KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

MAC

Ár:   6100 Ft   Kategória:   Sminkek szájra
Lelőhely:   MAC szaküzlet   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: wishes, az összetevőket feltöltötte: vanett, Módosítva: 2016. február 9.

Lelőhely:   MAC szaküzlet
Kategória:   Sminkek szájra

Különböző textúrával és pigmentációval.

• Amplified/Amplified Creme: erősen pigmentált, krémes textúra, tartós, enyhe fény
  • Cremesheen: jó fedés, krémes textúra, enyhe fény
  • Satin: erősen pigmentált, jó fedés, krémes, enyhe fény
  • Matte: erősen pigmentált, erős fedés, matt finish
  • Lustre: nagyon krémes, közepes/erős fedésű, erősebb fény
  • Glaze: közepes fedésű, krémes, gyöngyházfény

(Az INCI a Lustre finisű verziókra vonatkozik)

MAC Rúzs Dangerous árnyalat
Ár: 5500 , Eladó: manna88
Állapot: NEM HASZNÁLT!, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel
KERESEM!! MAC Rúzs Betty bright
Ár: Megyegyezes szerint , Eladó: starkadri
Állapot: Uj, hasznalt, Helyszín: -, fizetés: Posta, szemelyes
nikira

2017. február 19.

Persistence, Diva ..Kicsit drága de tartós .

nikira
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 19.

Persistence, Diva ..Kicsit drága de tartós .

marliz

2017. február 17.

Cremesheen, Satin és Matte finish-ű rúzsaim vannak nude árnyalatokban. Tartósságukat tekintve a Satine, és a Matte rúzsok a kedvenceim, messze tovább fent maradnak, mint egy drogériás. A Cremesheen kb. egy fokkal tartósabb a drogériás társainál. Összességében szeretem a Mac rúzsaimat. Pigmentáltak, szép a fedésük. Gyakran kombinálom is őket, pl. télen a Faux nekem kicsit élénk a mindennapokra a fehérkésebb arcomon, de a Honeylove-val keverve pont jó.

marliz
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 17.

KlaudiaZs

2017. február 14.

Up3: Megvettem a Creme in your coffee (cremesheen) és Russian red (matt) árnyalatokat is. A Creme in your coffee ellvileg rózsaszínes-barnás árnyalat, rajtam inkább egy bordós barna, de nem túl sötét, hétköznapra a kedvenc rúzsom december óta, bármilyen sminkhez remek választás, ha nincs kedvem erősebbhez, vagy nem tudok dönteni más árnyalatok között, akkor ehhez nyúlok. A formulája extra-krémes, könnyű felvinni, nagyon pigmentált, enyhe fénye van csak, kényelmes viselet, önmagában is tartós (lenne), de kizárólag ceruzával használom, mivel annyira krémes, hogy az ajak kontúrjain elfolyik. Viszont így ceruzával annyira tartós, hogy ha nem eszek valami olajos/zsírosat, akár egy egész napot is kibír minimális kopással.
A Russian red pedig gyönyörű, a tökéletes vörös árnyalat a bőrszínemhez, nagyon tartós, nem szárít, semmibe nem tudok belekötni, minden pénzt megért. Összességében imádom ezt a kettőt is, tavaszra már ki is néztem egy frost és glaze finisht.:D

Update2: Beszereztem még a Diva és Captive árnyalatokat is így őszre/télre, a Captive (satin) gyönyörű lilás-bogyós szín, fedése, tartóssága, mindene szuper, nem is tudok belekötni semmibe, imádom, a Diva pedig a népszerű borvörös szín, kedvencem most ősszel, és ugyan matt, de engem nem szárít egész nap után se, a fedése csodálatos, tartóssága hihetetlen, evés-ivás után se kellett javítani rajta, még órákkal később se, és alig kopott valamit 6-7 óra után. Tudom sokan úgy gondolják a MAC rúzsok túl-hype-oltak, de én egyelőre 5-ből 5-re, 3 finishből 3-ra mondom, hogy nem hiába népszerűek. (Most, hogy megnyílt a webshop, hajjaj, beszerzek még minimum 1 vöröset is.:D)

