The Ordinary

Ár:   10890 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   Douglas, Tinamu, online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2024. február 23.

Lelőhely:   Douglas, Tinamu, online
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Multitechnológiás peptid-szérum

Formulája tanulmányozott technológiák széles körét egyesíti, így egyszerre veszi célba az öregedés több jelét.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Zsebrab

2024. március 15.

Elméletileg még él és virul ez a szérum, csak a másik Buffet társához hasonlóan névváltozáson esett át. Jelenleg Multi-Peptide + Copper Peptides 1% Serum néven fut. Nemrég rendeltem meg online a Douglasról. Nappali rutinban kezdtem el használni, egyelőre csak heti 2x. Nekem tetszik a színe és szerencsére az illata sem bántó, viszonylag hamar el is illan felkenés után. Ez sem varázsolja el azonnal a ráncokat teljesen, de már a legelső alkalommal láttam, hogy az általam eddig használt szérumok közül ez volt a leghatásosabb!! Itt tettem fel magamnak azt a költői kérdést, hogy te jó ég, eddig hol volt ez a szérum az életemből???? Enyhén nedves arcbőrre szoktam felvinni, úgy beissza a bőröm, mint a sicc, eddig ez a leggyorsabb és közvetlenül utána ettől lett a legselymesebb a bőröm. Öröm volt végigsimítani... Pár nap múlva jelentkezett egy kis skin purging, valószínűleg azért, mert emellett még a G&G HA Rich szérumot is pörgetem felváltva. Ettől függetlenül egyelőre 5*-ös és természetesen újravevős.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 15.

dordor

Bőrprobléma: Nincs
2023. augusztus 18.

Én akkort használtam ezt a szérumot, amikor kicsit meguntam a c-vitaminozást a reggeli rutinomban (azóta sem találtam meg az igazit, valahogy egyet sem szerettem meg igazán) Kitartóan kell használni, engem nem zavart a szaga sem. Kb 2-3 hét után vettem észre a jótékony hatását, nekem szinte ragyog a bőröm tőle. Az ára azért annyira nem tetszik, de egy üvegcse kb 2 hónapig elég volt nekem, mindenképp újra fogom venni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Nincs |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. augusztus 18.

deszt

2023. április 4.

Gondoltam a rutinomat feldobom egy kis extrával, így nemrég kezdtem el használni. Ami eddig biztos: nem okozott irritációt, gyorsan beszívódik, egységesebb tőle a bőrképem, gyönyörű a színe:)) Hosszútávú hatásai nem tudom milyenek, de eddig tetszik!
Az ára borsos, szerencsésen sikerült hozzájutnom fél üveghez nagyon kedvező áron, de az eredeti árát sajnálnám rá.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. április 4.

DiaM

2023. február 7.

Nekem ez csodaszer. Nyugtatja a folyamatosan irritált rozaceás bőröm és feltölti reggelre. Zsíros-kombinált bőröm van, de nem zsirosítja, amennyiben nem ész nélkül öntöm magamra :) Elég 2-3 csepp mert jól terül. Pattanásokat nem okozott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. február 7.

Vizza

2023. február 6.

Egyszer megvevős termék lett nálam, valahogy elfogyott, van ennél sokkal jobb peptides termékek, mint például az Elyn's Lab Peptide Coctail, ezerszer jobb, és fele ennyibe kerül. Semmi rosszat nem okozott de extrát sem adott, nehezen szívódott be, ahogy előttem is írták, csak úgy ottmarad a bőrön. Nagyon szeretem az Ordinary termékeket, de van egy kettő ami nem lett kedvenc, ez közéjük tartozik.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. február 6.

BeataK

2022. február 28.

Én elsősorban a rézpeptid hatására voltam kíváncsi, buffetet soha nem használtam előtte, így azzal nincs összehasonlíthatási alapom. A méregdrága NIOD CAIS megvétele előtt szerettem volna egy próbát tenni egy barátibb áru rézpeptides szérummal.
Egyelőre vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban, mert tényleg látható hatása van, érződik hogy rengeteg jó dolgot pakoltak bele, de szerintem a 11ezret nem éri meg (Deciem novemberi akciójában jutottam hozzá, úgy kb 8ezer volt), olyan wow érzést nem hagy maga után. Egyébként kicsit hasonló hatása van, mint a retinolnak, másnapra teltebb, puhább a bőröm tőle. A leglátványosabb hatása szemkörnyéken van, sokkal kipihentebbnek tűnök tőle, a karikáimon is rengeteget javított. Negatívuma, hogy a zsíros bőrömet kicsit fullasztja, nem kifejezetten érzem kényelmesnek, másnap reggelre diszkógömb fejjel ébredek.
A sűrű állaga miatt viszonylag gyorsan fogy, nem túl gazdaságos, tisztességesen használva el lehet lötykölni 1-2 hónap alatt.
Egyelőre 4 csillag elsősorban az ára miatt, aztán majd meglátjuk mennyire leszünk barátok.

