Tom Ford

Ár:   35 000 Ft és 58 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Douglas, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Musil, Módosítva: 2016. május 7.

Ár:   35 000 Ft és 58 000 Ft
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml
Lelőhely:   Douglas, online

Kiadás éve: 2011

A Santal Blush egy varázslatos, titokzatos, elbűvölő és egzotikus fás, fűszeres illat. Krémes szantálfa és fűszerek uralják, gazdag virágos és fás tónusokkal.

Fejillat: fahéj, kömény, fűszerek, répamag, görögszéna

Szívillat: jázmin, ilang-ilang, rózsa

Alapillat: pézsma, szantálfa, virginiai cédrus, benzoé, agarfa

Ár: 65ezer , Eladó: Pirosarany
Állapot: Uj, Helyszín: --, fizetés: Csak postán maradó :1350.-
Tom Ford Santal Blush-50 ml
Ár: 50.000 Ft postával , Eladó: Varja
Állapot: Egyszer próbált , Helyszín: Pest megye , fizetés: Előre utalás után postázom

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Visine

2024. június 21.

Tom Ford?, akkor ára az egekben! Ezzel még csak nem lenne egyedül, no, de az illat... Unisexnek unisex. Nőkön férfias, férfiakon nős. Nős férfiakon is szuper... Egy illatkaland, de parfümként nem tudnám viselni. S még egy érdekesség, a parfümorr: Yann Vasnier 2011. Adam Levine Woman parfümje ugyancsak Yann Vasnier kreálmánya 2013-ból. Végtelenül hasonló illat. De véletlenek nincsenek.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2024. június 21.

PrantnerCintia

2024. április 22.

Az egyik legkedvesebb parfümöm, amit hétköznapra használok. Néha szúnyogirtó szagú, néha pedig szappanos, de összességében mindenki azt mondta, hogy érdekes, váratlan és szexi illat. Aki nem szereti a mainstream vonalat és az édes illatokat, azoknak nagyon tudom ajánlani, egy szaglást megér. Jól összerakott niche illat.❤️

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 22.

leaseydoux

2024. január 27.

Nemrég olvastam valahol, hogy Taylor Swift illata, ami őszintén meglepett, mert valami sokkal -hogy is mondjam- édesebbet? néztem volna ki a hölgyből, de hát mindegy is, nem ítélkezni jöttem, hanem írni pár sort a Santal Blush által eszembe juttatott gondolatokról.
Még decemberben vettem a fújóst itt, amiért ezúton is köszönet Tarziciának, nagyon igényes kivitel, én sajnos sehol nem tudtam kipróbálni, mert már mindenhol üresek voltak a teszterek város-szerte, ami szintén meglepett, de most hogy ezt leírtam, lehet van összefüggés a már említett celeb-preferencia között, mindenesetre nem gondoltam hogy ez lesz az egyetlen Tom Ford illat, amiből az eladó hölgyek segítségével sem fogunk tudni egy cseppet sem kiimádkozni az amúgy erre a célre kirakott üvegcsékből, 3-4 helyen sem.

Szóval maga az illat: Az első percek, órák meglepően fűszeresek, de olyan igazán retro módon. Gondolom köszönhető ez az ylang-ylang a kömény, a fahéj és egyéb fűszerek és virágok összjátékának. Nem mondom, hogy rossz ez a virágos- gourmand kavalkád, de engem határozottan a 90-es évek illataira emlékeztet, és ahogy látom a fragin másokat is. Dune, Samsara az említett referenciák, de engem nagyon emlékeztet Laura Biagiotti Roma-jára is, amivel szinte már előhívja a kedvenc gyerekkori emlékeimet nagyszüleim napfényes budai nappalijából, a dugig pakolt könyvespolcokkal, nagyim féltve őrzött szobraival és parfümös üvegeivel. Ez a fázis eltart egy-két óráig, majd lecsendesül, és egy nagyon komplex, már kissé szárazabb szantál illattá szelídül. Ebben a fázisban sokkal érezhetőbben jelen van a szívemnek oly kedves ceruzaforgácsos szantálfa akkord, amit nem tudom elképzelni, hogy megunok valaha is, így amikor eszembe jut, örömmel használom a kis fújósom.

