Uriage

Ár:   5799 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: SzZs1981, Módosítva: 2023. november 8.

Lelőhely:   patikák, online
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros

Mattító összetételével speciálisan a zsíros bőr számára lett kialakítva. Hosszan gátolja a zsíros bőr csillogását, csökkenti a pattanások, mitesszerek kialakulásának egyik fő okát, a fokozott fagygyúképződést, és hosszan tartóan hidratál. Gyulladt, aknés bőr esetén segíti a napsugárzás okozta pigmentfoltok elkerülését. Maximálisan fotostabil szűrő komplexének, sejtvédő Aquaspongin® és antioxidáns összetevőinek, valamint az Uriage termálvíz bizonyított DNS-védő hatásának köszönhetően, kiemelkedő védelmet nyújt az UVB és a bőrbe mélyebbre hatoló UVA sugárzással szemben, valamint sejtszintű védelmet biztosít a napsugárzás okozta bőrkárosodásokkal, DNS károsodásokkal, az UV sugárzás provokálta reaktív oxigéngyökök sejtkárosító hatásával, a bőr napsugárzás okozta idő előtti öregedésével szemben. Könnyen felvihető, gyorsan, nyomtalanul felszívódik. Könnyű, olajmentes textúra, nem ragad, láthatatlan a bőrön. Vízálló.

Ár: 4000 Ft , Eladó: gaz1ra
Állapot: Egy borsónyit használtam belőle, Helyszín: Budapest, fizetés: Utalás után küldöm Foxpost-tal vagy Packeta-val; személyesen a 13. ker. Béke térnél vagy a Keletinél vehető át

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Pluviam

2024. március 15.

Kombinált, zsírosodásra hajlamos bőrömön mindent összevetve jól működött, de nem csillagos ötös.
Alaposan eldolgoztam a terméket az arcomon és így nem kukacosodott smink alatt, amit napi szinten használok.
Közepesen matt, ragadást csak kis mértékben tapasztaltam, egyáltalán nem zavaró módon. Púderrel lefixálva és tovább mattítva szuper eredményt értem el. Nem hagyott súlyos érzetet az arcbőrön. Délutánra átzsírosodott a bőröm, viszont ez nem a termék hibája.
Egy nagy hátrány még számomra a parfüm. Kellemes az illata, viszont nekem nem fér el az összetevőkben. Ahogy láttam, van illatmentes változata is, szóval a hibázás itt az én rovásomra megy.
Ár-érték arányban nyerő, teszi a dolgát. Lassan fogy, pedig bőven viszek fel belőle. Jó kis termék, de tovább kísérletezek keresve a tökéleteset.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. március 15.

Adam0

2024. február 28.

Update: 5-ről 3 csillagra tettem, mert a nem mattító változatával ellentétben ez tartalmaz illatosítót. Ettől könnyezett a szemem. Most rendeltem Acnemy Zitcontrol SPF50-et, ami hasonlót ígér és illatmentes. Remélem beválik
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Eddig nem tudtam hogy ennek van mattító változata is, a simát használtam eddig. Világéletemben fénylő volt az arcbőröm, és hihetetlen hogy pont egy fényvédő segít ezen, tényleg azt teszi amit ígér. A nem mattító változatával is elégedett voltam, és ez meg még tesz is rá egy lapátot a mattítással. Eddig nem tapasztaltam ilyet hogy valamitől nem hogy nem zsírosabb, hanem még kevésbé lesz zsíros hatású lesz a bőröm mint nélküle.
Minden más egyezik a nem mattító verzióval: ez csípi a szemem eddig a legkevésbé (valamiért szinte minden irritálja a szemem ami köré kerül), teljesen jó az állaga és nem okoz pattanásokat mint másik ezer fényvédő amit már kipróbáltam.Nem érzek nehezítő hatást a bőrömön, max egy jól eső agyagosságot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 28.

agipeaceful

2024. február 14.

Nagy reményeket fűztem hozzá, de sajnos annyira csípi a szememet, hogy nem bírom használni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. február 14.

reka_von_h

2023. december 5.

Az egyetlen fényvédő, amit télen-nyáron (akàr nagyon melegben) beszív a bőröm. Sosem égtem le vele, nem csípi a szemem. Rengeteg mindent kipróbáltam, mire erre rábukkantam. Imádom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 5.

Cicuka22

2023. szeptember 30.

Sajnos nem olvastam el a hozzászólásokat vásárlás előtt. Ez az eddigi legrosszabb fényvédőm, mattítás szempontjából. Kb.egy óra múlva már fényes a bőröm, és hiába itatom fel zsebkendővel folyamatosan újra zsírosodik. Ha hozzá érek a bőrömhöz, zsírosnak és nehéznek érzem, még azokon a részeken is, ahol amúgy szárazabb a bőröm. Az állaga valóban híg, de engem nem zavar, könnyű eldolgozni. Nem fogom újravenni. Teszteltem az Eucerin oil controlljàt, az sokkal jobb, csak sajnos abban meg alkohol van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. szeptember 30.

