Alverde

Ár:   1500 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   külföld   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Vikcike, az összetevőket feltöltötte: cicuka, Módosítva: 2022. január 5.

Lelőhely:   külföld

Árnyalatszabályozó, mellyel a 'közel jó' árnyalat tökéletesre változtatható. Vegán termék.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

goldgirl

2022. május 27.

Nekem a sötétítő van meg és vált be nagyon, ennek örömére látom már nem lehet kapni, szuper :D Pici tubus, de nagyon sokáig elég, hisz csak egy pöttöm adagot használok belőle, igaz minden nap. Így valóban előfordulhat, hogy mire a tubus végére érsz kivonják a forgalomból... Ugyanitt keresek bevált alapozósötétítőt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 27.

xyz1xyz

2021. július 21.

A világosító verzióját használom, több különböző márka termékével is bevált. Hogy a termékek minőségén, állagán változtat-e, az valószínűleg márkafüggő, bár ebben az esetben eddig én nem tapasztaltam, hogy rontana annak a minőségén, amivel keverem. Más ehhez hasonló terméket még ez előtt nem használtam, de ha elfogy, szívesen venném majd újra.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 21.

gyongyikeolasz

2021. április 9.

A világosító verziója van meg és jól bevált. Előtte a Catrice világosítóját használtam de azt sajnos már nem lehet kapni, az egy picit jobban bejött.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 9.

Rean519

2021. március 16.

BB krémeket szoktam vele korrigálni, tökéletesen elkeveredik és szép finist lehet vele elérni. Teljesen meg vagyok vele elégedve, ár-érték arányban szuper.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 16.

Emimo

Korcsoport: >54
2020. október 22.

Jókat napoztam tavasz óta a kertben. Minden alapozóm, BB krémem túl világosnak bizonyult mostanság. Ez a kis kence szuper, szuper jó a helyes szín beállításához. Milyen jó, hogy ilyesmi is van, ilyen praktikus kis cucc! Különböző márkájú (bio) alapozókhoz és BB krémekhez tökéletesen passzol, kompatibilis. Csak a színén változtat: olyan lesz, amilyennek keverem. Van egy nagyon világos porcelán színű BB-m is, ahhoz is hozzá tudom keverni, és pont jó lesz. Remek!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. október 22.

scene14

2020. augusztus 12.

Nekem nagyon is változtatott az alapozó minőségén, egy teljesen matt alapozóhoz keverem,most így nyáron nem akartam másik színt is megvenni, nálam ez az alapozó egész nap matt hatást nyújt, de így, ezzel, nagyon hamar átfénylik sajnos. Elhasználom ezzel, de nem hiszem hogy újra venném.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 12.

Niki03

2019. május 28.

A világosat vettem meg és milyen jól tettem! A kedvenc alapozóm egyik itthon kapható színe sem elég világos, na de ezzel! Tökéletes szín, az alapozó textúráján nem változtat. Ezt szerettem volna és pontosan ezt is kaptam. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 28.

szzh01

2019. március 15.

Az ötlet nagyszerű, nekem a sötét verzió van meg, fényvédő krémekhez és nappali arckrémekhez kevertem eddig, hogy egy kis alapszínt csináljak a bőrömnek alapozó nélkül, ill a fizikai fémyvédő fehérségét tompítsam.
Nagyon szép bronzos-barnás árnyalatot ad. Úgy szoktam csinálni, hogy kb. 1 hétnyi mennyiséget előre bekeverek, amit csavaros tetejű sötét tégelyben tárolok, így nem kell minden reggel kutyulgatni.

Viszont azt vettem észre, hogy minden, amihez hozzákeverem, csillogóbbá válik tőle az arcomon.
Sajnos a csillogás idővel sem hagy igazán alább, csak ha a fontos területekete lemattítom púderrel.
A mennyiség hatalmas, egy örökkévalóságig elég lesz.

Kíváncsi lennék, hogy más is tapasztalt-e hasonlót csillogás terén, írjatok erről légyszi!
Valamint arra is kíváncsi vagyok, hogy pipettás utóda milyen ehhez a változathoz képest (a dm webshopban félárazzák, lehet, hogy az is meg fog szűnni?!?).

Aki tud valamit, kérem írjon, köszi!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 15.

A mennyiség hatalmas, egy örökkévalóságig elég lesz.

Aki tud valamit, kérem írjon, köszi!

AnnaLAKK

2019. február 27.

Szépen világosítja a meglévő alapozómat. Főnyeremény mert így nem kell vásárolnom egy újabb terméket téli időszakra. Nem irritálja a bőrömet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 27.

Anheszenamon

2019. január 26.

A világos színűt vettem meg, alapozóvilágosítás céljára. Mióta télen-nyáron fényvédőzök, sokkal világosabb színű alapozókat és CC krémet használok, így jól jött ez a termék. Sajnos figyelmetlen voltam és nem néztem az összetevőlistát, amelyben a 2. helyen szerepel az alkohol. Emiatt többet nem vásárolom újra. A Catrice hasonló termékéből már elhasználtam egyet, maradok inkább annál, ott az utolsó helyek egyikén kullog az alkohol. Más rosszat egyébként nem tudok mondani róla, jól teszi a dolgát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 26.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Diglicerid, melyet zsírsavakból és glicerinből állítanak elő. A kozmetikumokban bőrjavító (skin conditioning), bőrpuhító (emolliens) és emulgeálószerként (segíti a vizes és olajos fázisok összekeverését) használatos.

Szójababból származó természetes növényi olaj, melyet bőrpuhító (emolliens), bőrkondícionáló anyagként használnak a kozmetikumokban. 48-59%-ban linolsavat, valamint olajsavat és némi linolénsavat is tartalmaz, melyek hirdratálják, táplálják és erősítik a bőr védőrétegét. Tanulmányok kimutatták, hogy a szójában található vegyületek segítenek elhalványítani a napsugárzásból és más forrásokból származó makacs elszíneződéseket és csökkentik a hiperpigmentációt is. A szójababolaj ezen kívül olyan antioxidáns hatású polifenolokat is tartalmaz, melyekről kimutatták, hogy segítenek megvédeni a bőrt az UV-fény által kiváltott károsodásoktól és a vízvesztéstől. (forrás)

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban leggyakrabban liposzómák létrehozására és más összetevők bevonására és stabilizálására használják.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.