Ami miatt mégsem vágyakozom az üveges verzióra, az az, hogy tőlem ez a fajta múltidézés, főleg illatok terén valahogy nagyon távol áll. És mostanában sokat gondolkoztam ezen, hogy ez miért van, hiszen annyira inspiráló tud lenni egy csomó régi dolog a klasszicista építészettől a kedvenc olasz városaimon át a barokk zenéig, de valahogy a magamra fújt parfümök terén teljesen más a helyzet. És ez nem egy ítélet továbbra sem, de nekem kicsit hiányzik belőle valami kortárs értelemben vett frissesség, valami mai, valami, ami reflektál a jelenre. És maradva a művészeti analógiánál: ahogy a modern darabokat hiába éri gyakran az érzelemmentesség kritikája, hozzám az a fajta távolságtartás, ami végső soron az emberi állapot feltárásáról, a problémák újszerű megközelítéséről, és ami a körülöttünk lévő világba nyújtott betekintés képességéről szól, mégiscsak közelebb áll.

Fuhh de elkalandoztam, de hát mi sem bizonyítja jobban egy illat nagyszerűségét, minthogy egy csomó dolgot felszínre hoz, szóval a Santal Blush egy nagyon jó illat, csak én találtam ha nem is jobbakat, de a személyiségemhez jobban passzolókat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. január 27.

florcsiii

2021. február 4.

Régebben egy reptéren volt lehetőségem megszaglászni. Akkor elraktároztam magamban, hogy jó illat, de nem a bármit megadnék érte kategória. Aztán szembejött velem egy leárazáson és úgy voltam, hogy nem lőhetek mellé. Milyen jól gondoltam! Imádom a TF parfümök üvegeit, de ez az átlátszó-egyszerű verzió nekem nagyon tetszik, benne a narancssárgás folyadékkal. Maga az illat szerintem nagyon különleges, brutálisan tartós és a hatósurgara is jó. Először kicsit tolakodó, de ahogy el kezd leszáradni előjön egy nagyon kellemes, meleg illat. Amikor én már rég nem éreztem magamon, akkor az irodában több férfi is megjegyezte, hogy ez a parfümvásárlás is telitalálat volt...háááát..szerintem is! 😉

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 4.

cattitude

2019. december 9.

bajban vagyok a Tom Ford illatokkal, a többségét nem szeretem, amit meg igen, abban is találok valami kifogásolnivalót, ha mást nem, az árát. ezzel a parfümmel sincs másképp. az illat maga nagyon tetszik, felfújáskor rajtam a fűszerek dominálnak, majd krémes, puha szantállá változik. tagadhatatlanul szépen összerakott illat, sokkal jobban tetszik, mint a Montale kőegyszerű Santal Woodja, azonban a Santal Blushnak se szillázsa, se tartóssága, más parfümök alá tudom így elképzelni, de ahhoz meg pofátlanul drága.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 9.

Bigris

2019. szeptember 5.

Rajtam nem krémes, hanem viszonylag száraz szantál. Egyelőre nem érzek benne sem fahéjat, sem fűszereket. (A fahéj amúgy mumus a számomra a parfümökben.) Egy számomra szép szantállal indul, amit fokozatosan felvált az oud. Az én bőrömön aztán az oud dominál, kis szantálos beütéssel. Nem kellemetlen az oud sem benne, ez egy európai orroknak szánt hordható oud, és rajtam nem válik férfiassá. Azért kell még tesztelnem, mert én gyakran csak később érzem ki az illatokból az egyes illatjegyeket (ha kiérzem). Valószínűleg később fognak jönni a felismerések, hogy: "Aha ezt is érzem benne, aha, téééényleg, az is van benne..." Tartósnak tartós, az biztos.
Nem adok neki maximális pontot, mert azért, ha szantálos illatot veszek, akkor nem az oud-ot akarom érezni benne elsősorban, illetve nekem az E.L. Sensuous szebb szantálos illat, azt sokkal jobban szeretem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. szeptember 5.