Petra901018

2023. június 6.

Furcsa egy krém az tuti, nagyon folyik, bár ez nem hatalmas gond, az állaga jó, kicsit lassabban tűnik el a fehérség mint pl a Vichy uv clear vagy eucerin oil control, mondjuk ezek nem is hagynak fehérséget.
Viszont nem nagyon értem ezt a mattító dolgot, bármit teszek vagy nem teszek alá kb 30 perc múlva fényes a fejem és tocsog az olajtól.
Honnan jön azt nem értem, de érthetetlen számomra, hogy szinte egyáltalán nem működik.
Elősször felkenem és marad egy fényes finishe, de be sem szívódik teljesen és már csúszik a fejem.
Szerencsére én a kukacosodást nem vettem észre, hatalmas illatfelhője van, ami nekem igazából tetszett, de a lényeg a lényeg, hogy ez nem tartja a bőrt semennyire mat állapotban.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 6.

jobbkesonmintsoha

2023. február 13.

Az Altruist 30-asa és a Bioderma Pigmentbiója után találtam rá, és azokhoz képest csodaszer. Nem kukacosodik, egy gélesebb hidratálóra is felkenhető (de önmagában is épp eléggé hidratál). Azt figyeltem meg, ha nagyon gyorsan (vagy két rétegben) kenem fel, jobban eldolgozható), nem hagy fehér réteget. Valóban mattabb a finishe, mint az előzőknek, de még ennél is kevesebb csillogást is el tudnék viselni. BB krémet kenek a tetejére, amit néha ledob, néha nem, előfordulhat, hogy az alatta lévő szérumoktól függ. Olyan "gyógyszertári" illatú, de én azt nagyon szeretem. Amíg nem találom meg az álomfényvédőt, addig biztos ez marad a napi rutinom része.

Update: azt megfigyeltem viszont, hogy hyaluronról lepereg, szóval azzal - az én bőrömre - nem használható.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. február 13.

xMirax

2022. december 10.

Borzasztóóóóó. Nagyon fehér és kukacosodik. Így használhatatlan

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. december 10.

Borzasztóóóóó. Nagyon fehér és kukacosodik. Így használhatatlan

Bakoca

2022. augusztus 29.

Ha annyit kenek, amennyi kényelmesen eloszlatható az arcon, akkor valóban nyomtalanul beszívódik és bár nem matt rajtam, de nagyon enyhe bőrfényt hagy csak. De ha annyit próbálok meg felrakni arcra, amennyi az ajánlás, 1,2 g, vagy amennyi a tubusra van írva: egy teáskanálnyi (5ml) arcra és nyakra, hát morzsálódik rendesen. Próbáltam többféleképpen: egyszerre feltenni, eloszlatni, majd várni. Vagy apránként, területről területre haladva felkenni. Vagy úgy is, hogy két-három rétegben kenem fel és a rétegek közt hagyok némi időt a beszívódásra. Mindenhogy halálos. Próbáltam, hogy nem rakok alá semmit, akkor milyen, próbáltam alá szérumokat, hidratálót, olajokat. Talán aláhidratálva kicsit kevésbé morzsálódik, de akkor meg jobban fénylik. Tehát vagy így, vagy úgy, de a kellő mennyiséget sehogyan sem okés felrakni, mindenhogy rossz. Én nem szeretnék kísérletezni a kevesebb mennyiségű fényvédőhasználattal. Ez persze azt is jelenti, hogy ha reggel másik fényvédőt kenek és ezt csak a nap folyamán újrakenésre használnám, úgy is morzsálódik. Saját magára újrakenve is morzsálódik. Mindenhogyan zsákutca. Plusszban nekem nagyon erős volt a parfűm. De rosaceámat se a kémiai fényvédő, se a parfűm nem rontotta tovább egy hónap kitartó használat után sem. És pozitívum még, hogy nem csípte a szemem ( ja csak ha a morzsája ment bele). Az ára tűrhető, viszont nagyon gyorsan fogy. Az állaga fluid, folyós, ami megint csak nem könnyítette meg a megfelelő mennyiség felvitelét.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. augusztus 29.

szavitrii

2022. május 25.

Mostanában ez az új kedvencem. Az illata nem zavaró és szerencsére a bőrömet sem bántja a parfüm. Könnyen eldolgozható és tök jól bemattul. Annyi, hogy a szemöldökömnél néha marad egy kis fehér, azt érdemes néha ellenőrizni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. május 25.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Triacontanyl PVP, Propylene Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag, mely elegáns, selymes textúrát és jobb csúszást ad a termékeknek.

Negatív töltésű emulgeálószer. A krémeknek selymes, bársonyos érzetet ad. Részletesebb információ a TrughInAgingen.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.

Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között gyengédnek ls kevéssé irritálónak számít. Ecocert jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban, viszont általában egy tartósítószerkeverék részeként kerül a képletbe, mivel önmagában nem elegendően erős a hatása.

Gombaellenes tartósítószer.