Alverde

Ár:   1700 Ft   Kategória:   Sminkek arcra

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Theresia, Módosítva: 2014. október 22.

Hosszantartó, magas fedőképességű alapozó. Nem komedogén.

2 árnyalatban kapható: Nr. 10 Cashew, Nr. 20 Sienna

Kiszerelés: 30 ml

jnrita95

2019. november 12.

Le volt értékelve amikor vettem, kb 650 forintért. Gyors végiggörgettem az itteni véleményeket, amikor megláttam a leértékelt dolgok között. Jó fedésű alapozót kerestem, ha esetleg vállalhatatlan acnéim lennének egy eseményre vagy csak úgy alapból. Kicsit érdekes érzés a bőrön, amikor felkenem, púderezés, száradás után ez eltűnik. Szép marad a fedése pl izzadás esetén is. Lassan fogy. Teljesen meg vagyok vele elégedve.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 12.

FurcsaKavics

2019. február 11.

Először is valami nevetségesen olcsón vettem, ha jól emlékszem 799.- Ft körül volt a kiárusítós polcon. Ami nem igazán jött be, hogy csak 2 árnyalatban kapható, így a "Cashew"-t választottam, mert még az is sötétnek tűnt az üzletben bőrre felkenve. Végül élőben picit még világos is lett a bőrszínemhez, de bronzosítóval meg púderrel korrigálva teljesen vállalható. Az előttem leírtak szerint én is bele estem a túl vastagon való felvitelbe, és valóban olyan volt a pofim, mintha apró szőrök lettek volna rajta mindenhol, meg iszonyatosan beleült a ráncokba, kicsit no comment kategória. A fedése tényleg erős, túltolva igen maszk hatása lesz. Mindegy, éjszakára mentem melózni, a kutyát se érdekli alapon fent hagytam, jójjaz! Az agyonra fűtött irodában is egészen jól bírta, kb 3-4 óra elteltével kezdett el kopni, de azt se mondanám, hogy az ájszaka végére vállalhatalanul nézett volna ki, mert nem. Nekem úgy mőködik a legjobban, hogy hidratálókrém vagy valami könnyű arcolaj az alap, arra rá pár pötty alapozó nedves szivaccsal, majd kis száradás után folyékony korrektor a panda maci szemek és egyéb abnormális jelenségek ellen és a végén púderrel "fixálom". Nekem nem okozott irritációt, sem pattanásokat. Ennyi pénzért megérte az átlagos hétköznapokra, főleg, amikor az ember arca háborús övezetté változik. :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 11.

szaboibolya

2019. február 9.

nagyon meg vagyok vele elégedve, olyan természetes, mintha nem is lenne semmi az arcomon, nálam veri a többezres alapozókat

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. február 9.

vadcseresznyefamag

2018. december 3.

Az itt olvasott vélemények alapján vettem és nagyon szeretem. Nem találtam olyan alapozót ami egyszerre nyújtotta volna azt amit ez és amit kerestem.
Erős fedésű alapozót akartam, nekem nem kell természetes hatás. Ebből 2 csepp és a fél arcomon szépen eloszlott amennyi kell, szóval rendkívül kiadós, gazdaságos kiszerelés. Alaposan el kell oszlatni, mert száradás közben még jobban fed. Én nem használok hozzá szivacsot, mert kézzel sokkal jobban el lehet oszlatni és nem lesz a szivacs alapozós, hanem minden cseppje a bőrömre kerül. Egész nap tart.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 3.

pm2013

2018. november 29.

Na ez az az alapozó, ami reflektorfényben (pl. yotube-os smink tutorial-oknál) remekül néz ki, de természetes fénynél az ember hátrahőköl tőle, annyi maszkszerű. Én ajándékként kaptam a vásárlásom mellé, s már akkor nem tudtam, hogy mit kezdjek vele, amikor a kezembe nyomták, mert anno a megjelenésekor szinte azonnal kipróbáltam a teszterét és rögtön tudtam, hogy ez a termék nagyon nem nekem való.
Az állaga sűrű, nehezen eloszlatható (rossz pont), viszont ellenben nagyon fed. Nekem túlságosan is. Kapásból a "színházi smink" jutott róla eszembe. Vastag, maszkszerű.. olyan kissé bőrfojtogatós. Csak tökéletesen hidratált, száraz részektől teljesen mentes bőrre lehet úgy felkenni, hogy ne legyen csúnya, mert minden apró egyenetlenséget kiemel.
A színe (cashew) viszont nem rossz, mert rózsaszín beütés mentes, de a maszkos fedése miatt szó sem lehet arról, hogy az arcomra kenjem alapozóként, így csak akkor kerül elő a fiókból, ha valamiért korrektorra szorulok, mert arra viszont tökéletes, hogy apró pötty formában a korrigálandó részre felvíve és finoman beütögetve elfedjen egy kisebb részt. Alapozóként maximum egészen fiatal (normál hidratált vagy enyhén zsírosodásra hajlamos) problémás bőrre merném kipróbálásra ajánlani. A többiek inkább felejtsék el.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. november 29.

katalinmester13

2018. október 27.

