The Ordinary

Ár:   €9.40   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   Tinamu, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: sassygirl, Módosítva: 2018. június 27.

Ár:   €9.40
Lelőhely:   Tinamu, online
Kategória:   Fényvédők

Alkoholmentes, vegán, gluténmentes, CF fényvédő. 15-20 perccel azelőtt érdemes felvinni, hogy napra mennénk, és 2 óránként érdemes újrakenni.

Gyermekek esetén 6 hónapos kor felett használható, alatta orvossal érdemes konzultálni használatáról.

Ár: 500 Ft+szállítás , Eladó: szawai
Állapot: Kb 1/3-a van benne, Helyszín: Kiskunfélegyháza, fizetés: banki utalás után postán maradóra küldöm
Ár: 3700 , Eladó: Dakina
Állapot: Új, bontatlan, dobozaban, Helyszín: Esztergom, fizetés: Személyes átvétel-Esztergom, banki utalással, posta/fox

lulley93

2020. október 29.

Jaj, de rossz volt ez. Nagyon fehér, nagyon nehéz állagú, nagyon zsíros. Nem bírtam elhasználni, és mivel 2-t vettem, a bontatlan el is adtam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 29.

Bocse

2020. október 2.

Nekem nem vált be. Bár mindig sminkelek rá, illetve raktam bele 2 csepp alapozó sötétítőt, ami nem vett el a hatásából mert egész nyáron megvédett a leégéstől, barnulástól. Talán kevésbé meleg időben, esetleg száraz bőrűeknek jó lehet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 2.

szincsuu

2020. szeptember 29.

Nyáron teljesen más Fényvédőt használtam, de mivel elfogyott, ősz lévén, gondoltam kipróbálom ezt, mivel a rutinom szinte összes terméke TO. Nekem semmi bajom a színével, egyszerűen nem a szokványos. A fehér rétegről annyit, hogy keveset kell használni, és jól be kell masszírozni, így nálam nem hagy fehér réteget. De úgy vettem észre, pár perc után igazodik a bőröm színéhez. Legalább tudja az ember, hova kent már, hova nem. :) nekem kifejezetten tetszik az a bőrkép, amit maga után hagy, de én előtte használom a nia szérumot. Azért kap 4 csillagot, mert 1-2 icipici dudor megjelent a használata után, de nem tudom ez okozta-e.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. szeptember 29.

rukkolas

2020. július 1.

Lassan elhasználok egy tubusnyit és imádom!
Panaszkodnak páran, hogy fehér réteget hagy: nekem nem, maximum kissé világosabb tőle a bőröm, de kifejezetten szépnek találom. Nem tömíti el a pólusaimat, nincsenek tőle pattanásaim és nem zsírosítja a bőröm, imádom! Újravevős! <3 Ilyen fizikai fényvédőt mindenkinek!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. július 1.

Lassan elhasználok egy tubusnyit és imádom!

RBoroka96

2020. március 18.

Érdekes termék, sokáig nem tudtam eldönteni kedvelem-e. :D
Az ára szerintem kedvező, és mivel ismertem a márkát és használok is több terméket tőlük, bátran megrendeltem.Hááát ért meglepetés az első találkozásunknál. A színe tényleg olyan, mintha gipszet kenne fel magára az ember, szürkés és bárcsak az alapozók lennének ilyen fedésűek, ezt a szürkés színt nagyon nehezen oszlattam el. Nem is bemaszíroztam, inkább beledörgöltem az arcomba. Mostanában a bőröm állapota sziporkázik, úgyhogy a krém nem emelte ki a pattanásokat vagy a szárazabb foltokat, és szerencsére nem is okoz nekem pattanásokat. Mivel most otthon vagyok, a kertben, esetleg az utcában vagy a közeli erdőben, nem zavar a színe sem. :) Tapintása nem ragad, nem zsírosodik tőle a bőröm sem. Olvastam másnak ragad, nekem most épp rendben van a bőröm, normál és egyáltalán nem ragad. Szerintem az is számít milyen vastagon keni fel az illető. Szóval én ajánlom, de ha tényleg beköszönt a nyár kevés lesz, jó lenne a márkától egy magasabb faktorszámú terméket is kifejleszteni, lehetőleg, nem ilyen fura színnel (tudom az ásványi összetevők miatt is ilyen, de akkor sem annyira vonzó). :D Ja és MARADJATOK OTTHON! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. március 18.

