Avon

Ár:   2900 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   tanácsadónők, online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: Maddie, az összetevőket feltöltötte: sassygirl, Módosítva: 2019. május 30.

Lelőhely:   tanácsadónők, online
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Bőröregedés

SPF50 fényvédő faktorral védi a bőrt a káros UVA/UVB sugaraktól. Regenerálja a naptól károsodott bőrsejteket. Ápolja a bőrt és segít késleltetni a bőröregedést, hogy a bőr ragyogó, hibátlan és üde megjelenésű lehessen.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Wandamaci

2023. október 3.

Kedvenc nyári fényvédő arckrémem lett. Nagyon kellemes, szolid, kicsit virágos illata van, gyakran idegesítenek az illatok, főleg az arcomon, de ez még számomra is kellemes.
Egyszerű eloszlatni, szinte rögtön beszívódik, nagyon minimálisan ragyog tőle a bőröm, de ez nem zsíros hatású, inkább egy egészséges ragyogást kölcsönöz.
Egész nap a helyén marad, nincs zsíros tapintása, nem folyik a sminkem sem tőle ráadásul egész hamar kialakulnak pattanásaim, ha a bőröm nem szeret valamit de ettől inkább csak szebb és simább lett. Jól ápolja az arcbőröm, puha lesz tőle.

Összességében nagyon szeretem, semmi negatívumot nem tudok róla mondani.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 3.

Összességében nagyon szeretem, semmi negatívumot nem tudok róla mondani.

csokilany

2023. augusztus 25.

Nagyjából a tubus felét használtam el eddig. Nagyon megszerettem, kineveztem a nyári nappali arckrémemnek. Nem csak napozáskor/strandra/kirándulásra használom, mint általában a magas faktorú fényvédőket, hanem minden napra. Nagy ritkaság, ha valami nem kukacosodik a bőrömön és nem okoz pattanásokat, de ettől a krémtől tényleg észrevehetően szebb a bőröm. Valóban nem mattít, viszont még nap végén is olyan kipihentnek látszom, mint sok-sok alvás után. A fényesedésre kis púdert szoktam használni, főleg a homlokomra, működik rajta. A csomagolását imádom, praktikus, higiénikus, utazóbarát. Nem zavaró, diszkrét illata van. Egész nap hatékonyan véd a nap ellen, ezt egy egész napos nyári biciklitúrán is teszteltem. Nagyon jó árban van, mindenkinek jó szívvel ajánlom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. augusztus 25.

gerhatregina

2023. május 12.

Kicsit sűrű az állaga, nehéz a megfelelő mennyiséget felkenni belőle. De egyébként el lehet használni, én sminkelni is tudtam rá, fényes a finishe de le lehet púderezni, nem is égtem le vele egyszer se. Keresem még az “igazit” fényvédő téren, de egynek jó volt ez, baráti az ára.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. május 12.

Vansalinda

2023. április 1.

Ez a krém nem irritálja a bőröm! Táplál és véd! Összefér más termékkel! Pénztárcabarát!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. április 1.

ALettah

2023. február 16.

Ez az utazós krémem, a lapos, praktikus csomagolása miatt is ideális hozzá, na meg utazáskor többet vagyok szabad levegőn, ezért nem árt egy kicsit zsírosabb krém, és az 50-es fényvédelemre is szükség van. Most tényleg bizonyított: egyetlen reggeli felkenéssel, egész napos sízés ragyogó nappal és sok széllel, a bőröm pedig nem égett le és nem is száradt ki nagyon. Mindennapi használatra túl zsírosnak érzem, de "utazósnak" tökéletes, 5 csillag részemről.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. február 16.

Karina08

2023. február 13.

Nekem ez a termék nem vált be, nagyon fénylik tőle az arcom, nem hagy kellemes érzetet a felkenés után. Sminkmentes napokon el lehet kenni..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 13.

banhanna

2022. július 7.

Már használom pár hete, de akkor lettem biztos benne, hogy használ, amikor a nagy kánikulában elindultunk kirándulni. Az arcomra ezt a fényvédőt kentem, viszont a karomra, hátamra semmit nem használtam (tudom nagy hiba volt..) az arcomat kivéve mindenhol leégtem ahol ért a Nap. Szóval jól teljesített!
Viszont az, hogy mattit enyhe túlzás, nekem csillog villog az arcom, mikor felkenem, sokat kell várni, hogy beszívódjon.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. július 7.

Yolandaa

2022. június 27.

A rengetek 5 csillagos vélemény alapján próbáltam be, hátha az eucerin oil control helyett / felváltva beválik. Hát ez bocsi de egy nagy f*s....legalábbis ahhoz képest hogy mattító, ez max egy vízhiányos bőrön működik. Az állaga először tetszett, fehér de hamar vízszerűvé válik és elillan, valamint a finishe kissé csillogó, mintha ilyen nagyon apró csillámok lennének benne, aki ismeri a tipikus avonos "csillogó" testápolók finishét, az érti, ahhoz tudnám hasonlítani. Az illata is nagyon kellemes, nem túlzó.
Viszont mint fényvédő a mindennapokra borzalmas. Én a revoxot is elviseltem hidegebb időben, sminkkel is működött, de ez valahogy olyan irritáló vizes filmréteget képez, hogy nem bírtam ki, lemostam. A szemem is csípte. Nekem NAGY NEM! Télen se fogom elővenni arcra, szerintem elkenem testre. Pedig hogy elhittem, megtaláltam életem legpénztárcabarátabb fényvédőjét :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 27.

