The Ordinary

Ár:   €9.40   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   Tinamu, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: sassygirl, Módosítva: 2018. június 27.

Ár:   €9.40
Lelőhely:   Tinamu, online
Kategória:   Fényvédők

Alkoholmentes, vegán, gluténmentes, CF fényvédő. 15-20 perccel azelőtt érdemes felvinni, hogy napra mennénk, és 2 óránként érdemes újrakenni.

Gyermekek esetén 6 hónapos kor felett használható, alatta orvossal érdemes konzultálni használatáról.

Ár: 2500 Ft , Eladó: domcsismiracle
Állapot: Kb. 2/3-a megvan, Helyszín: Budapest, fizetés: Postai úton átutalással, személyes átvétel Budapesten
Ár: 1000 Ft+ szállítás , Eladó: szawai
Állapot: A tubus súlya 54 gramm, kb bő 1/3- a van meg, Helyszín: Kiskunfélegyháza , fizetés: banki utalás után postán maradóra küldöm
battybrunette

2019. november 12.

Sajnos nem ez életem fényvédője. Igazából (gondolom) teszi a dolgát, mert nyáron használtam és nem tapasztaltam égésre utaló jeleket. Viszont..
A tubust megnyomva egy szürkés-lilás krémmel találkozhatunk. Nagyon fehér bőröm van így nem aggódtam az esetleges "white-cast" miatt. A lilás szín valóban eltűnt, miután jól belemasszíroztam az arcomba. Nem volt az arcomon egy látható fehér réteg, mégis nagyon elsápasztott. Én nem hordok alapozót, viszont aki igen, annak úgy gondolom ez a tulajdonság nem okozhat problémát, hiszen smink alatt úgy sem látszik.

Ami viszont nagyon zavart, hogy ha véletlenül beledörzsöltem a szemembe, akkor sehogy nem tudtam megszabadulni tőle. Csípett és miután elmúlt, még éreztem a nap folyamán hogy néha elkezd könnyezni a szemem tőle.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. november 12.

HCHB11Cl11

2019. szeptember 14.

Féltem az elején a használatától, mert nem színezett, és olvastam elég negatív kommenteket is. Kipróbáltam, és én sem tudok igazán pozitívan nyilatkozni róla.
Mivel nem színezett fizikai fényvédő, a színe ijesztően szürkésfehér, és felkenés után is ez a szín dominál elég látványosan, de úgy kb 5 perc után halványodik a fehérség, alaposan el kell dolgozni, de sajnos így is látszik, hogy fehérebb a bőröm utána... Ez egyéni preferencia, hogy kinek mi a vállalható. Ha sebes-hámló-gyógyuló pattanásaim vannak, akkor a fényvédő beleül a szélekbe, kiemeli a sebeket, a hámlást, ami nagyon zavaró. Plusz, ha borostám van, akkor sem tudom rendesen eldolgozni, meglátszik a szőrök tövében. Nekem a T-vonalam elég zsíros szokott lenni, ettől sem lett kevésbé zsírosabb a nap végére, talán egy kicsit fog rajta azért, de nem csillogott jobban legalább. Nem éreztem, hogy szárítaná a bőröm, de este mindig jó, ha használok hidratálót is. Nem irritál sehol. Az ára nagyon kedvező (kb. 3.300 Ft), jó az összevető lista. Ár-érték arányban végül is a jók között van, de vannak ennél jobbak is.
Egy kicsit ragad felkenés után, és egész nap lehet érezni, de ez nem zavart engem, nem érzem igazából hogy be van kenve az arcom, csak ha az arcomhoz érek. Könnyű krémes állaga van, könnyen el lehet dolgozni, csak a mennyiséggel kell vigyázni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 14.

Lucyshyne

2019. szeptember 10.

