KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Clinique

Ár:   7400 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: apolka, az összetevőket feltöltötte: diablonia, Módosítva: 2016. január 20.

Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Fényvédők

Áttetsző, széles spektrumú UVA/UVB sugárzás elleni védelmet nyújtó napvédő. Könnyű formulája ellenáll az izzadásnak és kontrollálja az olajképződést. Hordható önmagában vagy sminkalapként. Nem tartalmaz kémiai fényvédőt. Használható a szemkörnyéken és érzékeny bőrön is

Water / Aqua Trioctyldodecyl Citrate eo Titanium Dioxide f 0 0Butylene Glycol h 1 0Cyclopentasiloxane eo I szil Dimethicone eo I szil 1 0C12-15 Alkyl Benzoate eo Steareth-2 ti I eu 2 2Stearyl Heptanoate eo 4 0Silica Lecithin eo I eu Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/ VP Copolymer Gentiana Lutea (Gentian) Root Extract Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract Hordeum Vulgare (Barley) Extract eo Betula Alba (Birch) Bark Extract a I gy Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract gy Laminaria Saccharina Extract Saccharomyces Lysate Extract h I gy Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake Sodium Hyaluronate h 0 0Sorbitan Tristearate eu Linoleic Acid eo Polyquaternium-51 Caprylyl Methicone Sorbitol h 1 1Sodium RNA PEG-40 Stearate ti I eu Caprylyl Glycol eo I h Tocopheryl Acetate a I v 0 0Phytantriol h I al 2 2Stearic Acid eo I eu 2 0Hydrogenated Lecithin eu Cellulose Magnesium Ascorbyl Phosphate a I v Stearyl Dimethicone eo Ascorbyl Tocopheryl Maleate a I eo Nordihydroguaiaretic Acid a Linolenic Acid eo Pantethine eo I v Bisabolol gy Ceteth-2 eu Lauryl PEG/PPG-18/18 Dimethicone eu I szilPolyglyceryl-6 Polyricinoleate eu Steareth-20 ti I eu 2 1Isopropyl Titanium Triisostearate eo I eu Propylene Glycol Dicaprate eo Sodium Stearate ti I eu Nylon-12 Citric Acid kh Aluminum Hydroxide sz I eo I h Nylon-6 Hexylene Glycol ti I eu 1 1Xanthan Gum ti I eu Disodium EDTA BHT a I ta Phenoxyethanol ta Titanium Dioxide / CI 77891 sz CI 77947 / Zinc Oxide sz 1 0CI 77492 sz CI 77491 sz CI 77499 sz

Ár: 6000 Ft + postaköltség , Eladó: zalla
Állapot: új, bontatlan, Helyszín: Budapest, Örs Vezér Tere, fizetés: személyes átvétel, vagy előre utalás után posta
Ár: 6000 Ft , Eladó: Ildee35
Állapot: Frissen bontott,1-szer próbált!, Helyszín: Budapest, fizetés: Átutalást követően postázom postán maradóként,vagy foxposttal küldöm.Személyes átadás Budapesten lehetséges,egyeztetés alapján,utóbbi esetben az ár 5500 Ft.

zsizska

2018. augusztus 11.

Eddigi kedvenc fényvédőm. Nem vagyok érzékeny bőrű, de pl a gyógyszertári fényvédők nekem irritálták a szememet. Ez egyáltalán nem. Jó felkenni és a szépen beleolvad a bőrbe (nekem inkább kreol bőröm van és féltem, hogy nagyon elüt, de nem). Nyáron extrém olajos a bőröm, ettől nem tocsogok annyira. Nap végére picit érzek egy olajos réteget a bőrömön. Plusz pont még, hogy fizikai szűrős. Számomra bizonyos kémiai szűrők használata nem megnyugtató.

zsizska
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 11.

ami2015

2018. július 19.

Második tubussal használom. Amiatt vettem, mert fizikai fényvédő. Mellette használok egy Paulás fényvédőt is, de ezt jobban megszerettem. Eleinte inkább téli időszakban kentem, mert melegebb időben mintha sok lett volna, de egy ideje már nyáron is ezt használom. Igaz megy még fölé alapozó, de eddig nekem nagyon bevált, nem félek vele a napon. Próbálgatok néha kémiai fényvédőket, de nem bírja a bőröm és a szememet is csípte eddig mind a nap végére.

ami2015
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 19.

sheol

2018. július 12.

Naptejet kerestem érzékeny bőrre, szerencsére nem okozott irritációt. Lehet rá sminkelni, van egy kis színe is, de ez szépen belesimul a bőrbe.

sheol
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 12.

anabela

2018. május 6.

tetszik, jó mindennapi használatra, könnyen fel lehet kenni, ahogy egy sima arckrémet. nem zavaró a színezettsége, hozzáolvad a bőrszínhez, meg én alapozok is rá. a fényvédő tulajdonságáról nem tudok nyilatkozni, pár óra alatt nem égtem le vele, de túl sok időt még nem töltöttem a napon. kicsit azt kifogásolom, hogy elég fényes, púder/alapozás nélkül nem tudnám elképzelni.

anabela
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 6.

somi11

2018. március 19.

Pár hete használom, de eddig úgy tűnik nem irritálja az érzékeny bőröm. A színe szerencsére nekem megfelel és szeretem is, hogy kicsit egységesíti a bőrömet, mert azért szükségem van rá. Én nem használok rá már semmi mást, ha kifényesedik esetleg az arcom a nap folyamán, akkor felitatom egy papírral és már kész is. Az állaga is tetszik, viszont az ára az nagyon nem olcsó..

somi11
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. március 19.

