Varga

Ár:   1000 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: h.krisz, Módosítva: 2012. március 1.

Lelőhely:   drogériák
Kategória:   Samponok

Minden hajtípusra. Bőrbarát PH-val.

Raulita

2021. május 12.

A cég oldalán mindössze 570 Ft-ba kerül ez a sampon. Én csomagban rendeltem. A minősége kiváló. Mindent tud, amit egy samponnak kell, sőt, a gyógynövényes samponokhoz képest szerintem még jobban habzik. Illata kellemes és a habja is finom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 12.

Ewymx

2021. május 7.

A hajhullás elleni cseppje meghozta a kívánt hatást, mellette ezt használom. A csepp azóta elfogyott, néha emlékeztető jelleggel használom. Illetve egyelőre maradtam ennél a samponnál. Megfelelően az állaga, jól habzik. Kellemes a hajam tapintása szárítás után (persze balzsamot is használok utána).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 7.

lolkabolka

2021. április 30.

A covidot követően, kb. 2 hónap után nekem is és páromnak is nagyon durván elkezdett hullani a hajunk. (Mindketten elég komolyan betegek voltunk) Konkrétan a sírás kerülgetett és elkeseredettségemben csak annyit mondtam a hajmosós napokon a kollégáimnak, hogy lassan egyszerűbb parókára gyűjtenem a sok vitamin és hajápolón túl. (Nyilván keserédes irónia volt) Mindkettőnknek már olyan mértékű volt a fejtetőn a hiány, hogy a fejbőrünk sok helyen kilátszott és a bőr erősen csillogott, kitűnt. Nagy mértékű vitamin kúra (GAL vitaminok) és Alpecin sima sampon +ez a Varga sampon felváltva való használata volt mindkettőnknek az áttörés. Körülbelül 2 hónap után vettük észre, hogy elkezdett megállni a hullás. Tele vagyok babahajakkal, amelyek most olyan 5-7 cm nagyságúak. Körülbelül semmilyen frizurát nem tudok csinálni, mindenhol babahajaim vannak, még a fodrász is rácsodálkozott, hogy ilyen mennyiségűt nem látott még. (Büszkén tűröm a kócos-idétlen babahajaimat :D ) Férjem haja rövid, így neki nagyon szépen besűrűsödött, a gyakori vágástól nem tűnik ki az ő babahaja. Azt vettem észre, hogy ez a sampon viszont iszonyatosan szárítja a fejbőrömet, konkrétan mosás után hullik az apró korpa szerű hámlás. Sose volt korpás a hajam, a sampon felfüggesztésével a probléma megszűnt. Emiatt Alpecin jobb nekem, de nem pontozom le annyira, lehet egyéni érzékenységem van ennek az összetevőire.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 30.

Dalma2727

2021. április 29.

Ma vettem meg ajánlásra,egyelőre csak annyit róla, hogy nagyon jól tisztít és fényesít.
Nekem pont eléggé habzik. Nem lett drót tőle a hajam, viszont egy B@nfi sampontól nagyoon az volt!
Használtam utána természetesen hajpakolást, elégedetten jól kezelhető lett a hajam!

Én egy-két használat után nem is várnék ettől jobban extra csodát, hiszen úgy tudom a fejbőrnek szüksége van kb 2-3 hónapra ahhoz, hogy reagáljon az “új dolgokra.” később még írok róla.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 29.

Vajdus23

2021. március 13.

Nem vagyok vele megelégedve. Gyorsabban zsírosodik a hajam, mosás után nincs tartása, és a szőkének sem barátja ez a sampon. Kellemes az illata és tisztít, de nem fogom újravenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 13.

Amaroy

2020. december 18.

Körülbelül 1 éve használom és nagyon meg vagyok vele elégedve. Annyi hibája van, hogy nem habzik annyira mint a többi sampon, de hamar hozzá lehet szokni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 18.

Fitzsimmons

2020. november 28.

