Alverde

Ár:   1400 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   DM   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: mokuskerek, Módosítva: 2019. május 30.

Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Az alverde színezett napozó balzsam felkészíti arcbőrét a nyárra azáltal, hogy ragyogó, ápolt bőrt és egyenletes barnaságot biztosít. A napvédőszer ideális sötétebb/világosabb bőrtípusra, kiegyenlíti a piros foltokat és a bőr egyenetlenségeit. A tisztán növényi formula közepes védelemmel óvja bőrét a napégéssel szemben és rendszeres használata segít megelőzni az idő előtti, napfény okozta bőröregedést és a pigmentfoltok kialakulását. E-vitaminnal és glicerinnel gazdagított ápoló formulája hidratálja a bőrt és védi a kiszáradástól.

i.napcsi

2020. február 12.

Szóval az első használható ilyen jellegű alverde termék de több sebből is vérzik,tipikus termék amit nem lehet eldönteni vajon kinek készült és evvel minden el is árultam!Zsíros bőrűek felejtsék el pláne napon mert leolvad,ez inkább őszi-téli-kora tavaszi dolog4Nem rosz de csak 3 csillag!!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 12.

micujs66

2019. október 2.

Sokat használtam a nyáron, és elégedett voltam vele, sokat segített a nap elleni védelemben.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. október 2.

Kispitypang

2019. szeptember 1.

Be kell vallanom, hogy nem tökéletes, sőt...több hibáját is fel fogom sorolni, DE egész július-augusztusban ezt a fényvédőt hordtam, ha bomba biztos védelemre volt szükségem egész nap! Nemrég vettem meg a sötétebb árnyalatát is, és remélem jövőre sem szüntetik meg.

De kezdjük az elején, a negatívumok:
- SPF20-as fényvédő faktor - ez ma már egy egész napos strandolásra, városnézésre édeskevés! Munkahelyre pedig nem ezt fogom feltenni, mert 1. nincs elég fedése, 2. nos hát, ahogy előttem is írták, bizony fehér réteget hagy (Jó lenne, ha legalább egy SPF30 lenne benne...)
- Fehér réteget hagy, mit fehéret, Malacrózsaszínt!!! - Azon, hogy egy fizikai fényvédő fehér réteget hagy, gondolom senki sem csodálkozik, de ez a termék azon túl hogy hulla fehérré varázsolja az arcot (főleg a világosabb árnyalat), még valami malacrózsaszín beütést is ad hozzá (a sötétebb árnyalaton különösen látszik), gondolom a hozzá adott színező anyag viselkedik így. Hála istennek pár perc múlva idomul a bőrömhöz és vállalhatóbb lesz, no meg az ipari mennyiségű narancsos bronzosító sem árt... :D
- Árnyalatok - A legvilágosabb árnyalat is hófehér volt a bőrömön. Pedig extra világos (a legvilágosabb drogériás alapozó is általában sötét) bőröm van. Ezért most augusztusban megvettem a sötétebb árnyalatot is, na az meg malacrózsaszín... így jártam. Majd bronzosítok.

