Kövess minket Instagramon is! :)


Zymogen Ferment Houttuynia Cordata Extract Serum
Ár: | $28.90 | Kategória: | Szérumok, Kezelések | |||
Kiszerelés: | 105 ml | Bőrtípus: | Száraz | |||
Lelőhely: | online külföldről | Bőrprobléma: | Túlérzékenység |
A krémet feltöltötte: hajnalka39, az összetevőket feltöltötte: NoraH, Módosítva: 2017. augusztus 21.
Ár: | $28.90 | |
Kiszerelés: | 105 ml | |
Lelőhely: | online külföldről | |
Kategória: | Szérumok, Kezelések | |
Bőrtípus: | Száraz | |
Bőrprobléma: | Túlérzékenység |
TERMÉKLEÍRÁS
Ez a szérum teljes mértékben ellátja a bőrt nedvességgel, segít kigyógyulni a bőrfertőzésekből, és nyugtatja az irritált bőrt.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Alcohol
al
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Bacillus/Houttuynia Cordata Extract Ferment Filtrate
,
Sodium Lactate
h
,
Sophora Japonica (Japanese Pagoda Tree) Flower Extract
,
Aspergillus/Saccharomyces/Rice Ferment Filtrate
,
Glycyrrhiza Inflata (Batalin) Root Extract
,
Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract
eo I gy
,
PEG-60 Hydrogenated Castor Oil
ti I eu
,
Azelaic Acid
,
Salicylic Acid
kh I gy
,
Lactic Acid
h I kh
,
Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane
ti I eo I h I szil
,
Coceth-7
ti I eu
,
Triclosan
ta
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Hydroxyethylcellulose
,
Allantoin
gy
0
0
,
PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether
,
PEG-40 Hydrogenated Castor Oil
ti I eu
,
Sodium Hyaluronate
h
0
0
,
Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil
,
Parfum / Fragrance
i
,
Phenoxyethanol
ta
krémajánló

Butylene Glycol az egyetlen akné "trigger" ,nagyon jó kis szérum,picit szárít ki kell tapasztalni milyen termékekkel lehet használni.Viszont a krém nagyon zsíros ,és szerintem pattanásra hajlamos bőrúeknek nyáron nem igazán előnyös használni.
http://www.wishtrend.com/skin-care/732-centella-asiatica-seeds-cream-zymogen.html?search_query=zymogen&results=10
Cosdna:
Ingredient Function UV Acne Irritant Safety About Comedogenic, Irritation and Safety
Water
‧Solvent 1
Butylene Glycol
‧Solvent
‧Moisturizer 1 0 1
Cetearyl Alcohol
‧Surfactant
‧Viscosity Control
‧Emulsifier 2 2 1
PEG-100 Stearate
‧Surfactant 1 0 3
Cetearyl Glucoside
‧Viscosity Control
‧Moisturizer
‧Emulsifier 1
Lactobacillus
Glyceryl Stearate
‧Emollient
‧Emulsifier
Alcohol
‧Solvent 2
Bacillus/
glutamic Acid Ferment Filtrate
Sophora Japonica Flower Extract
1
Centella Asiatica Extract
‧Anti-inflammatory 1
Bacillus Ferment
1
Aspergillus/Saccharomyces/
Rice Ferment Filtrate
‧Moisturizer
Houttuynia Cordata Extract
1
Zinc Oxide
‧Astringent
‧Sunscreen extensive extensive 1 0 2~3
Glycyrrhiza Inflata Root Extract
1
Squalane
‧Moisturizer
‧Antioxidant
‧Emollient 1 0 1
Dimethicone
‧Emollient 1 0 1
Cyclomethicone
‧Solvent
‧Viscosity Control
‧Antistatic
‧Moisturizer
‧Emollient 0 0 2
Diethoxyethyl succinate
‧Solvent
Polysorbate 60
‧Surfactant
‧Emulsifier 3
1,2-Hexanediol
‧Solvent 1
Hydroxyethyl Acrylate/
Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer
‧Surfactant
‧Viscosity Control 1
Polysorbate 20
‧Surfactant
‧Emulsifier 0 0 3
Sulfur
‧Antistatic 0 0-2 1
Sorbitan sesquioleate
‧Emulsifier 1
Dimethyl sulfone
‧Solvent
‧Viscosity Control 1
Ethylhexylglycerin
‧Moisturizer 1
Disodium EDTA
1
Xanthan Gum
‧Viscosity Control 1
Tea tree leaf oil
‧Fragrance
‧Antioxidant 1
Phenoxyethanol
‧Preservative 4
Fragrance
‧Fragrance 1~4


Fontos hatóanyagok a krémben
Gyulladáscsökkentők: Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Salicylic Acid, AllantoinHidratálók: Butylene Glycol, Sodium Lactate, Lactic Acid, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Sodium Hyaluronate
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Lactic Acid
Vitaminok: Panthenol
Alkoholok: Alcohol
Emolliensek: Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Panthenol
Emulgeálószerek: PEG-60 Hydrogenated Castor Oil , Coceth-7, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil
Szilikonok: Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane
Tisztítószerek: PEG-60 Hydrogenated Castor Oil , Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Coceth-7, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil
Illatanyagok: Parfum / Fragrance
Tartósítószerek: Triclosan, Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
A kozmetikumokban oldószerként, sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos. Szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, és elősegítheti a káros szabad gyökök képződését is, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található. A híres amerikai bőrgyógyész, Leslie Baumann szerint kerüljük azokat a készítményeket, ahol az alkohol az INCI lista első 7 helyének egyikén található.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
A tejsav nátrium sója, melyet hidratáló és ph szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A kozmetikumokon kívül élelmiszerekben is találkozhatunk vele E325 néven, ahol gombaellenes hatása miatt húskészítmények szavatosságának a meghosszabítására használják.