Update: Hosszú távon sajnos kicsit eltömíti a pórusaimat és mitesszeresebb leszek tőle, bár komoly zűrt, pattanásokat nem okoz. És ahogy előttem is írták páran, mintha nem szívódna be rendesen a bőrbe, “üldögél az ember fején”. A rutinba sem egyszerű beilleszteni a rézpeptid miatt, retinollal felváltva használom, de éjjel valahogy nem kényelmes a leírtak miatt, a nappali rutinomban meg nem fér el. Szóval nem lett stabil helye, egyedül a szemem alá használom nagyon szívesen továbbra is, de szerintem nem fogom újravenni, főleg így hogy emelték az árát.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. február 28.

marnella

2022. január 23.

Igazából látható változást nem tapasztaltam, mikor használtam, de jól rétegezhető és jó érzés volt használni is. A Niod CAIS helyett próbáltam ki, ha peptideket akarok még majd később használni, akkor ezt venném újra. A sima Buffet-nél jobb szerintem összetételében.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. január 23.

Daniella11

2022. január 7.

Sajnos nem vettem észre a bőrképemen semmi pozitív változást a használata során. Nem hiszem, hogy felszívódik ez a sűrű gél. Azért két pont, mert legalább nem árt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. január 7.

pont

2021. december 14.

nem rossz szérum, valóban teszi a dolgát, feltölt, hidratál, textúrája is kellemes, nem ragad, nem kukacosodik. amiért nem kap 5 csillagot tőlem, az az, hogy igazából nem sok különbséget érzek közte és a (jóval olcsóbb) sima buffet változat között, valamint hogy léteznek hasonlóan jó peptides szérumok olcsóbban is. szóval újraveni valószínűleg nem ezt fogom, de nem volt vele semmi gondom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 14.

gladiola

2021. szeptember 18.

Az illatával semmi bajom nincs, hiszen tudom, mit vettem…A bőrömön amúgy sem marad meg.
A színe gyönyörű. Folyamatosan újra veszem. Ki kellett tapasztalnom, hogy mikor és hogyan használjam, mert ahogy írják alább is, hajlamos kukacosodni. Nekem az vált be, hogy este használom kb 3 naponta és aznap csak ezt. Utána aveolás aloe gél, amibe cseppentek coenzime-t vagy vmelyik arcolajomból.
Gyorsan fogy sajnos, de továbbra is folyamatosan újra fogom venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. szeptember 18.

Gyorsan fogy sajnos, de továbbra is folyamatosan újra fogom venni.

Antioxidánsok: Alanine, Arginine
Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Acetyl Hexapeptide-8, Sodium Hyaluronate, Glycine, Alanine, Histidine, Arginine, Trehalose, Fructose, Glucose, Maltose, Urea, Sodium PCA, PCA, Sodium Lactate, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol
Peptidek: Copper Tripeptide-1, Acetyl Hexapeptide-8, Pentapeptide-18, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-38, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate

Egy viszonylag újabb, probiotikus összetevő, amit a Lactococcus lactis baktériumból nyernek. Az INCIDecoder szerint pozitívan befolyásolja a bőr külső rétegének a megújulását (a sebességét és a minőségét is), és elősegíti az egészséges védőréteget.

3 aminsavból álló peptide (Tripeptide-1) és réz komplexe, ami a szervezet különböző folyadékaiban (pl. plazma, vizelet, nyál) természetesen is megtalálható. A viszonylag bizonyított és sokat kutatott peptidek közé tartozik, aminek kimagasló sebgyógyító és gyulladáscsökkentő tulajdonsága van. Különlegessége, hogy sebgyógyuláskor először segíti a hibás kollagén lebomlását, majd az egészséges, új kollagén újratermelődését. Anti-aging hatása nagyon ígéretes, egy kisebb, de embereken végzett 1998-as kutatás szerint kollagén serkentő képessége felveszi a versenyt a C-vitaminnal és a retinollal. Hajápoló termékekben is találkozhatunk vele, ahol hajnövekedést segítő tulajdonsága miatt használják. Részletesebb infó INCIDecoderen és Truthinaging-en.

Közismertebb nevén argireline. Egy mesterségesen előállított peptidféle, melyről az összetevő egyik gyártója (a Lipotec) azt állítja, Botox-szerű hatása van. Ennek az állításnak az az alapja, hogy az acetyl hexapeptide-8 képes a bőrben lévő izmokat ellazítani, melynek révén kisimulnak a felületi ráncok. Bár szinte bizonyos, hogy a Botoxhoz nem hasonlítható az összetevő hatása, a Lipotec kutatásai szerint 10% Argeline 15 nap alatt 17%-kal képes csökkenteni a mimikai ráncok mélységét, illetve mint a legtöbb peptidféle, elméletileg ez is bír sejtkommunikáló és vízmegkötő tulajdonságokkal.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