Pozitívumok, avagy miért tartom mégis egy zseniális terméknek?
- Először is a fizikai fényvédelem miatt, ami egész jól működik az extra zsíros bőrömön. Még 35 fokban is, amikor mindent leizzadok.
- Másodszor egész vállalható fedése van. Pont annyi alapot ad, amennyire szükségem van egy átlagos napon, amikor csak várost nézek vagy strandolok. Munkahelyre nem ezt teszem fel, oda rendes fedés kell.
Sajnos most megint az eszeveszetten pattanásos korszakát éli a bőröm, ezért valamiféle fedés + korrektor nélkül jelenleg nem merek kilépni az utcára. Ennek a terméknek van egy enyhe fedése, ami kellően jó alapot biztosít a korrektornak az egyéb csúnyaságokra. Nem lesz feltűnő a végeredmény.
Emellett azt is el kell mondanom, hogy ez nem egy alapozójellegű készítmény, egyértelműen látszik rajta, hogy csak azért került bele némi színező anyag, mert különben hófehérre meszelt arcot varázsolnánk magunknak. Komolyan, irgalmatlanul fehér ez a cucc, és ezt igyekeztek ellensúlyozni a színpigmentekkel. Ugyanakkor ha valakinek pattanásos bőre van, mint nekem, akkor tudja, hogy már a fizikai fényvédőnek önmagában is van egy enyhe "fedése" és ez a termék erre erősít rá.
- De mindezek mellett a TARTÓSSÁG az, amivel ez a termék kiemelkedik a többi közül, legyen az akár színezett akár sima fényvédő. Valahol pontosan azt tudja, amiért a Bioderma Photoderm Nude Touch-ot megvettem, mégpedig van egy minimális fedése ÉS egész nap az arcomon marad, nem folyik le, nem kopik le. (A Bioderma sajnos nagyon maximum csak egy fél napot bír ki a fejemen :( és a végére úgy csillog, mint a Salamon t.ke.)
Ezt a fényvédőt ellenben reggel felteszem és egy egész napos strandolós, városnézős nap után 10-12-14 órával később még a helyén van! Nem tudom mit raktak bele az Alverdések, de ez a cucc lerobbanthatatlan! Ezer hála és köszönet érte! Mert, hogy rólam a legtöbb fényvédős cucc, legyen az színezett vagy sima, úgy olvad le, hogy öröm nézni. És miközben olvad le, egy merő zsírtócsává változtatja a fejemet, igen, a zsíros bőr áldásai... (Lásd Bioderma).
Ez a fényvédő viszont, bár ugyanúgy átfényesedik, de egy gyors papirzsepkendős felitatás és minimális púderezést követően pont olyan, mint amikor felkentem. Szinte már-már púderes állagú és ismétlem lerobbanthatatlan. Mindezt úgy, hogy néha még úszok is közben. És ezt akkor is tudja, ha más zsírosabb fényvédőt is kenek alá.
Ezért a teljesítményért bőven elnézem neki az SPF20-a védelmet (és igen, inkább kenek alá mást is), a malacrózsaszín színt, a gyenge fedést, mindent elnézek neki. Boldog vagyok, hogy megtaláltam!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 1.

De kezdjük az elején, a negatívumok:

Pozitívumok, avagy miért tartom mégis egy zseniális terméknek?

rcsennge

2019. június 17.

A sötétebb árnyalatban vettem meg, még tavasz elején. Mivel fizikai fényvédő, természetesen képez egy kis sápadt film réteget, de ha rendesen bemasszírozzuk a bőrbe, kb 20 perc után ez halványodik, szinte alig észrevehető lesz.
Egy borsónyinál nagyobb mennyiséget (szerintem) nem szabad felvinni, mert akkor nagyon megterhli a bőrt - elég testes krém.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 17.

Emimo

Korcsoport: >54
2019. június 14.

A világosabb árnyalatot vettem meg. Egy ideje használom kiegészítésként a kritikus, veszélyeztetett részekre, ahol hajlamosabb vagyok a foltosodásra. Kémiai fényvédős napkrémre (+alapozóra) teszem rá, hogy legyen fizikai védelem is rajtam. Nagyon kellemes, nem zsíros, nem az a túl fénylős krém, jó a színezése. Önmagában nem hordom városba, mert, ahogyan a fizikai fényszűrős krémek mind, kicsit testesebb. Már rég néztem, hogy létezik ez a színezett fényvédős krém, örülök, hogy itt is lehet nyárra kapni. Nagy előnye, hogy rögtön hat. Kellemes tapintású (enyhe kis illatú) krém, ajánlom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. június 14.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Aluminum Hydroxide

Bőrjavító (skin conditioning) anyag.