Érdekes termék, sokáig nem tudtam eldönteni kedvelem-e. :D

battybrunette

2019. november 12.

Sajnos nem ez életem fényvédője. Igazából (gondolom) teszi a dolgát, mert nyáron használtam és nem tapasztaltam égésre utaló jeleket. Viszont..
A tubust megnyomva egy szürkés-lilás krémmel találkozhatunk. Nagyon fehér bőröm van így nem aggódtam az esetleges "white-cast" miatt. A lilás szín valóban eltűnt, miután jól belemasszíroztam az arcomba. Nem volt az arcomon egy látható fehér réteg, mégis nagyon elsápasztott. Én nem hordok alapozót, viszont aki igen, annak úgy gondolom ez a tulajdonság nem okozhat problémát, hiszen smink alatt úgy sem látszik.

Ami viszont nagyon zavart, hogy ha véletlenül beledörzsöltem a szemembe, akkor sehogy nem tudtam megszabadulni tőle. Csípett és miután elmúlt, még éreztem a nap folyamán hogy néha elkezd könnyezni a szemem tőle.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. november 12.

HCHB11Cl11

2019. szeptember 14.

Féltem az elején a használatától, mert nem színezett, és olvastam elég negatív kommenteket is. Kipróbáltam, és én sem tudok igazán pozitívan nyilatkozni róla.
Mivel nem színezett fizikai fényvédő, a színe ijesztően szürkésfehér, és felkenés után is ez a szín dominál elég látványosan, de úgy kb 5 perc után halványodik a fehérség, alaposan el kell dolgozni, de sajnos így is látszik, hogy fehérebb a bőröm utána... Ez egyéni preferencia, hogy kinek mi a vállalható. Ha sebes-hámló-gyógyuló pattanásaim vannak, akkor a fényvédő beleül a szélekbe, kiemeli a sebeket, a hámlást, ami nagyon zavaró. Plusz, ha borostám van, akkor sem tudom rendesen eldolgozni, meglátszik a szőrök tövében. Nekem a T-vonalam elég zsíros szokott lenni, ettől sem lett kevésbé zsírosabb a nap végére, talán egy kicsit fog rajta azért, de nem csillogott jobban legalább. Nem éreztem, hogy szárítaná a bőröm, de este mindig jó, ha használok hidratálót is. Nem irritál sehol. Az ára nagyon kedvező (kb. 3.300 Ft), jó az összevető lista. Ár-érték arányban végül is a jók között van, de vannak ennél jobbak is.
Egy kicsit ragad felkenés után, és egész nap lehet érezni, de ez nem zavart engem, nem érzem igazából hogy be van kenve az arcom, csak ha az arcomhoz érek. Könnyű krémes állaga van, könnyen el lehet dolgozni, csak a mennyiséggel kell vigyázni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 14.

Lucyshyne

2019. szeptember 10.

Ez egy tragédia. Hatásában OK, na de ezt az arcodra kened, és láthatóan ott is marad. Persze, ha a ruhára csöppen, rögtön színt vált, és "bőrszínű" lesz, viszont nem jön ki a ruhából. Olcsó, de azt tekintve, hogy kb. a 2. használat után feladtam, pénzkidobásnak tekinthető. Imádom a márkát, de ez nagyon nem jön be :(

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 10.

rekamer

2019. augusztus 24.

Bocs srácok, hiába a hype, de nekem eddig ez a legrosszabb fényvédőim közt versenyez.
Pro:
- ár- mennyiség arányban az éppen oké tartományban van
- Szép összetevők
- Nem olajosodik ki az ember bőre alatta a nap végére, matt hatást nyújt.

