Yves Saint Laurent

Ár:   3500 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: gerbaud, az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2018. április 4.

Lelőhely:   parfümériák

A parfüm eredeti neve Champagne volt, 1993-ban debütált.

Fejjegyek: sárgabarack, őszibarack, nektarin, menta, kömény, csillagánizs

Szívjegyek: szegfű, rózsa, licsi, jázmin, írisz, ibolya, gyöngyvirág, fahéj

Alapjegyek: virginiai cédrus, vetiver, vanília, styrax, pézsma, pacsuli, moha, kókusz, benzoin, ámbra

Yves Saint Laurent 🥂Yvresse EDT 10 ml fújós
Ár: 3.200,- plusz foxpost vagy postán maradó ajánlott , Eladó: havana74
Állapot: Saját üvegéből frissen átfújva, minőségi üveg fújósba, Helyszín: Kaposvár, fizetés: előre utalás után küldöm
Phoenix19

2019. október 19.

Több évtizeddel ezelőtt olyan rendkívül fontos alkalmakra használtam, mint pl.házibulik. Pár éve sikerült beszereznem egy kifogástalan illatú, majdnem teli üveget, nagy kiszerelésben. Rettentően vártam a hordócskát, mert nagyon kopottasak voltak az illatemlékeim. Amikor megérkezett a gyönyörű aranyló dobozában, olyan óvatosan bontottam ki, mintha bomba lenne benne, majd izgatottan megszagoltam....ajaj.....már első szimatra tudtam, hogy egy nagyon rossz döntést hoztam, óriási hiba volt megvenni. Nagyon megváltozott az ízlésem. El kellett adnom áron alul, hiába ritkaság, alig bírtam eladni, a kb. 90 ml mennyiségű parfümtől egy 15-17 ezer ft értékű cserével tudtam megszabadulni. Teljesen szesz szagú. Igen, pezsgő. Nem is csodálkozhatok, hiszen Champagne néven született, csak átkeresztelték a nagyon frappáns Részegségre (ivresse). Erjedt bor, erjedt piaszag. Antialkoholista lévén eléggé nehezményezem, hogy cefre szagom legyen. Ráadásul barackos. Jesszusom. Egyik jobb, mint a másik. De így együtt barackos pezsgőillatként még mindig jobb, mintha barackpálinka lenne. Sokszor láttam ilyet vendégségben az italok közt, úgy hívják Voile barackos pezsgő. Na annak van teljesen ilyen illata.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. október 19.

barni8

2019. szeptember 5.

Ez a parfüm fehér. Fehér. Ibolyaszirmok hóban. Jázmonszirmok tengerhabon. Gyöngyvirág harangok kagylócsónakban. Gyöngykoccanások.

Ez az illat rózsaszín. Rózsaszín. Szegfűlepkék virradatkor. Barackhéjak sercenése, tündértojások.

Ez a nektár narancs. Narancs. Nektarinhús és naplemente.

És lila. Licsihajócskák.

És kék is. Kék. Égre szórt íriszek.

Bronz és barna. Fahéjsípok és fénylő ánizscsillagok.

Az Yvresse zöld. Ír mezők és mohatenger. Páfrányszellő vetiver.

Vörös. Rózsába suttogott vers.

És ezüst. Felkelő Hold. Cédruslombok. Hárfaszólam.

Ez a parfüm arany. Ámbragömbök, pézsma, styrax.
Arany. Aranytinta aranylapon.
Arannyal hímzett mosoly.
Aranyba ejtett könnycsepp.

Ez a parfüm tökéletes.
Édesanyámra emlékeztet.
Aki egy királynő volt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 5.

Ez a nektár narancs. Narancs. Nektarinhús és naplemente.

És lila. Licsihajócskák.

És kék is. Kék. Égre szórt íriszek.

Bronz és barna. Fahéjsípok és fénylő ánizscsillagok.

Az Yvresse zöld. Ír mezők és mohatenger. Páfrányszellő vetiver.

Vörös. Rózsába suttogott vers.

És ezüst. Felkelő Hold. Cédruslombok. Hárfaszólam.

Ez a parfüm arany. Ámbragömbök, pézsma, styrax.
Arany. Aranytinta aranylapon.
Arannyal hímzett mosoly.
Aranyba ejtett könnycsepp.

Ez a parfüm tökéletes.
Édesanyámra emlékeztet.
Aki egy királynő volt.

elvanui

2019. május 28.

