The Ordinary

Ár:   10890 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   Tinamu, online   Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online a Skinsmart.hu-n 10 890 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2020. június 5.

Lelőhely:   Tinamu, online
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online: Skinsmart.hu, 10 890 Ft

Multitechnológiás peptid-szérum

Formulája tanulmányozott technológiák széles körét egyesíti, így egyszerre veszi célba az öregedés több jelét.

Ár: 10 890 Ft , Eladó: Skinsmart.hu
Fizetés: bankkártya, utánvétel, banki előreutalás, Szállítás:MPL futárszolgálat

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

marnella

2022. január 23.

Igazából látható változást nem tapasztaltam, mikor használtam, de jól rétegezhető és jó érzés volt használni is. A Niod CAIS helyett próbáltam ki, ha peptideket akarok még majd később használni, akkor ezt venném újra. A sima Buffet-nél jobb szerintem összetételében.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 23.

Daniella11

2022. január 7.

Sajnos nem vettem észre a bőrképemen semmi pozitív változást a használata során. Nem hiszem, hogy felszívódik ez a sűrű gél. Azért két pont, mert legalább nem árt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. január 7.

BeataK

2022. január 4.

Én elsősorban a rézpeptid hatására voltam kíváncsi, buffetet soha nem használtam előtte, így azzal nincs összehasonlíthatási alapom. A méregdrága NIOD CAIS megvétele előtt szerettem volna egy próbát tenni egy barátibb áru rézpeptides szérummal.
Egyelőre vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban, mert tényleg látható hatása van, érződik hogy rengeteg jó dolgot pakoltak bele, de szerintem a 11ezret nem éri meg (Deciem novemberi akciójában jutottam hozzá, úgy kb 8ezer volt), olyan wow érzést nem hagy maga után. Egyébként kicsit hasonló hatása van, mint a retinolnak, másnapra teltebb, puhább a bőröm tőle. A leglátványosabb hatása szemkörnyéken van, sokkal kipihentebbnek tűnök tőle, a karikáimon is rengeteget javított. Negatívuma, hogy a zsíros bőrömet kicsit fullasztja, nem kifejezetten érzem kényelmesnek, másnap reggelre diszkógömb fejjel ébredek. De szerencsére mitesszereket, pattanásokat nem okoz, így ez megbocsátható hibája.
A sűrű állaga miatt viszonylag gyorsan fogy, nem túl gazdaságos, tisztességesen használva el lehet lötykölni 1-2 hónap alatt.
Egyelőre 4 csillag elsősorban az ára miatt, aztán még updatelek, ha elfogyott, hogy mennyire hiányzik.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. január 4.

pont

2021. december 14.

nem rossz szérum, valóban teszi a dolgát, feltölt, hidratál, textúrája is kellemes, nem ragad, nem kukacosodik. amiért nem kap 5 csillagot tőlem, az az, hogy igazából nem sok különbséget érzek közte és a (jóval olcsóbb) sima buffet változat között, valamint hogy léteznek hasonlóan jó peptides szérumok olcsóbban is. szóval újraveni valószínűleg nem ezt fogom, de nem volt vele semmi gondom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 14.

gladiola

2021. szeptember 18.

Az illatával semmi bajom nincs, hiszen tudom, mit vettem…A bőrömön amúgy sem marad meg.
A színe gyönyörű. Folyamatosan újra veszem. Ki kellett tapasztalnom, hogy mikor és hogyan használjam, mert ahogy írják alább is, hajlamos kukacosodni. Nekem az vált be, hogy este használom kb 3 naponta és aznap csak ezt. Utána aveolás aloe gél, amibe cseppentek coenzime-t vagy vmelyik arcolajomból.
Gyorsan fogy sajnos, de továbbra is folyamatosan újra fogom venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 18.

Gyorsan fogy sajnos, de továbbra is folyamatosan újra fogom venni.

Szeos

2021. szeptember 15.

Egy üveggel használtam el belőle esti rutinban. Kellemes a használata, nagyon szeretem az állagát - gondot nálam sosem okozott, könnyen rétegezhető és használható rutinban. Annyira nem láttam a hatását, viszont a peptideknél nem is feltétlen rövidtávú hatást kell várnunk - egyelőre nem vettem újra, de a peptidekkel és a rézpeptiddel ára ellenére is szívesen kísérletezek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 15.

pandush

2021. szeptember 12.

A világon semmi pozitívumot nem tapasztaltam használata során, kb 2 hónapig használtam. Büdös ecetre emlékeztető szaga van de ettől szívesen eltekintenék ha használna bármit is. Nem szívódik be rendesen, ragacsos, nem jó érzést hagy maga után. 2 csillag a szép kék színe miatt 🙂

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 12.

szanii

2021. július 16.

3 naponta este használom /egyik nap nia, másik nap skinoren, majd 3.nap buffet/. Imádom a kék színét, az allagat, annyira jól becuppantja a borom. Az ára elég huzos, fog szorítva rendeltem meg, de abszolút nem bánom, biztos, hogy ujra fogom venni, csak tartson ki sokáig :)
alapvetően borkép egységesítésre vettem, turbozni a foltjaimat h tűnjenek el, remelem bevalik hosszútávon.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 16.

Letti2

2021. június 5.

Eredetileg 3 naponta használom, mert a másik kettőn hámlasztok/ retinolozok. Azt vettem észre, hogy másnap szép telt az arcbőröm, viszont nem érzem olyan tartósnak a hatást. Amikor kidörzsöltem papírzsebkendővel az orrom környékét, szünetet tartottam a kissé irritatív retinollal és savakkal, és minden nap ezt használtam, akkor elég látványos volt a változás. Sajnos kicsit kukacosodik, és az ára is elég borsos, de ettől függetlenül újra fogom venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 5.

lildiko

2021. május 7.

