The Ordinary

Ár:   €9.40   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   Tinamu, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: sassygirl, Módosítva: 2018. június 27.

Ár:   €9.40
Lelőhely:   Tinamu, online
Kategória:   Fényvédők

Alkoholmentes, vegán, gluténmentes, CF fényvédő. 15-20 perccel azelőtt érdemes felvinni, hogy napra mennénk, és 2 óránként érdemes újrakenni.

Gyermekek esetén 6 hónapos kor felett használható, alatta orvossal érdemes konzultálni használatáról.

hajni959

2021. november 30.

Nekem bevált, de meg tudom érteni, hogy sokan miért nem szeretik. Valóban egy viszonylag vastag állagú krémről van szó, amit nem olyan könnyű eloszlatni, és hagy maga után egy vékony lilás-fehéres réteget, legalább is az első pár percben. Viszont egyáltalán nem szárítja vagy irritálja a bőrömet, a szemem környékére is tudom kenni, anélkül, hogy egész nap könnyeznék a felkenése után. Mivel elég világos, sápadt a bőröm, rajtam a lilás-fehéres szín nem feltűnő, illetve pár perc alatt el is tűnik. Nem marad utána csillogóan fényes az arcom, és sminkelni is szépen lehet rá.
Az állaga, illetve amiatt, mert csak 30 faktoros, nyáron nem használnám, de az őszi-téli időszakra szerintem megfelelő.
Ha lehetne, 4,5 csillagot adnék, amiért viszont mégis 5-öt kap az az, hogy ez az első olyan fényvédőm, amit szívesen kenek fel minden reggel.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 30.

r3gina

2021. november 24.

Ez a cucc egy vicc. Rontja egyrészről az spf-ek imázsát és a TO-t is, ez fix.

Nagyon kevés csillagot adok erre, mert nem áll jól nekem a szürkés fehéres színű réteg és beleragad minden az arcomba emiatt...

Egy előnye van, hogy legalább hatékony

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 24.

Ez a cucc egy vicc. Rontja egyrészről az spf-ek imázsát és a TO-t is, ez fix.

Egy előnye van, hogy legalább hatékony

dod

2021. november 20.

Első véleményem a krémmánián. Be kellett regisztrálnom, hogy szegény krém kapjon 5 csillagot mert hiszem, hogy rajtam kívül többen is vannak akiknek tökéletes :)
Az alapvetően zsíros bőröm hála más szuper dolgoknak (nia, bha és még sokan mások) már inkább normál. Ez a fényvédő a zsíros időszakban is szépen mattított, egészséges érzetet és kinézetet adott egész napra. Mostani normál bőr állapotnál ha alá hidratálok szépen el tudom oszlatni, a sokak által szidott úristn ez szürke meg fehér meg lila jesszus szín kb felkenés után 15 másodperccel megszűnik. Egyenletesen jut mindenhova, de közben nem vakolom be vele a fejem...... Nekem a legjobb, 3. tubussal használom. Részemről megérdemli az 5 csillagot! Anno az itteni 5 csillagok győztek meg, hogy jó lesz nekem, köszönöm :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 20.

kannus

2021. november 10.

Általában csak azokat a dolgokat szoktam itt értékelni, amiket szerettem használni, de most kivételt teszek, mert szeretném "megmenteni" a vásárlókat ettől a rettenetes terméktől. Én bírom a The Ordinary-t, elég sok terméküket használom (szérumok, NMF stb.) és nagyon megörültem mikor megláttam, hogy már fényvédő is van a kínálatukban. Alapvetően bizalmat szavaztam neki, így azelőtt megvettem, hogy itt utána olvastam volna. Hiba volt. A szürkés fehéres színű réteg, amit hagy az arcon már már nevetséges. Zsíros hatása van, ami rettentő nehezen szívódik be (ez az én egyébként is zsírosodó arcomra pláne nem előnyös). Egyszerűen utáltam magamon.:( Arcra egyszer próbáltam és bár én tényleg nagyon ritkán dobok ki terméket, mert nem szeretek pazarolni, de most megfordult a fejemben. Aztán átgondoltam, hogy esetleg nyáron testre jó lehet, így egyszer kipróbáltam karra is, de őszintén ott is utáltam. Tehát összesen 2x próbálkoztam vele, és azóta nem visz rá a lélek, hogy érte nyúljak. Azóta se dobtam ki, de ha el is használom valaha, akkor is azt gondolom hogy ez a termék tényleg pénzkidobás volt..