Ez egy tragédia. Hatásában OK, na de ezt az arcodra kened, és láthatóan ott is marad. Persze, ha a ruhára csöppen, rögtön színt vált, és "bőrszínű" lesz, viszont nem jön ki a ruhából. Olcsó, de azt tekintve, hogy kb. a 2. használat után feladtam, pénzkidobásnak tekinthető. Imádom a márkát, de ez nagyon nem jön be :(

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 10.

rekamer

2019. augusztus 24.

Bocs srácok, hiába a hype, de nekem eddig ez a legrosszabb fényvédőim közt versenyez.
Pro:
- ár- mennyiség arányban az éppen oké tartományban van
- Szép összetevők
- Nem olajosodik ki az ember bőre alatta a nap végére, matt hatást nyújt.

Kontra:
- Valami brutalisztikus az a fehérség amit maga mögött hagy és lehetetlen eldolgozni, a nap végéig ott marad. Sápadt vagyok de még rajtam is iszonyatosan feltűnő, többen is megjegyezték nem-e gésapartiba készülök. Beteges lesz tőle az ember kinézete.
- mondtam már, hogy lehetetlen eldolgozni? Amennyit csiszatolni kell, hogy elfogadhatóan nézzen ki, máris öregítek 10 évet egy nap alatt a bőrömön azzal a sok cibálással. A fényvédőnek épp az lenne a feladata, hogy öregedésben gátoljon.
- ragad és kenődik mindenhova. Egész. Álló. Nap. Fekete ruhát tilos felhúzni.
- csak akkor használd ha tökéletes bőrfelületed van. A tágabb pórusokba beleül, a száraz bőrfoltokba beleül, a bőrredőkbe és ráncocskákba beleül, a pattanások utáni sebek szélébe beleül és méginkább kiemeli őket.
- és ami a legrosszabb: nekem kegyetlen SOK FEHÉR PATTANÁST OKOZOTT. Már aznap este nyomkodhattam magam.
- tűző napra nyárra, főleg ha kémiai hámlasztasz szerintem kevés az spf 30.

Szerettem volna szeretni, de még mindig ott porosodik a fél tubus a polcomon. Másnak lehet bevált a termék, de én inkább maradok a kémiai fényvédőknél.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 24.

Pro:
- ár- mennyiség arányban az éppen oké tartományban van
- Szép összetevők
- Nem olajosodik ki az ember bőre alatta a nap végére, matt hatást nyújt.

Kontra:
- ragad és kenődik mindenhova. Egész. Álló. Nap. Fekete ruhát tilos felhúzni.
- tűző napra nyárra, főleg ha kémiai hámlasztasz szerintem kevés az spf 30.

justfanny7

2019. augusztus 12.

Nyáron inkább zsíros bőrömre tökéletes. Az én arcom alapvetően fehér, mivel napallergiám van nem nagyon megyek napra 50 faktor nélkül :D munkába tökéletes, klíma mellett még délután is érzem (délután 4 körül kenem újra). Kicsit ragad és érdekes az illata de a hatása remek + összetevőlistája szép + a mennyisége tökéletes nekem :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 12.

Picieri

2019. augusztus 11.

Sok TO termékem van, és mivel hámlasztok is, így muszáj volt beszerezni egy fényvédőt is, és erre esett a választásom. Az állaga testes, nekem tetszik az illata valamiért :D a színe valóban szürkés-fehér, felkenve tényleg fehéres bőrszínt produkál. Bár én telég keveset szoktam kenni belőle, nem vastagon, jól bemasszírozom, utána már kevésbé látványos. Nálam jól teljesített, túránál nem égett le a fejem és nem is fénylett át, aminek külön örültem, mert az előző naptejektől mindig zsírban úszott a fejem és az összestől olyan ragyáim lettek, hogy küzdöttem velük utána hetekig. Ettől nincs ilyen. A lemosás, vagy hogy is mondjam, eltávolítás már macerásabb, annak ellenére, hogy vékony rétegben kenem, ha a lemosásnál víz éri, kifehéredik és alig jön le. Mintha kicsit csak feloldaná a tetejét, de lejönni nem jön. Érdekes. Ezektől eltekintve jó terméknek tartom, de a legjobb az lenne, ha színezett lenne...sztem sokak problémáján enyhítene. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 11.

