Alverde

Ár:   2500 Ft   Kategória:   Fényvédők

A krémet és az összetevőket feltöltötte: seppunkata, Módosítva: 2018. július 25.

Kategória:   Fényvédők

Vízálló naptej kiegyensúlyozott UVA + UVB szűrő kombinációval, E- és F-vitaminnal. Megbízhatóan védi a bőrt a leégés ellen, és segít megelőzni a fény okozta korai bőröregedést és pigmentációt. A napraforgó- és az olívaolaj, valamint a minősített ökológiai gazdálkodásból származó mandarin kivonat gondoskodik arról, hogy a bőr puha és rugalmas legyen. A növényi glicerin ellensúlyozza a bőr kiszáradását.

1000 Ft - Alverde Vitamin Sonnenmilch Bio-Mandarine SPF30
Ár: 1000 Ft , Eladó: Rozsaszinponilo
Állapot: Egyszer próbált, Helyszín: Budapest , fizetés: Személyesen készpénzzel

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

kovacskitti0127

2022. május 21.

Nekem volt, hogy túl fehér lett az arcom tőle és várnom kellett, hogy el tudja indulni. Alapvetően jól táplál, kicsit lehetne zsírosabb, mert nagyon száraz a bőröm, de szeretem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. május 21.

Naturbella

2021. június 19.

Kellemes illata van, az árához képest elég nagy kiszerelésű. Hígabb, mint az Alterra 50 faktoros (kipróbáltam egy kisebb kiszerelést), sem a gyerekeim, sem én nem leszünk tőle "meszelt falak". Abszolút jól véd, nem égett le egyikünk sem, pedig egész nap pancsoltak, én pedig napoztam. 🙂

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 19.

rokarege

2021. május 3.

Számomra nagyon bevált ez a termék. Szépen kenhető és egységes bőrképet eredményez .Nagyon szeretem használni az arcápolásom egyik oszlopos tagja lett.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 3.

Letti2

2021. április 24.

Sajnos ez egy nagyon rossz termék. Fehér réteget hagy, nehéz, nem esik jól. Eldolgozni is nagyon nehéz, ezért legtöbbször kicsit felhígítom hidratáló krémmel, de jó lenne egy olyan fényvédő, amit nem kell kutyulni, hanem normálisan el lehet kenni, mert így valószínűleg nem olyan hatásos. Általános reggeli fényvédőnek használtam, és még nem volt kitéve erős igénybevételnek, szóval még nem volt alkalmam leégésre is tesztelni. Nyárra mindenképpen keresek egy 50 faktorosat, de az biztos nem ettől a márkától lesz. Ezt is legszívesebben kidobnám, de már szégyellem magam, annyi kozmetikumot vásároltam ( a jókat, és a mellényúlásokat is beleértve), nem szívesen pazarolnék, és kárt végülis nem tett a bőrömben,csupán irtó rosszul esik használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 24.

Kingus.hu

2020. december 8.

Én szeretem, csak az arcomra szoktam használni, nagyon kicsi mennyiségben. Mivel nekem alapból hulla szinem van így nem veszem észre annyira, hogy fehérítene. Sminkelni is szoktam rá, egy kicsit kell várni, hogy picit beszívódjon és nekem az alapozó sem dobja le. Én nyáron használtam sokat és nekem bevált. Az illatát is szeretem és ha jól tudom vitaminok is vannak benne. Engem meggyőzött, szerintem ha nagyon keveset használ belőle az ember és eldolgozza akkor jó kis cucc

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. december 8.

Bettiiyy

2020. szeptember 18.

Első használat után írom a véleményemet, de nem hiszem, hogy sokat fog változni. Ha mégis, úgyis bővíteni fogom.
Egyikőtök írta, hogy alkohol van a termékben. Én direkt azért vettem le ezt a polcról, mert nem láttam az INCI-jében alkoholt, és nagyjából az összetevőlistával is elégedett voltam. Igaz, nem olvastam el előtte itt a véleményeket, és a saját tudásomra hagyatkoztam. Lehet, hogy félrenéztem valamit?
Egy sárgás színű, nehezen kenhető, tömény krémről van szó, ami elsőre nem is tűnik annyira sűrűnek, egészen addig, míg szét nem szeretnéd oszlatni a bőrödön. Mindenhova odaragad, ha nem kened szét rendesen, úgy szárad rád, nehezen issza be a bőr, foltot hagy és csíkot, ha egy icipicit figyelmetlen vagy, de ha nagyon próbálkozol, akkor is. Elég kiszámíthatatlan elsőre, mekkora mennyiséget kell elkenni, mert sokkal kevesebb szükséges, mint amennyinek tűnik. Amihez hozzáérsz, mindenen foltot hagy, bár nekem a ruhámat nem fogta be. Viszont én sem tudtam elsőre lemosni a bőrömről, egyes helyeken kétszer kellett tusfürdőznöm.
Jól véd, ha megszárad, utána nincs vele gond, bár hagy egy zsírosabb, olajosabb érzetet a bőrön, de egész jól hidratál.
Nekem nem tetszik a szaga, tömény, fullasztó és az olcsó mandarinra emlékeztet, viszont az INCI-je tényleg nem rossz.
Nem lesz a kedvencem, de direkt a kora tavaszi-késő őszi időszakra vettem a kézfejemre, karomra és a mellkasomra, ha valami kilógna a ruhából. Nem vagyok biztos benne, hogy az egész tubust el fogom használni, de igyekszem majd, az arcomra és a nyakamra pedig úgyis mást használok.
Sajnos a boltban, ahol vettem, ez volt az egyetlen normálisabb összetevőlistás naptej, a többi INCI-je igazán ronda volt, és figyelembe kell venni, hogy rendkívül kedvező az ára, ezért adok három csillagot neki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 18.

