Yves Saint Laurent

Ár:   16900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: petra9229, Módosítva: 2015. szeptember 21.

Lelőhely:   parfümériák

Illatösszetevők: mimóza, ibolya, rózsa, gyöngyvirág

Ár: 25000 , Eladó: Malackak
Állapot: használt, Helyszín: --, fizetés: Fox automata/ ajánlott

szafficska

2020. szeptember 29.

Kellemes rózsa illata van és nagyon tartós, az elején elég erőteljes, viszont a lecsengése nagyon kellemes. Anyukám használja, nem az a "mai fiatalos illat".

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. szeptember 29.

Burya

2019. október 22.

C.C. Catch, válltömés, kék szemfesték. Ez kérem a '80-as évek üvegbe zárva. Egy időkapszula. Púderes virágcsokor, de nem a babapopsi púder, ami manapság oly népszerű, hanem virágporos. Nehéz körülírni, pedig maga az illat egyszerű, mint a tök. Rózsa, szárával, zöld levelével, aztán ibolya, kicsit nedves, földes alapon, de a mimózától végig poros és édes, bár közel sem annyira, mint mondjuk Guerlain virágillatai (pl. Champs Elysées, Insolence, Idylle stb.). Nekem ez nem az elegáns francia hölgy illata, hanem Madonna a legvagányabb időszakában, a Kétségbeesve keresem Susant! és a Papa Don't Preach idejében '85-86 körül. Én a magam részéről meg vagyok veszve a '80-as évekért, a színek, illatok, hangulatok egyszerűen utánozhatatlanok, minden vibrált és mozgásban volt. Ez az illat már régen kifutott, a LVEB, Sí és egyéb cukormasszák korában inkább csak az lep meg, hogy még gyártják, de én nagyon örülök neki! Azért igyekszem tekintettel lenni másokra és csak akkor fújom, ha egyedül vagyok otthon és az ágy tetején ugrálva hajkefébe énekelem a Girls Just Wanna Have Fun-t. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 22.

Pajzs

2019. augusztus 18.

Nem. Nein. No. Nie. Hет. Ne.
Rózsa és ibolya, kacagás, selyemsuhogás: igen.
WU2-ben ázó szegfűszeg: nem.
Nem és nem. Csak nem.
Azért tartok belőle itthon egy kis mintát, hogy tudjam, mennyire nem.

Kettőnk kapcsolatát két csillagra értékelem, mert a sok nem mellett azért néha cseppentek egyet a mintámból a csuklómra. Pont azért, mert: nem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 18.

Nem. Nein. No. Nie. Hет. Ne.
Rózsa és ibolya, kacagás, selyemsuhogás: igen.
WU2-ben ázó szegfűszeg: nem.
Nem és nem. Csak nem.
Azért tartok belőle itthon egy kis mintát, hogy tudjam, mennyire nem.

tigerkid

2019. március 24.

Egy a nagyágyúk közül. Az újabb kiadásokat nem szagoltam, nekem egy kb 20 éves darab van, ami tökéletes állapotnak örvend. Úgy kell tisztelni őt, mint a Chanel 5-öt, vagy Lancome Magie Noirját. Nélküle nem lennék, aki vagyok, nem lettem volna parfüm rajongó már a 90-es években.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 24.

Piscinke

2017. december 15.

Nekem kicsit kesernyés, hervadt rózsaillat, így első tesztelés után. A Roses des Vergers verzió van meg nekem régebbről, az nagyon friss, tavaszias, könnyű - de ez az eredeti nekem most nem tetszett annyira.

Update 2017. február:
Egy kedves krémmániástól kaptam mintában egy vásárlásom mellé. Na, mondom, akkor próbáljuk ki megint. Nem értettem anno, hogy miért nem jön be nekem, mikor Grojsman, meg tök jók az illatjegyei is, stb. És tényleg, ezúttal mintha valami tök mást éreztem volna. Nyoma sem volt a szúrós hervadt rózsának. Valami nagyon nőies, puhán körülölelő púderes-virágos illatot éreztem, némi édesen friss beütéssel. Nyilván a neve és a kora miatt, de egy '80-as évekbeli fiatal francia anyukára asszociáltam róla, aki laza, egyszerű, és időnként olyan természetességgel dob be 1-1 csinosabb rózsaszínű/piros ruhadarabot vagy kiegészítőt, hogy fel sem tűnik neki, hogy milyen vonzereje van.

Update 2017. december: Lett végre egy kis fújósom belőle. SZERELEM, SZERELEM!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 15.

Update 2017. február:

Update 2017. december: Lett végre egy kis fújósom belőle. SZERELEM, SZERELEM!!!

Erina

2017. november 6.

Kicsit édes, kicsit rózsás, kicsit retro illat, kicsi, kemény két órás tartóssággal. Sajnos nekem ez az YSL illat egyáltalán nem vált be pedig szeretem a legtöbb illatát.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 6.

KolozsiTimea

2017. április 25.

Valamikor nagyon régen volt belőle egy kis luxus mintám,már nem emlékszem hány ml-es,azt elhasználtam,nagyon tetszett,de valamiért nem vettem belőle nagyobb kiszerelést.Mikor aztán elhatároztam magam hogy megveszem nagy üvegben,valahogy már nem tetszett.Kíváncsi volnék ha most megszagolnám vajon tetszene-e? Nem merem megszagolni,mert valamiért mégis jó emlékeim maradtak meg róla,annak ellenére hogy nem vállaltam be a nagyobb kiszerelést.Emlékeim szerint nagyon kellemes virág illata volt.Az emlékek miatt 4 csillag

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. április 25.

eperjeske

Korcsoport: >54
2016. december 16.

Valahogy most eszembe jutott, hogy bizony a 80-as években egy tavaszon ez volt az illatom. Isteni illat volt, de rajtam egy kicsit sem bizonyult tartósnak. Ezért is nem lett kitartó és visszatérő a kapcsolatunk.
Most ahogy olvasgatom a véleményeket, lehet hogy közben kicsit változtattak az illaton? Talán érdemes lenne újra találkoznunk?

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2016. december 16.

Rebje

2016. december 7.

Rajtam a rózsa dominál, de nem folytóan. Egy kellemes vintage virágoskert. Nem nagy kedvencem, szerintem ez kifinomult, 50-es hölgyeknek állhat igazán jól. Nagyon tartós.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. december 7.

jomosono

2016. augusztus 31.

Imádom!Gyerekkoromban édesanyámnak volt ilyen finomsága,akkor is megfogott,és most is,régi vintage klasszikus ,de vetekszik az új luxus parfümökkel ma is.Nagyon tartós tiszta virág illat.Kor kell hozzá,hogy méltón tudd viselni!!Kizárólag 30 felett!
Nagyot alkottál YSL....Köszönet érte!!!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. augusztus 31.

Nagyot alkottál YSL....Köszönet érte!!!