A kínai édesgyökér gyökerének a kivonata; gyakran hivatkoznak a hatóanyagra Licochalcone A-ként. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő, de készült róla egy Beiersdorf által végzett kutatás, mely szerint erős gyulladásgátló hatással is bír, ezáltal csökkenti a száraz, égő bőr viszkető érzését, szárazságát. Egy japán kutatás szerint az összetevő 5-alfa reduktáz gátló hatása miatt faggyúképződést csökkentő hatással is bír. Az összetevővel elsősorban korpásodás elleni samponokban, száraz bőrre való testápolókben és problémás bőrre szánt arcápoló termékekben találkozhatunk.
Az édesgyökér gyökerének a kivonata. A CosIng besorolása szerint az édesgyökér-kivonat bőrvilágosító (pigmentfoltok elleni), gyulladáscsökkentő, nyugtató, bőrsimító és puhító összetevő.
Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.
Azelainsav, mely számos bőr- és hajkondicionáló része. Bőrgyógyászati készítményekben is alkalmazzák, általában más szerekkel kombinációban.
- Pattanás: Az azelainsavat enyhe és közepesen súlyos akne ellen alkalmazzák, mind mitesszeres, mind fertőzéses esetben. Gátolja az aknét okozó baktérium növekedését, ezáltal tisztán tartja a bőr pórusait.
- Rosacea: A kivörösödött bőr kezelésére az azelainsav gyulladásgátló hatását használják helyileg alkalmazott gél formájában.
- Pigmentkezelés: Az azelainsavat különböző bőrszíneződések kezelésére használják, pl. melazma fertőzés utáni hiperpigmentáció, különösen sötétebb bőrűek esetén. Az azelainsav csökkenti a melanin mennyiségét.
Szalicilsav vagy BHA (beta hydroxy acid). Pattanások és mitesszerek ellen az egyik leghatásosabb ma ismert, helyileg (vagyis a bőrön, és nem szájon át bevéve) használt összetevő. Egyrészt az AHA-savakhoz hasonlóan kémiai hámlasztó, azonban az AHA-kkal ellentétben nem vízben, hanem zsírban oldódik, így képes a pórusok belsejében is hámlasztani, ezzel mintegy „kitisztítva” azokat. Másrészt a szalicilsav hatásos gyulladáscsökkentő is, ami szintén fontos a pattanások kezelésében. A szalicilsavat általában 0,5-2%-os koncentrációban használják, hámlasztó hatását pedig 3 és 4 közötti pH-érték esetén fejti ki a legjobban. A közhiedelemmel (és a glikolsavval) ellentétben a szalicilsav nem teszi érzékenyebbé a bőrt a napra. Részletesebb infó a kémiai hámlasztó savakról és az otthoni kémiai hámlasztásról a blogon.
Tejsav, mely előállítható a tejből, bár a kozmetikumokban leginkább mesterségesen előállított verziót használnak. Az AHA-savak csoportjába tartozik, a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatása van. Mint kémiai hámlasztó, a glikolsav után a második legtöbbet kutatott AHA, annál valamivel gyengédebb és valamivel nagyobb molekulaméretű összetevő. Hámlasztó tulajdonsága mellett a tejsav remek hidratáló is.
Mesterséges bőrkondicionáló, vízmegkötő anyag. Szilikon féle.
Paula Begoun szerint jó baktérium ellenes anyag, az azonban kérdéses, hogy valóban használ-e a pattanások kezelésében. Az is felmerült, hogy a túlzott triclosan használat hozzájárulhat antibiotikum rezisztens baktérium törzsek kialakulásához. A CosIng besorolás szerint dezodoráló és tartósítószer.
