Yves Rocher

Ár:   4490 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Lelőhely:   Yves Rocher márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: HallerRebecca, Módosítva: 2022. augusztus 15.

Lelőhely:   Yves Rocher márkaboltok
Kategória:   Egyéb kozmetikumok

2022-ben megújult változat!

Fokozatosan barnítja és megszépíti a bőrt. Azonnal hidratál és kellemes nyári illatba burkolja a bőrt.

• Több mint 94%-ban természetes eredetű összetevőket tartalmaz
  • 100%-ban természetes eredetű önbarnító hatóanyag
  • Ásványi olaj-, szilikon- és parabénmentes
  • Bőrgyógyászati felügyelet mellett tesztelt termék

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Kriszti9120

2024. február 15.

Arcra használtam még csak. Első alkalommal nem sok mindent láttam. Másodjára picit többet kentem és reggelre nagyon szép barna lettem mint aki napozott 3 napot! :D A hajvonalamnál nem kentem bátran így ott látszik a különbség hogy mennyire barnított. Foltos nem lettem, de előtte rendesen tisztítottam az arcomat, radíroztam. Kíváncsi leszek ha jön a jó idő és lekerülnek a hosszú ruhák, a karomon lábamon hogy fog működni. Akciósan vettem , szerintem ha csak arcra használja az ember akkor nagyon sokáig elég lesz és megéri az árát!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2024. február 15.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Methylpropanediol, Glycerin
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Citric Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol

Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emolliens), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.

Szintetikus összetevő, amely oldószerként működik. Segíti az aktív hatóanyagok (pl. szalicilsav) felszívódását. A Methylpropanediol hidratáló tulajdonságokkal is rendelkezik, ráadásul ragacsos utóérzet hagyása nélkül. Nagyon jó antimikrobiális tulajdonságokkal is rendelkezik, ezért tartósítószer-keverékek részeként is használják, mivel elősegíti a tartósítószerek hatékonyságának növelését, ezért azokból kisebb mennyiségre van szükség.

Bőrpuhító (emolliens), bőrjavító (skin conditioning) és oldószer. Száraz érzetet hagy maga után.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

A makadámia fa terméséből előállított olaj. Kiváló hidratáló, védi a hajat és a bőrt. Magas arányban tartalmaz esszenciális zsírsavakat (olein sav, palmitolein sav), ezért kiváló helyettesítője állati olajoknak. Hasonlít az emberi bőr faggyú szerkezetéhez. Könnyen felszívódik és puhává, rugalmassá teszi a bőrt. Viszonylag stabil olaj. Elsősorban nehezebb krémekhez és a száraz bőr számára ideális összetevő.

Kókuszolajból származó összetevő. A kozmetikumokban oldószerként, emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használatos segédanyag.

Sűrítő és kötőanyagként használt cellulóz (növényi rost) származék

Emulgálószer, melyet a kozmetikumokban az emulzióstabilizáló (nem válnak szét idővel a az egyébként nem keveredő víz és olaj bázisú összetevők) tulajdonsága miatt használnak. Segíti még az oldhatatlan részecskék szép és egyenletes eloszlatását a kozmetikai formulákban.

Gyakran használt emulgeáló hatású segédanyag, amely a kozmetikumokban segíti a víz és az olajos fázisok összekeveredését.