Varga

Ár:   1000 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: h.krisz, Módosítva: 2012. március 1.

Lelőhely:   drogériák
Kategória:   Samponok

Minden hajtípusra. Bőrbarát PH-val.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Kbrigi11

2022. április 13.

Eddigi legjobb sampon, amit használtam. Nem zsírosítja a hajat, a cseppekkel együtt pedig nagyon sok új babahajam lett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. április 13.

dreka98

2021. december 11.

Kellemes illata van, nem zsírosítja a hajat. Cseppekkel együtt használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. december 11.

Kellemes illata van, nem zsírosítja a hajat. Cseppekkel együtt használom.

sabinaahstyle

2021. december 2.

Nagyon szeretem, nekem tökéletes az állaga és a habzás is nagyon jó, sok babahaj nőtt ki folyamatosan nő a hajam, megvagyok elégedve mindig veszek 2-3flakonnal nagyon bevált, sokáig elég lapockáig ér a hajam 1 flakon kb 2-3 hónap heti 2 mosással.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. december 2.

tyutyu

2021. november 27.

Örök kedvenc, próbáltam sokféle sampont, mióta hennázok, és csak szilikonmentest használok. Ez a legjobb!!! Szerintem a Sodium Laureth Sulfate nem akkora szívás a hajra nézve, persze biztos van, aki allergiás rá, szerencsére én nem.
Amit észrevettem, hogy ha ez az összetevő nincs benne a samponban vállalhatatlanul zsíros lesz 2 nap alatt, ezzel 4 naponta mosom. Nekem ennyi kis "káros" adalékanyag belefér. Nem bántja a henna színét, nem viszket a fejem, segíti a hajnövekedést, csak jókat tudok mondani róla, ahogy az összes Varga termékről!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 27.

ViragKisAsszony

2021. október 31.

Két flakonnal vettem már belőle, ma vettem meg a piros társát kipróbálásra. Ez a legelső szilikonmentes sampon, amit valaha használtam, és nem számítottam arra, hogy ilyen jól beválik. Persze, hogy ennek használatával szárazabbnak tűnik a haj, mivel nincs benne szilikon, ami csúszós réteget képez a hajszálak körül, ennél csak a saját haját érzi az ember. Sokkal könnyedebbnek érzem a hajam, a hajfesték is tartósabb, és nagyon örülök, hogy nincs erős, mesterkélt szaga, amit még napokkal később is éreztem korábbi samponoknál. Azt hiszem, megmaradok ennél a márkánál. Plusz pont, hogy magyar termék.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 31.

Adricska

2021. június 21.

Régebben használtam, akkor be vált, viszont most 2 hajmosás után abbahagytam, mert extrán szárítja a hajam.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 21.

dodeszka95

2021. május 15.

Egy időben nagyon hullott a hajam,akkor kezdtem el használni ezt a cseppekkel együtt.Nekem nagyon bevált,rengeteg babahajam van.Nem zsírosodik tőle a hajam,kellemes illata van,nem is drága.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 15.

Raulita

2021. május 12.

A cég oldalán mindössze 570 Ft-ba kerül ez a sampon. Én csomagban rendeltem. A minősége kiváló. Mindent tud, amit egy samponnak kell, sőt, a gyógynövényes samponokhoz képest szerintem még jobban habzik. Illata kellemes és a habja is finom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 12.

Ewymx

2021. május 7.

A hajhullás elleni cseppje meghozta a kívánt hatást, mellette ezt használom. A csepp azóta elfogyott, néha emlékeztető jelleggel használom. Illetve egyelőre maradtam ennél a samponnál. Megfelelően az állaga, jól habzik. Kellemes a hajam tapintása szárítás után (persze balzsamot is használok utána).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 7.

lolkabolka

2021. április 30.

A covidot követően, kb. 2 hónap után nekem is és páromnak is nagyon durván elkezdett hullani a hajunk. (Mindketten elég komolyan betegek voltunk) Konkrétan a sírás kerülgetett és elkeseredettségemben csak annyit mondtam a hajmosós napokon a kollégáimnak, hogy lassan egyszerűbb parókára gyűjtenem a sok vitamin és hajápolón túl. (Nyilván keserédes irónia volt) Mindkettőnknek már olyan mértékű volt a fejtetőn a hiány, hogy a fejbőrünk sok helyen kilátszott és a bőr erősen csillogott, kitűnt. Nagy mértékű vitamin kúra (GAL vitaminok) és Alpecin sima sampon +ez a Varga sampon felváltva való használata volt mindkettőnknek az áttörés. Körülbelül 2 hónap után vettük észre, hogy elkezdett megállni a hullás. Tele vagyok babahajakkal, amelyek most olyan 5-7 cm nagyságúak. Körülbelül semmilyen frizurát nem tudok csinálni, mindenhol babahajaim vannak, még a fodrász is rácsodálkozott, hogy ilyen mennyiségűt nem látott még. (Büszkén tűröm a kócos-idétlen babahajaimat :D ) Férjem haja rövid, így neki nagyon szépen besűrűsödött, a gyakori vágástól nem tűnik ki az ő babahaja. Azt vettem észre, hogy ez a sampon viszont iszonyatosan szárítja a fejbőrömet, konkrétan mosás után hullik az apró korpa szerű hámlás. Sose volt korpás a hajam, a sampon felfüggesztésével a probléma megszűnt. Emiatt Alpecin jobb nekem, de nem pontozom le annyira, lehet egyéni érzékenységem van ennek az összetevőire.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 30.

Gyulladáscsökkentők: Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract
Vitaminok: Panthenol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Csalángyökér. A népi gyógyászatban vizelethajtó, vesekőhajtó és hólyaghurut elleni gyógynövényként használt.

Közönséges dió. A kozmetikumokban mind a diófa levelét mind a magját, és a termés héját felhasználják. A diólevelek cseranyagokat, flavonoidokat, némi illóolajat tartalmaznak. A termés héjában a kezet erősen barnára festő naftokinon-származékok találhatók. A CosIng besorolása szerint a levélnek szövet összehúzó, tisztító, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és nyugatató hatása is van.

Az orvosi somkóró kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint összehúzó, a bőr komfortérzetét növelő, szagokat, ízeket semlegesítő hatású összetevő.

Az édeskömény gyümölcsének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint a bőrkomfortérzetét növelő, bőrkondicionáló, tonizáló és bőrpuhító hatású összetevő. Hidratáló, nyugtató hatással van a száraz, irritált bőrre.

Nyírfa levél. A Dr Hauschka honlap szerint a nyírfa elsődleges gyógyhatása, hogy vizelethajtó és anyagcsere elősegítő hatása van, így méregtelelnítő kúrákban használt. A nyírfa nedve pedig hajhullás, korpa és hajzsírosodás elleni anyag, mellyel hajápoló termékekben találkozhatunk.

lándzsás útifű levelének a kivonata. A kozmetikumokban baktériumölő, gyulladáscsökkentő tulajdonsága miatt használják.