Az EWG szerint a triclosan egy magas biztonsági kockázatú összetevő, mely mérgező hatássa lehet az endokrin mirigyekre. Az összetevő Japánban és Kanadában csak korlátozott mennyiségben használható a kozmetikumokban.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
Cellulózból származó zselésítő és sűrítő anyag. A CosIng besorolása szerint még felületi hártyaképző, emulzió stabilizáló és a krémet homogénné tevő segédanyag.
Gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású anyag, mely segíti a sebgyógyulást is. Mesterségesen húgysav lúgos permanganátoldatos oxidációjával állítható elő. Az összetevővel gyakran találkozhatunk pattanások elleni termékekben.
Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.
A hialuronsav só formája, mely a bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (natural moisturizing factor, NMF). A lipidekkel együtt az NMF-ek segítenek megőrizni a bőr víztartalmát, feszességét. Ha csökken a bőr NMF- és lipidtartalma, az a bőr hámlását, kellemetlen feszülését és finom ráncokat eredményez. A kozmetikumokban alkalmazva a sodium hyaluronate képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. Részletes információ a futuredermen.
Ausztrál teafa cserje leveléből kivont olaj. A teafa olajnak fertőtlenítő, baktérium ellenes tulajdonsága van, mely hatásos lehet a pattanásokat okozó baktériumok ellen. Ezen tulajdonságának köszönhetően a teafa olaj természetes alternatívája lehet a benzoyl peroxidnak (BP). Egy 119 beteg részvételével készült tanulmány 5% BP és 5% teafa olaj pattanások elleni hatékonyságát vizsgálva arra a megállapításra jutott, hogy mindkettő hatásos a pattanások kezelésében, de azért a BP számottevően hatásosabb, viszont a BP esetén a szárító, irritáló hatás is jelentősebb. A pattanások hatékony kezelésére 5-10% teafaolajat tartalmazó készítmény ajánlott. (Forrás: cosmeticscop)
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység
Korcsoport: 35-44
Butylene Glycol az egyetlen akné "trigger" ,nagyon jó kis szérum,picit szárít ki kell tapasztalni milyen termékekkel lehet használni.Viszont a krém nagyon zsíros ,és szerintem pattanásra hajlamos bőrúeknek nyáron nem igazán előnyös használni.
http://www.wishtrend.com/skin-care/732-centella-asiatica-seeds-cream-zymogen.html?search_query=zymogen&results=10
Cosdna:
Ingredient Function UV Acne Irritant Safety About Comedogenic, Irritation and Safety
Water
‧Solvent 1
Butylene Glycol
‧Solvent
‧Moisturizer 1 0 1
Cetearyl Alcohol
‧Surfactant
‧Viscosity Control
‧Emulsifier 2 2 1
PEG-100 Stearate
‧Surfactant 1 0 3
Cetearyl Glucoside
‧Viscosity Control
‧Moisturizer
‧Emulsifier 1
Lactobacillus
Glyceryl Stearate
‧Emollient
‧Emulsifier
Alcohol
‧Solvent 2
Bacillus/
glutamic Acid Ferment Filtrate
Sophora Japonica Flower Extract
1
Centella Asiatica Extract
‧Anti-inflammatory 1
Bacillus Ferment
1
Aspergillus/Saccharomyces/
Rice Ferment Filtrate
‧Moisturizer
Houttuynia Cordata Extract
1
Zinc Oxide
‧Astringent
‧Sunscreen extensive extensive 1 0 2~3
Glycyrrhiza Inflata Root Extract
1
Squalane
‧Moisturizer
‧Antioxidant
‧Emollient 1 0 1
Dimethicone
‧Emollient 1 0 1
Cyclomethicone
‧Solvent
‧Viscosity Control
‧Antistatic
‧Moisturizer
‧Emollient 0 0 2
Diethoxyethyl succinate
‧Solvent
Polysorbate 60
‧Surfactant
‧Emulsifier 3
1,2-Hexanediol
‧Solvent 1
Hydroxyethyl Acrylate/
Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer
‧Surfactant
‧Viscosity Control 1
Polysorbate 20
‧Surfactant
‧Emulsifier 0 0 3
Sulfur
‧Antistatic 0 0-2 1
Sorbitan sesquioleate
‧Emulsifier 1
Dimethyl sulfone
‧Solvent
‧Viscosity Control 1
Ethylhexylglycerin
‧Moisturizer 1
Disodium EDTA
1
Xanthan Gum
‧Viscosity Control 1
Tea tree leaf oil
‧Fragrance
‧Antioxidant 1
Phenoxyethanol
‧Preservative 4
Fragrance
‧Fragrance 1~4