát ilyen a szerelem: jön és letaglóz, magyarázat pedig nincs.
Ám ha mégis meg kellene magyaráznom: az úgy történt, hogy az én imádott parfümös csoportjaimban agyondicsérték ezt az illatot. Ilyenkor egy vérbeli parfümmániás vállára azonnal rátelepszik a kisördög. Vettem hát egy 5 milis fújóst itt egy édeskedves hölgytől. Ezúton is köszönöm Szilvinek, hogy belerántott a jóba. :))
Bevallom, az első reakcióm az volt, miután hatalmas elánnal magamra fújtam a nedűt, hogy: - Hát ez meg mi a fene akar lenni!?!? Már megint egy túlhypeolt cucc. Persze finomkának éreztem, de semmi több... értetlenül pislogtam magam elé. Első blikkre emlékeztetett valamire... nem is tudom... egy kellemeske illatra a kilencvenes évekből.
Szóval betettem az üvegcsét a "futottak még" kategóriás darabjaim közé, és folytattam a munkámat. Aztán telt-múlt az idő, nekem pedig meg-megcsapta az orromat valami isteni, édeskés, csodaszép emlékeket idéző illat. Ő volt az, a Majaina Sin.
S milyen ő? Édes, vaníliás, pici gesztenyével, púderrel és virágokkal, megfűszerezve egy gondolatnyi gyömbérrel és fahéjjal.
Olyan puhán ölel körül, olyan védelmezőn, hogy a sötét, hideg téli napokon igazi életmentő, és lélekmelegítő finomság lesz ez az illatocska. Őszintén szólva nekem már most kedvem volna tetőtől-talpig beleburkolózni. Nagyon nőies, de ne azt a finomkodó, modoros, megközelíthetetlen nőiességet képzeljétek el, ami leginkább távolságtartásra ösztönöz. Egy igazán játékos, kacér, kicsit pimasz, nagyon érzelmes és abszolút megközelíthető szépség ő.
Nem kell ezt túlgondolni: nyilván nem egy extrém műalkotásról beszélünk. Nincs benne semmi fellengzősség, semmi bonyolult, de hát nem is kell mindig a bonyodalom, elég bonyolult vagyok én magam is, minek ezt tetézni? :)) A Majaina Sin valóban finom, ultra-nőies, igazán szerethető. Boldogság önt el, ha viselem.
A tartóssága és az ára miatt szívem szerint három-négy csillagot adnék neki, de hát imádom, így csakis ötösre értékelhetem.
Ugyanitt üveges maradék kerestetik. :) Ha valakinek tudomása van ilyesmiről, kérem ne tartsa magában, rikkantson nekem bátran. :))

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 17.

Visine

2018. október 6.

Szantálos-vaníliás finomság, amelyben fel-felbukkan a friss narancs és gyömbér. Hangulatában nagyon emlékeztet az első Bvlgari Omniára, de a tartóssága egyenlő a nullával. Nem várom, hogy egész nap kitartson, de, hogy 2 órát sem bír ki, ez eléggé nevetséges, főleg, miután egy palackot 40 e forintért kínálnak.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. október 6.

Piri11

2018. szeptember 28.

Itt sem lesz csillaghullás :/
Az egyik facebook-os parfümös csoportban mindenki oda és vissza van ettől az illattól. Annyira felcsigáztak vele, hogy ma berohantam a Neroliba és a kissé fitymálva néző "tünci" eladótól vettem egy mintát.
Ahogy kiléptem az üzletből már kentem is magamra, mert annyira vágytam már valami egzotikus, szépséges illatra.
Az első 10-20 percben valóban nagyon kellemes gyümölcsös, ínyenc illat szállt az orrom felé. Majd ebbe a szépségbe belerondított valami, ami egy kicsit valami nem túl finom likőr bukéra emlékeztetett. Sajnos ezt követően egyre jellegtelenebbé, egyre unalmasabbá vált rajtam. Már csak bőrközeli (kb. 3 óra után) és egyáltalán nem mondhatnám, hogy különleges vagy varázslatos lenne. Olyan átlag, kicsit gyümölcsös, kicsit vaníliás tucat.
Szóval már megint nem értem ezt a nagy "hájpot". Mindig van egy-két olyan illat, amit mindenféle érdem nélkül felkapnak, én pedig csak pislogok, hogy ebben ugyan mi is az ami annyira észveszejtő. Szerencsére van ezer és egy szebbnél szebb illat, így nem bánkódom, hogy nem dobok ki majd 40.000,-Ft-ot egy újabb niche-nek nevezett "illatért".
Ez biza nekem csak 1*.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. szeptember 28.

Itt sem lesz csillaghullás :/
Ez biza nekem csak 1*.

Atlantide

2018. szeptember 5.

Rajtam kicsit olyan ez az illat, mintha a Zadig&Voltaire This Is Her es a Mon Guerlain szerelemgyereke lenne :-D (vanilia,gesztenye, szantal/vanilia, tonka, szantal, bergamot) Bizony a ket designer parfum nagysagrendekkel tartosabb mint a Sin, azokbol ket fujas kitart egesz nap, ez ket ora mulva sehol sincs. Ez az illat tipikus esete annak, hogy a niche sem megvaltas a mai vilagban...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. szeptember 5.

Antioxidánsok: BHT

Színező anyag. (Piros)

Színezék. Lila színű.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.