Uriage

Ár:   5000 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   patikák, online   Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: SzZs1981, Módosítva: 2019. október 29.

Lelőhely:   patikák, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

Kipirosodó és/vagy látható hajszálerekkel átszőtt (Rosaceás) érzékeny arcbőr ápolására. Szabályozza a mikrokeringést, védi a hajszálereket, érösszehúzó hatású. A szabadalmaztatott Cerasterol-2F komplex megerősíti a bőrt a bőrpírt okozó külső hatásokkal szemben. Intenzív hidratáló és nyugtató hatású. Kiváló sminkalap.

Paraben mentes, hipoallergén.

Hatóanyagok: Uriage termálvíz, Cerasterol-2F(R), Ginzeng kivonat, Dextrán szulfát, Zöld gyöngyház mikroszemcsék.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

2022. február 9.

Pirosságot kis mértékben csökkenti, nem irritál, átlagos hidratálónak mondanám. Ami furcsa benne, az az intenzív illata, ami kellemes, de nem hinném, hogy a rosaceás bőrömnek is jót tesz. Jobban megbízom a Toléderm termékcsaládban, amiben egyáltalán nincsen illatanyag, egy éve erre váltottam Rosaline helyett.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. február 9.

Chicaloca

2021. november 19.

Van már pár megpattant piros erecske az arcomon. Nagyon hamar kipirosodok és a szemem alatt az ér úgy kéklik, hogy alapozó nélkül nem tudok utcára menni (nagyon vékony ott a bőr). Nekem ez a krém az egyetlen ami idáig jó! Nem allergizál, csökkenti a pirosságot (rendszeresen futok és már nem lángvörös az arcom közben), a szemem alatt az ér természetesen még mindig látszik de mintha a bőr felette regenerálódna, sokkal jobb minőségű. Mindenkinek ajánlom aki valóban rosacea-val küzd. Nyárra a fényvédős verzióját fogom beszerezni, éjszakára pedig a rich verzióját használom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. november 19.

luci_i

2021. június 1.

Nem is tudom, jó-jó de nem biztos, hogy egy rosaceás vagy arra hajlamos bőrnek olyan jót tesz a hozzáadott parfüm és színezék. Ezt egy picit jobban is átgondolhatták volna. Így nálam nem ér többet 3csillagnál.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. június 1.

Bbr

2021. május 6.

Véleményem szerint ez egy nagyon rossz krém. A pirosságot nem csökkenti! Nem szívòdik be teljesen így hidratálónak is silány. A rosaceának meg nem gondolnám, hogy jót tesz a hozzáadott parfüm.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 6.

Sahrazad

2021. április 28.

Egyetlen egy dolog van, ami szemet szúr az INCI-jében, és az a Parfum. Ha valakinek érzékeny bőre van, kipirosodásra hajlamos, vagy netán súlyosabb rosaceá-ja, annak semmiképp nem szabadna olyan terméket az arcára kenni, amiben illatanyag van. Ugyanis a "parfum" az egy gyűjtőfogalom, ide sorolható millió illatanyag (irritáló, nem irritáló egyaránt), és a gyártó nem köteles ezek összetételét pontosan megjelölni, egyszerűen csak "parfum"-ként kerülnek az INCI listára. Egyébként nagyon szeretem az Uriage termékeket, messze az egyik legjobb a piacon és ez a termék is szuper, csak ez az egy összetevő irritálhat.
Úgy érzem, erről az információról az érzékeny bőrűeknek tudniuk kell, mert lehet, hogy épp ez az egy összetevő okozza (vagy éppen tartja fenn!!) az irritációt a bőrükön.

Érdemes elolvasni a Krémmániás leírást a Parfum összetevőről: https://kremmania.hu/osszetevok/parfum-fragrance

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 28.

Moncherrys

2021. február 16.