Update1: Prágában beszereztem még két amplifiedot, az Up the amp-et és a Neon Orange-ot, egy lila és egy igen extrém narancssárga árnyalatot, mindkettőt szeretem. Krémesek, szépen fednek, nem szárítanak, tartósak, ivást és némi evést is kibírnak, tényleg minden pénzt megérnek, főleg a Neon Orange, eddig próbált legjobb rúzsom, ami nagy szó. Az Up the amp viszont csöppet folyós, az ajkaim szélén 1-2 óra után ez a tipikus "bleeding" dolog figyelhető meg, amit egy olcsó Essence szájceruzával korrigálni lehet, de nem örülök neki. Ami viszont érdekes, hogy az itt Budapesten vásárolt Cosmo rúzsnak, látom írtam is a véleménynél még legelőször, hogy nem illata van, hanem szaga, viszont a Prágában vásárolt rúzsoknak valóban az a kellemes vaníliás illata van mint mindenki írja, amit én nem értettem sose, gondoltam biztos velem van a baj, hogy büdösnek érzem. Valószínűsítem, hogy a Cosmo romlott, mert a különbség így már eléggé feltűnő. :/

Reméltem, hogy engem elkerül a MAC rúzs mánia, többnyire azért, mert nem egyetemista-pénztárcabarát, de nem így lett, úgyhogy beadtam a derekam és az elfogyóban lévő kedvenc "hétköznapi rózsaszín" Catrice rúzsom helyébe gondoltam beruházok egy MACre. A Cosmóra (amplified) esett a választás, pontosan azt tudja, amit akartam; my lips but better rózsaszínes-enyhén barnás árnyalat, ami abszolút univerzális, szerintem bárkinek jól állhat bármilyen sminkhez, mondjuk a hófehérke bőrhöz szerintem sötét lehet, rajtam mindenesetre nude hatása van. Tartós, nem szárít, gyönyörűen fed, erősen pigmentált, egyenletesen kopik, evés-ivás után is csak azért igazítottam rajta, hogy teljes színerejében mutatkozzon. Egy bajom van vele, és az a szaga, mert nekem ez sajnos nem "illat".:D Szerencsére csak az első pár másodpercben erős és zavaróan büdöske, első használatnál majdnem kiakadtam, hogy kifizettem 6ezret érte és utálni fogom, de hála az égnek már nem sokkal utána tompult, és, ha nem is kellemessé, de teljesen elfogadhatóvá vált, főleg, hogy szinte nem is érződik. Ettől független 5 csillag, mert imádom, bátran ki merem jelenteni, hogy eddigi legjobb rúzsom, és nekem aztán van jópár. Már látom, hogy ezzel is úgy járok, mint a tetoválással, egynél nincs megállás.:D

KlaudiaZs
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 14.

simply

Korcsoport: < 18
2017. február 13.

Nem olcsó, de ezért a minőségért szerintem igazán megéri beruházni legalább egy rúzsra! A Velvet Teddy a kedvencem, nagyon jó hétköznapra, természetes, tartós és nem is szárítja a számat, jól korrigálható, krémes. Kell ennél több?

simply
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2017. február 13.

barbidu

2017. február 12.

Számomra ezek a rúzsok az örök kedvencek! Sok színt felhalmoztam az évek során, s még egyikben sem csalódtam. Tartósak, nagy a választék, teljes mértékben megéri az árát. A matt rúzsok eléggé szárítják az ajkam, de megfelelő hidratalassal ez elkerülhető.

barbidu
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. február 12.

hajnalcsillag

2017. február 10.

Rászántam magam, hogy kitöröljem az előző véleményemet és újra írjam, mert talán 2 rúzs maradt meg azokból, amiket ide leírtam. Sokáig úszkáltam a MAC rúzsok tengerében és be kell látnom, hogy elég sok mellényúlásom volt impulzus vásárlásból kifolyólag. Mostanra már tudatosabb vagyok e téren és így összeállt a kis kollekcióm és egy - két kívánság listás termék is maradt még a gondolataimban.