Brunettee

2020. július 9.

Vegyes érzéseim vannak ezzel a fényvédővel. Alapvetően a fizikai fényvédőket szeretem, bár amit éppen használok, az hibrid. Teljesen véletlenül találtam meg őt. Elolvastam a véleményeket, de úgy voltam vele, csak megpróbálom már. Kevésbé napsütéses napokra, illetve majd őszre/télre bőven elég lenne nekem a 30-as faktor, mivel minden egyéb esetben 50-es faktorszámút használok. Ennek a kritériumnak megfelel. Oké, van benne alkohol... hát nem lehet minden tökéletes. Első próbálkozás: annyit vittem fel belőle, mint a szokásos fényvédőmből. Aztán le is mostam. Azt hittem, megfullad a bőröm, ráadásul olyan árnyalata lett az arcomnak, amit nem lehetett felvállalni. Másodszorra már kevesebbet vittem fel, akkor nem volt ilyen érzésem, és hullaszínem se lett. Hurrá. Tudok rá sminkelni, nem dobja le az alapozót/CC krémet. Jelenleg irritációt se okozott, de még tesztüzemben van. Nem könnyed, nyári krém, ez tuti, úgyhogy tényleg átmeneti megoldás lesz. Valahol 3,5 csillag között van. Azért adok 3-at, mert még nem győzött meg igazán. Nem adom fel, és ha még pár hétig jól teljesít, akkor felpontozom, mert amúgy az összetevői nekem szuperek. Meglátjuk, egyelőre erős közepes.
Update: május 12-én írtam az első véleményemet, most eltelt majdnem két hónap. Kikukáztam. Nem bírom, még egy púderrel sem lehet rámenni, mert csúnya lesz, csomós. Keresek tovább, de ő nem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 9.

hetesiedit

2019. július 9.

Az eddigi vélemények ellenére mégis megvettem az összetevők miatt, mert már nagyon sok fényvédőt próbáltam, és olyat kerestem, ami tényleg nem tartalmaz sem ösztrogén hormon-szerű anyagot, sem ártalmas összetevőket (ethylhexyl, octinoxate, octocrylene, dimethicone és PEG-származékok). Olyat kerestem, amit akár kismamáknak is lehet használni, és arcra is jó. Hát megtaláltam!! Nagyon nagyon kellemesen csalódtam! Természetes, hogy először nagyon világos, nehezebben szívódik fel, hiszen fizikai fényvédő, ami nagyon nagy előnye! Mert pont a kémiai (felszívódó) fényvédőkben vannak nagyon ártalmas összetevők. Egyébként még örülök is neki, mert így legalább látszik, hogy mindenhova jutott, nem maradt ki semmi :-) Viszont viszonylag hamar vállalhatóvá válik, sőt. Kissé világosítja ugyan az arcomat (de ez nekem amúgy be is jön), de ami ezen felül nagyon szuper, hogy hidratál, táplál, homogenizál: szépen egységesíti az arcszínemet, majdnem mint egy CC-krém. Még ha csak ezt kenem magamra egész napra, akkor is elégnek érzem. Nagyon szép tőle az arcbőröm, nagyon jó érzés viselni. A többi fényvédőhöz képest kifejezetten könnyű érzete van. Mattít és semmilyen ragacsos érzetet nem hagy maga után. Végre nem azt érzem, hogy kénytelen vagyok fényvédőt viselni, hanem, hogy ez is az arcápolásom része. Egészséges, és eddig ez az egyetlen, ami nem csípi a szemem, nem is folyik szét a nap folyamán. Nem találok rá szavakat, hogy mennyire örülök, hogy végre megtaláltam az ideális fényvédőt. És az ára... Fele annyi, mint a középár kategóriás fényvédőké.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 9.

petra192

2019. június 19.

Kis mennyiségben el lehet oszlatni. Arcra való. Nekem bevált.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 19.

Kis mennyiségben el lehet oszlatni. Arcra való. Nekem bevált.

balsika

2019. június 17.

Komolyan mondom, én ennél rosszabb naptejet még az életben nem használtam. Minden szava igaz az előttem szólóknak. Sárgás, nehezen kenhető krém, olyan fehér leszel, miután bekented magad, mint egy vizihulla... Nem kevesen röhögtek ki a strandon. Borzalmasan vízálló, mivel heves dörzsölés hatására se tudtam megszabadulni tőle, így még szerencse, hogy volt nálam popsitörlő, mert azzal tudtam csak levakarni magamról... Azonnal landolt a vadiúj tubus a kukában még a strandon...
Komolyan én voltam a hülye, hogy megint úgy vettem valamit, hogy nem néztem meg előtte a Krémmániát... De igazából bíztam ebben a márkában... eddig... Többet nem próbálkozom...
Csak azt nem értem, hogy hogy kerülhet ennyire rossz termék forgalomba?! Senki nem teszteli előtte?? Vagy ez valakinek tényleg jó??

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 17.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Bőrjavító (skin conditioning) anyag.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Népszerűbb néven omega-3 zsírsav, melyet emolliens, gyulladáscsökkentő és a bőr immunrendszerét szabályozó összetevőként használnak  a kozmetikumokban. Ezenkívül elősegíti a bőr természetes védőrétegének fenntartását, és nyugtató hatása is van. Az omega-3 zsírsav leggazdagabb növényi forrása chia mag olaj, illetve a lenmagolaj. További infó itt.