KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Uriage

Ár:   4537 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Uriage, Módosítva: 2014. április 23.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők

50+ faktoros színezett arckrém (világos). Egyenletes, természetes bőrszínt biztosít.

SPF 50+ rendkívül erős fényvédelem - világos bőrre, napérzékeny, napallergiás bőrre, erős napsugárzás esetén. Ajánlott pigmentfoltok és a gyógyszerek által kiváltott fényérzékenység ellen. Véd a napsugárzás okozta idő előtti bőröregedés és hosszú távú sejtkárosodásokkal szemben.

Kiszerelés: 50 ml

kisko

2017. augusztus 15.

Paula színezettje elkezdett szárítani, és mivel nem vagyok érzékeny a kémiai fényvédőkre arcon, megpróbálkoztam vele. Ki kell tapasztalni a mennyiséget és a technikát, teljesen száraz bőrre, száraz kézzel kell gyorsan felkenni, hogy a kukacosodást elkerüljük. Nem okozott pattanást és a sűrű állaga ellenére nem nehezíti el a bőrt, bár a kánikulában kifényesedett. Aláhidratálok, de meleg időben elég lehet magában is. Ami a lényeg, nagyon szépen szerepelt egész nyáron, sosem égtem vagy barnultam le.
(Távol-keleti termékeknek egész egyszerűen nem hiszek már a korrekt fényvédelmében személyes tapasztalat alapján, így a kozmetikai eleganciát beáldozom a megbízhatóbb összetételért cserébe.)
Ha valakinek nem gond a paulás ára és elég zsíros a bőre, hogy ne szárítsa nagyon, annak nem érdemes váltania, nekem ezekkel az állagbeli kompromisszumokkal együtt is megéri az Uriage-t használni, újravettem.

kisko
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 15.

Nomacs

2017. július 9.

Azzal kezdeném, hogy szerintem tök nem fair, hogy többen azért pontoztátok alacsonyabban, mert nektek sötét a színe... Arról egyáltalán nem a krém tehet. A legtöbb patikában már van teszter (pl én is így vettem Westend patikában), és ki lehet próbálni. Nekem is világosabb fajta bőröm van, de inkább sárgás, kb NC20-as lehetek.
Tavaly ezt írtam róla:
Paula világoskék fényvédőjét használtam sokáig, de kerestem valami olcsóbb alternatívát, mert most éppen nem engedhetem meg magamnak. Ez a krém sűrűbb és testesebb a paulásnál, jobban hidratál. Míg a paula szárított egy kicsit, ez talán kicsit zsírosít, de lepúderezve teljesen jó az én normál-kombinált bőrömre. Nincs erős illata, és teljesen jól el tudom oszlatni a bőrömön. Jobb a fedése, mint a paulának, sőt, nekem a színe is jobb, ez kicsit sárgásabb, míg az inkább szüke volt, de nagyjából ugyanannyira világosak.
Szóval nálam szerelem van, annak ellenére, hogy ez nyilván nem olyan csillivilli összetevőjű, mint a pauláé, de hát ugye ez sokkal olcsóbb is. Nekem kitartó társam lesz mostanság. Viszont zsírosabb bőrre egyáltalán nem ajánlom.
És idén is újravettem :)

Nomacs
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 9.

Tavaly ezt írtam róla:
És idén is újravettem :)

Hopi

2017. május 31.

Nekem is a citromsárga csomagolású van meg. Hosszú hetekig gondolkoztam, hogy melyik márka fényvédőjét vegyem és végül erre esett a választásom. Úgy voltam vele, hogy ez a színezett jó lesz, nyáron alapozó nélkül is mászkálhatok és én leszek a világ legboldogabb embere. Nos... Nem teljesen jöttek be a számításaim. Maga a krém csodálatos, nem nehezíti el a bőrömet, hamar beszívódik és nem csillogok tőle. Maga a tapintása érdekes, de meg lehet szokni. Sminkelni is lehet rá, nem veszik össze az alapozóval. DE! Sajnos bármennyire is világosnak hirdetik, szerintem nem az. Egy normál arcszínű embernek tökéletes lehet (páromon kipróbáltuk, az ő arcával remekül passzol) nekem viszont annyira világos a bőröm, hogy durván elüt tőle, ha pedig világos alapozóval rámegyek, akkor szintén szörnyű lesz a szín eredmény, még sötétebb leszek, mint előtte. Kicsit mérges vagyok magamra amiért a színezett verziót vettem és nem a simát, azzal sokkal jobban jártam volna, de hát ez az én hülyeségem és nem a krém hibája, nyáron a strandra elkenegetem majd, illetve a párom arcára is, de a mindennapokban sajnos nem tudom használni.

