KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Clinique

Ár:   7400 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: apolka, az összetevőket feltöltötte: diablonia, Módosítva: 2016. január 20.

Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Fényvédők

Áttetsző, széles spektrumú UVA/UVB sugárzás elleni védelmet nyújtó napvédő. Könnyű formulája ellenáll az izzadásnak és kontrollálja az olajképződést. Hordható önmagában vagy sminkalapként. Nem tartalmaz kémiai fényvédőt. Használható a szemkörnyéken és érzékeny bőrön is

Water / Aqua Trioctyldodecyl Citrate eo Titanium Dioxide f 0 0Butylene Glycol h 1 0Cyclopentasiloxane eo I szil Dimethicone eo I szil 1 0C12-15 Alkyl Benzoate eo Steareth-2 ti I eu 2 2Stearyl Heptanoate eo 4 0Silica Lecithin eo I eu Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/ VP Copolymer Gentiana Lutea (Gentian) Root Extract Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract Hordeum Vulgare (Barley) Extract eo Betula Alba (Birch) Bark Extract a I gy Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract gy Laminaria Saccharina Extract Saccharomyces Lysate Extract h I gy Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake Sodium Hyaluronate h 0 0Sorbitan Tristearate eu Linoleic Acid eo Polyquaternium-51 Caprylyl Methicone Sorbitol h 1 1Sodium RNA PEG-40 Stearate ti I eu Caprylyl Glycol eo I h Tocopheryl Acetate a I v 0 0Phytantriol h I al 2 2Stearic Acid eo I eu 2 0Hydrogenated Lecithin eu Cellulose Magnesium Ascorbyl Phosphate a I v Stearyl Dimethicone eo Ascorbyl Tocopheryl Maleate a I eo Nordihydroguaiaretic Acid a Linolenic Acid eo Pantethine eo I v Bisabolol gy Ceteth-2 eu Lauryl PEG/PPG-18/18 Dimethicone eu I szilPolyglyceryl-6 Polyricinoleate eu Steareth-20 ti I eu 2 1Isopropyl Titanium Triisostearate eo I eu Propylene Glycol Dicaprate eo Sodium Stearate ti I eu Nylon-12 Citric Acid kh Aluminum Hydroxide eo I h Nylon-6 Hexylene Glycol ti I eu 1 1Xanthan Gum ti I eu Disodium EDTA BHT ta Phenoxyethanol ta Titanium Dioxide / CI 77891 sz CI 77947 / Zinc Oxide sz 1 0CI 77492 sz CI 77491 sz CI 77499 sz

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

horgi

2017. november 3.

A kedvenc színezett fényvédőm amit eddig próbáltam, a szemem miatt csak fizikai fényvédős jöhet szóba. Gyakorlatilag télen nyáron ezt használom,a púder kötelező hozzá, plusz egy kis smink és kész is. Párszor már újra vettem de fogom is, az ára annyi amennyi de ha egyszer jó akkor nincs min gondolkodni. :)

horgi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 3.

Kittiss

2017. szeptember 24.

Fényvédő vásárlása előtt itt utána olvastam, majd a pozitív vélemények alapján megvettem. Nagyon jó kis termék, a nagy melegben csak ezt használtam, nem is kellett alapozó. Szépen egységesíti a bőrt. Persze nagy fedésre ne számítsatok, de nem is ez a dolga. Alapozó alatt is szuper.
Csak ajánlani tudom.

Kittiss
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 24.

Csak ajánlani tudom.

Natalie

2017. szeptember 12.

Evekig az E.B. fenyvedot hasznaltam a Clinique-tol,iden tavasszal tertem at erre. Ez jobb! Egyetlen napot nem hagytam ki,idojarasnak megfeleloen,hol a 25-ost,hol a 40-est kentem magamra. Meg a legnagyobb kanikalaban,eros napsutesben sem hagyott cserben,ami nalam nagy szo,pigmentfoltokkal tarkitott arcom....ha megerosodnek...haat,hosszu ido mire ujra halvanyitani tudok rajtuk. Szeretem a kiszereleset,az allagat, a hatasat es azt is,hogy a sminket tok jol tartja magan. Nem kenem sporolosan,de hamar beszivja a borom,amit ahogy eszrevettem nyugtat is. Nem zsirosit es ami a legfontosabb szamomra,hogy nem szarit.;) Amig letezik,addig maradok ennel!

Natalie
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 12.

borella83

2017. augusztus 4.

