Estée Lauder

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Normál, Kombinált
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: rakkoktel, Módosítva: 2015. október 17.

Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Normál, Kombinált
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Water / Aqua Octinoxate f 0 0Ethylhexyl Salicylate f Butylene Glycol h 1 0Octyldodecyl Myristate eo Glycerin h 0 0Neopentyl Glycol Diheptanoate eo Butyl Methoxydibenzoylmethane f Dimethicone eo I szil 1 0Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Pentylene Glycol Glyceryl Stearate eo I euBehenyl Alcohol eo I al Yeast Extract a Punica Granatum (Pomegranate) Juice Extract Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract gy Humulus Lupulus (Hops) Extract eo I i Selaginella Tamariscina (Spike Moss) Extract Polygonum Cuspidatum Root Extract a Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract a Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract a I i Citrus Reticulata (Tangerine) Peel Extract Olea Europaea (Olive) Oil eo 2 0Triticum Vulgare (Wheat) Bran Extract Hordeum Vulgare (Barley) Extract eo Tamarindus Indica Seed Extract eo I h Argania Spinosa Leaf Extract Laminaria Saccharina Extract Larix Sibirica Wood Extract aCentaurium Erythraea (Centaury) Extract Padina Pavonica Thallus Extract Hydrolyzed Rice Extract Caprylic/ Capric/ Myristic/ Stearic Triglyceride eo Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract gy Cholesterol eo I eu 0 0Polyethylene Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate eo Caffeine Linoleic Acid eo Hydrogenated Lecithin eu Linolenic Acid eo PEG-100 Stearate ti 0 0Phytantriol h I al 2 2Trehalose h VP/ Hexadecene Copolymer Acetyl Glucosamine h Creatine HDI/ PPG/ Polycaprolactone Crosspolymer Caprylyl Glycol eo I h Acrylamide / Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer Polysilicone-11 szil Hyaluronic Acid h Isohexadecane eo Acetyl Hexapeptide-8 h I pep Propylene Glycol Dicaprate eo Sodium PCA h 0 0Adenosine Phosphate Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake Polysorbate-80 ti I eu 0 0Sodium Hyaluronate h 0 0Silica Hexylene Glycol ti I eu 1 1Nordihydroguaiaretic Acid a Cyclodextrin Potassium Carbomer Carbomer Parfum / Fragrance i Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride a Disodium EDTA Phenoxyethanol ta

muzli

2012. június 7.

Egy tégellyel használtam el, nem éreztem változást. Inkább a sima hidratáló kategóriába sorolnám, nekem nem értem meg az árát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. június 7.

andrea.horvath79

2012. január 18.

Perfectionst szérummal használom, a kettö együttes eredménye sima, ragyogó bör. Eddig két , kedvezö árú szettet vettem ( szérum, krém, szemránckrém, lemosó), az eredeti terméket nem tudom, hogy megvásárolom-e, mert drágállom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. január 18.

radioaktiva

2011. november 4.

Nem rossz, de semmi extra. Pozitívum, hogy hamar beszívódott. Elhasználom, de nem veszem újra.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2011. november 4.

Sminkes

2011. augusztus 26.

Az ár nincs arányban a tudásával, de egyébként jó arckrém. Olyan jó közepes. Zsíros bőrűek ne használják szerintem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. augusztus 26.

Greta

2011. április 4.

Érzékeny a bőröm, és közel vagyok a 40-hez. Sajnos ez a krém, prémium ára ellenére sem volt jó választás számomra. Minden alkalommal a felkenése után vörös foltos lett a bőröm, és a szememből patakokban folyt a könny, olyannyira irritálta. Így én is éjszakai krémnek használtam el.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2011. április 4.

Meszticke

2011. március 17.

Nekem nem igazán vált be, pedig sokat vártam tőle. Alapvetően zsírosította a bőrömet, és végül csak éjszakára használtam el, ami nem igazán jó, tekintve, hogy nappali (fényvédővel ellátott) krémről beszélünk.
Nem veszek újra belőle szerintem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. március 17.

Nem veszek újra belőle szerintem.

mczirjak

2011. március 14.

Textúrája alkalmassá teszi a gazdaságos felhasználásra :), tehát kevés krémmel is tökéletesen hidratálttá válik a bőr. A bőr egyenletes hidratálása és feszesítése érdekében érdemes a Perfectionist [CP+] Lifting szérumot a krém felvitele előtt használni. Arcbőröm szinte átalakul :) Nagyon jó hatást lehet elérni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2011. március 14.

margo

Korcsoport: >54
2011. január 26.

Üde krém!

Diszkrét, finom illat. Nagyon lágy, jól hidratál, fényvédő hatása még a magas hegyekben síeléskor is megbízható.
Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2011. január 26.

Üde krém!

Mindenkinek csak ajánlani tudom.

rakkoktel

2010. augusztus 31.

Jó krém

Tartalmas krém, az én bőrömnek kicsit sok, fénylett utána. Kellemes utóérzetet hagy, de drágának találom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2010. augusztus 31.