Tlanka

2018. március 12.

Nagyon vegyesek az érzelmeim ezzel a fényvédővel kapcsolatban. Az állaga szuper, jól kenhető, kicsit hidratál is, nem fényesedik át a bőr, az illata nagyon minimális, az összevetői elég szépek, egységesíti a bőrt, púderrel egészen jól fent marad. Imádnám télre, ha... nem lenne ennyire erőteljesen színezett, vagy ha több színben is kapható lenne. Egyszerűen az én fehér bőrömhöz túl sötét, nem olvad bele (hétköznapokon nem használok alapozót). Csak max akkor ha tényleg nagyon keveset viszek fel. És ez engem zavar, látszik a nyakamnál a szín-különbség. Sajnos emiatt nem szeretem annyira használni. és nem hiszem, hogy újraveszem. Plussz, kissé kiemeli az arc szárazabb részeit.

Tlanka
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. március 12.

Anheszenamon

2018. február 16.

Kombinált a bőröm de így télen imádom ezt a fényvédőt. Már újra is vásároltam. Színezett fényvédő, kicsit egységesíti az arcbőröm színét. Lehet, hogy nyárra sok lesz, de most tökéletes.

Anheszenamon
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 16.

sztich

2018. január 26.

Nagyon jó. Kicsit dolgozni kell a felvitelnél a kombinált bőrömön, de nagyon jó a végeredmény.

sztich
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 26.

horgi

2017. november 3.

A kedvenc színezett fényvédőm amit eddig próbáltam, a szemem miatt csak fizikai fényvédős jöhet szóba. Gyakorlatilag télen nyáron ezt használom,a púder kötelező hozzá, plusz egy kis smink és kész is. Párszor már újra vettem de fogom is, az ára annyi amennyi de ha egyszer jó akkor nincs min gondolkodni. :)

horgi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 3.

Kittiss

2017. szeptember 24.

Fényvédő vásárlása előtt itt utána olvastam, majd a pozitív vélemények alapján megvettem. Nagyon jó kis termék, a nagy melegben csak ezt használtam, nem is kellett alapozó. Szépen egységesíti a bőrt. Persze nagy fedésre ne számítsatok, de nem is ez a dolga. Alapozó alatt is szuper.
Csak ajánlani tudom.

Kittiss
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 24.

Csak ajánlani tudom.

Antioxidánsok: Betula Alba (Birch) Bark Extract, Tocopheryl Acetate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Nordihydroguaiaretic Acid, BHT
Gyulladáscsökkentők: Betula Alba (Birch) Bark Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Bisabolol
Hidratálók: Butylene Glycol, Saccharomyces Lysate Extract, Sodium Hyaluronate, Sorbitol, Caprylyl Glycol, Phytantriol, Aluminum Hydroxide
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Pantethine

Alkoholok: Phytantriol
Emolliensek: Trioctyldodecyl Citrate, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Stearyl Heptanoate, Lecithin, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Linoleic Acid, Caprylyl Glycol, Stearic Acid, Stearyl Dimethicone, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Linolenic Acid, Pantethine, Isopropyl Titanium Triisostearate, Propylene Glycol Dicaprate, Aluminum Hydroxide
Emulgeálószerek: Steareth-2, Lecithin, Sorbitan Tristearate, PEG-40 Stearate, Stearic Acid, Hydrogenated Lecithin, Ceteth-2, Lauryl PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Steareth-20, Isopropyl Titanium Triisostearate, Sodium Stearate, Hexylene Glycol, Xanthan Gum
Fényvédők: Titanium Dioxide
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Lauryl PEG/PPG-18/18 Dimethicone
Tisztítószerek: Steareth-2, PEG-40 Stearate, Steareth-20, Sodium Stearate, Hexylene Glycol, Xanthan Gum
Színezékek: Aluminum Hydroxide, Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77947 / Zinc Oxide, CI 77492, CI 77491, CI 77499
Tartósítószerek: BHT, Phenoxyethanol

Steareth-2 ti I eu 2 2

Viasszerű felületaktív anyag és emulgeálószer.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.

A nyírfa kérgének a kivonata, ami nagy mennyiségben tartalmaz Betuline-t és Betulinic Acidot, kémiai összetétele pedig igen hasonló az aszpirinéhez. Paula Begoun szerint hatásos antioxidáns, viszont összehúzó tulajdonsága révén nagy mennyiségben irritáló hatással lehet a bőrre. E szerint a kutatás szerint in vivo tesztek alapján az összetevő segíti az egészséges epidermisz (hám) fenntartását, ezáltal képes növelni a száraz bőr hidratáltságát és csökkenteni a fokozott mértékű transzepidermális vízvesztést.

Térfogatnövelő segédanyag.

Sorbitol h 1 1

Nátrium ribonukleinsav. Bőrkondicionáló hatású összetevő, mely segíti a bőr megújulási folyamatait.

Phytantriol h I al 2 2

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

B5 vitamin (pantonén sav).  Sebgyógyító, hidratáló hatása van.

Steareth-20 ti I eu 2 1

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Egy alumíniumból előállított mesterséges összetevő, melyet elsősorban átlátszatlanná tevő, bőrvédő, másodsorban vízmegkötő és sűrűség szabályozó anyagként használnak. Az összetevővel sok fényvédőben is találkozhatunk Titanium Dioxid mellett, mivel fénytörő réteget képez a bőrön, amely képes visszatükrözni az UV-sugarakat. E szerint a kutatás szerint az összetevő pro-oxidáns hatással van a bőrre.