Szofia1981

2018. december 11.

Jöttem felpontozni 😆 Sajnos még nincs meg, mert elég húzós az ára, de addig nem nyugszom míg meg nem kaparintom! Na ezzel aztán különlegesnek érezheti magát az ember lánya!!! Vagy fia is, de megmondom őszintén, hogy utálom, amikor férfiak értékelnek/használnak női parfümöket 😵 Semmivel sem összetéveszthető, különleges, luxus illat. Olyan, amiről biztos mindenki megkérdezi, hogy mi ez? Notinos mintám volt, de csak egyszer szántam rá magam, hogy megvegyem (viszont akkor még nem 3000 Ft volt 2 ml, csak 2000 😆😆😆), de amíg el nem fogyott, nagyon népszerű voltam, ahogy már mondtam, mindenkit érdekelt, hogy mi ez a csoda, szóval KELL!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 11.

Parfuwoman

2018. november 25.

Hát, én tegnap próbálgattam egy kis mintát a nővéremmel, s torokkaparóan szúrós és kellemetlen volt. Semmi krémesség, kellemes füstösség, vagy tömjén nem volt jelen. Tartóssága nem is érdekelt, megpróbáltam lemosni, s többet nem szagolni. Az én bőrömön ez nagyon nem működik, mint a TF-ek 80%-a. A Lost cherry, Black orchid és a Tobacco oud, ami igazán szép rajtam, meg talán a Tobacco Vanille, de csak a Black orchid az enyém, a többit inkább illatélményként, mint parfümként tudom értékelni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 25.

melwin

2018. április 10.

Blotteren teljesen más hatás, mint bőrön. Először ott teszteltem és visszatértem újabb mintáért. A bőrömön a nyitás krémes szantál majd átfordul full száraz templomi tömjénbe. Annak ellenére, hogy nincs a jegyek között tömjén. Nem is értem. Arra is gondoltam, hogy rossz üvegért nyúltam és a Vert d'Encens-t fújtam magamra, de együtt teszteltem a kettőt és az blotteren van. Nem rossz, de az én ízlésemnek túl száraz. Újratesztelném azért, hogy valóban nem tévedtem-e.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. április 10.

mrsgrob

2017. május 29.

Rajtam túl erős, túl nőies, túl édes és olyan olcsóan harsány ez az illat. Őrizgettem, többször próbáltam hidegben, melegben, de nem. Rögvest visszaolvastam amit a Venetian Bergamot-ról írtam és pont olyan érzés igen pedig azt is mennyien szeretik. Először azt gondoltam nincs szerencsém a Tom Ford illatokkal, de lassan elgondolkodom hogy egyszerűen amiben ylang-ylang van azt nekem messzire kerülnöm kell.
Szantálnak rajtam nem volt sok nyoma pedig ezért vettem belőle mintát. Ha szantál akkor nekem inkább Tam Dao, férjemnek Sacred Wood, Santal 33, ilyesmik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 29.

Alkoholok: Alcohol Denat., Cinnamyl Alcohol
Fényvédők: Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octinoxate, Ethylhexyl Salicylate, Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Farnesol, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Eugenol, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Cinnamate, Isoeugenol, Linalool, Cinnamal, Benzyl Alcohol, Limonene, Citronellol
Színezékek: CI 14700, Yellow 5 Lake / CI 19140, Acid Violet 43
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Növényi kivonat, melyet édes, virágos illata miatt illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

A kozmetikumokban gyakran használt piros színű színező anyag.

Szintetikus lila festékanyag. Az EWG adatai szerint a bőrre káros, allergizáló hatással lehet. Az összetevőleg elsősorban hajápolási termékekben találkozhatunk.