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 10.

nevaneva

2021. október 29.

Lassan a végére érek az első tubusnak, rendszeres (napi) használat mellett elég kiadós volt, szerintem minimum 3 hónapja használom.
A bőröm már érettebb, inkább normál, t-vonalban kifényesedik néha, komolyabb bőrproblémám nincs, kicsit hajlam a pirosodásra. Főleg az anti-aging (haha, már bőven benne vagyok az age-ben...) és a hidratálás a cél, úgyhogy én mindig revox nia és TO sima hidratáló fölé kenem.
Alapvetően elégedett vagyok vele, nekem megfelelő a céljaimra. Jelentősebb purgingra nem emlékszem, amikor használni kezdtem, és már régóta jól van vele a bőröm. Fontos, hogy CF és hogy jó áron van, illetve én még abban hiszek, hogy jobb a fizikai fényvédelem, de tök laikus vagyok. Nekem megfelelő időn belül beszívódik (pár perc), és nem látszik fehérnek, de eléggé fehér amúgy is a bőröm. A nap folyamán én már tudomást se kell vegyek róla, szóval szerintem jól viselkedik.
Negatívum, hogy néha bosszantóan nem lehetett kapni, remélem ez csak átmeneti volt.
Hozzátartozik, hogy intenzív napvédelem szükségessége esetén (mondjuk ha nyáron hosszabban sétáltunk) nem ezt használtam, illetve már másfél éve csak a szemem sminkelem - nem is értem, hogy maszkos világunkban mire fel az alapozó... Bár a home office idején elszórakoztattam magam a szép sminkekkel, biztos örültek neki a monitor túloldalán, de az utóbbi hónapokban vagy nem megyek ki a lakásból vagy maszkban vagyok kint. Szóval ilyen használati feltételek mellett kell értelmezni a véleményem.
Nem csodaszer, de elégedettségre okot adó mindennapi társ.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 29.

Nem csodaszer, de elégedettségre okot adó mindennapi társ.

Lylien

2021. október 29.

UPDATE 2021. október 29.
Nagy jóindulattal álltam neki a tesztelésnek, de levonok egy csillagot (az is jóindulat, hogy csak egyet).
Sminkelni szörnyű rá. Pontosabban reggel még úgy, ahogy megfelel. Nem fénylik, sőt, ez a világ egyik legmattabb fényvédője, nem kukacosodik, egységesen el tudom oszlatni rajta az alapozót, de már két óra elteltével is... huh, borzasztó! Olyan, mintha lisztes lenne az arcom (T-vonalban és az orrom mellett) és porként peregne le az alapozó a fényvédő felett (pedig az alapozót már bejárattam, nem az a bűnös), egyszerűen mindenbe (pici redőbe, pórusokba, mimikai ráncokba) beleül. Csúnya.

Odavagyok az Ordinary termékekért, de ezt nem fogom újravenni.

2021. október 10.
Elég megosztó ez a termék, de egyelőre megelőlegezem neki a bizalmat.
Fizikai fényvédő minden előnyével és hátrányával. Nem okoz irritációt, nem fénylik, de igen, hagy fehér réteget, ami nem tűnik el, sőt, felkenés után kékes-fehéres az árnyalata, ami végül fehér lesz miután felkerült. Van egy pici szaga, de egyáltalán nem zavaró. Viszont a finishe matt, fényesedésre hajlamos bőrön is és egyáltalán nem nehéz viselet.

Egyelőre csak smink nélkül próbáltam, később update-elek, hogy bírja a sminkrétegeket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 29.

UPDATE 2021. október 29.

Odavagyok az Ordinary termékekért, de ezt nem fogom újravenni.

2021. október 10.
Elég megosztó ez a termék, de egyelőre megelőlegezem neki a bizalmat.

SzalayViola

2021. október 22.

Nekem is el kellett volna olvasnom a véleményeket mielőtt megveszem, de alapvetően elégedett vagy az Ordinary-vel. Nekem is lesz egy réteg az arcomon használat után, az illatát is sokáig érzem, ami azért nem egy finom illat:( Használom két-három hónapja, most tartok ott, hogy nem szeretném kidobni, de elhasználni sem, ha esetleg valaki szeretné kipróbálni és eljönne érte a 18. kerületbe akkor szívesen passzolom tovább, természetesen ingyen.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 22.

tiadorit

2021. október 8.

