Yamuna

Ár:   12 000 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   Yamuna márkabolt, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: apolka, az összetevőket feltöltötte: WorkingClassGirl, Módosítva: 2015. október 12.

Ár:   12 000 Ft
Lelőhely:   Yamuna márkabolt, online
Kategória:   Hidratáló krémek

Összetett formulája megelőzi a ráncok kialakulását, komplex hatóanyagai a statikus ráncok ellen dolgoznak. Bőrünk természetes sejtmegújító képességét serkentik belülről. Az Epidermal Growth Factor (EGF) egy innovatív növényi alapú növekedési faktor, mely a bőr saját kollagén termelését stimulálja. Ehhez rendkívüli tisztaságú Hyaluronsavat társítottak, ami az egyik legelismertebb és legközkedveltebb alapanyag a kozmetikumok világában. E komponensek együtt egy egyedülálló krémet eredményeznek.

evikehadnagy

2016. november 12.

Mikor megvettem még nem voltam annyira tájékozott, hogy az összetételek között el tudjak igazodni, valóban natúr és "mentes" -e a termék, amit vásárolok. Nahát sajnos ezzel a krémmel nagyon rosszul jártam, mert utólag vettem észre, hogy mennyi káros anyag van benne, amit itt ugyebár pirossal és sárgával jelölnek. Nagyon allergiás lett a bőröm azonnal, amint felkentem, pedig nem mondanám annyira érzékenynek a bőröm... Sajnáltam kidobni, végül a sógornőmnek oda adtam, mert ragaszkodott hozzá. Érdekes, de az ő arcát is rögtön kicsapta a krém, kellett egy pár nap mire helyre jött. Úgy gondoltam, többet nem próbálkozom yamunás krémmel.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 12.

vaczkor

2016. március 17.

Az itteni jó (főleg tesztelős) vélemények miatt vettem meg, rendes áron, talán 12e Ft volt. Ennyit azért nem ér... Nem lett tőle se rugalmasabb, se feszesebb, se teltebb a bőröm, nem éli a reneszánszát. :-) Hidratálást csak addig produkál, amíg rajtam van, ha víz éri, utána már száraznak érzem a bőröm, húzódik. Kicsit arra számítottam, hogy a kollagén stimuláció miatt majd feszesít. Meg hogy a benne lévő hialuronsav majd tölti a szám melletti nevetőráncokat. De sajna nem csinálja egyiket sem. Többen írtátok, hogy a külcsín nem OK, de a belbecs igen... én épp fordítva érzem: isteni illata, állaga van, nekem a tégelyével sincs bajom, szép, de ami a belső értékeket/hatását illeti... nem hozza, amit ígér. Olyan jó-jó, de nem vagyok elragadtatva.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. március 17.

kova

2015. december 21.

Tesztelgetem már egy hónapja, de nem vagyok maradéktalanul elégedett vele. Igazából tök jó az illata, állaga, hatása, de a szemem környékét irritálja. Ennyi a bajom vele, egyébként nagyon friss és sima lesz tőle a bőröm, és ami a legeslegjobb, hogy nagyon hamar maradéktalanul beszívódik, így életemben ez az első krém, amitől reggelre nem áll össze a frufrum. Ja igen, merthogy én éjszakára használom, nappalra nekem sok. De nappali krémet amúgy sem tudok elviselni magamon, szóval ez az én hibám inkább. A dizájn nem rossz, de egy luxuskrémtől nem ezt várnám, nekem nagyon olcsó hatása van így. Ráadásul műanyag, ami talán előnyös azért, mert nem törik darabokra, ha leesik a kezemből (de ilyen nem hiszem, hogy előfordulna). Szóval én a külső megjelenést megnyomnám a készítők helyében, a belbecs viszont rendben van, kivéve ez az irritáció. Sajnos emellett azt kell mondanom, hogy nem venném meg magamtól, mert ezt más krém is tudja, negyed áron.
Update: nagyon nagyon jó, csak ezt kenem és előre sajnálom, ha elfogy, mert annyira drága, de nagyon nélkülözhetetlen kezd lenni:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. december 21.

picur002

2015. december 15.