Please me (matte): Életem első MAC rúzsa, amit ajándékba kaptam elég érdekes körülmények között, de nem is ez a lényeg :D Egy szép nude rózsaszín, amit sajnos egyre ritkábban használok. Valahogy már nem tetszik magamon sem a nagyon halvány sem a nagyon erős rúzs és ez pedig azért jóval másabb színű, mint a szám. Ezüstös szemsminkekhez viszont elég szépen mutat és soha nem válnék meg tőle, mert Ő volt az első. :)

Mehr (matte): A tavalyi Sziget Fesztivál szombati napján a párommal az Alleeban ebédeltünk én pedig beszaladtam a MAC-be, hogy felpróbáljam ezt a rúzst, mert másokon nagyon tetszett. Magamon is tetszett, így másnap megvettem nagy lelkiismeret furdalások közepette de nem bántam meg. Nagyon szép, sötétebb barnás, mályvás, rózsaszínes szín, ami 3-4 árnyalattal sötétebb az ajkaimnál, nagyon szépen kiemeli. Pontosan ilyen színeket hordok mostanában.

Brave (satin): Őt itt szereztem be nagyon kedvező áron és imádom a színét, de sajnos eltört. Nagyon kis csúnyácska lett így ritkán használom, pedig imádom azt a természetes, rózsaszínes, my lips but much much much better árnyalatot, amit ad az ajkaimnak. Ha összegyűlik hat darab elhasznált MAC-es termékem valószínűleg rá fogom becserélni őket, mert az egyik kedvencem.

Captive (Amplified): Elég erőteljes lilás, mályvás szín, leginkább estére szoktam felkenni, nappalra egy kicsit erősnek érzem. Este viszont nagyon szeretem, megbízható, megfogja az ajkakat, emiatt ritkán kell frissíteni és nem mászik el, szóval foglalkozhatok a szórakozással, nem kell állandóan a rúzsomat nézegetni.

Plumful (Lustre): Ikonikus darab, nekem ő a Captive nappali változata. Nagyon kellemes szín, bár nekem kicsit szárítja az ajakimat (ami furcsa, mert a többi nem). Ennek ellenére nagyon szeretem, sokszor viselem és egy kis érzelem is kötődik hozzá, mert ajándékba kaptam az előző munkahelyemen a kollégáimtól. :)

Fanfair (cremesheen): Egyszer a Váci utcában néztem ki magamnak, de akkor nem vettem meg és milyen jól tettem. A napokban eszembe jutott megint hogy mennyire tetszett ez az egyáltalán nem ikonikus árnyalat. Kevesen ismerik, pedig nagyon különleges színe van. Ha kicsit rózsásabb a sminkem, akkor egészen rózsaszínes, de a smaragzöldes - barnás sminkemhez pedig kicsit barackosan hat. Nagyon szép, nagyon szeretem és nagyon baráti áron tudtam megszerezni! :)

+1 Wash & Dry Collection - Tumble Dry: Megmondom őszintén őt csak dísznek tartom, mert imádom a csomagolását. A szín borzalmas szerintem, nincs ember, akinek ez jól állhat. Itt vettem és azért, mert nagyon jó áron volt eladó és nagyon de nagyon vágytam ebből a kollekcióból valamire. :)

hajnalcsillag
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 10.

Colette221

2017. február 10.

CREME IN YOUR COFFEE: Mikor kinyitottam azt hittem, hogy teljesen megegyezik a színe a TWIG árnyalattal. Szerencsére nem, kicsit rózsaszínesebb. Egy sötét nude szín. :) Szeretem. :)

RUBY WOO: Tényleg a tökéletes vörös. Tartós, egyenletesen kopik. Az egyetlen dolog, ami miatt meg kell válnom tőle, az az, hogy hétköznapokon nem hordom, így sokat csücsülne a polcon. :)

FAUX: Nagyon régóta keresem ezt a színt, és végre megtaláltam! Ezzel szerintem senki sem fürödhet be. :D Nem vagyok Kylie Jenner fan,de azt mondják a külföldi bloggerek, hogy ez az a nude rózsaszín amit előszeretettel használ. :) Hátha valakinek segítettem.

