Annemarie Börlind

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   Douglas, Müller   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: tenovicei, Módosítva: 2011. szeptember 12.

Lelőhely:   Douglas, Müller
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Aktívan küzd a pattanások és mitesszerek ellen. Hidratáló éjszakai krém és bársonyos mattságot biztosító nappali krém egyben.
Biotermelésből származó növényi kivonatokat tartalmaz. Hatékonyságát és bőrrel való összeférhetőségét dermatológiai tesztek szavatolják.

Kiszerelés: 75 ml

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

mandalartbeauty

2020. március 31.

Megosztó termék. Bár abban hiszek, hogy nincs két egyforma bőr, az enyém nagyon szereti. Kombinált, zsírosodik, de vízhiányos, aknéra hajlamos. 2 hét után szemmel láthatóan orvosolta az arcbőrömet. Nekem az illata is tetszik. Tiszta, kicsit az uborka illatára emlékeztet. Kellően mattit és emellett nem szárít, sőt. Szerintem szuper ár-érték arány. Nagyon ajánlom azoknak, akik szintén ilyen jellegű bőrtipussal rendelkeznek :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 31.

Bettiiyy

2019. július 15.

Többször is neki-neki kezdtem, de talán tartósabban akkor használtam, amikor kezdtem össze-összeállítgatni az arcápolási rutinomat, és vártam a rendeléseimet, mert még alig volt valami konkrét termékem otthon, ami kifejezetten az én arcbőrömnek hatásos. Úgyhogy mindent akkoriban magamra kentem, amit otthon találtam, és aminek a leírása szimpatikus volt.
Mivel előtte jóformán semmi sem csináltam a bőrömmel - csak ha sminkeltem, okosan lemostam, mert azt tudtam, ha abban alszok, öregít-, így minden látszólag jót tett a bőrömmel, ami hidratálta picit azt. Mindenesetre abban a két-három hétben, míg ezt használtam többször is tapasztaltam, hogy csípte a bőrömet, főleg az orca részen. Előfordult, hogy vörös, égő foltok jelentek meg az arcomon, amik később lehámlottak.
Aztán ahogy megérkeztek a rendeléseim, az első dolgom az volt, hogy látványosan kihajítottam a szemetesbe.
A mostani tudásommal már biztosan rá sem néznék erre a krémre. De ha mégis, az INCI elolvasása után messziről elkerülném. Pattanásos bőrre ezek az összetevők az egyik legrosszabb dolgok, amiket magunkra kenhetünk.
Meneküljetek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 15.

Meneküljetek.

sailorluna

2018. augusztus 15.

könnyed állaga van, jól felszívódik, és jól hidratál, de már egy hét használat után tele lettem pattanásokkal. később, amikor már képben voltam az inci elemzéssel, rájöttem, hogy több komedogén anyagot, ráadásul alkoholt is tartalmaz. teljesen felesleges benne az illatanyag, mert így sincs jó illata. problémás bőrre ne kenjétek. hidratál, sokáig elég, viszont pattanásosít, és még drága is. vannak benne jó összetevők, és rosszak is. a szemkörnyékemre elhasználtam, oda bevált, nem irritált. a jó hidratáló képessége miatt 2 csillag, amúgy csalódás ez a krém.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 15.

kék lány

2015. január 11.

Én is problémás bőrre vettem, és ahhoz képest, hogy kifejezetten arra találták ki, nagyon zsíros! Csak úgy fénylik tőle a bőröm, legalábbis a homlokom. Vannak mitesszerjeim, de nem tudom, ettől a krémtől-e, mert nekem eddig mindig voltak, és félek, hogy mindig is lesznek. Nem sok, de van, és újra meg újra előjönnek hol itt, hol ott. Egy biztos: ez a krém nem segít eltüntetni őket. Szerintem nem drága, mert 4000 Ft-ért veszem a 75 ml-set, és fél évi elég. Az azért nagyon jó. Igaz, én csak reggel használom, de + esti használattal akkor is számolhatunk 3 hónapot, ami szintén nagyon jó. Az álomkrémem 6400 Ft/30 ml, és másfél havonta kell(ene) megvennem, na, az drága. Szóval ezt a Börlind krémet valahogy olyan semmilyennek mondanám, arra, amire kitalálták, nem jó, viszont valószínűleg nem is árt. De szerintem ezt ilyen alsókategóriás krémnek szánhatták: az összes többi Börlind krém min. 8-10.000 Ft/50 ml, de vannak drágábbak is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. január 11.

martini11

2014. június 15.

A felszívódása egész jó és a felszívódása is. Az egyik legjobb állagú krém, de a jó hatásairól már nem tudok ennyi jót írni. A pórusok tágak maradtak és az a kevés pattanásom is megmaradt, ami szokott jelentkezni. A semmihez meg egész drága.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. június 15.

laeriel

2013. július 28.

ah gyerekek, én ezzel nagyon ráfáztam. amellett, hogy drága, és egy kozmetikus ajánlgatta félgőzzel, merthogy zsíros a bőröm, és ez elvileg arra jó - hát sajnos nem, nekem legalábbis. borzasztó módon zsírosított, akár reggel, akár este alkalmaztam. nem vált be, nem lélegzett a bőröm alatta egyáltalán. el is ajándékoztam egy nagyon száraz bőrű barátnőmnek, majd update-elek, ha mondott valamit róla.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. július 28.

miomio

2013. április 27.