Beata91

2022. június 6.

A sok pozitív vélemény miatt esett erre a választásom. Meg vagyok vele elégedve, kevés kell belőle és hamar beszívódik.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 6.

vikii088

2022. június 2.

Nagyon szeretem! Szépen mattít, de nem túl sok, nekem a száraz bőrömön is simán elbírja még, főleg a nyári nagy melegben. Sminkelni is lehet fölé, nem kukacosodik be az alapozó és a korrektor sem. Szuper ár-érték arány!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 2.

Antioxidánsok: Dilauryl Thiodipropionate, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Hidratálók: Propanediol, Glycerin, PEG-8, Caprylyl Glycol, Phaeodactylum Tricornutum Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract

Alkoholok: Ceteareth-20, Octyldodecanol, Stearyl Alcohol
Emolliensek: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Ceteareth-20, Octyldodecanol, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Hydrogenated Lecithin, Stearyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Isohexadecane, Caprylic/Capric Triglyceride, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Foeniculum Vulgare (Fennel) Fruit Extract
Emulgeálószerek: Ceteareth-20, Hydrogenated Lecithin, Ceteth-2, Stearyl Alcohol, Polysorbate-60
Fényvédők: Homosalate, Octinoxate, Titanium Dioxide, Benzophenone-3, Octocrylene
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Dimethicone
Tisztítószerek: Stearyl Alcohol, Polysorbate-60
Illatanyagok: Octyldodecanol, Parfum/Fragrance, Caprylic/Capric Triglyceride
Színezékek: CI 77491, CI 77492, CI 77499
Tartósítószerek: Phenoxyethanol

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)

Egyszerűbb néven oxybenzone. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-360 nm hullámhosszú) ellen véd. Magas stabilitású összetevő, amely véd más összetevőket is az UV-sugárzás okozta károktól. A oxybenzone viszonylag gyenge fényvédő, önmagában nem véd eléggé, így leginkább csak a többi összetevőt védő segédanyagként használt. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt. Az összetevővel kapcsolatban felmerült a gyanú, hogy elősegíti a bőrben a káros szabad gyökök képződését. A Wikipédia azt állítja, hogy manapság az oxybenzone a leggyakrabban előforduló allergén a fényvédőkben. További információ a smartskincare-en.

Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az összetevőt alapvetően biztonságosnak tartják, mivel nem rendelkezik endokrin romboló tulajdonságokkal, és ritkán okoz bőrérzékenységet is sok más szintetikus UV-szűrővel ellentétben. Egy 2010-es kutatás szerint azonban egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt.

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emolliens és emulgeálószerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magasabb kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik az összetevő használatát.

Szintetikus polimer, amely a Polyethylene Glycol (más néven PEG) ismétlődő egységeiből jön létre. Az összetevőt a kozmetikumokban oldódást elősegítő (segíthet a vízben nehezen oldódó anyagok vízbázisú formulákká történő oldásában) és viszkozitásszabályozó szerként használják. A PEG-8 egyúttal vízmegkötő anyag.

Kaolin 0 0

Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emolliens), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.

Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban leggyakrabban liposzómák létrehozására és más összetevők bevonására és stabilizálására használják.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Színtelen, szagtalan, krémes, sűrű állagú bőrpuhító anyag (emolliens) és oldószer. Magas tisztaságú isoparaffinok keveréke, ami nem zsíros, selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Sűrűbb állagú krémek, alapozók gyakori összetevője.

Gyakran használt emulgeáló hatású segédanyag, amely a kozmetikumokban segíti a víz és az olajos fázisok összekeveredését.

A galanga (a gyömbérhez hasonló növény) gyökerének a kivonata. A növény az egyetlen ma ismert természetes forrása a gyakran használt UVB szűrő összetevőnek, a Ethyl Methoxycinnamate-nak, így fényvédő termékekben lakalmazva növeli a termék SPF értékét.Az összetevő napvédő hatásával kapcsolatban az Avon több szabadalommal is rendelkezik.  E szerint a szabadalom szerint a hatóanyag eredményesen csökkenti az AHA savak (főleg tejsav) okozta irritációt a bőrben, illetve pigmentfolt halványító tulajdonságai is vannak a melanin képződésében fontos szerepet játszó enzim, a tyrosinase blokkolásával.

Szójabab magjának a kivonata. Bőrkondícionáló, bőrpuhító (emollient) anyag.

Az édeskömény gyümölcsének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint a bőrkomfortérzetét növelő, bőrkondicionáló, tonizáló és bőrpuhító hatású összetevő. Hidratáló, nyugtató hatással van a száraz, irritált bőrre.