A legdrágább éttermeknél, a leggyönyörűbb aranyifjaknál, a legselymesebb gyöngyöknél, a leggyöngyfényűbb selymeknél, a leghamvasabb baracknál, a legkristályosabb pezsgőnél, a legragyogóbb kristálynál, a leggazdagabb damasztnál, a legcsengőbb ezüstnél alább nem adja.
Luxusban született, luxusban is fog meghalni.
Fogalma sincs, hogy csak egy pezsgőbe pottyant őszibarack.
Amíg élek, imádni fogom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 28.

Luxusban született, luxusban is fog meghalni.
Fogalma sincs, hogy csak egy pezsgőbe pottyant őszibarack.
Amíg élek, imádni fogom.

tigerkid

2019. március 13.

Benne van a top 10-ben nálam, ha lehet ilyet mondani. Még 1994-ben ismertem meg Champagne néven, majd Yvresse néven még vettem egyet a 90-es években, ami azóta is tart. Egy a nagyágyúk közül, amik akkor mentek. Őszintén szólva akkoriban - egyet leszámítva - az Yves Saint Laurent összes parfümét szerettem, sőt a 2000-es évek elején is. Sajnálom, hogy ezt az eredeti illatot megszüntették és lett egy "lebutított" új, kíváncsi lennék az illatára. Ennek a parfümnek azért adok 5 csillagot, mert nincs 6.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 13.

havana74

2017. október 13.

Amikor ez a pezsgő, ünnepelt nagyasszonyos illat született, épp akkor érettségiztem. Csak idén találkoztam vele, mint Yvresse.... pont jókor, jelentem felnőttem hozzá, megmutatta nekem valódi szépségét és egyediségét. Az ünnepnapok öltözékének kiegészítője, minimum egy színház, a gyerekem nagyszínpadi előadása vagy kiöltözős éttermi, ünnepi vacsora szükségeltetik hozzá, hogy aranyszegélyes hordójából fújjak magamra. Talpig sminkben, csiniben, az alkalom megkoronázására hivatott.
Ha munkahelyre fújnám, főnököm nem bírná magában tartani a kérdést. - Melyik csehóban voltál, angyalom?
Van benne valami varázslat, hogy lehet fák, virágok kivonatából pezsgőillatot komponálni?! Utánozhatatlan, egyedi, szeretem, hogy van!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 13.

tgerika74

2017. február 15.

Sokáig szerepelt a kívánságlistámon. Aztán vettem 5 ml-t. Még jó, hogy csak annyit. Mindenki utálta rajtam. A gyerekem azt kérdezte, mi ez az öregasszonyos szappanszag, mikor beszállt mellém a kocsiba. A férjem irritáló wc-illatosítót emlegetett. És amikor visszatértem a szobába, ahol előtte huzamosabb időt töltöttem ezzel befújva, régmúlt húsvéti hangulatom támadt. Szóval nem lehet rákenni, hogy fiatalos lenne, de tisztelgek a nagyok előtt. Magamra azonban nem fújom többet.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. február 15.

bobherceg80

2016. augusztus 9.

Csodás barack illat,elegáns,nőies,nagyon finom.Leheletnyit fűszeres,pont jól.És tartós is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 9.

mplaura89

2016. április 2.

Hú nekem ő nagyon nem. A leírás alapján egy gyümis kis finom szolid fiatalos illatra számítottam, erre kaptam egy Chanel No 19.Poudré jellegű tömény erős-púderes, inkább idősebb korosztálynak való, mindenképpen alkalmi illatot. Nem igazán tudom hova tenni. Az elején barackos, aztán brutál tömény ibolya-púder kombó, lemoshatatlan. Sajnos nem az én világom:(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 2.

egyboszorka

2016. február 12.