Hetek óta használom ezt a krémet, így már kialakult róla a biztos véleményem, jó kis krém ez. Az állaga kellemes, nem túl nehéz és valahogy olyan zselé szerű de mégis krém, viszonylag gyorsan beszívódik. Hatását tekintve jól hidratál, és úgy látom a bőröm állapota is szebb lett, amit igazából nem vártam, de semmi újat nem használok ezen kívül a rutinomban. Este szoktam használni, de kipróbáltam sminkelés előtt is és nem volt vele gond. A csomagolás nekem se nagyon jön be, de legalább a szögletes doboz teteje az aljára illeszkedően zárul, zavart volna ha nem így van. Amiért mégis levonok egy csillagot az illata és az ára, ezek miatt nem hiszem hogy újraveszem. Erős citrusos illata van amivel kezdek megbékélni, de az elején nagyon nem tetszett. A krémet tesztelésre nyertem itt krémmánián, örülök hogy kipróbálhattam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. december 15.

magyaredina

2015. november 29.

Nagyon tetszik! Gyorsan beszívódik, kellemes, tiszta puha érzet marad utána. Nagyon jól hidratál, de nem nehéz, szíros. Nagyon könnyed állaga van. A tégely is szép, elegáns. Nekem bevált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 29.

kim88

2015. november 15.

Nagyon szuper kis krem,bar amikor eloszor beleszagoltam, az uj raid illatositott rovarirto jutott rola eszembe. Felkenes utan ez az illat eltunik es nagyon kellemes lesz. Selymes az allaga,taplal es puha tapintasu utana a borom. Nem csillog tole a fejem, ejjelre es nappalra egyaránt hasznaltam. Probalok vele sporolni,mivel szamomra nem tul penztarcabarat az ara,nagyon orulok hogy teszteles utjan kiprobalhattam!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 15.

WorkingClassGirl

2015. november 6.

Lassan egy hónap használat után úgy foglalnám össze, hogy egyszerűen imádom a ragacsos állagát, könnyen beissza a bőröm, én nappalra is használom. Szét is fogok nézni a Yamuna háza táján, mert ha jól tudom az újabb krémeknek ugyanez az alapja. Amiért nem a Renessencet fogom venni: a krém fő ütő ereje, egyetlen plusz hatóanyaga, ami nem a krém alap azaz EGF, én meg még 25 se vagyok, kollagén indukciós kezeléssel próbálom eltüntetni az aknés hegeimet, szóval szerintem semmi szükségem exogén növekedési faktor forrásra. (Egyébként én nem érzem nagyon túlzónak az árát, biztos nem olcsó összetevő.)
Megj.:én is a Krémmániának köszönhetően tesztelem ;)

Első héten:
Elég szkeptikus voltam ezzel a krémmel, nem gondoltam, hogy tényleg tiszta formában fog EGFet tartalmazni, de tévedtem, az INCI végén az a peptid (Nicothiana benthamiana Hexapeptide-40 SH-Oligopeptide-1) a biotechnológiával előállított növényi epidermális növekedési faktort jelenti.
Azért is aggódtam, hogy túl sok lesz ez a krém az én bőrömnek, szerencsére megint tévedtem, elég sűrű, de nem zsíros az állaga, jól beszívódik. Az illata szerintem citromfüves, az állaga tényleg nagyon friss, mintha kicsit habos lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 6.

Megj.:én is a Krémmániának köszönhetően tesztelem ;)

Első héten:

levinyo4

2015. november 2.