Imádom!!! <3 Tavasszal fedeztem fel, a sok jó vélemény hatására vettem meg, mert tisztán fizikai fényvédőt szerettem volna az arcomra használni a nagyfokú érzékenysége és pirosodásra való hajlama és vízhiányossága miatt.
Azóta alapozóra nincs is szükségem. Szép, egységes bőrképet ad. A pirosságot is lehúzza. Jól véd a nap ellen, de természetesen többször újra kell kenni ha nem csak az irodában ülök. 5-10 perc után könnyű rá sminkelni is. Nekem nagyon bevált. Lassan 3 hónapja használom és még mindig van a tubusban, pedig próbálok figyelni a bőséges mennyiség felkenésére. Számomra ÚJRA VEVŐS!!

borella83
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 4.

miti08

Korcsoport: < 18
2017. július 11.

Jól egységesíti a bőrt. Szeretem használni, jól véd a nap ellen. Kényelmes viselni. Viszont apró piros pöttyök jelentek meg az arcomon tőle, szóval úgy néz ki, hogy bőröm nem kedveli.

miti08
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2017. július 11.

lunabunny

2017. július 10.

Szépen egységesíti a bőröm,könnyen eldolgozható,lehet rá sminkelni. Jobb napokon kiváltja az alapozót is. Egy barátnőm ajánlotta,amikor szép összetevős fényvédőt kerestem.Nekem pár óra után már átfényesedik a bőröm még púderezéssel is,szóval egyáltalán nem kontrollálja az olajképződést,ennek ellenére már a 2. tubust használom,mert ez az egyetlen hibája.

lunabunny
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 10.

zsu044

2017. június 16.

Nálam ő a leg-leg-leg! Imádom használni, úgy tökéletes, ahogy van. Felkenve valóban áttetszővé válik, mégis egy picit egységesíti a bőrt, és szép fényt ad az arcnak. Az állagát nagyon szeretem, sűrű, könnyen kenhető formula, ami amellett, hogy olajmentes, és kontrollálja az olajképződést, mégis meglepően jól ápolja a száraz bőrömet. Alá szoktam hidratálni, vagyis a többlépéses rutint követve virágvíz, szérum, szemkörnyékápoló, hidratáló fölé kerül a fényvédő, "játszós napokon" ez a legfelső réteg, egyéb esetben BB / CC / könnyed alapozó és pirosító kerül még rá némi várakozási idő után. Tökéletes önmagában, és sminkalapként is. Meglepő módon ennek a fényvédőnek a használata is nagyban kihat a bőrömre, sokkal szebb, ruganyosabb, tömörebb a bőröm, mióta fixen a rutinom tagja. Must have forever.

zsu044
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. június 16.

autumn90

2017. május 18.

Mindenképpen könnyű fizikai fényvédőt kerestem szép összetevőkkel, ami ritka mint a fehér holló. Sokatokhoz hasonlóan használtam a Pauláét is, ami bőséges aláhidratálás nélkül eléggé szárított. Ez viszont sokkal kényelmesebb viselet. Paula antioxidáns szérumait használom alá, így nyáron nem is igényel a bőröm külön nappali hidratálót. A többi évszakban azért kell alá. Az első tubust már nem is tudom, honnan, de a netről rendeltem. Tudtam, hogy színezett, nyilván ezért is választottam, mert elegem lett a meszelős fizikai fényvédőkből. De a szín borzalmasan megrémített. Viszont azt kell, hogy mondjam, nagyon kellemesen csalódtam. (Ezért is vettem már többször újra.) Nagyon fehér a bőröm, de szuperül el lehet oszlatni rajta. Kicsit egységesíti a bőrt, ami strandon smink nélkül mondjuk szuper, de ha szebb napjait éli a bőröm, akkor egy kis korrektorral együtt, alapozó nélkül is vállalható. A szemöldöknél picit vigyázni kell, mert ott meg tud ülni és akkor tényleg sárgás. A Pauláé picit rózsaszínesebb, ez sárgásabb tónusú, illetve ez kevésbé mattít. Nincs olajos hatása, inkább természetes bőrfényű, aminek kifejezetten örülök. Én is belefutottam már, hogy szétválik, azóta a kupakján állítva tárolom, mint ahogy már írták is páran:) Az a helyzet, hogy folyamatos a keresgélés fényvédő témában, de ennél jobbat még nem találtam a három fő igényhez mérten: szép INCI, fizikai fényvédő, ne legyen malter. Ezeket tudja. Az ára kuponokkal/kedvezményekkel meg az egész elviselhető kategóriába esik.

autumn90
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 18.

rosine63

2017. május 6.

A kémiai fényvédőre allergiás vagyok, ezért régóta keresek arcra jó színezett fizikai fényvédőt. Ősszel, télen a Clinique SPF25 színezett fizikai fényvédőjét használtam: fedése közepes, néhány óra múlva a T vonalban kifényesedett.

rosine63
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 6.

Makk Zsuzsó

2017. április 9.

