Avène

Ár:   9000 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: amygdala0131, Módosítva: 2021. július 27.

Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrprobléma:   Bőröregedés

• védi az arcbőrt a káros külső hatásokkal szemben
  • mérsékli a ráncokat és megelőzi azok kialakulását
  • helyreállítja a bőr vitalitását
  • frissé és sugárzóvá teszi az arcbőrt
  • védi az arcbőrt a szabadgyökök ellen

Ziggytwig

2022. július 13.

A triacnéal utódjaként vettem meg, és veszem észre, ugyanazt hozza. Nekem megakadályozza, hogy menstruáció előtt pattanások jöjjenek ki, illetve 12 éve használom az avène retinalos dolgait es azt hiszem anti-ageing szempontból is jót tettek nagyon.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. július 13.

Knori

2022. január 4.

A negyedik retinalos termékem, és úgy érzem, ő lesz a befutó. A két A-Game szérum ugyanis nagyon csúnyán elszínezte a párnahuzatomat, a Natics La Nuit pedig a pattanásaimat nem igazán zavarta. Nem mintha sok pattanásom lenne, de engem az a pár kicsi is zavar. Ennek a terméknek a nevét mondjuk nem igazán értem, hogy mitől "peeling krém", hiszen egy hámlasztó hatású összetevőt se látok benne, retinalból viszont 0,1%-ot tartalmaz, ami a max. erősség, plusz kétféle peptidet. Érzem amúgy az erejét, mert helyenként picit viszket tőle a bőröm, de nem irritál. Próbáltam önmagában is de nekem nagyon kevés a hidratáló hatása, így az esti rutinom részeként használom, csupa Skintegra termékkel: Amphibian lemosó, Nectar mist, Archtitect bakuchiol szérum, majd ez a krém és végül a Lunar hidratáló. Szépen halványulnak a mimikai ráncaim, pattanás is csak nagyon ritkán jelenik meg, tiszta, egységes a bőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. január 4.

Tig

2021. december 11.

6 hete használom, minden második este. Az orcámon és az orromon láthatóan kisebbek lettek a pórusok, eddig ilyet nem tapasztaltam más retinolos,vagy retinalos termékkel, nagyon elégedett vagyok emiatt. Nem okozott mitesszereket (a G&G A-game sajnos igen, bármennyire szerettem volna szeretni). Irritációt sem okozott, bár retinolra/ retinalra eleve nem reagál érzékenyen a bőröm. Tetszik, hogy vannak benne peptidek is, illetve a szilikon fajtáját-formuláját is elég jól eltalálták benne (nem értek hozzá, de a használati élmény szempontjából értve :) ).
Kicsit sűrű állagú, annyira nem egyszerű teríteni, gyorsan kell vele dolgozni, nekem két és fél pumpányi fedi le az arcom. Az n betűs online drogériában vettem akciósan 7400 körüli Ft-ért, nem bántam meg, szerintem maradni fogok ennél a terméknél. Amikor (minden másnap) használom, akkor nem rétegzek alá / rá semmit (nem vagyok a rétegzés barátja, próbálkoztam vele, de nekem a kevés réteg jobban működik) és így is OK, nem szárad ki a bőröm, hanem kifejezetten jól néz ki és a tapintása is az.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. december 11.

Antioxidánsok: BHT, Oleoyl Tetrapeptide-31, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil
Peptidek: Oleoyl Dipeptide-15, Oleoyl Tetrapeptide-31
Vitaminok: Retinal, Tocopherol

Avene termálvíz. Szilícium-dioxidban és nyomelemekben gazdag, nyugtató hatású termálvíz. Az Avené termékek fontos összetevője.

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

Színezék. Lilás piros.

Retinaldehyde. Az A-vitaminnak egy formája, mely csupán egy metabolikus lépésre (sejtben történő kémiai átalakulás) található a biológailag aktív hatóanyagtól, a retinolsavtól, azaz maga a retinolsav után a második legerősebb retinoidféle. A retinal kiváló összetevő a napsugárzás öregítette bőr regenerálására, hatásos a pattanások és pigmentfoltok kezelésében, fontos sejtjelző anyag (a sejtjeinket helyes működésre biztató anyag). Részletesebb információ a smartskincare-en.

A CosIng besorolás szerint bőrpuhító (emollient) és bőrjavító szer. Kutatások szerint szájon át alkalmazva antiallergén és gyulladáscsökkentő hatása van. Hogy a bőrön alkalmazva is van-e ilyen tulajdonsága arról nincs információ.