Kontra:
- Valami brutalisztikus az a fehérség amit maga mögött hagy és lehetetlen eldolgozni, a nap végéig ott marad. Sápadt vagyok de még rajtam is iszonyatosan feltűnő, többen is megjegyezték nem-e gésapartiba készülök. Beteges lesz tőle az ember kinézete.
- mondtam már, hogy lehetetlen eldolgozni? Amennyit csiszatolni kell, hogy elfogadhatóan nézzen ki, máris öregítek 10 évet egy nap alatt a bőrömön azzal a sok cibálással. A fényvédőnek épp az lenne a feladata, hogy öregedésben gátoljon.
- ragad és kenődik mindenhova. Egész. Álló. Nap. Fekete ruhát tilos felhúzni.
- csak akkor használd ha tökéletes bőrfelületed van. A tágabb pórusokba beleül, a száraz bőrfoltokba beleül, a bőrredőkbe és ráncocskákba beleül, a pattanások utáni sebek szélébe beleül és méginkább kiemeli őket.
- és ami a legrosszabb: nekem kegyetlen SOK FEHÉR PATTANÁST OKOZOTT. Már aznap este nyomkodhattam magam.
- tűző napra nyárra, főleg ha kémiai hámlasztasz szerintem kevés az spf 30.

Szerettem volna szeretni, de még mindig ott porosodik a fél tubus a polcomon. Másnak lehet bevált a termék, de én inkább maradok a kémiai fényvédőknél.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 24.

Pro:
- ár- mennyiség arányban az éppen oké tartományban van
- Szép összetevők
- Nem olajosodik ki az ember bőre alatta a nap végére, matt hatást nyújt.

Kontra:
- ragad és kenődik mindenhova. Egész. Álló. Nap. Fekete ruhát tilos felhúzni.
- tűző napra nyárra, főleg ha kémiai hámlasztasz szerintem kevés az spf 30.

justfanny7

2019. augusztus 12.

Nyáron inkább zsíros bőrömre tökéletes. Az én arcom alapvetően fehér, mivel napallergiám van nem nagyon megyek napra 50 faktor nélkül :D munkába tökéletes, klíma mellett még délután is érzem (délután 4 körül kenem újra). Kicsit ragad és érdekes az illata de a hatása remek + összetevőlistája szép + a mennyisége tökéletes nekem :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 12.

Antioxidánsok: Astaxanthin, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Haematococcus Pluvialis (Algae) Extract, Picea Mariana Bark Extract, Alanine, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Alanine, Histidine, Sodium PCA, PCA, Sodium Lactate, Glucose, Maltose, Fructose, Trehalose, Urea, Sodium Hyaluronate

Pirosas-narancsos színű karotinoid fajta, mely természetes formában megtalálható bizonyos tengeri növényekben, algákban és halakban (pl. a lazac is ennek a festékanyagnak köszönheti piros színét). Az összetevő erős antioxidáns hatással rendelkezik - a truthinaging úgy tudja, hogy kb. 100-500x erősebb, mint az E-vitamin (bár még nem igazán készültek olyan tanulmányok, melyek kifejezetten az összetevő a bőrre helyileg gyakorolt hatását vizsgálnák). Az astaxanthin képes lehet megakadályozni az UVA sugárzás révén a bőrben bekövetkező oxidatív károsodást (forrás).

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.

Az ausztrál tasmán hegyi bors virágának és levelének a kivonata. Az összetevő a gyártó tesztjei szerint megakadályozza a bőrérzékenységet érzékelő TRPV1 receptor aktivitását, ezáltal azonnal enyhíti viszketést és az égő érzést, valamint csökkenti a bőrvörösség megjelenését (az UV sugárzás által kiváltottat is). Ezen túl antioxidáns hatással is bír, mely állítólag 3x nagyobb, mint az áfonyáé, valamint Rutin tartalma révén jó hatással van a töredezett, kitágult erekre és a szem alatti sötét karikákra.

A Haematococcus Pluvialis nevű édesvízi algaféle kivonata, mely nagy arányban tartalmaz erős antioxidáns hatású asztaxantint.

Alanine a I h

Az izoleucin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

A fenil-alanin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

PCA h

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Gyümölcscukor. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló összetevő.