Hopi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. május 31.

Pippacs

2017. május 28.

Kedvelem az Uriage termékeket, de ez a krém nekem egyáltalán nem vált be. Sajnos morzsolódva pergett le az arcomról...:( Hozzáteszem én még a "régi" csomagolásút próbáltam (citromsárga tubus, narancssárga kupak)).

Pippacs
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. május 28.

Gina1031

2016. május 28.

Három hete használom és szerencse, hogy vártam a vélemény megírásával mert első körben lepontoztam volna. Színezett magas faktorszámú krémet nem próbáltam még. Sajnos tavaly óta hajlamos vagyok a foltosodásra is, így a magas faktorszámú napvédőkrém alapdarab lett nálam - tavalytól a Biodermából kb. 5 tubus fogyott el - de színezettet most vettem először. Meg kellett tanulnom a használatát, hogy se túl sokat - se túl keveset nyomjak ki belőle - mert hamar szárad, gyorsan kell vele dolgozni. Ugyanakkor a világos árnyalat remekül egységesíti az arcbőrömet. Valóban fényesedik, de ez a Biodermánál is így volt - ráadásul arra még alapozót is kellett kennem ha nem csak a fényvédelem, hanem a megjelenésem is számított. Púderrel szoktam egy kicsit tompítani a fényét. Sajnálom, hogy parfümöt tettek bele, ezért négy pont. Egyébként úgy gondolom, hogy amíg nem találok illatmentes, színezett fényvédőt, addig marad ez és újravásárolom.

Gina1031
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 28.

hazsygabi

2016. május 24.

Nyárra kerestem színezett hidratálót ès elèg jónak tűnik ez a krèm. Picit tömör, nem tudom, hogy fog működni a 35 fokban, de egyelőre elègedett vagyok. A pontlevonás azèrt jár, mert nekem zsírosírja kicsit a homlokat, oda mattító papírt használok nap közben. Viszont szèpen beolvad a bőrbe ès bár felkenès után nem látszik, de pár perc elteltèvel szèp egyenletes lesz tőle naz arcből. Nem utolsó szompont, hogy jók az összetevői. Bár nem èrtem:parfüm nèlkül nem lehet krèmet kèszíteni???

hazsygabi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 24.

kismag

2016. március 9.

alapvetően elégedett vagyok ezzel a krémmel. nincs túl nagy tapasztalatom az ilyen magas spf-es arckrémekkel, de hozta amit elvártam tőle. nem matt de nem is vártam ilyesmit, elégedett vagyok a fényével mikor "megköt" az arcomon. fedéstől nem vártam semmit, de azért van neki egy kicsi, ez nekem korrektorral pont és egy kis púderrel a t zónában pont elég és nem fényesedik át vagy kopik jobban mint egy átlagos alapozó vagy bb krém. nem üti ki az arcom, nem szárít és a legfontosabb, hogy teszi a dolgát és megvédi a bőröm az uv-tól. azt hiszem nyárra megveszem a normál tesóját is.

kismag
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 9.

lichtnori

2016. február 22.

Téli időszakban jól viselkedik az arcomon, de nyárra, a nagyon melegben lehet, hogy sok lesz, majd updatelek. Felkenve nekem kicsit ragad, aztán ez az érzés lassan eltűnik. Egészséges bőrfényt hagy maga után, semmiképp sem matt, bár ezt nem is ígéri. Kell fölé a púder! Az, hogy színezett, nem igazán oszt vagy szoroz, nem látom, hogy nagyon egységesítene, inkább mintha eltűnne a színe az arcomon, teljesen beolvad a bőrömbe. Hidratáló nem kell alá, az én bőrtípusom (zsírosabb T-vonal, a többi rész normál, vízhiányos) nem igényli. Egy kímélőbb alternatívát kerestem, a sok drogériás sz.r helyett, amelyekben mindben alkohol és octocrylen van. Kenje az magára és a gyerekére, aki beletesz ilyen összetevőket a naptejekbe! Szóval drogériás szinten lehetetlen jó összetevőjű naptejet kapni, és sok nyomozás után kötöttem ki az Uriage termékeinél. Ezzel a színezettel csak az a baj, hogy illatosított. És elég sok benne az illatanyag, mert erősen és sokáig, a felkenés után még órákig érződik az illata, ami nem rossz, csak erős és szerintem baromira felesleges! Kár, hogy a gyártó nem kérte ki véleményemet ezzel kapcsolatban! :-DD Amit majd a kislányomra is fogok/merek kenni, az az Uriage Bariésun KID gyermek spray, ami SPF 50+/UVA Ultra. Na, ez már illatanyag mentes is, és egy picit könnyedebbnek is érzem, mint ezt a színezetett, bár csak hanygyányival. Illetve nagyon jó még Bariérsun Illatmentes Krém, ami szintén szuper összetevős és magas fényvédelmes. Én nagyon szeretem ezt a szinezettet, és csak az illata miatt kap tőlem 4 csillagot, meg azért, mert valószínű, hogy a nagyon zsírosbőrűeknek nem a legjobb választás.

