Estée Lauder

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2015. október 16.

Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Water / Aqua Cyclopentasiloxane eo I szil Butylene Glycol h 1 0Bifida Ferment Lysate Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane ti I eo I h I szil Glycerin h 0 0PEG-60 Hydrogenated Castor Oil ti I eu Silica Methyl Gluceth-20 h Tocopheryl Acetate a I v 0 0Glycine Soja (Soybean) Seed Extract Olea Europaea (Olive) Extract Triticum Vulgare (Wheat) Bran Extract Polygonum Cuspidatum Root Extract a Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract a Selaginella Tamariscina (Spike Moss) Extract Cola Nitida (Kola) Nut Extract Humulus Lupulus (Hops) Extract eo I i Ascorbyl Tocopheryl Maleate a I eo Nordihydroguaiaretic Acid a Citrus Reticulata (Tangerine) Peel Extract Cholesterol eo I eu 0 0Punica Granatum (Pomegranate) Juice Extract Sea Whip Extract gy Sodium Hyaluronate h 0 0Micrococcus Lysate Caffeine Sodium RNA Alteromonas Ferment Extract Panthethine Arabidopsis Thaliana Extract a Yeast Extract a Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride a Anthemis Nobilis (Chamomile) gy Lecithin eo I eu Linoleic Acid eo Hydrogenated Lecithin eu Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract a I i Linolenic Acid eo Xanthan Gum ti I eu Polymethylsilsesquioxane szil Tromethamine Carbomer Dimethicone eo I szil 1 0Caprylyl Glycol eo I h Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Soy Protein Potassium Sulfate Cyclodextrin PEG-9 Dimethicone Simethicone eo 1 0Caprylic/Capric Triglyceride eo Disodium EDTA BHT a I ta Potassium Sorbate ta Phenoxyethanol ta Caramel sz Titanium Dioxide / CI 77891 sz

Ryana

2016. május 18.

Vízhiányos bőrre kiváló, tökéletesen hidratál. Reggelre tényleg frissebbnek tűnik az arc, de nem olyan mértékben, mint amilyen drága... :) Mert az ára iszonyat.
Finom illata van, kicsit almás. Mindennap használtam, két hónapig elég.
UPDATE: Utólag jöttem rá, hogy ettől ragyásodtam ki. Többé soha.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 18.

Finom illata van, kicsit almás. Mindennap használtam, két hónapig elég.
UPDATE: Utólag jöttem rá, hogy ettől ragyásodtam ki. Többé soha.

juditkaa70

2015. július 15.

Vízhiányos a bőröm,és nagyon jól hidratál. Pihe-puha és sima lesz a bőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. július 15.

Vízhiányos a bőröm,és nagyon jól hidratál. Pihe-puha és sima lesz a bőröm.

korok23

2013. szeptember 28.

Régebben kaptam mintát belőle, ami legalább egy hónapig elég volt, bőszen el is kenegettem, mondtam is a képemnek, hogy igyad befele, mert ilyet nem minden nap kapsz! A képem beitta, köszöni szépen, körülbelül ennyi történt. Semmi. Nem lettem ragyogóbb, se fiatalabb, se üdébb, se semmi. Nagyon nagyon hosszútávon lehet hogy hatásos, de akkor már ha összegyűlik a szegény ember lányának a pénze, lehet hogy egy kozmetikai kezelés jobban megéri!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. szeptember 28.

erika81

2013. március 15.

Ez is vásárláshoz kapott ajándék volt. Teljes méretben egyenlőre biztos nem venném meg. Esténként használom, puha lesz tőle a bőröm.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 15.

baobe

2012. július 16.

Régebben használtam. Szép lett tőle a bőröm, bár én mindig kentem rá az éppen aktuális krémemből, de a selymes tapintást ennek a "számlájára írtam". Illatát is szerettem. Aztán egy idő után nagyon elszaladt az ára, azóta nem vettem, talán mégsem találtam annyira rendkívülinek.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. július 16.

bapo

2012. május 26.

Hosszú latolgatás után ruháztam be rá, az eperneten volt akciós. A "sima" ANR-ből több mintát elhasználtam és hatásosnak éreztem, a Concentrate-ről több helyen olvastam, h a vízhiányos bőröm kezelésére főleg ajánlják. El is kezdtem használni, de nem voltam tőle hanyatt esve, mondjuk az elmúlt időben nem is volt rossz állapotban a bőröm, így nem is hozhatott drámai változást (próbáltam magamban menteni még, hiszem nagyon drága termék). Viszont tegnap este későn értem haza éjjel, Fáradt voltam, tudtam h reggel időben kell kelnem, így ezt tettem fel és most nem sajnáltam, mint eddig (csak csepp, euróban mérhető a veszteség:), kentem az arcomra bőven, aztán a szokásos hidratálót és 5.5 órai alvás után nem akartam elhinni, h annyira kisimult, ragyogó arcbőröm volt, h hihetetlen, főleg a szemkönyékén... Most négy csillagot adok, mert arra adok 5-öt amit rendszeresen meg is veszek, úgyhogy majd updatelek. De úgy tűnik, bátran kell használni, főleg tropa, bőrből tud drámai eredményt eléri és gazdag hidratáló krém azért kell, önmagában nem elég, felturbósítja az amúgy is rutintermékek hatását.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. május 26.