TWIG: Még csak ma vettem itt KM-en, de már imádom. Nagyon univerzális rúzs. Nem is túl világos, de mégse túl sötét. Pont tökéletes a hétköznapokra. Gyönyörű szín. (Satin finish) Nem véletlenül szeretik olyan sokan. :)

LIPBLOSSUM: Féláron jutottam hozzá egy nagyon szép Lustre verziójú rúzshoz. Így féláron megérte, de teljes áron tuti nem. Nem olyan tartós ez a fajta. Tuti fogok még szerezni MAC rúzst, de az nem Lustre lesz. :)

CREME CUP: Beszereztem a Creme cup árnyalatot is. Nagyon szép, tartós. :) Ez a finish jobban tetszik mint a másik.

PLINK!: Annak ellenére, hogy még októberben leírtam, hogy nem lesz több Lustre rúzsom, mégis cserével hozzájutottam a Plink! árnyalatú halvány rózsaszínhez. Nos, az én számon egyáltalán nem látszott, majdnem mint egy sima szájfény enyhe rózsaszín beütéssel. A tartóssága kb. a nullával volt egyenlő. Sajnos nekem nem vált. :(

AMOROUS: Nagyon szép színe van és tartós is. Viszont 1 használat után jöttem rá, hogy nem az én színem. :'( A Satin finish nagyon bejött. :)

Colette221
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. február 10.

independentbo

2017. február 9.

A matte típusúból van 4 rúzsom de tulajdonképpen nem igazán használom őket, mondjuk ez a színüknek is betudható. Valóban szuper mattak de ennek fejében szárítanak is rendesen. Valamint ami még negatívum, hogy nem egyenletesen kopnak hanem először a száj belsejéről :S

independentbo
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. február 9.

nikszimokus

2017. február 9.

Nagy reményekkel ruháztam be életem első Mac rúzsába. Az ikonikusnak mondható Velvet Teddy árnyalatot szereztem be. Először is...a csomagolása borzasztóan tetszik. Letisztult, elegáns, nőies. A rúzs formulája tökéletes, krémes, könnyen használható, építhető. Megfelelően pigmentált.
Tartósság: nálam talán ez a legfontosabb szempont. Nem igazán győzött meg, viszont előnyére váljon, szépen kopik, szinte észrevétlenül. Összességében elégedett vagyok, viszont nagyon bele kell majd szeretnem egy másik árnyalatba, hogy ismét ennyi pénzt áldozzak rá.

nikszimokus
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. február 9.

ancsa29

2017. február 9.

Többnek is boldog tulajdonosa vagyok, kedvenceim a Syrup és a Peach Blossom. Szeretem a természetes árnyalatokat, mindkettővel nagyon elégedett vagyok. Jó a fedésük, mégis természetes, mindennap viselhető színek.

ancsa29
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 9.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate

Alkoholok: Cetyl Alcohol
Emolliensek: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Caprylic / Capric Triglyceride, Cetyl Acetate, Lanolin Oil, Cetyl Lactate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Synthetic Wax, Acetylated Lanolin Alcohol, Cetyl Alcohol
Emulgeálószerek: Lanolin Oil, Acetylated Lanolin Alcohol, Cetyl Alcohol
Fényvédők: Octinoxate
Tisztítószerek: Cetyl Alcohol
Illatanyagok: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil
Színezékek: Titanium Dioxide/CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Bismuth Oxychloride / CI 77163, FD&C Blue 1 Aluminum Lake, CI 75470, Red 6 / CI 15850, Red 6 / CI 15850, Red 7 Lake / CI 15850, Red 21 / CI 45380, Red 28 Lake / CI 45410, D&C Red 30 Lake, Red 33 Lake / CI 17200, Yellow 5 Lake / CI 19140, Yellow 6 Lake / CI 15985, D&C Yellow 10 Aluminum Lake

Lanolin Oil eo I eu 1 0

Szójabab magjának a kivonata. Bőrkondícionáló, bőrpuhító (emollient) anyag.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

CI 75470 sz 0 0

Színezék. Piros.

Színezék. Piros.

Színezék. Lilás piros.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!