Amiatt vettem, mert pár hónapja érzékenyebb volt a fejbőröm, illetve hajerősítőnek szántam a hajhulláshoz. Igazából a hajerősítő hatásáról nem tudok nyilatkozni, mert 1-2 hajmosás után feladtam: szörnyen sprőd állagú lett a hajam, összegubancolódott és totál lelapult. A gyorsan zsírosodó hajamra nagyon nem vált be. Mivel sokan írták, hogy balzsam nem árt hozzá, azzal próbáltam még kompenzálni, de az meg rapid sebességgel tovább zsírosította a hajamat. Úgyhogy ez a kombó nagyon nem vált be. Ha nem öregszik meg állásban, talán egyszer visszatérek hozzá próbaképp, de egyelőre kidobott pénznek tűnik... Inkább vitaminnal erősítem a hajam.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 28.

anndee

2020. november 3.

A Plantur samponomat cseréltem le erre, olcsóbb alternatívát keresve. Az itteni vélemények alapján vettem meg, elsőre igazából semmi extrát nem tapasztaltam,gondoltam ez is csak egy mellényúlás lesz. Aztán szép lassan azt vettem észre,hogy elfogyott az első flakon és veszem a következőt. A hajhullásomnak semmi nyoma sincs, bár én inkább főleg a hajnövekedés reményében vettem,és szerintem azon is segített. Előttem írta valaki,hogy leszedi a hennát, én ezt nem tapasztalom, nem tudom, hogy velem van-e a baj :D de az új henna+cassia keverékem miatt még vörösebb is,mint szokott,nem tűnik fel,hogy piszkálná a színét. Az ára meg a hatása miatt ajánlom, a zsírosodáson sajnos nem segített,ugyanolyan gyakran mosok hajat, bár kezdem azt hinni,hogy ebbe bele kell törődnöm, így csak 4 csillagot adok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 3.

birdy70

2020. október 18.

Jó hatású sampon, de a festéket kikezdi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. október 18.

Jó hatású sampon, de a festéket kikezdi.

vadbarack

2020. október 18.

Nagyon szeretem, ár érték arányban és elérhetőségben teljesen jó, a vörös pigmenteket kicsit szedi, szívja a festett hajból, de alapvetően nekem bevált, az illata kellemesen gyógynövényes, teljesen vállalható. Babahajak szépen láthatóan növögetnek, a cseppeket is használom és együtt elég jó a hatásfok. A hajhullást mérsékli, ( aminek ugye ezer oka lehet, gyulladás,stb,) nyilván nem atom csodaszer, de teszi a dolgát. A színvesztés miatt kap 4 csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 18.

Gyulladáscsökkentők: Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract
Vitaminok: Panthenol

Csalángyökér. A népi gyógyászatban vizelethajtó, vesekőhajtó és hólyaghurut elleni gyógynövényként használt.

Közönséges dió. A kozmetikumokban mind a diófa levelét mind a magját, és a termés héját felhasználják. A diólevelek cseranyagokat, flavonoidokat, némi illóolajat tartalmaznak. A termés héjában a kezet erősen barnára festő naftokinon-származékok találhatók. A CosIng besorolása szerint a levélnek szövet összehúzó, tisztító, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és nyugatató hatása is van.

Az orvosi somkóró kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint összehúzó, a bőr komfortérzetét növelő, szagokat, ízeket semlegesítő hatású összetevő.

Az édeskömény gyümölcsének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint a bőrkomfortérzetét növelő, bőrkondicionáló, tonizáló és bőrpuhító hatású összetevő. Hidratáló, nyugtató hatással van a száraz, irritált bőrre.

Nyírfa levél. A Dr Hauschka honlap szerint a nyírfa elsődleges gyógyhatása, hogy vizelethajtó és anyagcsere elősegítő hatása van, így méregtelelnítő kúrákban használt. A nyírfa nedve pedig hajhullás, korpa és hajzsírosodás elleni anyag, mellyel hajápoló termékekben találkozhatunk.

lándzsás útifű levelének a kivonata. A kozmetikumokban baktériumölő, gyulladáscsökkentő tulajdonsága miatt használják.