Sminkes

2011. augusztus 26.

Vízhiányos a bőröm, imádom :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. augusztus 26.

Vízhiányos a bőröm, imádom :-)

mczirjak

2011. március 19.

Vízhiányos, kombinált bőr hidratálására elég jó, bár bőrömön filmréteget képez, ami sajnos nekem nem nyújt tökéletes komfort érzetet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2011. március 19.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Nordihydroguaiaretic Acid, Arabidopsis Thaliana Extract, Yeast Extract, Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, BHT
Gyulladáscsökkentők: Sea Whip Extract, Anthemis Nobilis (Chamomile)
Hidratálók: Butylene Glycol, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Glycerin, Methyl Gluceth-20, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Mesterséges bőrkondicionáló, vízmegkötő anyag. Szilikon féle.

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.

Szójabab magjának a kivonata. Bőrkondícionáló, bőrpuhító (emollient) anyag.

Az ártéri japánkeserűfű kivonata. A bőrön alkalmazva anitoxidáns.

Csipkeharaszt féle kivonata. Kevés információ érhető el arról, hogy mire is jó ez az összetevő, de a TruthInAging egy tajvani tanulmányra utal, ami szerint a csipkeharaszt kivonatnak rákellenes aktivitása van, egy kóreai tanulmány szerint pedig véd az UV sugárzás okozta károktól és segíti a bőr regenerálódását.

Más néven NDGA. Növényi kivonat, melyet hatásos antioxidánsként tartanak számon illetve pattanások ellen is hatásosnak bizonyult. (forrás)

Mandarin héjának a kivonata. Hogy mire szolgál a krémekben arról nincs információ, Paula Begoun szerint főleg illatanyagként használják, és nincs semmilyen előnyös hatása  a bőrre, sőt potenciális bőrirritáló.

Cholesterol eo I eu 0 0

Gránátalma kivonat. Szájon át fogyasztva úgy tűnik, hogy pozitív hatása lehet a szív- és keringési rendellenességekre, valamint a rák és a gyulladásos megbetegedésekkel szemben. Paula Begoun szerint viszont a gránátalma bőrre gyarkorolt hatása nem igazán ismert, viszont egy kutatás szerint a gránátalma kivonat in vitro kísérletek szerint (kémcsőben végzett) segíti a bőr regenerálódását.

Szarukorall kivonat, aminek gyulladáscsökkentő és antibakteriális tulajdonsága van. Segít csökkenteni a bőr vörösségét. Egy 2009-es IFSCC publinkáció szerint klinikai vizsgálatok eredményei azt mutatják, hogy a szarukorall kivonat helyileg alkalmazva a még alacsony koncentrációban is hatásosabb a bőr gyulladásánaka a kezelésében, mint a bisabolol.

A micrococcus luteus nevű baktérium által termelt enzimek kivonata, mely állítólag segíti a bőrt megvédeni az UV sugárzás okozta károktól.

Nátrium ribonukleinsav. Bőrkondicionáló hatású összetevő, mely segíti a bőr megújulási folyamatait.

A lúdfű kivonata, ami egy Európában és Ázsiában őshonos, kistermetű, virágos növény, melynek igen rövid az élettartama (kb. 6 hét). A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antioxidáns hatású összetevő. Paula Begoun úgy tudja, hogy in-vitro kísérletekkel kimutatták, hogy az összetevő képes fokozni a bőr azon képességét, hogy megvédje magát az UVB károkkal szemben és lehetséges, hogy sejtkommunkáló funkciója is van. A truthinaging információi szerint a bőrt természetes módon liposzómák szállítására ösztönzi, mely azonosítja a bőr DNS károsodását és beindítja a bőr természetes önjavító képességét, valamint erőteljes enzimeket és antioxidándokat is szállít a bőrnek.

Más néven EUK-134, egy antioxidáns molekula, ami a bőrben lévő két antioxidáns enzim, a SOD és a catalase hatását utánozza. Különlegessége, hogy "önmegújuló" antioxidáns, vagyis nem használódik el a semlegesítési folyamatban, mint a nem enzim típusú, "sima" antioxidánsok. A molekulával kapcsolatban főleg az Estee Lauder készített kutatásokat, amik alapján az összetevő szuperül védi a bőrt az UVB okozta károktól. Az EUK-134-et az érzékeny bőr is jól tolerálja. Részletesebb információ INCIDecoderen.

Kamilla. A kamillatea gyógyászati célokra való használata nagy hagyományokra tekint vissza. A kamilla közismerten gyulladáscsökkentő, nyugtató, fertőtlenítő hatású. Mérsékelt antioxidáns hatása is van. Érzékeny bőrűeknek viszont jobb óvatosan használni kamillát tartalmazó termékeket, mivel a rendszeres használata bőrirritációt (contact dermatitis) válthat ki.

Népszerűbb néven omega-3 zsírsav, melyet emolliens, gyulladáscsökkentő és a bőr immunrendszerét szabályozó összetevőként használnak  a kozmetikumokban. Ezenkívül elősegíti a bőr természetes védőrétegének fenntartását, és nyugtató hatása is van. Az omega-3 zsírsav leggazdagabb növényi forrása chia mag olaj, illetve a lenmagolaj. További infó itt.

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Sűrűség szabályozó segédanyag.