Anno 1987

Ár:   690 Ft   Kategória:   Testápolás
Kiszerelés:   100 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál

A krémet és az összetevőket feltöltötte: ssyakaky, Módosítva: 2017. szeptember 26.

Kategória:   Testápolás
Bőrtípus:   Száraz, Normál

A hidegen sajtolt kendermagolaj (5%) különösen magas és ideális összetételű esszenciális zsírsav tartalmának köszönhetően ápolja és táplálja a bőrt, ezért a krém tartós, mindennapos használatra javasolt. Segít helyreállítani és megőrizni a bőr megfelelő hidratáltságát, rugalmasságát. Száraz, igénybevett bőr ápolására kifejezetten ajánlott. A krém hidratáló hatása a bőrt puhává teszi, jól felszívódik, nem hagy zsíros érzetet.

Nem tartalmaz parabéneket és mesterséges színezéket.

mrs.imperator

2017. november 12.

Amikor megvettem ezt a krémet, akartam írni véleményt, kerestem itt de még nem volt fent az adatbázisban, én meg még lusta voltam feltenni, de azóta megtette más amiért köszönet :) Szóval százforintos boltban találtam rá és vettem meg a termékcsaládból a vadgesztenyés krémmel együtt. A kenderkrémet kifejezettem kézkrémnek vettem, először fanyarnak találtam az illatát de hozzászoktam később és megszerettem. Nyáron teljesen megfelelt a feladatának, napi 2x használva, az ősz beköszöntével a szárazabb kezemnek viszont már nem elég. Lehet ez csak az én tapasztalatom. Egyébként támogatom az ötletét mert a kenderolaj valóban sok jó hatással bír, nemcsak a bőrápolás terén.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. november 12.

Antioxidánsok: Tocopherol

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondícionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (péládul, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.