Mintát találtam még régebbről. Nem tudom, hogy lejárt-e már a szavatossága, vagy mi lehetett a probléma, de sajnos nekem nem jött be. Hiába csak egy vékony réteggel kentem be a bőröm, nem szívódott fel teljesen. Én ezt egy nehezebb krémnek ítélem meg a hidegebb időszakokra.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 27.

lizard

2012. november 15.

Kellemesen könnyű krém, nyáron jól esett használni, elég jól hidratál, látványosan nem lett szebb a bőröm tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. november 15.

Maryam

2012. november 3.

Kedves Krisz78!
Én szívesen megvenném az eladó krémedet, nekem nagyon bevált!
(írj, kérlek: arhivalo@freemail.hu)
Most fogyott el az első flakon és gyönyörű lett tőle a bőröm.Mivel nekem száraz de problémás arcbőröm van így ez a krém nagyon sokat segített mert megfelelően ápol és a korábbi aktív pattanások helyett most csak az apró mitesszerek maradtak.El sem hiszem, hogy végre valami jó illatú és hatásos is egyben.A tonikkal együtt használom és azon kívül semmi mást nem kenek az arcomra, mert kíváncsi voltam, hogy milyen hatást érek el csak ezzel az egy termékcsaláddal.A végeredmény pedig nagyon pozitív.Már a gyógyszeres kezelésben gondolkoztam korábban, de most úgy tűnik, hogy nem lesz rá szükségem :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. november 3.

Kedves Krisz78!
Én szívesen megvenném az eladó krémedet, nekem nagyon bevált!
(írj, kérlek: arhivalo@freemail.hu)

seatib

2012. október 12.

Az én aknés bőrömre eddig ez a legjobb krém! Vichy Normadermről váltottam erre, és nem bántam meg, mert 100x jobb!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. október 12.

Antioxidánsok: Yeast Extract, Retinyl Palmitate, Arginine, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Allantoin, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Bisabolol, Stearyl Glycyrrhetinate, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Sorbitol, Glycerin, Lactic Acid, Arginine
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol

Növényi olajokból származó emolliens anyag, mely megakadályozza a vízveszteséget. Kellemes és sima utóérzetet kölcsönöz a bőrnek és segít csökkenteni a zsíros érzetet, amelyet a formula más nehezebb olajai okoznak.

Sorbitol h 1 1

Az élelmiszeriparban cukorpótlóként használt (édes ízű) anyag. A kozmetikumokban vízmegkötő és sűrítő anyagként használatos.

Bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használt zsíralkohol.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Növényi kivonat, melyet édes, virágos illata miatt illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Felületaktív anyag, emulgeálószer, tisztítószer. Különösen népszerű összetevő a fényvédőkben, mivel igen gyengéd stabilizáló emulgeálószer és fokozhatja az SPF-védelmet és növelheti a formula vízállóságát. A kozmetikumokban a Potassium Cetyl Phosphate legmagasabb koncentrációja 8,3%, ezt a mennyiséget jellemzően szempillaspirálokban használják.

Élesztő. Az élesztő beta glucant tartalmaz, ami miatt az összetevő kiváló antioxidáns. Az antioxidáns hatáson kívül Paula Begoun szerint az élesztőnek bőrnyugtató hatása van a bőrre, mivel elősegíti a bőr mikrobiomának egészségesebbé válását, ami csökkenti az érzékenység jeleit. Némi kutatás utal arra, hogy az élesztő segíti a sebgyógyulást, a bőrszövet regenerálódását is.

Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van, valamint segíti a sebgyógyulást és általában a bőr regenerálódását is. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.

Íz- és illatanyag keverék, az EWG szerint a Fragrance / Parfum összetevő szinonímája.

Az egyik legszélesebb körben használt gyógynövénynek, az ún. német kamilla vagy matricaria virágának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) és maszkoló (nemkívánt illat, íz semlegesítése) összetevő. A kozmetikai cégek elsősorban a gyulladáscsökkentő tulajdonságai miatt használják. Ezen felül a kamilla antioxidáns hatással is rendelkezik.

Rozmaring levelének a kivonata. A kozmetikumokban illatanyagként, tonizáló, frissítő és fertőtlenítő hatású összetevőként használatos. A rozmaring kivonának fő hatóanyaga a rozmaringsav, amely erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik, és nem vagy csak nagyon kevés potenciálisan irritáló hatású illóolaj komponenset tartalmaz (forrás). Az összetevő segítheti a termékekben a hagyományos tartósítószerek mérsékeltebb használatát.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Pálmaolaj, glicerin és citromsav észtere, melyet bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak a kozmetikumokban.

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.