Bevallom, nálam nagyon a vásárlás mellett szólt a fancy kék színe. :D Persze nem ezért vettem meg elsősorban, nagyon kíváncsi voltam, mit is tudhat egy ilyen hiperszuper extra rézpeptid szérum. Nem tudom igazából miért vártam csodát, sajnos ez egy rossz szokásom. Ez a szérum nekem ilyen jó-jó, de azért semmi extra. Számomra minimálisan adott többet, mint a Revox peptidszéruma, pedig összetételben sokkal extrább. Igazából nem tudnék semmit nagyon kiemelni, engem nem hidratál extrán, kicsit javít a bőrképemen, de ennyi. Persze nyilván ez is egy olyan dolog, ami hosszútávon tudna nagyot alakítani, de nem fogom újravenni, három okból. Egyik, hogy nem szívesen adok ki ennyire sok pénzt érte, mivel vannak a márka kínálatában is olcsóbb, de jó peptides szérumok, másrészt meg azért, mert eleve nagyon nehéz egy komplex rutinba beépíteni, mivel nagyon kevés dologgal nincs konlfliktusban. Éppen ezért én csak reggeli rutinba tudtam beletenni másnaponta, és itt jön a harmadik ok, ami miatt nem veszem újra: habár egyéb szérumokkal fényvédőkkel sem kukacosodik, viszont a CC krémemet egyszerűen nem tudom szépen eldolgozni rajta, pedig több módszerrel, több féle fényvédővel is próbáltam már. Nem is csak kukacosodik tulajdonképpen, hanem nagyon csúnyán összeáll pici darabokba, amiket nem is tudok leszedni, és olyan mintha koszos lenne az arcom. :(
Szóval összességében nem egy rossz dolog ez, itthoni napokra elhasználgatom amikor nem teszem fel a CC-t, de újra biztosan nem veszem, és a nehéz beépíthetőség és az egyéb dolgok miatt nekem ez sajnos csak egy ketteske, pedig nagyon akartam szeretni.

Up.: picit feljavítom a véleményem, mert találtam olyan reggeli kombót, amivel nem kukacosodik, de ettől függetlenül továbbra sem fogom újravenni, mert egyszerűen az van hogy kb. alig várom hogy elfogyjon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 7.

Antioxidánsok: Alanine
Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Acetyl Hexapeptide-8, Sodium Hyaluronate, Alanine, Histidine, Trehalose, Fructose, Glucose, Maltose, Urea, Sodium PCA, PCA, Sodium Lactate, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol
Peptidek: Copper Tripeptide-1, Acetyl Hexapeptide-8, Pentapeptide-18, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-38, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate

Egy viszonylag újabb, probiotikus összetevő, amit a Lactococcus lactis baktériumból nyernek. Az INCIDecoder szerint pozitívan befolyásolja a bőr külső rétegének a megújulását (a sebességét és a minőségét is), és elősegíti az egészséges védőréteget.

3 aminsavból álló peptide (Tripeptide-1) és réz komplexe, ami a szervezet különböző folyadékaiban (pl. plazma, vizelet, nyál) természetesen is megtalálható. A viszonylag bizonyított és sokat kutatott peptidek közé tartozik, aminek kimagasló sebgyógyító és gyulladáscsökkentő tulajdonsága van. Különlegessége, hogy sebgyógyuláskor először segíti a hibás kollagén lebomlását, majd az egészséges, új kollagén újratermelődését. Anti-aging hatása nagyon ígéretes, egy kisebb, de embereken végzett 1998-as kutatás szerint kollagén serkentő képessége felveszi a versenyt a C-vitaminnal és a retinollal. Hajápoló termékekben is találkozhatunk vele, ahol hajnövekedést segítő tulajdonsága miatt használják. Részletesebb infó INCIDecoderen és Truthinaging-en.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Egy aminosavszármazékokból előállított viszonylag új peptidféle. A MATRIXYL™ synthe’6™ nevű hatóanyag egyik fő összetevője, mely a gyártó ígéretei szerint serkenti a bőr mátrixának 6 fő alkotóelemének termelődését, ezáltal hatékonyan simítja a homlokráncokat és a szarkalábakat. Sajnos független kutatások nem igazán érhetőek el az összetevővel kapcsolatban, viszont a gyártó tesztjei szerint a MATRIXYL™ synthe’6™ 2% -os koncentrációját a placebóval összehasonlítva 25, 42-70 év közötti nőnek 2 hónap elteltével 31% és 100% közötti arányban csökkentek az öregedés jelei.

Más néven Syn-Ake, ami egy szintetikus neuropeptid, mely a Wagler-bambuszvipera mérgében található Waglerin-1 peptidhez hasonló hatással bír. Az összetevővel elsősorban anti-ageing termkekben talákozhatunk, mint botox alternatíva. A trutinageing informácói szerint a hatóanyag blokkolja a szervezet Na+ felvételét, amitől az arcizmok ellazulnak, és ezáltal megakadályozza a mimikai ráncok kialakulását. A hatóanyag gyártójának 28 napos in vivo tesztjén résztvevő alanyok 67%-a az izmok összehúzódásának gyakoriságának csökkenéséről, 52% pedig a homlokráncok méretének csökkenéséről számolt be 4% Syn-Ake tartalmú termék napi kétszeri használata után.

Alanine a I h

Az izoleucin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

A fenil-alanin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Gyümölcscukor. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló összetevő.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

PCA h

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Emulgeálószer, felületaktív anyag.