lichtnori
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 22.

Vörösbegy

2015. október 1.

jó termék, de el tudok képzelni jobbat is. védeni véd, kicsit fed, nem is nagyon ragacsos. nekem még nyáron is kell alá valami könnyebb hidratáló, mert különben kiemeli a szárazabb részeket. macerás felkenni, hogy elég is legyen a védelemhez, meg ne is morzsolódjon. a pattanásaimat nem szaporította. viszonylag fényes lesz tőle a bőröm, de ezt egy púder elég jól megoldja. nem örülök, hogy illatos, de nem tapasztaltam irritációt.

Vörösbegy
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. október 1.

Michelle

2015. augusztus 12.

Egyszerre fogyott ki két BB krémem is, így utánpótlásra volt szükségem. Mivel ebben a hőségben a fényvédő + BB/CC krém kombót is soknak érzem, adta magát, hogy önmagában is elég erős fényvédelmet adó színezett krémet keressek. Mivel a sima fényvédőjük tökéletesen bevált, célzottan az Uriage krémek felé indultam. A sötét változat nagyon sötét még a nyári színemhez is, a világos viszont tökéletes. Akár a sima színezetlen verziót, ezt is azonnal megszerettem. Könnyen felvihető és eldolgozható. Nem használok alá más krémet, a szokásos hidratáló szérum + szemkörnyékápoló kerül a bőrömre. Felvitel után enyhén fényes, de néhány perc elteltével szépen "bemattul", pontosabban teljesen természetes hatást kelt, olyan egészségtől ragyogó módon (szerintem ez azért fontos, mert elég nagy különbséget látok a ragyogó és a zsírosan fénylő bőr között). Enyhe fedése van, ami nekem elég; nyáron a jelentős folyadékbevitelnek és a nagy létszámú tehéncsordának is elegendő zöldség-/gyümöcsfogyasztásnak hála szép a bőröm, nem nagyon kell takargatni. Egyébként az ilyen enyhe, de egészségesen természetes fedést adó krémek, szerintem, ha nem is fedik el a piros pöttyöket, képesek eléggé egységesíteni az összképet ahhoz, hogy ne kelljen vastag rétegben korrektort, miegyebet használni mellettük, ha valakinek mégis el kell fednie ezt-azt. Rajtam elég tartós, előfordult, hogy 35+⁰C-ban nem kentem újra a nap során, és este, lemosáskor szépen ott volt a vattakorongon. Az erősen napsütéses időszakra biztos helye van a polcomon. Mivel a bőröm hajlamos foltosodásra, kora tavasztól késő őszig szükségem van az erős fényvédelemre, így - bár ez nem éppen olcsó termék - pénzben is jobban kijövök ezzel, mint egy jó minőségű fényvédő + BB krém kombinációjával. Kb. 4-5 hete használom napi szinten, ezen idő alatt semmiféle irritációt nem okozott, sem pattanás, sem mitesszer vagy allergiás reakció nem jelentkezett. Ehhez azért az is hozzájárulhat, hogy nem használok púdert sem, ha szükséges, akkor inkább a termálvizes spray vagy mattító lapok/film kerül elő. Nem tudom számít-e, de az enyém nem ilyen csomagolású, hanem napsárga tubus narancsszínű kupakkal, de az eladó szerint a tubusban lévő cucc ugyanaz.

Michelle
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. augusztus 12.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate
Hidratálók: Triacontanyl PVP, Glycerin, Butylene Glycol, Glucose, Propylene Glycol, Trehalose
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate

Nem szabályos INCI név. Jelentése: termál víz.

Negatív töltésű emulgeálószer. A krémeknek selymes, bársonyos érzetet ad. Részletesebb információ a TrughInAgingen.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Gombaellenes tartósítószer.