The Saem

Ár:   2290 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   6,5 g   Bőrtípus:   Minden
Vedd meg online a The Box and Beauty-n 2290 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Funnyface, Módosítva: 2016. november 7.

Kiszerelés:   6,5 g
Vedd meg online: The Box and Beauty, 2290 Ft

Folyékony textúrájú korrektor, puha púder tartalma miatt bőrhibákat tökéletesen elfedi, annélkül, hogy elcsúszna a bőrön. Hidratáló összetevőnek köszönhetően szemkörnyékre is használható. Üde, ragyogó tekintet varázsol.

3 árnyalatban kapható

Ár: 2290 Ft , Eladó: The Box and Beauty
5 különböző színben elérhető

inspiredina

2023. június 14.

Szemem alatti sotétebb karikák elfedésére vettem meg a barack árnyalatot, ami jól semlegesíti a sötétebb színeket. Szerintem kellő fedést biztosít, nem szárít. Nem mellesleg jóval olcsóbb, mint némely drogériás termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. június 14.

tonic

2022. augusztus 15.

1.5 , és 1.25. árnyalatokban rendeltem,mert nem tudtam eldönteni,melyik legyen. Ára kb 4 Eur volt. Minősége jó, fedése szintén,fényvédő is van benne,az is jó.. Nem szárít (bár én igyekszem rendesen aláhidratálni mindennek,nehogy beleüljön bármi is.. ) Egyet sajnálok,hogy nem vízálló vagy hogy nincs olyan változata is,de egyébként teljesen jó korrektor.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. augusztus 15.

Kori

2019. január 6.

Update:

Kijöttek néhány új árnyalattal, és tavaly nyár elején meg is rendeltem a 1.75-öst. Ez jobban passzolt a barnult színemhez.
Viszont mostanában egyre inkább azt veszem észre, hogy nem az igazi... estére beleül a szem körüli kis ráncokba, nem túl szép...
Nagyon megszerettem, nem is akartam váltani, de azt hiszem kipróbálok mellette néhány másik korrektort.

2018. tavasz

1.5 Natural Beige árnyalaból használom a második darabot, amit egyébként kb egy hónapja bontottam meg. Tavaly nyár óta használom, ez elég idő arra, hogy alapos véleményt mondhassak róla.
Tavaly nyáron még hébe-hóba használtam a Catrice Liquid Camouflage korrektorát (egyébként előtte azt szintén kb. egy évig nyúztam különböző árnyalatokban), de sajnos mivel én a szem alatti karikákat nem a "gödrök széléig" próbálom elfedni, hanem annál lejjebb is viszek fel (szerintem még sokan tesznek így), hogy egységesebb legyen az összkép, így azt sajnos nem tudtam tovább használni, hiszen a bőröm ott már zsírosodásra hajlamos, elmászott arról a részről, így viszont már nagyon erős lett a kontraszt... Remélem mindenki érti, hogy mit próbálok itt leírni. 😀
Szóval váltottam erre a korrektorra netes swatchos és review-k alapján, és ennyi idő után úgy érzem, hogy nem volt egy rossz döntés. Persze, nem szárad annyira "szárazra", mint a Catrice, de így nem annyira emeli ki estére a kis "ráncokat" a belső szemzugnál. Most tervezem egy újabb darab rendelését.
Borzasztó sokáig elég, de tényleg. (Én csak a szemem körül használom)
Tetszik a mérete, nem egy batár darab, így kicsi neszesszerbe is könnyen bedobható.
A színe passzol.
Állagra kissé folyós, szépen fed (erős-közepes), és kellőképpen tartós is, semmiféle irritációt nem okozott (sosem könnyeztem tőle, vagy hasonló).
Nem víz- és érintésálló, ez az egy amit ennél a terméknél is nagyon sajnálok.
Az ára is teljesen rendben van. 🙂

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 6.

Update:

2018. tavasz

Borzasztó sokáig elég, de tényleg. (Én csak a szemem körül használom)
A színe passzol.
Nem víz- és érintésálló, ez az egy amit ennél a terméknél is nagyon sajnálok.
Az ára is teljesen rendben van. 🙂

anna09

2018. december 29.

Koreában evvel a korrektorral pótoltam az elfogyott Catrice korrektoromat. Nagyon durva sötét karikáim vannak ezért még sosem találtam semmit ami 100%osan elfedné, de a catrice se tette. Azzal viszont nagyjából egy szinten van, talán drágább és mindenképp kisebb nála.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 29.

dfruzsi

2018. október 26.

Már vagy a 8. kis tubuson vagyok túl, egyszerűen nem lehet benne csalódni! :D Néha (mindig) hulla sápadt tudok lenni és nehez ehhez a csábító színhez korrektort találni, de ennek a legvilágosabb színe tökéletes! Egész nap fent marad, amin mindig meglepődök, hiszen vagy 20 korrektort kipróbáltam mire rátaláltam erre és soha egyik se volt ilyen tartós (és jó színű). Imádom, hogy olcsó (ebayen 1500 alatti az ára) és nem szárít, nem ül bele a kisebb ráncokba. Ha van egy csúnyán száradó hegem kinyomott pattanás után, akkor azon kicsit darabosra tud száradni, de ha alaposan aláhidratálok, akkor nincs vele gond. A krém pirosítóm órák múlva sem lesz foltos, és púdereznem sem kell, mert felkenés után pár perccel szép szaténosra szárad és úgy is marad. Régen az ujjaimmal, most egy ecsettel dolgozom el, mindkettővel jól működik. Örök kedvenc!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 26.

bomx

2017. április 7.