Az, hogy az örök kedvenceimből mind- mind több példányt tartok itthon, a hörcsögtermészetemen kívül az Ő bűne. Elhasználtam egy üveggel, az újravételét mindig tervezgettem, persze közben jött sok más rendkívül fontos és sürgősen beszerzendő darab, Yvresse majd legközelebb, úgysem szűntetik meg. A fészkes fenét nem. És mindezt olyan gyorsan, hogy mire észbe kaptam és végigkérdeztem az összes helyen, ahol elérhető volt, már sehol nem tudtak adni. El nem tudom mondani, hogy mennyire sajnálom. Csodálatos, nagyvilági, egyedi és nőies illat. Gyönyörű összhangban a szegfű, a rózsa, a barack, a lehelletnyi csillagánizs és kömény ad neki egy kis pikantériát, frissességet, az ámbra és a vanília mélységet. Tökéletes illat, az eredetileg adott név ( Champagne) nagyon találó volt. Az Yves Saint Laurent ház is felfrissítette a régi klasszikusait, fragrantica-n szokás szerint hideg-meleg, erre már nem is adok. Egy helyen láttam csak, egy netes parfümáruházban az újat, de anélkül nem merem megvenni, hogy ne szaglásznám meg előtte... Kár, nagy kár az eredetiért. Ha valaki esetleg ismerné az újat, kérem szépen, írjon róla! A réginek nem elég a sokszor öt csillag...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 12.

Vaslady

2016. január 5.

2013.10.06Teszteltem,a napokban.Nem ajánlották,fiatal vagyok még ehhez mondták.
Egy 60 ml üvegecske üldögélt magában a polcon,előtte a tester,amiben jó akarattal is csak pár csepp parfüm volt...
Megkérdeztem milyen parfüm ez?
Á,magácska ehhez még fiatal,ezt nem is ajánlanám...jött a válasz.
Én mégis kiakartam próbálni ezt a gyönyörű kis üvegű parfümöt.
Papirra fújták,és én vártam a csodát,picit megillatoltam,de erős volt az alkohol ,igy vártam vele.....aztán mutattak mást,a ma trendi kis csodákat,majd ujból megszagoltam,végül a csuklómra is kértem egy fújást....
Az orrom már tele volt a proba illatokkal,lassan sétáltam haza felé,majd kiszellőzött fejjel,ismét beleszagoltam.
Szerelem lett egy csapásra,mintha egy novemberi ,ködös reggel erdőben sétálnék,tölgyfák és moha között...nekem ez jött le.
Semelyik parfümhöz nem tudnám hasonlitani,nem is könnyű tucat illat,és inkább őszi-téli,de nagyon megfogott.Enyém lesz Ő,már spórolok rá :)
Yves Saint Laurent parfümház,ezzel a parfümmel megint nagyot nőtt a szememben,egyre jobban vágyok rá,hogy lehetőségem legyen az összes női parfümöt tőlük kipróbálni....:)
5 csillagot adok,de ha lehetne inkább 6 lenne :)
2013.10.27
Update:enyém lett ő,megvettem,maga csücsült már csak a parfümériában a polcon,és rám várt :)
Tegnap szülinapomon őt viseltem,és nagyon szeretem :)
2016.01.05
Update2:Igen,megköveteli a minuszokat,igy ma őt vittem társamként a munkahelyemre.
Nekem Ő a hideg,téli zord időben tetszik.
Reggel 7-kor fújtam fel,de még most délután 3 körül is hihetetlenül tartós,mintha csak most fújtam volna.
Fanyarsággal indit,és milyen találó a neve,tényleg a pezsgő jut róla az eszembe.
A fragrantican a barackot,nektarin helyezik előtérbe,tehát más bőrén ők érvényesülnek.
Mig rajtam a tolgymoha,fahéj,ánizs,kömény,szekfű,vanilia viszi a primet,de jól teljesit a menta is!
Különleges illat,mindennap nem is szeretném viselni,félnék,hogy elvesziti a varázsát!
Ami külön tetszik,hogy kevesen használják,nem jön szembe,(eddig még senkin sem éreztem).
Sajnos egyre nehezebben beszerezhető,nagyon becsüllek,hogy vagy nekem :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 5.

2013.10.06Teszteltem,a napokban.Nem ajánlották,fiatal vagyok még ehhez mondták.
Megkérdeztem milyen parfüm ez?
Á,magácska ehhez még fiatal,ezt nem is ajánlanám...jött a válasz.
Én mégis kiakartam próbálni ezt a gyönyörű kis üvegű parfümöt.
5 csillagot adok,de ha lehetne inkább 6 lenne :)
2013.10.27
Tegnap szülinapomon őt viseltem,és nagyon szeretem :)
2016.01.05
Nekem Ő a hideg,téli zord időben tetszik.
Sajnos egyre nehezebben beszerezhető,nagyon becsüllek,hogy vagy nekem :)

Antioxidánsok: BHT
Hidratálók: Propylene Glycol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színező anyag. (Piros)