Bőrgyógyász javaslatára szereztem be ezt a krémet,egy használat után már csökkentette a pirosságot az orcákon meg is lepődtem,hiszen nagy volt a színkülönbség és a full vörös fejemet elfogadhatóbbá tette. Nem irritálta,kellemes viselet volt.Eltelt kb 7 hónap , leálltam a használatával, mert nem javított a pirosságon és szerintem hozzá is szokott a bőröm. Fél év kihagyás után,újra vettem ,megint ezt a hatást tapasztaltam, de ismételten pár hónap után mintha misem történt volna,nem használt :) Jó is meg nem is. Ajánlanám,mert kellemes viselet és nem viszketett az arcom ,száraz helyeket jól behidratálta,a bőröm szerette,de a cél a pirosság számottevő csökkentése volt amit hosszútávon nem tudott biztosítani a termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 16.

Odriuss

2020. április 17.

Az esti rutinom részét képezi ennek a krémnek a használata. Használom még a termékcsalád arctisztító tejét reggel és este és spf 30-as változatát pedig nappalra. Kellemes a krém állaga, kicsit sűrűbb, mint az spf-es változatnak. Gyorsan beszívja a bőröm, nem feszül utána. Csatlakozom az előttem szólóhoz, a kiszerelést tekintve ennél is az spf-es változatnál is jobb lenne a pumpás kiszerelés. Ez a termék kb. 6 hónapig elegendő a mindennapi használat mellett.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 17.

Erika80

2020. február 22.

Azt tapasztalom, hogy ahogy öregszem, úgy válik egyre erőteljesebbé ez a rosacea probléma. Bár mindig is volt vele problémám, de nem ennyire. Próbáltam kezelni egy másik krémmel, az az égvilágon semmit nem csinált, pedig annak az ára sem volt kutyafüle. Telt-múlt az idő, egyre kellemetlenebbé vált a pirosság, csak vennem kell valamit -gondoltam-, és akkor vettem meg ezt, a patikus ajánlása által. Húzós az ára, a mennyiség nem sok, de a hatása... Eddig nagyon elégedett vagyok vele! Igaz, a legjobb, leghasznosabb, ha úgy használom, ahogy ajánlja is a dobozán, azaz reggel és este. Igazából én reggel és du. kenem fel, amikor jövök haza. Így jól működik. Amikor csak egyszer kentem fel, amikor éreztem, hogy ki fog jönni a vörösség az orcáimon, akkor is tompított az erős vörösödésen, de nem tudta elmulasztani teljesen. Aztán átálltam a napi 2 használatra. Így bevált, bár ha a nap vagy erősebb hőhatás éri az arcom, akkor a reggeli krémezés nem bír ki 6-8 órát hatásügyileg. De sokkal kevésbé tágulnak ki az erek az arcomon, kevésbé kellemetlen az érzés és hamarabb el is múlik. Pár hete használom, így most még nem tudok hosszútávú tapasztalatról beszámolni, de eddig számomra egész hatásos. Vékonyan kenem fel és csak a problémás területre orientálódom. Nem zsírosít, szépen ápol és a pirosodás ellen is jól harcol.
Ami számomra tetszetősebb lenne, ha kis pumpás csomagolásban létezne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 22.

Ami számomra tetszetősebb lenne, ha kis pumpás csomagolásban létezne.

aranyeso

2019. május 5.

Elhasználtam, hidratált, nem lett sem jobb, sem rosszabb. Keresek tovább.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 5.

Elhasználtam, hidratált, nem lett sem jobb, sem rosszabb. Keresek tovább.

baby63

Korcsoport: >54
2019. március 28.

Nem azt mondom, hogy sokat javított a helyzeten, de nem is rosszabbodott. Jobbat még nem találtam. Otthon ezt használom, ha megyek valahova, akkor a CC változatát. Pillanatok alatt felszívódik, smink alá is jó. Nincs ragacsos érzet utána.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. március 28.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Squalane eo 1 0

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Mezei katángból származó természetes, poliszacharid alapú stabilizáló-, emulgeálószer és felületaktív anyag, mely segít a krémeket simán tartani.

Steareth-2 ti I eu 2 2

Viasszerű felületaktív anyag és emulgeálószer.

Gombaellenes tartósítószer.

PVP 0 0