A Matrixyl 3000 néven ismert kettő peptidből álló hatóanyagkomplex egyik eleme (a másik a palmitoyl tetrapeptide-7). Az összetevőben egy három aminosavból álló peptid kapcsolódik palmitinsavhoz, aminek révén javul a peptid olajban oldhatósága, és ezáltal könnyebben beszívódik a bőrbe. Az összetevő peptid része a bőrben található I-es típusú kollagénnek (bőrünk feszességét többféle típusú kollagén adja) egy egysége. A bőrünk kollagéntartalma (a kollagén egy fehérje, azaz hosszú aminosavlánc) természetes módon peptidekké (rövid aminosavlánc) bomlik, és a peptidek keletkezése újabb kollagén termelésére serkenti a bőrünket. A Palmitoyl Tripeptide-1 működési elve, hogy ha a bőrünkbe kívülről kvázi lebomlott kollagént viszünk be, akkor ezzel  bőrünket „becsapjuk”, és kollagéntermelésre tudjuk ösztönözni. Vagyis a tudomány mai állása szerint a Palmitoyl Tripeptide-1 talán képes bőrünk kollagéntermelését serkenteni, amely bőrünk ránctalanodásához, feszesebbé válásához vezet. További részletek itt.

MATRIXYL™ synthe’6™ nevű technológiában lévő peptid hatóanyag, ami a gyártó ígéretei szerint serkenti a bőr mátrix 6 fő alkotóelemének termelődését, ezáltal hatékonyan simítja a homlokráncokat és a szarkalábakat. Sajnos független kutatások nem igazán érhetőek el az összetevővel kapcsolatban, viszont a gyártó tesztjei szerint a MATRIXYL™ synthe’6™ 2% -os koncentrációját a placebóval összehasonlítva 25, 42-70 év közötti nőnek 2 hónap elteltével 31% és 100% közötti arányban csökkentek az öregedés jelei.

Más néven Syn-Ake, ami egy szintetikus neuropeptid, mely a Wagler-bambuszvipera mérgében található Waglerin-1 peptidhez hasonló hatással bír. Az összetevővel elsősorban anti-ageing termkekben talákozhatunk, mint botox alternatíva. A trutinageing informácói szerint a hatóanyag blokkolja a szervezet Na+ felvételét, amitől az arcizmok ellazulnak, és ezáltal megakadályozza a mimikai ráncok kialakulását. A hatóanyag gyártójának 28 napos in vivo tesztjén résztvevő alanyok 67%-a az izmok összehúzódásának gyakoriságának csökkenéséről, 52% pedig a homlokráncok méretének csökkenéséről számolt be 4% Syn-Ake tartalmú termék napi kétszeri használata után.

Nem esszenciális aminosav, melyet a szervezet is képes előállítani, de termelése az életkorral csökken. A glicin fehérjéket felépítő 21 aminosav közül a legkisebb. Az aminosavakat a kozmetikumokban leginkább vízmegkötő tulajdonságuk miatt használják, némelyiknek antioxidáns és sebgyógyító tulajdonsága is van. A glicin más aminosavakkal (pl. leucinnal és prolinnal) együtt alkalmazva ráncsimító hatással is bír illetve a Futurederm információi szerint segíthet a sérült szövetek helyreállításában és elősegítheti a gyógyulást.

Alanine a I h

Az izoleucin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

A fenil-alanin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Természetes eredetű cukorféle. A kozmetikumokban használva újrahidratáló, vízmegkötő és antioxidáns hatást tulajdonítanak neki. Az összetevő helyileg alkalmazva lehetővé teszi, hogy a bőr megtartsa azt a nedvességet, amelyet egyébként elvesztene a kiszáradása révén, vagyis potenciálisan növelné az öregedés látható jeleit. (forrás) Paula Begoun szerint az összetevő ezen kívül antioxidáns védelmet is nyújt a bőr számára.

Gyümölcscukor. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló összetevő.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Természetes módon a vizeletben található, de a kozmetikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. NMF (természetes hidratáló elem), mely a bőrben természetesen is megtalálható, és fontos szerepet játszik a bőr megfelelő hidratáltságának fenntartásában. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő, bőrbarriert erősítő anyag, nagyobb mennyiségben (40% felett) azonban gyulladást okozhat, viszont kimutatták, hogy keratolitikus hatása révén jelentősen csökkenti a súlyos bőrszárazságot és az érdes, megvastagodott textúrát pl. lábra szánt bőrkeményítés eltávolító termékekben és hatékonynak bizonyulnak a túlzott kiszáradással járó bőrbetegségek, például az ichthyosis, a xerosis, a pikkelysömör, az ekcéma és a seborrhoeás dermatitis esetén.

PCA h

A tejsav nátrium sója, melyet hidratáló és pH szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. Természetes összetevő, amelyet az ECOCERT és a COSMOS is jóváhagyott.

A kozmetikumokban gyakran használt segédanyag, melyet emulgeálószerként (segíti a vizes és az olajos fázis összekeveredését) valamit felületaktív anyagként használnak.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.