A lila szemem miatt olyan jó 30 féle korrektoron végigmentem eddig.
Összesen kettő volt, amit egynél többször vettem: NARS radiant creamy concealer és ez a the Saem tip concealer.
Igen, ennyire tetszik.
Nem varázsszer ez sem, de egy nagyon-nagyon jó korrektor. Amik miatt a kedvencem lett: a színe megy a bőrömhöz. (Csomó más korrektor állaga jó lenne, de egyszerűen a szín nem stimmel.) Tartós. Önmagában úgy 5-6 órán keresztül néz ki nagyon jól, aztán lassan eltűnik. Púderrel tizenórákat kibír. Van benne SPF.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 7.

A lila szemem miatt olyan jó 30 féle korrektoron végigmentem eddig.
Igen, ennyire tetszik.

Funnyface

2016. november 26.

Nagy hype övezi. Gondoltam, kipróbálom én is, hátha tényleg beválik. Panda szemkörnyékem van, és cserébe rendkívül száraz is a bőröm. Nem találok olyan korrektort, aminek magas a fedése és hidrátálja is a bőrömet. Számomra ez a korrektor sem "a tökéletes" korrektor, de a maga nemében valóban kíváló. Bőrömön jobban bevált, mint a maybeline fit me. Könnyen eloszlatható, enyhén fényes finishű, ragyogóvá teszi a szemkörnyékemet. Ettől kevésbbé lesz foltos, pöttyös a bőröm napközben, mint a fit me-vel. Fedése közepes-erős, nem különbözik a FM-től, viszont sokkal hosszabban tart, lassabban halványul el. Fekete-lilás, erős karikákat ez sem tünteti el teljesen. Érdemes azért napközben felfrissíteni ezt is. Apró ráncokba ez is beleül, azt hiszem az szinte elkerülhetetlen, de átsímitom rajta az ujjamat, el is tűnik és nem tér vissza. Annyira könnyen kiszárad a szemkörnyékem bőre, hogy már hordok a táskámban szemkörnyékápolót, amit összekeverek a korrektorral és ezzel frissítem fel a sminkemet. A fedése nem csökken, és a bőrömet is hidratálom...
Eddig ez a legjobb folyékony korrektor, amit próbáltam, szerintem a hypolt maybellineknél is jobb. Szerintem el is fogy majd, mert kisebb a csomagolása is, aminek külön örülök. A többit mindig félbehagytam, mert nem voltam velük elégedett. Talán ez lesz az első, amelyik nem romlik meg mielőtt elfogyna...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 26.

Antioxidánsok: Magnesium Ascorbyl Phosphate, Yeast Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Aluminum Hydroxide, Glycogen, Mannitol
Vitaminok: Magnesium Ascorbyl Phosphate

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)

Tiszta, színtelen, sárgás folyadék, gyenge jellegzetes szaggal. Segíti a stabil emulziók képzését társemulgeálószerek nélkül. Kiváló szilikon-emulgeálószer, amely segíti a víz és a szilikonolajok kellemes keveredését, péládul alapozókban.

PVP 0 0

A PVP a polyvinylpyrrolidone rövidítése. Az 1950-es években ez volt az első szintetikus polimer, amelyet hajrögzítőként használtak a rovar eredetű sellak helyett, és a mai napig is a hajformázó termékek egyik elsődleges összetevője, amely a haj helyén tartásában segédkezik. Az összetevő és szép, vékony, egyenletes filmréteget képes képezni a bőrön és a hajon. Ha csekély mennyiségben van jelen a bőrápoló termékekben, észrevehetetlen vízmegkötő filmréteget képez a bőrön, amely segít a bőrnek feszesebb megjelenést kölcsönözni.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag, mely segít sűrűbbé tenni a kozmetikumokat, hogy azok így kevésbé folyjanak.

Glicerin és zsírsavak keveréke, melyet lágyító és sűrítő szerként, illetve pigmentek bevonására használnak kozmetikai termékekben. A bevonat segít stabilizálni a pigmenteket a formulákban, valamint elősegíti azok könnyű és egyenletes eloszlását a bőrön.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.

Methylparaben i I ta I par 0 0

Élesztő. Az élesztő beta glucant tartalmaz, ami miatt az összetevő kiváló antioxidáns. Az antioxidáns hatáson kívül Paula Begoun szerint az élesztőnek bőrnyugtató hatása van a bőrre, mivel elősegíti a bőr mikrobiomának egészségesebbé válását, ami csökkenti az érzékenység jeleit. Némi kutatás utal arra, hogy az élesztő segíti a sebgyógyulást, a bőrszövet regenerálódását is.