Tesztelésre nyertem, olyan boldog voltam!Meglepődtem az ide kitett árra, nem tudom mennyire valós, de kissé irreális. A krém önmagában nagyon jó,puhít, feszesít, az illata szupi, könnyen beszívódik. Nekem smink alá is tökéletes volt, de éjszakára vmilyen olajjal párosítva is bizonyított. Ha az ára ez lesz, nem fogom megvenni, vannak olcsóbb krémek, amik ugyanezt a hatást hozzák.Azért kap csak négy csillagot, mert olyan hatalmas csodát nem tett..én továbbra is úgy gondolom, fontos,hogy mit kenünk a bőrünkre, de nem mindegy milyen a táplálkozásunk, milyen az otthoni bőrápolás...és persze az a fránya genetika :-)..Én minden héten radírozom az arcom, éjszakára szőlőmag olajat v argán olajat is használok..ultrahangos hatóanyag bevitelt is végzek heti egyszer...huh sok is lesz ez már:-)..de összességében ezeknek köszönhetem a bőröm jó állapotát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. november 2.

Nina29

2015. november 1.

Tesztelés céljából kipróbálhattam a terméket.Számtalan krém használata után őszintén állíthatom, eddig messze ez bizonyul a legjobb választásnak. Amellett, hogy kellemes érzést biztosít a bőrnek, csökkenti,folyamatos használata meg is szünteti a bőrhibákat .Azoknak is bátran ajánlom, akiknek irritációra való hajlamuk van, ezt a szert biztonsággal használhatják.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 1.

jikka69

2015. október 28.

szintén a krémmániától kaptam tesztelésre, azt gondolom, ezt meg kell említenem.
a krém gazdag, tápláló, és - nincs rá jobb szavam - tapadós, épp ezért én éjszakára használom. viszonylag könnyen felszívódik, és reggelre gyönyörű, tömör, egyáltalán nem zsíros bőrrel ébredek, szóval a hatása abszolút meggyőző.
az illatanyagot kihagytam volna belőle, nekem rettenetesen sok, de lehet, ahogy öregszem, érzékenyebb lesz az orrom, korábban kedvelt illatokat is nehezebben viselek.
a csomagolás mellett nem tudok elmenni, ahogy wishes írta, valóban gagyiba hajló (a képeken sokkal jobban néz ki), és ez kár, mert megérdemelt volna egy szebb külsőt (bár tudom, nem ez a lényeg)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. október 28.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Betaine, Glycerin, Hydrolyzed Hyaluronic Acid
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid
Peptidek: Nicotiana Benthamiana Hexapeptide-40, sH-Oligopeptide-1

Ofethylhexanol és Hydrogenated Olive Oil reakciójából keletkező észterek keveréke. Az összetevőt Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables-el vegyítve a szilikonfélék természetes alternatívájának tartják, mivel rendkívüli sima, selymes, púderes érzést hagy a bőrön.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Forrás: ITT

Olívaolajból kivont el nem szappanosítható lipidek. Az ún. el nem szappanosítható lipidek olyan a növényi zsírokban természetesen jelen lévő anyagok, és melyek bőrápoló tulajdonságaik miatt kerülnek felhasználásra a bőrtápláló termékekben. Az összetevőt Hydrogenated Ethylhexyl Olivate-al vegyítve a szilikonfélék természetes alternatívájának tartják, mivel rendkívüli sima, selymes, púderes érzést hagy a bőrön.

Epidermális növekedési faktor, vagyis EGF, ami az INCI listákon sH-Oligopeptide-1 néven szerepel. Kémiailag egy nagyobb méretű (53 amino savból álló) peptide molekula, ami híres arról, hogy segíti a sejtek növekedését és osztódását. A kozmetikumokban ez a hatás általánosságban tudja javítani a bőrminőséget és csökkenteni a ráncokat.

Ugyanakkor az EGF (és általában a növekedési faktorok) egy eléggé vitatott molekula is. Az egyik fő aggodalom körülötte, hogy a rákos sejtek növekedését ugyanúgy tudja fokozni, mint az egészségesekét, ugyanakkor nem rákkeltő, vagyis egy egészséges sejtet nem alakít beteg sejtté. Minden esetre Psoriasis (sjetosztódással összefüggő bőrbetegség) esetén nem ajánlott. Részletes infó az EGF-ről az INCIDecoderen