A kedvenc fizikai fényvédőm. Nem találtam, és már nem is keresek jobbat. Pici bb krémmel, vagy pár csepp alapozóval felturbózva egy enyhe-közepes fedést adhat. Ha nincsenek nagyobb bőrhibáim, bőven elég szokott lenni. Az állaga tökéletes, nem szárít, nem is zsírosít, pedig kombinált-vízhiányos a bőröm. Az ára is rendben van, pláne kuponnal.

Makk Zsuzsó
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 9.

Antioxidánsok: Betula Alba (Birch) Bark Extract, Tocopheryl Acetate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Nordihydroguaiaretic Acid
Gyulladáscsökkentők: Betula Alba (Birch) Bark Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Bisabolol
Hidratálók: Butylene Glycol, Saccharomyces Lysate Extract, Sodium Hyaluronate, Sorbitol, Caprylyl Glycol, Phytantriol, Aluminum Hydroxide
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Pantethine

Alkoholok: Phytantriol
Emolliensek: Trioctyldodecyl Citrate, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Stearyl Heptanoate, Lecithin, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Linoleic Acid, Caprylyl Glycol, Stearic Acid, Stearyl Dimethicone, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Linolenic Acid, Pantethine, Isopropyl Titanium Triisostearate, Propylene Glycol Dicaprate, Aluminum Hydroxide
Emulgeálószerek: Steareth-2, Lecithin, Sorbitan Tristearate, PEG-40 Stearate, Stearic Acid, Hydrogenated Lecithin, Ceteth-2, Lauryl PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Steareth-20, Isopropyl Titanium Triisostearate, Sodium Stearate, Hexylene Glycol, Xanthan Gum
Fényvédők: Titanium Dioxide
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Lauryl PEG/PPG-18/18 Dimethicone
Tisztítószerek: Steareth-2, PEG-40 Stearate, Steareth-20, Sodium Stearate, Hexylene Glycol, Xanthan Gum
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77947 / Zinc Oxide, CI 77492, CI 77491, CI 77499
Tartósítószerek: BHT, Phenoxyethanol

Steareth-2 ti I eu 2 2

Viasszerű felületaktív anyag és emulgeálószer.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.

A nyírfa kérgének a kivonata, ami nagy mennyiségben tartalmaz Betuline-t és Betulinic Acidot, kémiai összetétele pedig igen hasonló az aszpirinéhez. Paula Begoun szerint hatásos antioxidáns, viszont összehúzó tulajdonsága révén nagy mennyiségben irritáló hatással lehet a bőrre. E szerint a kutatás szerint in vivo tesztek alapján az összetevő segíti az egészséges epidermisz (hám) fenntartását, ezáltal képes növelni a száraz bőr hidratáltságát és csökkenteni a fokozott mértékű transzepidermális vízvesztést.

Térfogatnövelő segédanyag.

Linolsav vagy más néven omega-6 zsírsav. Telítetlen zsírsav, melyet bőrpuhító (emollient) anyagként használnak a kozmetikumokban. Paula Begoun és Leslie Baumann szerint is a linolsav segít a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) fenntartásában, antioxidáns és gyulladáscsökkentő. A linolsav hasznos összetevő lehet a pattanásokkal kűzdők számára is, mert gyulladáscsökkentő hatása van a pórusokon belül is és folyékonyabbá teszi a sébumot (faggyú), ami így kisebb valószínűséggel tömíti el a pórusokat, e szerint a tanulmány szerint pedig jelentős mértékben képes csökkenteni a melasma méretét és súlyosságát is.

Sorbitol h 1 1

Nátrium ribonukleinsav. Bőrkondicionáló hatású összetevő, mely segíti a bőr megújulási folyamatait.

Phytantriol h I al 2 2

Vízben oldódó C-vitaminféle. Viszonylag stabil; stabilabb, mint a sima C-vitamin (L-ascorbic acid), ami fény és levegő hatására gyorsan lebomlik. Hatékony antioxidáns, segíti a bőr kollagéntermelését. A C-vitamin különböző formáiról és hatásáról részletes infó:  http://www.futurederm.com/2008/03/06/spotlight-on-vitamin-c/

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Népszerűbb néven omega-6 zsírsav, melyet emollient, anitoxidáns és sejtszabályozó anyagként használnak  a kozmetikumokban. Ezenkívül elősegíti az egészséges sejtnövekedést, segít a bőr természetes védőrétegének fenntartásában, és nyugatató hatása is van. Az omega-6 zsírsav természetes forrása a feketeribizli-olaj és -mag vagy a borágóolaj. További infó itt.

B5 vitamin (pantonén sav).  Sebgyógyító, hidratáló hatása van.

Steareth-20 ti I eu 2 1

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.