Nem voltam egy alapozós típus, mikor megvásároltam. Legyen olcsó, könnyen elérhető! ( Alacsony vagyok. :) ) Az sem baj, ha natúr. Ez az. Olcsó is volt: 1000 Ft se. Előtte egy nagyon folyós, híg alapozóval volt dolgom, amit csak elvétve, ünnepnapokon használtam. De elérkezett az az idő, mikor napi szinten tenni kell a normális kinézetért. A sors rendesen megáldott bőrügyileg. Pattanásokra és pigmentfoltokra egyaránt fogékony hámszövetem van. Na meg hát a ráncok újabban! Van mit takargatnom. A két árnyalat közül a sötétebb 20 siennát választottam. Könnyen barnuló, fekete hajú egyed lévén. Én ezt az elején nagyon utáltam. Kezes alapozó voltam. Egyszerűen csíkokat rajzoltam az ujjlenyomatommal. Lehetetlen küldetés az eldolgozása kézzel. Alig vártam, hogy elfogyjon. Aztán rátaláltam a szivacsos tapogatós módszerre. Így már nagyon tetszett. Bár sajnáltam, hogy sok anyag a szivacson maradt, és a fedése is gyengébb lett. De sokkal szebben mutatott a bőrön. Végül az ecsetes-szivacsos felvitel lett a nyerő. Nagyon hamar átfényesedik. Púderrel is. A leszáradó hegeket jól megmutatja, a nagyobb ráncokba beleesik, a kicsikbe sem simul bele. Fiatal, legfeljebb pigmentációs probléval kűzdőknek ajánlom. Ruhavásárláshoz sem praktikus. Csak ha nadrág az a ruhadarab. Nagyon összekeni a felsőket. A színe: fürdőszobában ok. Természetes fénynél nem annyira. Sienna-vöröses barna. És tényleg! Természetesen változik a színe. Sötétedik, és egyre inkább előjön a rézbőrű effekt. Lassan elfogy, mire rájöttem, hogy ez nem is nekem való szín. Napközben nem szoktam nézegetni magam a tükörben, főleg nem az utcán. Pedig ha alapozót használ az ember, kellene. Bár senki sem tette szóvá a kinézetemet. Nyáron eszembe sem jut hozzá nyúlni, ahhoz elég nehéz. A csomagolása nagyon tetszik. Megfogni is kellemes. Puha, bársonyos. Már ha lehet egy műanyagra ilyet mondani. Az illatát is kedvelem: finom mandulás, marcipános. A férjem ezt hívja büdös bogár szagnak. :) Évekig elég, annyira kiadós.
Úgy érzem, hogy nem vagyok oda érte, mégis mikor meglátok a leértékelt, egy kupacba hajított termékek között egy-egy kallódó darabot, hajt a vágy, hogy a másik árnyalatot kimentsem onnan. Ki érti ezt?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. október 27.

N0N0

2018. augusztus 2.

Jól fed, finom natúr illata van, könnyű, kellemes viselet. Jól illik a bőrszínemhez (cashew), kiadós, ártalmatlan, nem szárít, inkább az az érzésem, mintha enyhén hidratálna.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 2.

Anita1978

2018. március 22.

SZORNYUUU! Maszkszerűen fed, hamar szárad és kukacosodik is. Korrektorként jó, de megül minden kis ráncba,( igy szem ala tuti nem jo!!) azt kiemelve, olyan kis gésa arcom lesz, így világosban szörnyű is a kinézet vele. :/
Up: csakis szemsmink bazisra hasznalom mert borzasztoan szarit es suru.Borzalmas.Szemhejra elkenegetem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 22.

Deepy

2018. február 10.

Extra erősen fed és nagyon gyorsan kell elkenni, mert hamar szárad. Nekem bevált,teljesen eltünteti a bőrhibákat és a pirosságot. Nagyon sokáig elég, mert meglepően kevés kell belőle.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 10.

Ascyra

2017. június 7.

Néhány napja tesztelem és nagyon meg vagyok vele elégedve. Alig kell egy tűhegynyi az bőrhibáimra, mert nagyon erősen fed, tényleg nagyon gazdaságos lesz így a használata. Én az alverde púder alá használom, de még este is fénytelen az arcom. Eddig hibátlan. Majd jövök updatelni ;)

És az update: szárít. Egy kiló krém, de minimum olajos bőr kell a felkenéshez, mert különben olyan ráncokat varázsol, hogy a használata nélkül jobban tudok sminkelni. Nagyon erős a fedése - ami sok esetben szuper, de nyáron teljesen használhatatlan, mert maszkként jelenik meg az arcomon. Szerencsétlenségemre (mások ezt nagyon bírni fogják), annyira kevés kell belőle, hogy simán kitart egy évig is. Én nem veszem újra, muszáj egy krémesebb - hidratáló alapozót keresnem, ami ráadásul természetes összetevőkből van. Nehéz ügy :/

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 7.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Salix Alba (White Willow) Bark Extract, Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Glycerin, Glucose Glutamate
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0