Jó krém

Antioxidánsok: Yeast Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Larix Sibirica Wood Extract, Nordihydroguaiaretic Acid, Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride
Gyulladáscsökkentők: Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Tamarindus Indica Seed Extract, Phytantriol, Trehalose, Acetyl Glucosamine, Caprylyl Glycol, Hyaluronic Acid, Acetyl Hexapeptide-8, Sodium PCA, Sodium Hyaluronate
Peptidek: Acetyl Hexapeptide-8

Alkoholok: Cetyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Phytantriol
Emolliensek: Octyldodecyl Myristate, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Olea Europaea (Olive) Oil, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Tamarindus Indica Seed Extract, Caprylic/ Capric/ Myristic/ Stearic Triglyceride, Cholesterol, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Caprylyl Glycol, Isohexadecane, Propylene Glycol Dicaprate
Emulgeálószerek: Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Cholesterol, Hydrogenated Lecithin, Polysorbate-80, Hexylene Glycol
Fényvédők: Octinoxate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane
Szilikonok: Dimethicone, Polysilicone-11
Tisztítószerek: Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Polysorbate-80, Hexylene Glycol
Illatanyagok: Humulus Lupulus (Hops) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Parfum / Fragrance
Tartósítószerek: Phenoxyethanol

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Gránátalma kivonat. Szájon át fogyasztva úgy tűnik, hogy pozitív hatása lehet a szív- és keringési rendellenességekre, valamint a rák és a gyulladásos megbetegedésekkel szemben. Paula Begoun szerint viszont a gránátalma bőrre gyarkorolt hatása nem igazán ismert, viszont egy kutatás szerint a gránátalma kivonat in vitro kísérletek szerint (kémcsőben végzett) segíti a bőr regenerálódását.

Csipkeharaszt féle kivonata. Kevés információ érhető el arról, hogy mire is jó ez az összetevő, de a TruthInAging egy tajvani tanulmányra utal, ami szerint a csipkeharaszt kivonatnak rákellenes aktivitása van, egy kóreai tanulmány szerint pedig véd az UV sugárzás okozta károktól és segíti a bőr regenerálódását.

Az ártéri japánkeserűfű kivonata. A bőrön alkalmazva anitoxidáns.

Mandarin héjának a kivonata. Hogy mire szolgál a krémekben arról nincs információ, Paula Begoun szerint főleg illatanyagként használják, és nincs semmilyen előnyös hatása  a bőrre, sőt potenciális bőrirritáló.

Tamarindusz magjának a kivonata. Hidratáló és bőrpuhító (emollient) összetevő.

Argan levelének a kivonata. Az argan olajjal ellentétben nem igazán van infó arról, hogy a levél kivonatnak milyen hatása is van, a CosIng bőrjavító összetevőnek kategorizálja.

Szibériai vörösfenyő kivonat. A CosIng besorolása szerint korpaellenes, baktériumellenes, antioxidáns és bőrvédő összetevő.

Kis ezerjófű kivonat. Az összetevőről elég kevés információ található a neten,  a CosIng besorolás szrint bőrjavító összetevő. A magyar wikipédia szócikk szerint pedig a kis ezerjófű kivonat antioxidánsok forrása (felulic sav, flavonoidok).

Az Atlanti-Óceánban és a Földközi-Tengerben élő barnamoszat féle kivonata.  Általában az algakivonatok sűrítőszerek, vízmegkötő anyagok vagy antioxidánsok, ez a konkrét barnamosztat kivonat viszont állítólag védi a bőrt a környezeti szennyeződésektől és javítja a bőr ellenállóképességét.

Rizsből készült bőr és hajkondícionáló anyag.

A zsírhoz hasonló állagú, tisztán növényi eredetű bőrpuhító (emollient) anyag, mely funkcióban a paraffinokhoz hasonló,  azonban azokkal ellentétben nem ragadós és nem zsíros érzetet hagy maga után a bőrön. A CosIng besorolás szerint emollient és bőrvédő összetevő. Részletes infó az összetevőről itt.

Cholesterol eo I eu 0 0

Bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó  anyag.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Phytantriol h I al 2 2

A krém összecsomósodását megakadályozó segédanyag.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Felületi hártya képző anyag.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Nukleotid (DNS, RNS lánc szerkezeti egysége), mely fontos szerepet játszik a sejtek energiaellátásában. Három formája létezik: tri-, di- és monofoszfát. Paula Begoun szerint bár az adenosine foszfátnak a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos kutatások még gyerekcipőben járnak, már most is ígéretes sejt kommunikáló(bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre bíztató) és gyulladáscsökkentő összetevőnek látszik.

Térfogatnövelő segédanyag.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és felületi hártya képző segédanyag.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Más néven EUK-134, egy antioxidáns molekula, ami a bőrben lévő két antioxidáns enzim, a SOD és a catalase hatását utánozza. Különlegessége, hogy "önmegújuló" antioxidáns, vagyis nem használódik el a semlegesítési folyamatban, mint a nem enzim típusú, "sima" antioxidánsok. A molekulával kapcsolatban főleg az Estee Lauder készített kutatásokat, amik alapján az összetevő szuperül védi a bőrt az UVB okozta károktól. Az EUK-134-et az érzékeny bőr is jól tolerálja. Részletesebb információ INCIDecoderen.