Ez ez első, hogy véleményt írok bármilyen termékről, mert az én problémás bőrömöm tökéletesen működik. Valóban felkenéskor fehéres árnyalatú, de az pár másodpercig tart, és némi ragacsos érzés is társul hozzá. Viszont hosszútávon gyakorlatilag nem fénylik a bőröm. Van némi egészséges csillogása a bőrömnek, nem úgy mint a Paula's choice resist super-light wrinkle defense spf 30 után. Mert ugyan az egy csúcs termék, és imádom, de nekem erősen csillog a bőröm tőle. Ez alá kenek egy kis TO natural moisturizing factors + ha-t, aztán a végén egy Maybelline Affinitone alapazót és szinte baba bőröm van. Pedig nekem aztán van minden az arcomon (pigmentfoltok, rosácea, mitesszerek és még egy csomó mindenre allergiás is vagyok). Nekem bejött! Télre biztosan ezt használom. Az ára pedig verhetetlen!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. október 8.

nrebek

2021. szeptember 25.

El kellett volna olvasnom a véleményeket, mielőtt megvetttem... :D mióta aktívan fényvédőzöm, minden nap megkapom, hogy milyen sápadt vagyok, ez a fényvedő pedig egyáltalán nem segít a helyzeten. Úgy nézek ki benne, mint egy vámpír. A krémnek szürke színe van, felkenve sápít, fehéres-lilás színt ad az arcnak, a babahajak beleragadnak, ha az arcomhoz érnek.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. szeptember 25.

volfordka95

2021. szeptember 20.

Szürké-feheres színe tagadhatatlan:D nálam egy idő után eltunik, szépen egységesiti a borkepem. Nem fénylik, inkább dewy finishe van. Felkenes utan ragad picit, de nálam ez is elmulik egy idő után..inkább púderessé válik. Szemkörnyékre is megy, nem csípi a szemem. Előfordult hogy kipattogtam a használata során, de nem vagyok biztos benne hogy ő a ludas..elkepzelhető hogy más termékekkel nem volt jóban. Ha az ár-érték arányt nézzük, összeségében egy jó termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 20.

Antioxidánsok: Astaxanthin, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Haematococcus Pluvialis (Algae) Extract, Picea Mariana Bark Extract, Alanine, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Alanine, Histidine, Sodium PCA, PCA, Sodium Lactate, Glucose, Maltose, Fructose, Trehalose, Urea, Sodium Hyaluronate

Pirosas-narancsos színű karotinoid fajta, mely természetes formában megtalálható bizonyos tengeri növényekben, algákban és halakban (pl. a lazac is ennek a festékanyagnak köszönheti piros színét). Az összetevő erős antioxidáns hatással rendelkezik - a truthinaging úgy tudja, hogy kb. 100-500x erősebb, mint az E-vitamin (bár még nem igazán készültek olyan tanulmányok, melyek kifejezetten az összetevő a bőrre helyileg gyakorolt hatását vizsgálnák). Az astaxanthin képes lehet megakadályozni az UVA sugárzás révén a bőrben bekövetkező oxidatív károsodást (forrás).

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.

Az ausztrál tasmán hegyi bors virágának és levelének a kivonata. Az összetevő a gyártó tesztjei szerint megakadályozza a bőrérzékenységet érzékelő TRPV1 receptor aktivitását, ezáltal azonnal enyhíti viszketést és az égő érzést, valamint csökkenti a bőrvörösség megjelenését (az UV sugárzás által kiváltottat is). Ezen túl antioxidáns hatással is bír, mely állítólag 3x nagyobb, mint az áfonyáé, valamint Rutin tartalma révén jó hatással van a töredezett, kitágult erekre és a szem alatti sötét karikákra.

A Haematococcus Pluvialis nevű édesvízi algaféle kivonata, mely nagy arányban tartalmaz erős antioxidáns hatású asztaxantint.

Alanine a I h

Az izoleucin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

A fenil-alanin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

PCA h

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Gyümölcscukor. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló összetevő.