Veronika8614

2019. május 28.

Kedvelem az allagat, ha jol alahidratalok, nem szarit, szepek az osszetevok, szeretek ra sminkelni, olyan, mint egy primer nekem. Viszont sajnos, az en kreol boromon tul feher, muszaj ra alapozot hasznalni, es mivel az en borom eleg szep anelkul is, nem szeretem elfedni, igy mindennapos hasznalatra nekem nem alkalmas. Feher borueknek jo lehet, bar olvasom, hogy a velemenyek eleg megosztoak, en szeretem az allagat, ennyi penzert nem bantam meg, hogy megvettem, elhasznalni el fogom. A Ren fenyvedoje sokkal jobban szarit mint ez, dragabb is, viszont az kevesbe feher.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 28.

Pöti

2019. április 28.

Fura szürke színe van, kicsit testesebb, mint amit szeretek, nem szívódik be teljesen sajnos :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 28.

VeronikaB

2019. április 12.

Száraz, rozaceas bőröm van, T vonalban enyhén zsírosodik. Ez a krém nekem nem eléggé hidratáló. Alá kell kennem mindenképpen valamit, különben húzódik a bőröm, és olyan száraz, mintha nem lenne rajta krém. ( Extrán nem szárít, de de nem is hidratál) felkenve elsőre ijesztő, fehér lesz tőle az arcom, gondolom a fizikai fényvédők miatt. De egész hamar beszívódik, és akkor már nem látszik. Fényvédőnek jó, de nem veszem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 12.

HauszDora

2019. március 27.

Hatalmas csalódás! :( Nagyon szeretem az ordinary termékeket, de ez a krém borzalmas. Az állaga és a színe is ijesztő, konkrétan egy szürkés maszk, amikor felkenem (idővel halványodik a színe). Ami plusz negatívum, hogy nekem előjöttek a pattanásaim már az első használatát követően.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 27.

Antioxidánsok: Astaxanthin, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Haematococcus Pluvialis (Algae) Extract, Picea Mariana Bark Extract, Alanine, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Alanine, Histidine, Sodium PCA, PCA, Sodium Lactate, Glucose, Maltose, Fructose, Trehalose, Urea, Sodium Hyaluronate

Pirosas-narancsos színű karotinoid fajta, mely természetes formában megtalálható bizonyos tengeri növényekben, algákban és halakban (pl. a lazac is ennek a festékanyagnak köszönheti piros színét). Az összetevő erős antioxidáns hatással rendelkezik - a truthinaging úgy tudja, hogy kb. 100-500x erősebb, mint az E-vitamin (bár még nem igazán készültek olyan tanulmányok, melyek kifejezetten az összetevő a bőrre helyileg gyakorolt hatását vizsgálnák). Az astaxanthin képes lehet megakadályozni az UVA sugárzás révén a bőrben bekövetkező oxidatív károsodást (forrás).

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.

Az ausztrál tasmán hegyi bors virágának és levelének a kivonata. Az összetevő a gyártó tesztjei szerint megakadályozza a bőrérzékenységet érzékelő TRPV1 receptor aktivitását, ezáltal azonnal enyhíti viszketést és az égő érzést, valamint csökkenti a bőrvörösség megjelenését (az UV sugárzás által kiváltottat is). Ezen túl antioxidáns hatással is bír, mely állítólag 3x nagyobb, mint az áfonyáé, valamint Rutin tartalma révén jó hatással van a töredezett, kitágult erekre és a szem alatti sötét karikákra.

A Haematococcus Pluvialis nevű édesvízi algaféle kivonata, mely nagy arányban tartalmaz erős antioxidáns hatású asztaxantint.

Alanine a I h

Az izoleucin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

A fenil-alanin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

PCA h

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Gyümölcscukor. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló összetevő.